Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάζω για εφαρμογές καιρού κ.α.!Επειδή κινούμαι πάρα πολύ και με ενδιαφέρει η ΣΩΣΤΗ πρόβλεψη και όχι η ότι να'ναι.....κατέληξα σε ένα πρόγραμμα που πραγματικά είναι πάρα πολύ αξιόπιστο. POSEIDON WEATHER 4.0

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bestapps.poseidon&hl=el

 

Το μόνο κακό είναι ότι δεν έχει widget αλλά στο θέμα της αξιοπιστίας πραγματικά ΔΕΝ υπάρχει ΚΑΜΙΑ σύγκριση!Όλα τα άλλα με έχουν ξενερώσει!Ελάχιστες φορές πέφτουν πραγματικά μέσα!!!

 

Υ.Γ.: Έχω μιλήσει και με ναυτικούς (καταλαβαίνετε πόσο πολύ τους απασχολεί το θέμα και πόσο το έχουν ψάξει) και μου έχουν επιβεβαιώσει την εγκυρότητα της εφαρμογής (μιλάω για public εφαρμογές).

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για εφαρμογές καιρού κ.α.!Επειδή κινούμαι πάρα πολύ και με ενδιαφέρει η ΣΩΣΤΗ πρόβλεψη και όχι η ότι να'ναι.....κατέληξα σε ένα πρόγραμμα που πραγματικά είναι πάρα πολύ αξιόπιστο. POSEIDON WEATHER 4.0

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bestapps.poseidon&hl=el

 

Το μόνο κακό είναι ότι δεν έχει widget αλλά στο θέμα της αξιοπιστίας πραγματικά ΔΕΝ υπάρχει ΚΑΜΙΑ σύγκριση!Όλα τα άλλα με έχουν ξενερώσει!Ελάχιστες φορές πέφτουν πραγματικά μέσα!!!

 

Υ.Γ.: Έχω μιλήσει και με ναυτικούς (καταλαβαίνετε πόσο πολύ τους απασχολεί το θέμα και πόσο το έχουν ψάξει) και μου έχουν επιβεβαιώσει την εγκυρότητα της εφαρμογής (μιλάω για public εφαρμογές).

 

Nαι, είναι πολύ γνωστή εφαρμογή και όντως έχει τις καλύτερες προβλέψεις για Ελλάδα σε σύγκριση με τις ξένες εφαρμογές (το Poseidon είναι ελληνική εφαρμογή), αν και πολλοί ναυτικοί και λιμενικοί που την γνωρίζουν και μιλάνε για την αξιοπιστία τους λένε πως η καλύτερη απ' όλες είναι της ΕΜΥ.

Απλά η 1η δεν έχει widget και η 2η καν εφαρμογή.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το deezer, αλλά τις λίστες του Spotify δεν τις έχει

Thanks. Τα κατέβασα και τα 2 τελικά τα βλέπω στην free έκδοση προς το παρόν και θα δω πιο θα κρατήσω..αν λες ότι έχει παραπάνω λίστες το Spotify μάλλον θα πάω σε εκείνο. ..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να βγάλουμε μια άκρη καλό είναι να δούμε από που κάνει η κάθε εφαρμογή ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο εχει σημασια. Πρεπει να αναφερουμε ποιος ειναι ο παροχος δεδομενων.

Η εφαρμογη ειναι απλά η εμφάνιση κ ποσες πληροφοριες δινει.

Πχ. μπορει να εχουμε τρεις εφαρμογες κ ολες να περνουν δεδομενα απο foreca.

 

To καταλληλο τοπικ για εφαρμογες καιρου ειναι εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430640

αν θελει καποιος mod ας μεταφερει τα ποστ.

Link to comment
Share on other sites

κλασσικο θεμα συζητησης ο καιρος, ο καθενας εχει την δικια του εφαρμογη, ομοφωνια δεν υπαρχει (κι ουτε θα υπαρξει ποτε)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για καιρό έχω να προτείνω την ιστοσελίδα της ΕΜΥ με τον καιρό δύο ημερών. Σε ότι αφορά το αν θα βρέξει την επόμενη ημέρα που με ενδιαφέρει πέφτει πάντα μέσα

http://www.hnms.gr/hnms/greek/forecast/forecast_general_html?dr_region=Greece&nofdays=n2

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που γράφει ο άλλος: η δικιά μου εφαρμογή πέφτει στην πρόβλεψη καιρού πάντα μέσα!

Λες και δεν υπάρχουν περιπτώσεις που ένα σύννεφο δεν θα περάσει στα γρήγορα ή κάτι άλλο, που καμία εφαρμογή δεν μπορεί να προβλέψει.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη οπου να λεω καποιο ονομα απο τις επαφες μου και να παιρνει τηλεφωνο ?

( Να μην χρειαζεται Ιντερνετ )

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που σε dual sim να θυμάται από ποια sim να γίνετε η κλήση κάθε επαφής ξεχωριστά? Αν γίνετε όμως να μένεις με τον dialer του Android..

