Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από απεγκατάσταση εφαρμογων με ποιο πρόγραμμα μπορω να καθαρισω τα απομεινάρια τους? Αν γίνεται και στους 3 καταλογους ακομα καλυτερα (root, sd, external sd)
Link to comment
Share on other sites

SdMaid

 

Αν το αγοράσεις έχει πιό πολλές δυνατότητες.

 

Έχω και οδηγό ρύθμισης για να καθαρίσει τα πάντα :D

Link to comment
Share on other sites

η γνωστή @$#*& , κατά λάθος έσβησα φωτό και βίντεο από την εσ μνήμη, θυμίστε μου ποια ή ποιες εφαρμογές υπάρχει περίπτωση να επαναφέρει αυτά τα αρχεία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

η γνωστή @$#*& , κατά λάθος έσβησα φωτό και βίντεο από την εσ μνήμη, θυμίστε μου ποια ή ποιες εφαρμογές υπάρχει περίπτωση να επαναφέρει αυτά τα αρχεία

Dumpster, αλλά μάλλον έπρεπε να την έχεις εγκατεστημένη πριν σβήσεις τα αρχεία για να μπορέσει να σου τα επαναφέρει.

Είναι κατά κάποιο τρόπο σαν τον Κάδο Ανακύκλωσης των Windows. Τώρα που δεν το είχες, τα αρχεία δεν μπήκαν εκεί μέσα.

 

Δοκίμασέ το, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

 

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Dumpster, αλλά μάλλον έπρεπε να την έχεις εγκατεστημένη πριν σβήσεις τα αρχεία για να μπορέσει να σου τα επαναφέρει.

Είναι κατά κάποιο τρόπο σαν τον Κάδο Ανακύκλωσης των Windows. Τώρα που δεν το είχες, τα αρχεία δεν μπήκαν εκεί μέσα.

 

Δοκίμασέ το, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

 

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

Όπως το λες είναι. Από την στιγμή που δεν το είχε το dumpster όταν τις εσβησε, και να το βάλει τώρα είναι δώρο αδωρο.... Μπορεί όμως να το βάλει για να το έχει από δω και πέρα κ αν σβήσει κάτι να το κρατήσει μέσα το dumpster!!

Αυτό θα τον σώσει από δω και πέρα σίγουρα!!! Ειναι η πρώτη εφαρμογή που βάζω στο κινητό μου με το που αλλάζω συσκευή και οτιδήποτε κ αν σβήσω κατά λάθος πάει εκεί μέσα και το επαναφέρω σε τέλεια ανάλυση. Όπως ήταν αρχικά.

 

Τώρα για τις φωτο που έσβησε κατά λάθος ας δοκιμάσει το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.defianttech.diskdigger να δει αν μπορέσει απο κει να βρει αυτές που έχασε. Ας κάνει μια δοκιμή με αυτό

 

 

Edit : δεν είδα ότι λεει για βίντεο και απαντάω για χαμένες φωτογραφίες. Δεν πειράζει, ισχύουν τα ίδια ακριβώς και για βίντεο έτσι κ Αλλιώς !!!

 

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

SdMaid

 

Αν το αγοράσεις έχει πιό πολλές δυνατότητες.

 

Έχω και οδηγό ρύθμισης για να καθαρίσει τα πάντα :D

Μπορεις με pm ίσως τον οδηγο σου?

Link to comment
Share on other sites

Με το dumpster δεν γίνεται δουλειά λόγω της εκ των υστέρων εγκατάσταση, με το diskdigger τα βρήκα αλλά όχι σε full ανάλυση όλα

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις με pm ίσως τον οδηγο σου?

 

Δεν χρειάζεται πμ , δεν είναι μυστικό... και εγώ κάπου εδώ μέσα το βρήκα... ;)

 

Λοιπόν...

 

 

Για... βαθύ καθάρισμα, πήγαινε στις ρυθμίσεις και σέταρε τα εξής:

 

Στο CorpseFinder, στην ενότητα "Types", κάνε check όλες τις επιλογές (με τα χρωματιστά τετράγωνα).

