Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαιρετω.εχω δοκιμασει αρκετες εφαρμογεσ για quick notes σε checklist αλλα καμια δεν κανει αυτο που θελω.θελω να μου εμφανιζει την checklist σαν wigdet και να μπορω αμεσα να τικαρω και να ξετικαρω πανω στο widget.εχετε καμια εφαρμογη υποψιν?

 

Έχεις δει το any.do?

Link to comment
Share on other sites

Θα το ρωτησω λιγο διαφορετικα για αλλη περιπτωση, παω/ειμαι στη Γερμανια με Ελληνικη sim και ειμαι με roaming σε καποιο Γερμανικο δικτυο. Κατεβαζω καποια αρχεια με τα data απο το τηλεφωνο μου τα οποια ειναι παρανομα. Θα με βρουν?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ενταξει φιλε καταλαβα και θεωρω ακρως χρησιμη την απαντηση σου απλα δεν ειναι παντου Ελαντα και δυστυχως πεφτει πολυ κυνηγητο,ειδικα εδω στην γερμανια.

 

"Ξέχωρα όμως από το θέμα του αν μπορούν να σε βρουν ή όχι, νομίζω ότι δεν είναι σωστή η ενέργεια σου να κατεβάζεις μέσα από άλλους και να τρώνε τέτοια πρόστιμα." αλλο σε ιδιωτη και αλλο σε ενα τετοιο μαγαζι μου εχει ανοιχτο ρουτερ στο κοινο.

 

Κάτι τέτοιο νομίζω ότι πήγε να γίνει και στη Γαλλία και κρίθηκε ανισυνταγματικό.

Δεν είμαι σίγουρος 100% όμως.

 

Είτε ιδιώτης , είτε καφετέρια, είτε ίντερνετ καφέ, να με συγχωρείς αλλά για μένα δεν έχει καμία διαφορά.

Κάνω μια παρανομία και την φορτώνω σε άλλους, σε κάθε πρίπτωση είναι κατακριτέα συμπεριφορά.

 

Θα το ρωτησω λιγο διαφορετικα για αλλη περιπτωση, παω/ειμαι στη Γερμανια με Ελληνικη sim και ειμαι με roaming σε καποιο Γερμανικο δικτυο. Κατεβαζω καποια αρχεια με τα data απο το τηλεφωνο μου τα οποια ειναι παρανομα. Θα με βρουν?

 

ΧΑΛΑΡΟΤΑΤΑ! :X

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο νομίζω ότι πήγε να γίνει και στη Γαλλία και κρίθηκε ανισυνταγματικό.

Δεν είμαι σίγουρος 100% όμως.

 

Είτε ιδιώτης , είτε καφετέρια, είτε ίντερνετ καφέ, να με συγχωρείς αλλά για μένα δεν έχει καμία διαφορά.

Κάνω μια παρανομία και την φορτώνω σε άλλους, σε κάθε πρίπτωση είναι κατακριτέα συμπεριφορά.

 

 

 

ΧΑΛΑΡΟΤΑΤΑ! :X

Να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι αν ειχα κατεβασει τιποτα παρανομο οταν ειχα παει, για αυτο εκανα την ερωτηση.

Την επομενη φορα που θα παω ΣΙΓΟΥΡΑ δεν θα κατεβασω τιποτα :lol::lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μ' αυτά και μ' αυτά πήγε άπατο το ερώτημα μου.. :p

Για πείτε καμία εφαρμογή αντίστοιχη του webkey?? Δεν λέω, ωραίο το airdroid, αλλά του λείπει η "ολική" μεταχείριση του κινητού..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

 

θα ήθελα ένα widget που να μου δείχνει το ποσοστό της μπαταρίας (βασικά αυτό αν υπάρχουν και πρόσθετες πληροφορίες καλοδεχούμενες) το οποίο όμως αποδεδειγμένα (είτε απο προσωπική χρήση είτε με μετρήσεις) να καταναλώνει το λιγότερο δυνατό απο την μπαταρία.

 

ποιό προτείνετε;

 

* έχω android 4.1.1

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

η γνώμη σου μετράει... https://www.24net.gr

Link to comment
Share on other sites

Μ' αυτά και μ' αυτά πήγε άπατο το ερώτημα μου.. :p

Για πείτε καμία εφαρμογή αντίστοιχη του webkey?? Δεν λέω, ωραίο το airdroid, αλλά του λείπει η "ολική" μεταχείριση του κινητού..

 

Δεν είμαι σίγουρος για το τι θες από την εφαρμογή αλλά εναλλακτική στο airdroid είναι το SnapPea

 

καλησπέρα παιδιά,

 

θα ήθελα ένα widget που να μου δείχνει το ποσοστό της μπαταρίας (βασικά αυτό αν υπάρχουν και πρόσθετες πληροφορίες καλοδεχούμενες) το οποίο όμως αποδεδειγμένα (είτε απο προσωπική χρήση είτε με μετρήσεις) να καταναλώνει το λιγότερο δυνατό απο την μπαταρία.

