Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω υποψη μου κατι και με μια προχειρη αναζητηση στο Play δεν βρηκα καποια εφαρμογη να κλειδωνει με gestures. Μπακαλιστικα αυτο που μπορω να σου προτεινω ειναι να κρυψεις το Go Sms (αν εχεις καποιον 3rd party launcher) και μετα αν ο launcher το υποστηριζει (βλ. Nova) να θεσεις ενα gesture που να ανοιγει το Go Sms.

Τεσπα μαλλον δε βοηθησα γιατι αν σου ερθει νεο μηνυμα θα ανοιγει κανονικα με το notification αλλα ειπα να το αναφερω μπας και...

οκ κατάλαβα!

 

προς όλους

 

στην εφαρμογή YouTube εάν έχω ανεβάσει βίντεο φαίνεται το email μου η μόνο το όνομα που έχω δώσει στον λογαριασμό μου στο Google plus?

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις αν κατάλαβα καλά συνδυασμό πολλών φίλτρων σε ένα scheduled task.. μάλλον είναι το μόνο πράγμα που λείπει από τη συγκεκριμένη εφαρμογή!

Πρόταση, παίξε με την ώρα, βάλε ανά 15-20 λεπτά για να είσαι καλυμμένος.

Βασικά ήθελα να δημιουργήσω ένα label που θα προέρχεται απ' το συνδυασμό πολλών φίλτρων. Τελικά βρήκα λύση. Δε γίνεται απευθείας, αλλά μπορείς να φορτώνεις ένα-ένα τα φίλτρα που θες και να τα αντιστοιχίσεις στο label που θες, π.χ. label: "web browsers", label: "music players". Έτσι δημιουργείς το label που θες, και μπορείς να κάνεις είτε χειροκίνητο είτε προγραμματισμένο backup με βάση το label ή τα labels αυτά.

Τελικά αυτό το πρόγραμμα είναι ατελείωτο σε δυνατότητες! :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορεί να μου προτείνει κάποιος μια καλή εφαρμογή για να μπλοκάρω ανεπιθύμητες κλήσεις;; (συγκεκριμένα νούμερα)

 

αυτο μπορεις να το κανεις και χωρις καποια προσθετη εφαρμογη. πας στις κλησεις και πατας πανω στο νουμερο που θες να μπλοκαρεις και πατας επιλογη + απορριψη κλησης. δεν ξερω τι κινητο εχεις αλλα στην δικια μου συσκευη (LG) ετσι γινεται. εσυ δεν εχεις καποια ειδοποιηση οταν σε καλει αλλα σε αυτον που σε καλει φενεται σαν να του το κλεινεις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω βολευτεί εδώ και καιρό με το hangouts για sms, υπάρχει τρόπος να γράφω Ελληνικά με 160 χαρακτήρες? Είμαι root με KitKat(paranoid android)
Link to comment
Share on other sites

Το tubemate μου βγάζει ενημέρωση για νέα έκδοση την οποία όμως δεν μπορώ να την κατεβάσω με τίποτα. Επίσης δεν μπορώ πια να τον χρησιμοποιήσω όπως πριν. Έχει αλλάξει και με την πολιτική του YouTube;
Link to comment
Share on other sites

Το tubemate μου βγάζει ενημέρωση για νέα έκδοση την οποία όμως δεν μπορώ να την κατεβάσω με τίποτα. Επίσης δεν μπορώ πια να τον χρησιμοποιήσω όπως πριν. Έχει αλλάξει και με την πολιτική του YouTube;

Μια χαρά κάνει αναβάθμιση μέσω Amazon appstore.

Αλλιώς κατέβασε το apk από το επίσημο site.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση,στο tapatalk πως γινετε στο participate να αφαιρεσω καποια topics που δεν θελω να εμφανιζονται γιατι εχω κανει reply?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση,στο tapatalk πως γινετε στο participate να αφαιρεσω καποια topics που δεν θελω να εμφανιζονται γιατι εχω κανει reply?

Δυστυχώς αυτό δεν γίνεται στο tapatalk..

Link to comment
Share on other sites

αυτο μπορεις να το κανεις και χωρις καποια προσθετη εφαρμογη. πας στις κλησεις και πατας πανω στο νουμερο που θες να μπλοκαρεις και πατας επιλογη + απορριψη κλησης. δεν ξερω τι κινητο εχεις αλλα στην δικια μου συσκευη (LG) ετσι γινεται. εσυ δεν εχεις καποια ειδοποιηση οταν σε καλει αλλα σε αυτον που σε καλει φενεται σαν να του το κλεινεις.

 

 

έχεις δίκιο, γίνεται και από το ίδιο το κινητό χωρίς εφαρμογή!

αλλά σε όλες περιπτώσεις φαινεται σε αυτον που τον παιρνεις οτι του το κλεινεις στα μουτρα..

