Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί προτείνεις τη συγκεκριμένη εφαρμογή;; Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος;; έχει να ενημερωθεί σχεδόν 5 χρόνια!!!

Γιατί δε γνωρίζω κάποια αλλη, αν γνωρίζει κάποιος άλλος ας μας πει :p, πάντως το droidwall μια χαρα κάνει την δουλειά του και ας εχει 5 χρόνια ν ασχοληθούν με αυτήν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,επειδη εβαλα παλι το google chrome,ποια επιλογη πρεπει να τικαρω απο το chrome και το google now, ετσι ωστε το google now να μου βγαζει τελευταια νεα απο τις αναζητησεις που κανω μεσω του chrome?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,επειδη εβαλα παλι το google chrome,ποια επιλογη πρεπει να τικαρω απο το chrome και το google now, ετσι ωστε το google now να μου βγαζει τελευταια νεα απο τις αναζητησεις που κανω μεσω του chrome?

Αρκεί να είσαι signed in στον chrome

 

Α.... Και στα settings του Google Now, Cards, Show cards, που λογικά θα είναι ήδη on.

Link to comment
Share on other sites

Αν και ολίγον τι εκτός θέματος.. επειδή ξέρω πως πολλοί rooted χρήστες παρακολουθούν το συγκεκριμένο θέμα.. βγήκε Xposed for Lollipop!! :cool:

Με ΠΟΛΥ προσοχή γιατί πρόκειται για Alpha Build, όχι για x64bit συσκευές και μόνο μέσω recovery!

 

Απαντήσεις και συγκινήσεις στα νήματα σας όμως παρακαλώ! :p

 

Μετά θα δουλεύει κανονικά σωστά;

Ναι, όλα κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις θεμα με battery drain λογω του aquamail; βλεπω οτι η μπαταρια δεν παει καλα τελευταια, και η μονη νεα εφαρμογη που εχω ειναι το aquamail..το περιεργο ειναι οτι δεν το εχει ομως στην καταναλωση καν!!! :/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε λίγες μέρες μου λήγει το δωρεαν whatsupp Και Τώρα μου λέει να πληρώσω για έναν επιπλέον χρόνο. Είναι να δώσω 86 λεπτα. Μικρο το ποσο! Γίνεται να το κάνω κάπως και να τα πληρώσω να.μου τα τραβήξουν από την καρτα?

Θέλω να το ανανεώσω κ δεν ξέρω πως. Όταν λέει πορτοφόλι google τι εννοει? Να πάρω paypal Κ να γράψω τον κωδικό? Το θεωρώ χαχομαρα να πάρω paypal Για να ξοδέψω μόνο 86 λεπτα. Κ όταν λέει εξαργύρωση κωδικού τι εννοεί?

Έχει κ επιλογή για πληρωμή με χρεωστική.κάρτα αλλά δεν εχω.

Αν υπήρχε τρόπος να μου τα τραβήξουν από την καρτα θα ήταν.σουπερ!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε λίγες μέρες μου λήγει το δωρεαν whatsupp Και Τώρα μου λέει να πληρώσω για έναν επιπλέον χρόνο. Είναι να δώσω 86 λεπτα. Μικρο το ποσο! Γίνεται να το κάνω κάπως και να τα πληρώσω να.μου τα τραβήξουν από την καρτα?

Θέλω να το ανανεώσω κ δεν ξέρω πως. Όταν λέει πορτοφόλι google τι εννοει? Να πάρω paypal Κ να γράψω τον κωδικό? Το θεωρώ χαχομαρα να πάρω paypal Για να ξοδέψω μόνο 86 λεπτα. Κ όταν λέει εξαργύρωση κωδικού τι εννοεί?

Έχει κ επιλογή για πληρωμή με χρεωστική.κάρτα αλλά δεν εχω.

Αν υπήρχε τρόπος να μου τα τραβήξουν από την καρτα θα ήταν.σουπερ!

Πότε έγινε αυτό να πρέπει να πληρώσεις? Πάντα το έγραφε αλλά εγώ δεν έχω πληρώσει ποτέ. Βέβαια ποτέ δεν έκλεισα συνεχόμενο χρόνο. Το έβγαζα και το ξανά έβγαζα χρόνια τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Πότε έγινε αυτό να πρέπει να πληρώσεις? Πάντα το έγραφε αλλά εγώ δεν έχω πληρώσει ποτέ. Βέβαια ποτέ δεν έκλεισα συνεχόμενο χρόνο. Το έβγαζα και το ξανά έβγαζα χρόνια τώρα.

