Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.... Αλλά έτσι φαίνεται σαν να το κλείνω στον άλλον και δεν θα το ήθελα.... Ευχαριστώ και πάλι!! ☺️

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.... Αλλά έτσι φαίνεται σαν να το κλείνω στον άλλον και δεν θα το ήθελα.... Ευχαριστώ και πάλι!! ☺️

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς ναι... Δεν γίνεται διαφορετικά! Ειναι θεμα δικτύου κινητής αυτο. Απο την στιγμη που δεν εχεις κλειστό το κινητό σου θα του δείξει οτι χτυπάει μια φορά γιατι η κεραία βρίσκει το κινητο σου ανοιχτό και ξεκινάει να κανει κληση. Άσχετα που δεν θα σου χτυπήσει εσενα καθόλου.

 

Μονο οταν εχεις ενεργοποιημενη την φραγή εισερχομενων κλησεων απο τον παροχο σου δεν του χτυπαει καθόλου.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ'ωραίος....

Ωραια :D

Επίσης υπαρχει και για εισερχόμενα sms φραγή χωρις εφαρμογη και χωρις root. Αλλα όπως είπα και πριν δεν υπάρχουν αυτές οι επιλογές σε ολα τα κινητα...

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εγω μπλοκαρω κλήσεις κατευθείαν από την συσκευή χωρίς εξτρα εφαρμογή και χωρις ρουτ. Δεν υπάρχει αυτό σε ολα τα κινητα ομως. Παω στις εισερχόμενες κλησεις κ επιλεγω το νούμερο που θελω να μπλοκαρω. Παταω μια φορα πανω του και επιλεγω τις 3 τελειες πανω δεξια και παταω στο απόρριψη κλήσης και μπαίνει στην μαύρη λίστα.

 

Οταν με καλέσει ο συγκεκριμένος αριθμός θα του δείχνει σαν να καλει μια φορά και να κλεινει. Σε μενα όμως δεν θα χτυπήσει καθόλου κλήση!!! Ουτε Μια φορα!

 

Αν θέλετε να μπλοκάρετε ενα νούμερο που δεν βρίσκεται στις εισερχόμενες η επερχόμενες κλησεις... Τότε πάτε στις ρυθμίσεις κινητού, ρυθμίσεις κλήσεων, απόρριψη κλήσης απόρριψη κλήσεων απο, και οταν ανοίξει η καρτέλα πατε στο + πανω δεξια και γράφετε χειροκίνητα τον αριθμο που θέλετε να μπλοκάρετε. Δεν γίνεται να μπλοκάρεις άμεσα την κλήση. Θα του δείχνει αυτουνού οτι καλει μια φορα αλλα εδυ δεν θα έχεις ειδοποίηση.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

Αν είναι να κάνεις τόσο φασαρία βάζεις τότε true caller και τελείωσες, το μόνο που θα βάλεις εσύ είναι κάποιες λίγες επαφές δικές σου

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.truecaller&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για offline maps, google maps?
Θα πρέπει να ρωτήσεις στο κατάλληλο θέμα Android - προτάσεις: GPS και πλοήγηση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρησιμοποιώ το Google fit αλλά κάθε φορά που τελειώνω την δραστηριότητα και πατάω να σταματήσει μου κάνει force close η εφαρμογή με αποτέλεσμα να μην κρατάει τις πληροφορίες.

Ποιά άλλη εφαρμογή είναι παρόμοια που να έχει και καταγραφή σε χάρτη της διαδρομής;

 

sent from my Amstrad CPC6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρησιμοποιώ το Google fit αλλά κάθε φορά που τελειώνω την δραστηριότητα και πατάω να σταματήσει μου κάνει force close η εφαρμογή με αποτέλεσμα να μην κρατάει τις πληροφορίες.

Ποιά άλλη εφαρμογή είναι παρόμοια που να έχει και καταγραφή σε χάρτη της διαδρομής;

 

sent from my Amstrad CPC6128

 

Endomondo, το καλύτερο κατά τη γνώμη μου

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για offline maps, google maps?

Και στο google maps μπορείς να αποθηκεύσεις περιοχές που σε ενδιαφέρουν για offline χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρησιμοποιώ το Google fit αλλά κάθε φορά που τελειώνω την δραστηριότητα και πατάω να σταματήσει μου κάνει force close η εφαρμογή με αποτέλεσμα να μην κρατάει τις πληροφορίες.

Ποιά άλλη εφαρμογή είναι παρόμοια που να έχει και καταγραφή σε χάρτη της διαδρομής;

 

sent from my Amstrad CPC6128

 

παρα πολλες υπαρχουν.

εγω χρησιμοποιω το strava

Link to comment
Share on other sites

Και στο google maps μπορείς να αποθηκεύσεις περιοχές που σε ενδιαφέρουν για offline χρήση.

