Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα και δοκίμασα όλα τα call recorder και κανένα δεν μου γράφει τον συνομιλητή με χρήση BLUETOOTH . Μήπως δεν δουλεύει με Bluetooth και θέλει μόνο hands free ? η μήπως παίζει ρόλο το Bluetooth πρέπει να είναι Samsung,γιατί εγώ Nokia & Sony που δοκίμασα μόνο εγώ ακούγομαι :(

Αν έχεις το μοντέλο με τον exynos, ξεχνάς την ηχογράφηση μέσω Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το μοντέλο με τον exynos, ξεχνάς την ηχογράφηση μέσω Bluetooth.

Μήπως ξέρεις και τον λόγο;

Είναι κάτι που μπορεί να αλλάξει; Πάντως και για μένα είναι μεγάλο μειονέκτημα αυτό και αν το ήξερα ίσως να μην επέλεγα το C.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πηγαίνετε καλύτερα στο νήμα σας να το συζητήσετε?

 

Στο ''Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές II'' δεν υπάρχει λόγος να βλέπουμε τα προβλήματα του exynos...

 

Λέω εγώ τώρα...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις και τον λόγο;

Είναι κάτι που μπορεί να αλλάξει; Πάντως και για μένα είναι μεγάλο μειονέκτημα αυτό και αν το ήξερα ίσως να μην επέλεγα το C.

Δεν ξέρω τον λόγο, αλλά δεν αλλάζει. Απλά αυτό έχω διαβάσει για τον exynos στο XDA. Γενικά η ηχογράφηση κλήσεων και ειδικά μέσω Bluetooth έχει σχέση και με τον επεξεργαστή. Με τους snapdragon και τους mediatek ξέρω ότι στις περισσότερες συσκευές δουλεύει κανονικά. Το HUAWEI mate 7 που έχει τον kirin δεν γράφει μέσω Bluetooth.

Sorry για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία που προσφέρει το greenify σε σχέση με εφαρμογές τύπου autostarts ή τις αντίστοιχες επιλογές που δίνει το SD Maid/ Clean master κλπ είναι συμπληρωματικές η μια με την άλλη ή είναι ουσιαστικά το ίδιο πράμα?
Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία που προσφέρει το greenify σε σχέση με εφαρμογές τύπου autostarts ή τις αντίστοιχες επιλογές που δίνει το SD Maid/ Clean master κλπ είναι συμπληρωματικές η μια με την άλλη ή είναι ουσιαστικά το ίδιο πράμα?

 

Το Greenify είναι για διαχείριση RAM και λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας.

 

Τα Clean master/SDMaid απλά καθαρίζουν από "σκουπίδια" τo τηλέφωνο.

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Το Greenify είναι για διαχείριση RAM και λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας.

 

Τα Clean master/SDMaid απλά καθαρίζουν από "σκουπίδια" τo τηλέφωνο.

Δε με κατάλαβες, τα 2 προγράμματα έχουν εσωτερικά ρυθμίσεις ώστε να αποκλείσουν τα autostart από διάφορα προγράμματα. Αυτή τη λειτουργία τους θέλω να συγκρίνω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή εκτός του Soundwire για να στείλω τον ήχο του PC στο κινητό μου; Στην ουσία να χρησιμοποιώ τα ακουστικά του κινητού για wireless headphones του PC...

 

Το soundwire δουλεύει αρκετά καλά τις περισσότερες φορές, έχει βέβαια ένα μικρό lag που δεν ξέρω αν είναι εφικτό να μηδενιστεί, αλλά μερικές φορές κάνει κάτι σπασίματα και μικροδιακοπές, αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει τίποτα καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κάποια εφαρμογή που να βγάζει σε αυτούς που με καλούν (ανεπιθύμητους) ότι δεν έχω σήμα υπάρχει; Και να μην στέλνει SMS αναφορά παράδοσης;
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το greenify...

Πως μπορούμε να το κάνουμε να μην απενεργοποιηται.

Επίσης είναι δυνατόν να προσθέσουμε και εφαρμογές του συστήματος;

Από ότι βλέπω στην λίστα του εμφανίζει μόνο της εφαρμογές που έχω περάσει

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το greenify...

Πως μπορούμε να το κάνουμε να μην απενεργοποιηται.

Επίσης είναι δυνατόν να προσθέσουμε και εφαρμογές του συστήματος;

Από ότι βλέπω στην λίστα του εμφανίζει μόνο της εφαρμογές που έχω περάσει

 

Για εφαρμογές του συστήματος πρέπει να έχεις την έκδοση επί πληρωμή.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία που προσφέρει το greenify σε σχέση με εφαρμογές τύπου autostarts ή τις αντίστοιχες επιλογές που δίνει το SD Maid/ Clean master κλπ είναι συμπληρωματικές η μια με την άλλη ή είναι ουσιαστικά το ίδιο πράμα?