Δοκίμασα να το βγάλω και να το ξαναβάλω άλλα δεν ξεκινάει να μετράει έναν χρόνο από την αρχη. Δεν με βλέπει σαν νέο χρήστη.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εάν βάζεις ίδιο κινητό, μετράει ο χρόνος αντίστροφα από εκεί που είχε μείνει, όσες φορές και να το βάλεις.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να το βγάλω και να το ξαναβάλω άλλα δεν ξεκινάει να μετράει έναν χρόνο από την αρχη. Δεν με βλέπει σαν νέο χρήστη.

Έχω την εφαρμογή εδώ και 3 χρόνια περίπου. Όποτε έφτανε η ώρα για να λήξει μου ανανέωναν για ακόμα 1 χρόνο τη δωρεάν υπηρεσία.

:D
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς..λίγες μέρες πριν θα σας έρθει ειδοποίηση ότι έγινε ανανέωση για αλλον έναν χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένας dlna server που να υποστηρίζει usb θυρα και να μπορεί να ξεκινάει αυτόματα με το startup. Εχω ενα android media player με 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένας dlna server που να υποστηρίζει usb θυρα και να μπορεί να ξεκινάει αυτόματα με το startup. Εχω ενα android media player με 4.2.2

Τι ακριβώς θες να κάνεις;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θες να κάνεις;

 

Εχω αγοράσει ενα android media player και εχω συνδέσει ενα usb σκληρο 1Τ. Μεσω dlna θελω να αποκτησω πρόσβαση στα αρχεια απο την τηλεοραση. Το εχω καταφερει αλλα πρεπει καθε φορα να τρεχω εγω το service.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει ενα android media player και εχω συνδέσει ενα usb σκληρο 1Τ. Μεσω dlna θελω να αποκτησω πρόσβαση στα αρχεια απο την τηλεοραση. Το εχω καταφερει αλλα πρεπει καθε φορα να τρεχω εγω το service.

Εννοείς χωρίς σύνδεση με καλώδιο προφανώς μεταξύ tv και media player.

Από την άλλη η εικόνα πώς μεταφέρεται στην tv;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει ενα android media player και εχω συνδέσει ενα usb σκληρο 1Τ. Μεσω dlna θελω να αποκτησω πρόσβαση στα αρχεια απο την τηλεοραση. Το εχω καταφερει αλλα πρεπει καθε φορα να τρεχω εγω το service.

εγώ έχω έναν wdtv media player και πάνω του έχω κι εγώ έναν σκληρό. τα αρχεία του τα βλέπω στο πισι πολύ απλά ανοίγοντας τον Windows Explorer το κίτρινο φακελάκι το κλασικό και αριστερά που έχει τους σκληρούς που έχω πάνω στο πισι δείχνει και το media player και τον σκληρό του .

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει ενα android media player και εχω συνδέσει ενα usb σκληρο 1Τ. Μεσω dlna θελω να αποκτησω πρόσβαση στα αρχεια απο την τηλεοραση. Το εχω καταφερει αλλα πρεπει καθε φορα να τρεχω εγω το service.

 

Εννοείς θες ο dlna server να τρέχει με το άνοιγμα του λειτουργικού;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Θα ηθελα να μου προτεινει καποιος μια εφαρμογη δοκιμασμενη για να αλλαζω καναλια στις τηλεορασεις που να ειναι συμβατο με samsung και lg!Εψαξα αλλα εχει παρα πολλες και οι περισσοτερες ειναι με αρνητικα σχολια. Καμια προταση? Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Θα ηθελα να μου προτεινει καποιος μια εφαρμογη δοκιμασμενη για να αλλαζω καναλια στις τηλεορασεις που να ειναι συμβατο με samsung και lg!Εψαξα αλλα εχει παρα πολλες και οι περισσοτερες ειναι με αρνητικα σχολια. Καμια προταση? Ευχαριστω!!

 

Galaxy Universal Remote για Samsung. Η LG εκτός από το G3 έχει θέματα. Μόνο με τα δικά της προγράμματα μπορείς να αλλάξεις κανάλια. Δεν επιτρέπει τρίτους κατασκευαστές.

Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή καναλιών σε Nova / ΟΤΕ δορυφορική υπάρχει κάτι;

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό (έχω ΟΤΕ tv δορυφορικό-δε θυμάμαι αυτή τη στιγμή μοντέλο αποκωδικοποιητή...) και κάνει μια χαρά τη δουλειά του ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό (έχω ΟΤΕ tv δορυφορικό-δε θυμάμαι αυτή τη στιγμή μοντέλο αποκωδικοποιητή...) και κάνει μια χαρά τη δουλειά του ;)

 

Είναι PACE.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...