Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχετε υπ οψιν καμμια εφαρμογη που να γυρναει αυτοματα το κινητο τις ωρες που θελω εγω, σε air plain mode? Δοκιμασα κανα δυο απο το store (auto airplane mode, phone schedule, power schedule) αλλα δεν μου δουλευουν..

Thanks

 

Υ.Γ. free please

 

Auto shutdown and start 2

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια ολους για τις πληροφοριες. Θα δοκιμασω να δω ποια θα μου δουλεψει.. Thanks

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή να δείχνει ποιες εφαρμογές χρησιμοποιούν το ίντερνετ μια συγκεκριμένη στιγμή;

 

Επίσης, από την ώρα που έβαλα 4.4 δε δουλεύει με τίποτα σωστά το αναγκαίο droidwall! Συμβαίνει σε άλλον;

 

Κανεις; :O:O:O

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε υπ οψιν καμμια εφαρμογη που να γυρναει αυτοματα το κινητο τις ωρες που θελω εγω, σε air plain mode? Δοκιμασα κανα δυο απο το store (auto airplane mode, phone schedule, power schedule) αλλα δεν μου δουλευουν..

Thanks

 

Υ.Γ. free please

 

Ψαξε μπας και βρεις και το power manager της Lenovo.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα κινητά που είχαμε προ εποχής smartphones, ή τουλάχιστον σε μερικά απ' αυτά, υπήρχε η δυνατότητα φωνητικής ανακοίνωσης του ονόματος του καλούντος.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στα smartphones γιατί από όσο έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

Νομίζω μόνο στα Smartlhones με λογισμικό symbian γινόταν αυτό. Αθάνατο symbian το λάτρεψα. Απορώ πράγματι ακόμη για ποιο λόγο δεν είχε την ανάπτυξη που του έπρεπε.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να βλέπω τους αποθηκευμενους κωδικούς στο Wifi?

Θέλει ρουτίνα υποχρεωτικό....Υπάρχει στο market και to WiFi pass and recovery

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Στα κινητά που είχαμε προ εποχής smartphones, ή τουλάχιστον σε μερικά απ' αυτά, υπήρχε η δυνατότητα φωνητικής ανακοίνωσης του ονόματος του καλούντος.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στα smartphones γιατί από όσο έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

 

Εγώ έχω αγοράσει το SVOX.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Διάβασα μερικές κριτικές και, όπως είναι φυσικό και αναμενόμενο, διίστανται.

Έχω εγκαταστήσει το TTS Loquendo για το Sygic. Λες να γίνει κάποιο conflict με την Αριάδνη;

Οχι δεν γινεται conflict γιατι πρεπει να επιλεξεις μια απο τις δυο.Οπως σωστα καταλαβες και οι δυο κανουν την ιδια δουλεια,αλλα καμια δεν κανει αυτο που θες.Δυστηχως η Google δεν υποστηριζει ελληνικα οποτε πρεπει να βαλεις εφαρμογουλα ,

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cyberon.cvsd&hl=el

 

κατι δεν σας θυμιζει??? :lol:

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γινεται conflict γιατι πρεπει να επιλεξεις μια απο τις δυο.Οπως σωστα καταλαβες και οι δυο κανουν την ιδια δουλεια,αλλα καμια δεν κανει αυτο που θες.Δυστηχως η Google δεν υποστηριζει ελληνικα οποτε πρεπει να βαλεις εφαρμογουλα ,

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cyberon.cvsd&hl=el

 

κατι δεν σας θυμιζει??? :lol:

 

Δηλαδή, θεωρείς ότι ούτε η Αριάδνη, που προτείνουν τα παιδιά παραπάνω, δεν θα εκφωνεί τα ονόματα των καλούντων;

 

Η εφαρμογή που προτείνεις κάνει την αντίθετη δουλειά από αυτή που θέλω, δηλαδή εκφωνείς το όνομα και η εφαρμογή καλεί το αριθμό της. Πιστεύεις ότι θα κάνει και το αντίθετο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω αγοράσει το SVOX.

 

Κάνει αυτό που θέλω;

Έχεις εγκαταστήσει TTS και το έχεις ενεργοποιημένο συνεχώς;

Link to comment
Share on other sites

Στα κινητά που είχαμε προ εποχής smartphones, ή τουλάχιστον σε μερικά απ' αυτά, υπήρχε η δυνατότητα φωνητικής ανακοίνωσης του ονόματος του καλούντος.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στα smartphones γιατί από όσο έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

Εγώ παλιά είχα την αριάδνη μαζί με αυτό εδώ .

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα η περιγραφή του Announcify αλλά 1) το TTS μιλάει ελληνικά και 2) είσαι αναγκασμένος να αλλάζεις TTS όταν χρησιμοποιείς άλλη εφαρμογή όπως το TTS Loquendo που έχω για το Sygic;
Link to comment
Share on other sites

Κάνει αυτό που θέλω;

Έχεις εγκαταστήσει TTS και το έχεις ενεργοποιημένο συνεχώς;

 

Εγκατέστησα το SVOX, αγόρασα την "Αριάδνη" και το έχω συνέχεια ενεργοποιημένο.