 

ποιό προτείνετε;

 

* έχω android 4.1.1

 

Δες τα Battery HD Pro και Battery Widget? Reborn! Pro

Ειδικά στο δεύτερο μου αρέσουν πάρα πολύ οι παραμετροποιήσεις στο widget.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Εκλάπη το κινητό της αδερφής μου (Samsung Galaxy mini, stock rom).

Υπάρχει περίπτωση στέλνοντας από το play κάποια εφαρμογή στο κινητό να μπορέσει να εντοπιστεί (μάλλον απίθανο αλλά αξίζει μία προσπάθεια αν γίνεται)

Και το ρωτάω αυτό καθώς: κοιτώντας στο my apps στο Playstore φαίνεται πως οι εφαρμογές που είναι τώρα εγκατεστημένες στο κινητό είναι μόνο τα system apps (λογικά έγινε factory reset στο κινητό?) ΑΛΛΑ και το whatsapp οπότε είναι πιθανό να χρησιμοποιεί τον gmail λογαριασμό της αδερφής μου αφού εγκατέστησε την εφαρμογή αυτή και βγαίνει αυτό στην κατηγορία "Apps installed on Samsung GT-S5570"

Πριν την κλοπή δεν είχε κάποια εφαρμογή εντοπισμού μέσα, αλλά όπως σας είπα έτσι και αλλιώς μάλλον έγινε factory reset...

 

Plan b, λέγετε φίλε μου αυτό που ψάχνεις, θα το βρεις στο Play, δώσε εντολή από το pc σου να γίνει εγκατάσταση στο τηλ., όταν έχει σήμα καλό ή συνδεθεί σε WiFi η κλεμμένη συσκευή θα γίνει install.

 

Αν αλλαξεις καρτα sim σε καποιο android τηλεφωνο πρεπει στο λογαριασμο google(play) να ξαναβαλεις τους κωδικους σου.

Δεν γνωριζω τι γινεται σε περιπτωση που βγαλεις τη sim και το ανοιξεις χωρις sim.

 

Αν ανοίξεις χωρίς κάρτα sim, τότε χρησιμοποιεί το account που ήδη έχει η συσκευή,όπου και στο Play έχει πρόσβαση με το υπάρχον Gmail.

Συγγνώμη για το πολλαπλό, απλά είχα σήμερα μια νέα εμπειρία που είναι διαφορετική από αυτό που είχα γράψει και γνώριζα.

Έχω ένα καρτοκινητό που δεν το χρησιμοποιώ, πριν τρεις μέρες μου ήρθε sms ότι μου κάνουν δώρο για δυο μήνες απεριόριστο mobile internet.

Βγάζω την sim από το απλό τηλέφωνο την κόβω με το ψαλίδι και την βάζω στο xperia s.

Ανοίγω το τηλέφωνο με το σκεπτικό ότι πρέπει να περάσω τους Google κωδικούς μου, πατώ το εικονίδιο του play και μπήκα χωρίς κωδικό, τους είχε κρατήσει παντού.

Δεν ξέρω τι να πω….

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

αμα κρυψω την mac adress με το orbot παλι θα μπορει να με βρει? μα η mac andress δεν θα ειναι του ρουτερ? αφου δεν θα εχω ουτε καρτα σιμ.και παλι οταν το αγοραζεις δεν γινετε ονομαστικη αποδειξη,πως υπαρχει περιπτωση να ανακαλυψουν σε ποιον ανηκει η συσκευη? εδω φιλε ειναι πολυ αυστηρα τα πραγματα,τον γειτονα μου τον πηραν 3 το βραδυ μαζι με τον υπολογιστη του σηκωτο στην κλουβα επειδη κατεβασε με τορρεντ

Κάποιος γνωστός μου για να κατεβάζει έχει ανοιχτο το pc του στο σπίτι στην Ελλάδα και το δουλεύει από την Γερμανία

Link to comment
Share on other sites

αμα κρυψω την mac adress με το orbot παλι θα μπορει να με βρει? μα η mac andress δεν θα ειναι του ρουτερ? αφου δεν θα εχω ουτε καρτα σιμ.και παλι οταν το αγοραζεις δεν γινετε ονομαστικη αποδειξη,πως υπαρχει περιπτωση να ανακαλυψουν σε ποιον ανηκει η συσκευη? εδω φιλε ειναι πολυ αυστηρα τα πραγματα,τον γειτονα μου τον πηραν 3 το βραδυ μαζι με τον υπολογιστη του σηκωτο στην κλουβα επειδη κατεβασε με τορρεντ

 

Μήπως ανέβασε; εγώ Γερμανία έχω κατεβάσει πολύ πράγμα και ακόμα δεν χτύπησαν πόρτα!