Στην από κάτω ("Uninstall watcher"), άσε τα όλα ατσεκάριστα

 

Στο SystemCleaner, τσέκαρε το "Enable custom filters".

 

Στο AppCleaner, τσέκαρε το "Include System-Apps".

 

Τέλος, από την κεντρική οθόνη της εφαρμογής (ή από εκεί που έχει όλες τις λειτουργίες σε μια μεγάλη λίστα, ή από την καρτέλλα "QuickAccess" που έχει μόνο τις βασικές"), τρέξε τις λειτουργίες (αυτές τις ρυθμίσεις των οποίων πειράξαμε παραπάνω):

- CorpseFinder

- SystemCleaner

- AppCleaner

προαιρετικά, αν θέλεις και το

- Databases

 

Όταν σε ρωτήσει αν θέλεις να καθαρίσει όλα όσα βρήκε, πες του απλώς... ναι!

Μιας και θα είναι η πρώτη του... καθαριότητα, θα κάνει αρκετή ώρα να τρέξει.

Δες τον όγκο που θα report-άρει ότι καθάρισε!

Link to comment
Share on other sites

έφτιαξα μια ομάδα επαφών.Υπάρχει τρόπος να της βάλω έναν δικό της ήχο κλήσης; δοκίμασα με το μαμά dialer αλλά και με τον pixel phone αλλά δεν βρήκα τρόπο.

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρετε καμιά εφαρμογή για τασκς που να συγχρονιζεται με Gmail και να έχει και ωραίο widget; Ευχαριστώ πολύ!

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

το helium πήρε update κι αν δεν κάνω λάθος δεν ζητάει σύνδεση με pc πλέον;

edit: άκυρο, με θυμόταν απ'το πρωί μάλλον

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται πμ , δεν είναι μυστικό... και εγώ κάπου εδώ μέσα το βρήκα... ;)

 

Λοιπόν...

 

 

Για... βαθύ καθάρισμα, πήγαινε στις ρυθμίσεις και σέταρε τα εξής:

 

Στο CorpseFinder, στην ενότητα "Types", κάνε check όλες τις επιλογές (με τα χρωματιστά τετράγωνα).

Στην από κάτω ("Uninstall watcher"), άσε τα όλα ατσεκάριστα

 

Στο SystemCleaner, τσέκαρε το "Enable custom filters".

 

Στο AppCleaner, τσέκαρε το "Include System-Apps".

 

Τέλος, από την κεντρική οθόνη της εφαρμογής (ή από εκεί που έχει όλες τις λειτουργίες σε μια μεγάλη λίστα, ή από την καρτέλλα "QuickAccess" που έχει μόνο τις βασικές"), τρέξε τις λειτουργίες (αυτές τις ρυθμίσεις των οποίων πειράξαμε παραπάνω):

- CorpseFinder

- SystemCleaner

- AppCleaner

προαιρετικά, αν θέλεις και το

- Databases

 

Όταν σε ρωτήσει αν θέλεις να καθαρίσει όλα όσα βρήκε, πες του απλώς... ναι!

Μιας και θα είναι η πρώτη του... καθαριότητα, θα κάνει αρκετή ώρα να τρέξει.

Δες τον όγκο που θα report-άρει ότι καθάρισε!

 

Υποθέτω ότι ο οδηγός είναι παλιότερης version.

Δεν υπάρχουν τα περισσότερα από αυτά που γράφεις στα settings

Παρόλα αυτά σε ευχαριστούμε :)

 

Υγ. Με την ευκαιρία , κάποιος υπεύθυνος να ανοίξει ένα “ Γενικές εφαρμογές III ” ?

Φτάσαμε 1655 σελίδες…

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι ο οδηγός είναι παλιότερης version.

Δεν υπάρχουν τα περισσότερα από αυτά που γράφεις στα settings

Παρόλα αυτά σε ευχαριστούμε :)

 

 

Όλα υπάρχουν...