Με τα ονόματα καλούντων στα ελληνικά δεν έχω πρόβλημα, όταν είναι κανονικά γραμμένα. Αν είναι με κεφαλαία μου κάνει spelling!! :lol::lol:

 

Οι άλλες λειτουργίες που έχει (ανακοίνωση μηνυμάτων, πρόγραμμα κλπ) σε μένα άλλες δε λειτουργούν καθόλου ή υπο-λειτουργούν, αλλά δε με ενοχλεί επειδή το αγόρασα για την ταυτότητα καλούντος!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες και εμπειρίες σου (ευτυχώς, το υλικό που έχω στο gmail είναι κανονικά γραμμένο).

Το μόνο που δεν απάντησες είναι το θέμα με το TTS. Έχεις και άλλο, όπως εγώ, ή όχι; Και αν ΝΑΙ, πρέπει να το ενεργοποιείς το άλλο όταν το χρειάζεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, θεωρείς ότι ούτε η Αριάδνη, που προτείνουν τα παιδιά παραπάνω, δεν θα εκφωνεί τα ονόματα των καλούντων;

 

Η εφαρμογή που προτείνεις κάνει την αντίθετη δουλειά από αυτή που θέλω, δηλαδή εκφωνείς το όνομα και η εφαρμογή καλεί το αριθμό της. Πιστεύεις ότι θα κάνει και το αντίθετο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάνει αυτό που θέλω;

Έχεις εγκαταστήσει TTS και το έχεις ενεργοποιημένο συνεχώς;

 

Α λαθος καταλαβα,νομιζα οτι ηθελες να καλεις φωνητικα.Παντως και εγω εχω το svox και δεν λεει τα ονοματα.Ουτε εχω βρει καμια ρυθμιση (kit kat) οπως ειχε παλια..

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω τα 3 κουμπια στην οθονη αλα Nexus.Το Soft Keys Enabler απο το PlayStore,αν και rooted το κινητο,δεν δουλευει.Ποια εφαρμογη προτεινετε?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω τα 3 κουμπια στην οθονη αλα Nexus.Το Soft Keys Enabler απο το PlayStore,αν και rooted το κινητο,δεν δουλευει.Ποια εφαρμογη προτεινετε?

 

Δοκίμασε με καποιον file manger με root access προσθέτοντας στο build.prop το qemu.hw.mainkeys=0 ,κανε save /reboot και δες αν δουλεύει.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να ελέγχει την υγεία της μπαταρίας; Η μπαταρία μου κρατάει ελάχιστα και προσπαθώ να καταλάβω αν φταίει η ίδια η μπαταρία ή οι εφαρμογές μου.

 

δοκιμασε το betterbatterystats η το gsam battery monitor

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

καλά τι φοβερή εφαρμογή η ACR? σε Huawei honor 3c με κιτκατ ηχογραφεί τέλεια κλήσεις χωρίς καν ρουτ! όταν πλέον μιλάω με υπαλλήλους εταιρειών κινητής που και καλά για λόγους ασφαλείας ηχογραφούν, σου λένε μια προσφορά και μετά την αναιρουν, τώρα θα ηχογραφώ και εγώ ρεμάλια!
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι όταν συνδέομαι με το δικό μου wifi η ένδειξη στο κινητό γίνεται μπλε και όταν συνδεθώ με κάποιο forum κλπ τρέχει και ένα άσπρο σήμα μέσα στο μπλε. Το ίδιο επαναλαμβάνεται και όταν συνδέομαι σε μαγαζιά που γνωρίζω τον κωδικό αλλά σε άλλα που δεν μπορεί να συνδεθεί, αν και φαίνονται να μην είναι κλειδωμένα, η ένδειξη σύνδεσης παραμένει άσπρη.

 

Είναι σωστές αυτές οι ενδείξεις και υπάρχουν και άλλες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για torrent downloader εχετε να προτεινετε κατι της προκοπής? Κατι mtorrent,bittorrent κλπ ειναι για τα σκουπιδια Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Πριν από 1 εβδομάδα μου έκλεψαν το Galaxy S4 :(. Πριν από 1 χρόνο είχα βάλει την εφαρμογή "android lost", προσπάθησα μέσα από το site της εφαρμογής να το εντοπίσω αλλά τίποτε δε δούλεψε. Ενδεχομένως μέσα σε αυτό το χρόνο που είχα βάλει την εφαρμογή να έγινε κάτι που να απενεργοποίησε την εφαρμογή και να μην δούλεψε. Το θέμα είναι αν υπάρχει κάποιος άλλος τώρα τρόπος για να το βρούμε.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για torrent downloader εχετε να προτεινετε κατι της προκοπής? Κατι mtorrent,bitorrent κλπ ειναι για τα σκουπιδια

Flud ή tTorrent. Προσωπικά χρησιμοποιώ το πρώτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για torrent downloader εχετε να προτεινετε κατι της προκοπής? Κατι mtorrent,bitorrent κλπ ειναι για τα σκουπιδια

 

+1 flud ;) Εξαιρετικος

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...