Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποια εφαρμογή στην οποία θα μπορώ να έχω το πελατολόγιο μου και οποτε με καλεί κάποιος πελάτης να μου δείχνει ποιος είναι?

Γίνεται με τις επαφες αυτό? Απλα θέλω να είναι ξεχωριστά απο τις προσωπικές επαφες μου μην γίνεται ενα χάος όλα μαζί

Μπορείς να φτιάξεις μια ομάδα στις επαφές σου "πελατολόγιο"και να βάλεις εκεί μέσα όσους θέλεις.Μπορείς να ορίσεις και διαφορετικό ήχο κλήσης έτσι ώστε να ξέρεις Πότε είναι κάποιος από τη συγκεκριμένη ομάδα.Έτσι τα έχω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φτιάξεις μια ομάδα στις επαφές σου "πελατολόγιο"και να βάλεις εκεί μέσα όσους θέλεις.Μπορείς να ορίσεις και διαφορετικό ήχο κλήσης έτσι ώστε να ξέρεις Πότε είναι κάποιος από τη συγκεκριμένη ομάδα.Έτσι τα έχω και εγώ.

Δεν ήξερα οτι υπάρχει τέτοιο feature δεν μου είχε χρειαστεί ποτε και δεν το ήξερα! Ευχαριστώ πολύ είναι ακριβως αυτό που έψαχνα :D

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό (έχω ΟΤΕ tv δορυφορικό-δε θυμάμαι αυτή τη στιγμή μοντέλο αποκωδικοποιητή...) και κάνει μια χαρά τη δουλειά του ;)

Φίλε τελικά δεν βλέπω να δουλεύει. . Πως το έκανες; Ποιο μοντέλο έχεις;

Link to comment
Share on other sites

εχω το droidstats για να βλεπω ποσα ΜΒ,SMS,MIN εχουν απομεινει στο προγραμμα μου εδω και κααααααααμποσο καιρο , και βασικα το ψιλοβαρεθηκα. ολο και καποιος θα εχει χρησιμοποιησει καποια αντιστοιχη εφαρμογη , με ομορφο widgetaκι. Λοιπον? καμια προταση?:)

 

ρίξε μια ματιά στο dodol phone

Link to comment
Share on other sites

Diskdigger (root φυσικα)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάνεις εφαρμογή ασύρματης μεταφοράς dlna/upnp που να υποστηρίζει και υποτίτλους srt η δεν γίνεται και να μην ψάχνω;

Υπάρχει άλλος τρόπος; Θέλω να βλέπω τις ταινίες που έχω στο κινητό από tv αλλά καμιά τέτοια εφαρμογή δεν βλέπει srt

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάνεις εφαρμογή ασύρματης μεταφοράς dlna/upnp που να υποστηρίζει και υποτίτλους srt η δεν γίνεται και να μην ψάχνω;

Υπάρχει άλλος τρόπος; Θέλω να βλέπω τις ταινίες που έχω στο κινητό από tv αλλά καμιά τέτοια εφαρμογή δεν βλέπει srt

 

Δοκιμασες το Plex?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο να μπορεις να κατεβαζεις απο λινκς σαν το jdownloader2 beta για το pc αλλα για android συσκευες?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο να μπορεις να κατεβαζεις απο λινκς σαν το jdownloader2 beta για το pc αλλα για android συσκευες?

 

Ponydroid

Κορυφή

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

σενάριο.πάω σε γραφείο και θέλω να τυπωσω ένα έγγραφο που έχω στο ΚΙΝΗΤΌ μου.στο γραφείο έχουν wifi printer.μπορώ να στείλω για τύπωμα το αρχείο μέσω wifi και μάλλον μέσω κάποιας εφαρμογής; και ποιας εάν γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως υπαρχει στις ρυθμισεις του android (καπου στο τελος) "Εκτυπωση".

Αλλα δεν το εχουν ολες οι συσκευες μου. Η εφαρμογη που βρισκει παντα τους εκτυπωτες μου ειναι το ThinkFree Print. Ειναι trial μιας εβδομαδας. Αλλα ενα αρνητικο ειναι οτι προσπαθω να εκτυπωσω με διαταξη τοπίου, οχι ορθια δλδ και κοβει τη σελιδα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως υπαρχει στις ρυθμισεις του android (καπου στο τελος) "Εκτυπωση".