Όλες οι άλλες εφαρμογές απλά κλείνουν τα διάφορα προγράμματα τα οποία συνήθως ανοίγουν με την πρώτη ευκαιρία. Το greenify κάνει hibernate μια εφαρμογή που ορίζουμε ελευθερώνοντας ram, αλλά η ίδια η εφαρμογή νομίζει ότι εξακολουθεί να τρέχει.

Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας παιδιά, έχω αγοράσει ενα android media player το οποιο εχει και θυρα ethenet την οποια και χρησιμοποιώ. Το προβλημα μου ειναι οτι μετα απο καθε επανεκκίνηση μου ενεργοποιεί αυτόματα το φορητό σημείο πρόσβασης wifi. Πως μπορω να το απενεργοποιησω με καποια εφαρμογη και να μην φορτώνει το συγκεκριμένο service κατα την εκκίνηση. Μεσα απο τo android δεν υπάρχει αυτη η επιλογή και δεν θελω να εχω καθολου εκπομπή wifi στο σπίτι μου.

 

Κάποιο νέο παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

@EGANI

Αν συσκευή σου έχει g sensor, αλλιώς πρέπει να έχεις ανοιχτό το gps Smart Compass

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές του συστήματος πρέπει να έχεις την έκδοση επί πληρωμή.

Λειτουργεί μόνο σε root συσκευές; Γιατί εγώ έχω το απλό.

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτή την εφαρμογή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.globaleffect.callrecord

 

Τι ρυθμίσεις έχετε κάνει για να ακούγεται από το εξωτερικό ηχείο Η ηχογράφηση;

Σε μένα λέει error.

Link to comment
Share on other sites

:!: Μηνύματα διεγράφησαν, κύριοι για να μην σας στέλνω ξεχωριστά προσωπικά μηνύματα, να σας υπενθυμίσω πως δεν είστε εδώ για την αστυνόμευση των θεμάτων (εντός/εκτός θέματος κλπ), ούτε για να κρίνετε ποιες ερωτήσεις είναι σωστές και ποιες όχι.

 

Στη προκειμένη περίπτωση ο άνθρωπος ρώτησε στο σωστό θέμα κιόλας, εάν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να του καλύπτει ένα πρόβλημα του.

Εάν έχετε απάντηση τη προσφέρετε, αν όχι προχωράτε παρακάτω.

 

Ανάλογα μηνύματα από εδώ και στο εξής θα διαγράφονται χωρίς κάποια ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ψάχνω εφαρμογή αντίστοιχη του stability test (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.into.stability) που να την αφήνω ανοιχτή πολλές ώρες και να δουλεύει τη συσκευή στα όρια της για να βλέπω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα hardware.

 

Γνωρίζετε κάτι αξιόπιστο που να κάνει τα παραπάνω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί μόνο σε root συσκευές; Γιατί εγώ έχω το απλό.

 

δεν χρειάζεται να είσαι root πλέον.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποσες φορες πρεπει να τρεξει για να τελειωσει το τεστ σταθεροτητας αυτο το προγραμμα?

 

Το ρωταω αυτο γιατι στο τεστ cpu/gpu το αφησα να κανει 20 passes και δεν εβγαλε ουτε ενα λαθος αλλα το θεμα ειναι οτι οσο το αφηνω τοσο συνεχιζει.

 

Δεν τελειωνει ποτε αυτο το τεστ σταθεροτητας και σε μερικα σημεια οσο αφορα το βιντεακι που ετρεχε εδειχνα να σκαλωνει για 1-2 δευτερολεπτα αλλα το gpu errors ηταν στο 0 αυτο τι σημαινει?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Στην donate έκδοση δεν θέλει root? Μπορείς να κάνεις hibernate όποια εφαρμογή θες;

Δεν είναι απαραίτητο το root. Ναι στην δεύτερη ερώτηση.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο widgetακι που να μου λέει σε ποια περιοχή/τοποθεσια η νομό βρισκομαι? Χωρίς να χρειάζεται ίντερνετ για να λειτουργήσει. Με τα δεδομένα τοποθεσίας μόνο Η με τις κερεες κινητής. Είχα παλιά ένα widget Αλλά δεν θυμαμαι πως λεγοταν Και μου το έγραφε στην.αρχική οθονη.

Έλεγε π.χ. gr Αθήνα, gr Πειραιάς

, gr Πάτρα, gr Πάτμος, gr λερος..... Έλεγε την περιοχη που βρίσκομαι με τρομερή ακρίβεια. Άσχετο αλλά μιπος Αυτό που ζητάω το κάνει η εφαρμογή "εκπομπη κυψελης" που έχουν τα κινητα? Κ αν ναι, χρεώνει αυτο?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...