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για xperia s με android 4.1.2 υπάρχει καποια εφαρμογή για ηχογράφηση κλησεων. Εχω δοκιμάσει πολλες αλλα καμια δεν δουλεύει. Το τηλεφωνο ειναι rootαρισμενο.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Για xperia s με android 4.1.2 υπάρχει καποια εφαρμογή για ηχογράφηση κλησεων. Εχω δοκιμάσει πολλες αλλα καμια δεν δουλεύει. Το τηλεφωνο ειναι rootαρισμενο.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Το call X το έχεις δοκιμάσει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει εφαρμογή ανάγνωσης PDF να μπορείς να μαρκάρεις κιόλας (υπογραμμιση ή μαρκαδόρος)?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει εφαρμογή ανάγνωσης PDF να μπορείς να μαρκάρεις κιόλας (υπογραμμιση ή μαρκαδόρος)?

Wps.

10 χαρακτήρες

 

Sent from 1+3

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω να έχει σημείωση στη free έκδοση..

Δοκιμάζω το ezPDF reader, αλλά εκτός ότι δεν είναι τόσο easy, δεν αποθηκεύει μετά το έγγραφο. Είναι λόγω free έκδοσης ή κάτι παίζει με τους δίσκους αποθήκευσης;

Μάλλον πρέπει να πλερώσω..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να πας Settings -> Apps.

Όταν βγεις τον Solid πατάς επάνω στην εφαρμογή και στα Permissions κάνεις On (να πας δεξιά τον slider) το Storage.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλα ειναι on. Η πλακα ειναι οτι η αντιγραφή δουλευει αλλα η αποκοπή οχι!

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω να έχει σημείωση στη free έκδοση..

Δοκιμάζω το ezPDF reader, αλλά εκτός ότι δεν είναι τόσο easy, δεν αποθηκεύει μετά το έγγραφο. Είναι λόγω free έκδοσης ή κάτι παίζει με τους δίσκους αποθήκευσης;

Μάλλον πρέπει να πλερώσω..

Γιατί δεν δοκιμάζεις το Adobe acrobat reader? Έχει όλα αυτά που θέλεις και είναι δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις το Adobe acrobat reader? Έχει όλα αυτά που θέλεις και είναι δωρεάν

!!! Με τόσα "pdf" και "reader", αυτό δε μου το έβγαλε. Και εγω ήμουν σίγουρος ότι δε θα υπάρχει ή δε θα είναι δωρεάν. Thnx

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το call X το έχεις δοκιμάσει;

Αυτη η εφαρμογή ειναι για αυτοματη διαγραφή του αρχείου των κλήσεων, οχι για ηχογράφηση κλησεων

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που σε dual sim να θυμάται από ποια sim να γίνετε η κλήση κάθε επαφής ξεχωριστά? Αν γίνετε όμως να μένεις με τον dialer του Android..

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Dual sim manager

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για αποθήκευση κωδικών που να συγχρονίζει κιόλας τους κωδικούς σε περίπτωση αλλαγής συσκευής κτλ?

Θα ήθελα να έχει επιλογή και για άνοιγμα με fingerprint.

Εκτός απο free δίνω και μέχρι 4-5 ευρώ.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για αποθήκευση κωδικών που να συγχρονίζει κιόλας τους κωδικούς σε περίπτωση αλλαγής συσκευής κτλ?

Θα ήθελα να έχει επιλογή και για άνοιγμα με fingerprint.

Εκτός απο free δίνω και μέχρι 4-5 ευρώ.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χρησιμοποιώ την πιο κάτω εφαρμογή και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Φτιάχνω κατηγορίες κωδικών, και λειτουργεί άψογα με το δακτυλικό αποτύπωμα στο galaxy s7. https://play.google.com/store/apps/details?id=org.awallet.free&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Dual sim manager

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Μπορείς να δώσεις το link της εφαρμογής που αναφέρεσαι και είναι δοκιμασμένη.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για αποθήκευση κωδικών που να συγχρονίζει κιόλας τους κωδικούς σε περίπτωση αλλαγής συσκευής κτλ?

Θα ήθελα να έχει επιλογή και για άνοιγμα με fingerprint.

Εκτός απο free δίνω και μέχρι 4-5 ευρώ.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή 1Password (sync με windows/mac/iOS/android).

 

Sent from my OnePlus 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για αποθήκευση κωδικών που να συγχρονίζει κιόλας τους κωδικούς σε περίπτωση αλλαγής συσκευής κτλ?

Θα ήθελα να έχει επιλογή και για άνοιγμα με fingerprint.

Εκτός απο free δίνω και μέχρι 4-5 ευρώ.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το keepass χρησιμοποιώ σε windows laptop και android.

Freeware και opensource.

Πιο ευκολη σε χρήση θεωρώ την last pass πάντως.Αλλά έχει συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...