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ τα home router κρατάνε logs,ποιο τερματικό συνδέεται σε WLAN.Δεν θα μπορούσε να μη βλέπει ποιος συνδέεται στο δίκτυο του.

 

Κάνε τον κόπο να μάθεις πρώτα τι είναι το log. Το να δείχνει κάτι ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ οτι το αποθηκεύει κιόλας. Αλλά η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το αποθηκεύει,χωρίς να κρατάει περαιτέρω λεπτομέρεις τι κατέβασες κ πότε,όπως είπε το παιδί πιο πάνω αλλά για να γίνει κ αυτό ακόμα δε χρειάζεσαι cisco router...

 

Πληγώθηκε ο εγωισμός σου?

me > you
Link to comment
Share on other sites

Ηλιακός φορτιστής, υπάρχει περίπτωση να κάνει αυτό που λέει?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ηλιακός φορτιστής, υπάρχει περίπτωση να κάνει αυτό που λέει?

 

Note-This is just a prank app. Ofcourse it cannot charge your phone coz you don't have solar panels on your phone. This is just a fun app. Please note that when rating the app.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Κάνε τον κόπο να μάθεις πρώτα τι είναι το log. Το να δείχνει κάτι ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ οτι το αποθηκεύει κιόλας. Αλλά η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας.

 

Μια χαρά το αποθηκεύει,χωρίς να κρατάει περαιτέρω λεπτομέρεις τι κατέβασες κ πότε,όπως είπε το παιδί πιο πάνω αλλά για να γίνει κ αυτό ακόμα δε χρειάζεσαι cisco router...

 

Πληγώθηκε ο εγωισμός σου?

 

Ηρεμήστε σας παρακαλώ και χρησιμοποιείστε εκφράσεις που δεν προσβάλλουν ή προκαλούν τους υπόλοιπους χρήστες. Δεν υπάρχει κανένας λόγος για φασαρίες. Σκοπός είναι να βοηθάμε ο ένας τον άλλον κι όχι να σφαζόμαστε.:)

 

Συνεχίζουμε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το Facebook contact sync σας δουλεύει καλά? Εδώ και τρεις μέρες δεν βγάζει μεγάλες τις φωτο και δεν βγάζει και τα status..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος γνωστός μου για να κατεβάζει έχει ανοιχτο το pc του στο σπίτι στην Ελλάδα και το δουλεύει από την Γερμανία

 

μαλλον σερβερ ειναι οχι υπολογιστης,και γω εχω.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το Facebook contact sync σας δουλεύει καλά? Εδώ και τρεις μέρες δεν βγάζει μεγάλες τις φωτο και δεν βγάζει και τα status..

 

Δεν έχει σταματήσει το contact sync σε ICS συσκευές εδώ και καιρό;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σταματήσει το contact sync σε ICS συσκευές εδώ και καιρό;

 

Λάθος διατύπωση...λέω για την εφαρμογή Contact sync for Facebook...

Edited by stispan1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως ΜΠΟΡΩ ΝΑ μεταφερω εφαρμογες κλπ απο τον υπολογιστη μου στο pc και αντιθετα ευκολα και γρηγορα ασυρματα εκτος απο το allshare play?

Me ποια εφαρμογη και λεπτομερειες στην διαδικασια αν μπορειτε?

Link to comment
Share on other sites

Πως ΜΠΟΡΩ ΝΑ μεταφερω εφαρμογες κλπ απο τον υπολογιστη μου στο pc και αντιθετα ευκολα και γρηγορα ασυρματα εκτος απο το allshare play?

Me ποια εφαρμογη και λεπτομερειες στην διαδικασια αν μπορειτε?

 

Airdroid

Μάλλον εννοείς μεταξύ κινητού και pc

Link to comment
Share on other sites

Ναι τι ρυθμισεις να κανω?

 

+ παρομοια εφαρμογη αλλα να χειριζομαι το κινητο

απο οτι καταλαβα με την απο πανω χειριζομαι μεσω του pc

Link to comment
Share on other sites

Ναι τι ρυθμισεις να κανω?

 

+ παρομοια εφαρμογη αλλα να χειριζομαι το κινητο

απο οτι καταλαβα με την απο πανω χειριζομαι μεσω του pc

 

Tι ακριβώς θέλεις να κάνεις γιατι παρ' ολες τις διευκρινίσεις δεν κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη για να κανω επανεκκινηση το κινητό μου?

 

Ρίξε μια ματιά στο Play αν βγάζει το "Quick boot (reboot)" διαθέσιμο για τη συσκευή σου.. απαιτεί όμως root.:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...