 

Ναι το γνωριζω...αλλωστε αυτο ειναι το offline των google maps

Link to comment
Share on other sites

Kαποια εφαρμογη για να αλλαξω την σειρα σε αυτα τα κουμπια ξερει καποιος,απο της ρυθμισεις του κινητου δεν βλεπω τον τροπο.

2b4aa08ab7829b9a0445d3d8564bebf2.jpgprint screen windows 7

Link to comment
Share on other sites

Kαποια εφαρμογη για να αλλαξω την σειρα σε αυτα τα κουμπια ξερει καποιος,απο της ρυθμισεις του κινητου δεν βλεπω τον τροπο.

2b4aa08ab7829b9a0445d3d8564bebf2.jpgprint screen windows 7

 

 

ρυθμίσεις - προβολή - πλήκτρα αρχικής οθόνης :p

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα Αν καποιος μπορει να μου προτεινει καποια εφαρμογη απο το google play για επαναφορα φωτογραφιων , εχω δοκιμασει τα πιο πολλα και ειναι μουφες μερικα μονο βοηθησαν , γενικοτερα εχω προβλημα με το ZTE grand memo χανει φωτογραφιες μεσα απο την Συλλογη και τον Φακελο Φωτογραφικη Μηχανη .

 

 

 

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

για remote desktop pc από android τι προτεινετε;

δοκιμασα teamviewer, αλλα δεν μ αρεσε η αληθεια ειναι,

ουτε ο τροπος που σκρολιαριζε την οθονη του desktop,

ουτε που δεν αποθηκευε το password,

υπαρχει κατι καλυτερο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το splashtop αλλά το δωρεάν είναι μόνο για χρήση εντός του ίδιου δικτύου. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.splashtop.remote.pad.v2

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρησιμοποιώ το Google fit αλλά κάθε φορά που τελειώνω την δραστηριότητα και πατάω να σταματήσει μου κάνει force close η εφαρμογή με αποτέλεσμα να μην κρατάει τις πληροφορίες.

Ποιά άλλη εφαρμογή είναι παρόμοια που να έχει και καταγραφή σε χάρτη της διαδρομής;

 

sent from my Amstrad CPC6128

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=410717

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το splashtop αλλά το δωρεάν είναι μόνο για χρήση εντός του ίδιου δικτύου. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.splashtop.remote.pad.v2

ωραίος, θα το δοκιμάσω, κι εγώ για το ίδιο το θέλω, άλλο ένα:

 

εφαρμογή που να κάνει push το gmail χωρίς συγχρονισμό ανοικτό ξέρει κανείς; Εκτός aquamail που το υποστηρίζει, ούτε η δικιά του έχει, ούτε το inbox, εκτός και το type/ blue μάλλον γιατί τρώει κολλήματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρετε καμιά εφαρμογή για τασκς που να συγχρονιζεται με Gmail και να έχει και ωραίο widget; Ευχαριστώ πολύ!

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

 

Gtasks

Λίστα Εργασιών

και πολλες αλλες συγχρονιζουν.

Τωρα για ωραιο widget ειναι σχετικό ....

(Δεν καταλαβα τι εννοεις να συγχρονιζει με Gmail, εγω εννοω να συγχρονισει με τις Εργασίες στο Google calendar

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

το Google drive δεν έχει camera upload? να ανεβαίνουν οι φωτο που βγάζουμε αυτόματα η μέσω Wi-Fi μόνο; εαν έχει ποια είναι η ρύθμιση;

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

το Google drive δεν έχει camera upload? να ανεβαίνουν οι φωτο που βγάζουμε αυτόματα η μέσω Wi-Fi μόνο; εαν έχει ποια είναι η ρύθμιση;

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

 

Στο Google Drive αποθηκεύονται αυτόματα μόνο μέσω του Google Photos.

Link to comment
Share on other sites

Στο Google Drive αποθηκεύονται αυτόματα μόνο μέσω του Google Photos.

α δηλαδή να μεταφέρω τις φωτο εκεί και μετα θα ανέβουν; Δεν γίνεται όταν βγάζω μια φωτο να ανεβαίνει αυτόματα;

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

α δηλαδή να μεταφέρω τις φωτο εκεί και μετα θα ανέβουν; Δεν γίνεται όταν βγάζω μια φωτο να ανεβαίνει αυτόματα;

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

 

Αν έχεις το Google Photos απλώς επιλέγεις να συγχρονίζουν αυτόματα με αυτό. Από εκεί και πέρα, από τις Ρυθμίσεις του GPhotos έχεις δυνατότητα να εμφανίζονται οι φωτογραφίες που έχουν ανέβει στο GPhotos και στο GDrive. Πρόσεξε όμως, αν σβήσεις μια φωτογραφία από το GDrive σβήνεται και από το GPhotos. Και το αντίστροφο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...