Αλλα δεν το εχουν ολες οι συσκευες μου. Η εφαρμογη που βρισκει παντα τους εκτυπωτες μου ειναι το ThinkFree Print. Ειναι trial μιας εβδομαδας. Αλλα ενα αρνητικο ειναι οτι προσπαθω να εκτυπωσω με διαταξη τοπίου, οχι ορθια δλδ και κοβει τη σελιδα.

βρήκα το μενού εκτύπωση και μετά μου έβγαλε τρεις εφαρμογές Canon, Epson,hp στο play store που αυτές κάνουν αναζήτηση εκτυπωτή, εάν υπάρχει, της ίδιας μάρκας!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν και εμενα οταν παταω εκτυπωση απο το μενου, κολλαει η διαδικασια και δεν εκτυπωνει..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

σενάριο.πάω σε γραφείο και θέλω να τυπωσω ένα έγγραφο που έχω στο ΚΙΝΗΤΌ μου.στο γραφείο έχουν wifi printer.μπορώ να στείλω για τύπωμα το αρχείο μέσω wifi και μάλλον μέσω κάποιας εφαρμογής; και ποιας εάν γίνεται;

 

Ακριβώς αυτό που θες

https://play.google.com/store/search?c=apps&q=printershare

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογή ήταν εκείνη μπορούσες να βγάλεις φωτογραφίες και βίντεο χωρίς να σε περνουν είδηση ?

την είχα αλλά λόγω αλλαγής τηλέφωνου την έχασα.

Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογή ήταν εκείνη μπορούσες να βγάλεις φωτογραφίες και βίντεο χωρίς να σε περνουν είδηση ?

την είχα αλλά λόγω αλλαγής τηλέφωνου την έχασα.

 

Από τη στιγμή που την είχες, αν μπεις μέσα στο Play Store και πας στο All Apps θα δεις όλες όσες τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει κατά το παρελθόν στις Android συσκευές σου.

Εκεί μέσα θα είναι και αυτή που ζητάς.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

 

10€??!! :X

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που την είχες, αν μπεις μέσα στο Play Store και πας στο All Apps θα δεις όλες όσες τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει κατά το παρελθόν στις Android συσκευές σου.

Εκεί μέσα θα είναι και αυτή που ζητάς.

 

Οκ σε ευχαριστω.

Είδα αλλά τώρα θυμήθηκα ότι μου είχαν δώσει Λίνκ για την εφαρμογή. Δεν ήταν στο play store. Και εμφανιζόταν σαν simple pad η κάπως ετσι

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

10€??!! :X

 

Έχω ασύρματο εκτυπωτή στο σπίτι συνδεδεμένο στο δίκτυο και κάνω την δουλεία μου με αυτό αξιόπιστα, τώρα για τα 10€ έχει να κάνει με το πως θες να κάνεις τη δουλεία σου αν και με λίγο ψάξιμο.........

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

10€??!! :X

Εγώ χρησιμοποιώ το printhand που είναι εξίσου ακριβό. Τα έχω και τα δύο δωρεάν μέσω του Amazon AppStore που τα βάζει σε προσφορά συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το printhand που είναι εξίσου ακριβό. Τα έχω και τα δύο δωρεάν μέσω του Amazon AppStore που τα βάζει σε προσφορά συχνά.

 

Κι εγώ το ίδιο, και ανάμεσα στις δύο χρησιμοποιώ το printhand.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το printhand που είναι εξίσου ακριβό. Τα έχω και τα δύο δωρεάν μέσω του Amazon AppStore που τα βάζει σε προσφορά συχνά.

Έτσι ακριβώς.

Και το PrinterShare και το PrintHand τα δίνει το Amazon αρκετά συχνά.

Κι εγώ από εκεί θα έχω.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Αν περασω μια εφαρμογη απο το Amazon δωρεαν, αναβαθμιζεται απο το play κανονικα? ή πρεπει και η αναβαθμιση να ειναι απο το amazone?

το amazone πως το περναω? θελει κατι ιδιαιτερο? που το βρισκω?

Τελικα επρεπε να γραψω Ερωτησεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...