 

Έχω την έκδοση 4.3.5 (τελευταίο update)

 

Σε ποιά γλώσσα το έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Καμμιά καλή εφαρμογή για καταχώριση επαγγελματικών καρτών που να αναγνωρίζει τα ελληνικά υπάρχει;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω ένα θεματακι με τον es file explorer μήπως ξέρει κάποιος να με βοηθήσει. Από το LAN έχω setαρει να βλέπει τους δίσκους από το PC μου. Όλα καλά, το θέμα είναι ότι όταν ανοίγω παράδειγμα ένα βίντεο δεν μου βγάζει τις επιλογές με πιο πρόγραμμα να το ανοιξω και μου το ανοίγει default με το δικό του player ο οποίος δεν υποστηρίζει τον ήχο κάποιων βίντεο (ειδικά matroska) και ούτε υπότιτλους! Έκανα εκκαθάριση προεπιλογων του es αλλά τα ίδια.. καμία ιδέα? Έχει κάπου επιλογή για κάτι άλλο?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με τον es explorer ......στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει σχετική για add custom cloud?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Κάποια καλή εφαρμογή για φραγη συγκεκριμενων αριθμών.... Χωρίς να χτυπάει μια Φορά και μετά να κλείνει..... Είμαι Root!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Κάποια καλή εφαρμογή για φραγη συγκεκριμενων αριθμών.... Χωρίς να χτυπάει μια Φορά και μετά να κλείνει..... Είμαι Root!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε αυτό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό

Δυστυχώς.... Χτυπάει μία φορά και μετά κλείνει.... Σε ευχαριστώ πάντως!!

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως δε γινεται αυτό που θες, δηλαδη να ακυρώνει άμεσα την κληση

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Κάποια καλή εφαρμογή για φραγη συγκεκριμενων αριθμών.... Χωρίς να χτυπάει μια Φορά και μετά να κλείνει..... Είμαι Root!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ δουλεύω root call sms manager. Είναι επί πληρωμή αλλά ότι καλύτερο δοκιμασα.Σε παιρνει τηλεφωνο και απλα πέφτει η γραμμή. Εσύ χαμπαρι.

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω root call sms manager. Είναι επί πληρωμή αλλά ότι καλύτερο δοκιμασα.Σε παιρνει τηλεφωνο και απλα πέφτει η γραμμή. Εσύ χαμπαρι.

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

 

Καλησπέρα,υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για συσκευές που δεν είναι Root?

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπλοκαρω κλήσεις κατευθείαν από την συσκευή χωρίς εξτρα εφαρμογή και χωρις ρουτ. Δεν υπάρχει αυτό σε ολα τα κινητα ομως. Παω στις εισερχόμενες κλησεις κ επιλεγω το νούμερο που θελω να μπλοκαρω. Παταω μια φορα πανω του και επιλεγω τις 3 τελειες πανω δεξια και παταω στο απόρριψη κλήσης και μπαίνει στην μαύρη λίστα.

 

Οταν με καλέσει ο συγκεκριμένος αριθμός θα του δείχνει σαν να καλει μια φορά και να κλεινει. Σε μενα όμως δεν θα χτυπήσει καθόλου κλήση!!! Ουτε Μια φορα!

 

Αν θέλετε να μπλοκάρετε ενα νούμερο που δεν βρίσκεται στις εισερχόμενες η επερχόμενες κλησεις... Τότε πάτε στις ρυθμίσεις κινητού, ρυθμίσεις κλήσεων, απόρριψη κλήσης απόρριψη κλήσεων απο, και οταν ανοίξει η καρτέλα πατε στο + πανω δεξια και γράφετε χειροκίνητα τον αριθμο που θέλετε να μπλοκάρετε. Δεν γίνεται να μπλοκάρεις άμεσα την κλήση. Θα του δείχνει αυτουνού οτι καλει μια φορα αλλα εδυ δεν θα έχεις ειδοποίηση.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...