 

να ρωτήσω αν καποιος θελει να βαλει φραγη εισερχομενων τι μπορει να κανει (εστω και αν πρεπει να απορριπτονται όλα τα νούμερα);; γινεται μεσω της συσκευης ή μέσω της εταιρίας κινητής τηλεφωνίας;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αλλαξα τηλεφωνο, θελω να ''παρω'' απο το παλιο τηλεφωνο και να της βαλω στο καινουριο τις συνομηλιες (μηνυματα) που εχω στο viber. Πως μπορω να το κανω ? ποιο αρχειο ειναι στο φακελο viber ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο, γίνεται και από το ίδιο το κινητό χωρίς εφαρμογή!

αλλά σε όλες περιπτώσεις φαινεται σε αυτον που τον παιρνεις οτι του το κλεινεις στα μουτρα..

 

να ρωτήσω αν καποιος θελει να βαλει φραγη εισερχομενων τι μπορει να κανει (εστω και αν πρεπει να απορριπτονται όλα τα νούμερα);; γινεται μεσω της συσκευης ή μέσω της εταιρίας κινητής τηλεφωνίας;;

Από τις λειτουργίες δικτύου μπορείς να κάνεις φραγή εισερχομένων

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αλλαξα τηλεφωνο, θελω να ''παρω'' απο το παλιο τηλεφωνο και να της βαλω στο καινουριο τις συνομηλιες (μηνυματα) που εχω στο viber. Πως μπορω να το κανω ? ποιο αρχειο ειναι στο φακελο viber ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Εννοείται πως από την εφαρμογή δεν υπάρχει backup restore μόνο export σε zip . Αν δεν βρεις άλλο τρόπο (εγώ δεν έχω δοκιμάσει ,ούτε με titanium τα επαναφέρει ,αν θυμάμαι καλά ) κοίτα το device /data/data/com.viber.voip/database /messages (?) ,ή και όλο το database ....

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αλλαξα τηλεφωνο, θελω να ''παρω'' απο το παλιο τηλεφωνο και να της βαλω στο καινουριο τις συνομηλιες (μηνυματα) που εχω στο viber. Πως μπορω να το κανω ? ποιο αρχειο ειναι στο φακελο viber ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Το προτελευταίο αρχείο θα πάρεις backup. Όταν το επαναφέρεις κάνεις μια επανεκκίνηση της εφαρμογής και θα έχεις τα μηνύματα. [ATTACH]48304[/ATTACH]

Θέλει root βέβαια γιατί ο φάκελος είναι στο system

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο, γίνεται και από το ίδιο το κινητό χωρίς εφαρμογή!

αλλά σε όλες περιπτώσεις φαινεται σε αυτον που τον παιρνεις οτι του το κλεινεις στα μουτρα..

 

να ρωτήσω αν καποιος θελει να βαλει φραγη εισερχομενων τι μπορει να κανει (εστω και αν πρεπει να απορριπτονται όλα τα νούμερα);; γινεται μεσω της συσκευης ή μέσω της εταιρίας κινητής τηλεφωνίας;;

 

πας μενου, ρυθμισεις + ρυθμισεις κλησεων κ καπου εκει μεσα θα βρεις και την φραγη εισερχομενων. μπορεις ομως να κανεις φραγη και μεσω του παροχου σου. κανες ενα τηλ. στην εξυπηρετηση πελατων και σου κανουν κ αυτοι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αλλαξα τηλεφωνο, θελω να ''παρω'' απο το παλιο τηλεφωνο και να της βαλω στο καινουριο τις συνομηλιες (μηνυματα) που εχω στο viber. Πως μπορω να το κανω ? ποιο αρχειο ειναι στο φακελο viber ?

Το προτελευταίο αρχείο θα πάρεις backup. Όταν το επαναφέρεις κάνεις μια επανεκκίνηση της εφαρμογής και θα έχεις τα μηνύματα. [ATTACH]48304[/ATTACH]

Θέλει root βέβαια γιατί ο φάκελος είναι στο system

Δες το 3ο post στο νήμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1471396

On a rooted phone copy the /data/data/com.viber.voip/databases/viber_messages file to sd-card or whatever.

After new install, put the file back, make sure it has the right permissions and do a compleate restart of Viber.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εβγαλα το adaway 2.81 και εβαλα το παλαιότερο 2.3,οι διαφημισεις στο you tube εξαφανιστηκαν,δοκιμαστε το

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή να μπορώ να βάζω photos full screen στο desktop χωρίς να κάνει crop?

Image 2 Wallpaper https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shirobakama.wallpaper

Εφαρμογή η οποία έχει τη δυνατότητα να θέτει όλη την εικόνα σαν wallpaper γιατί από μόνο του το κινητό δεν σε αφήνει, σε αναγκάζει σε περικοπή (crop).

Link to comment
Share on other sites

για βοηθηστε λιγο.καποτε ειχα εγκαταστησει μια εφαρμογη ip cam κατι και απο το κινητο εβλεπα οτι " εβλεπε" η καμερα που ειναι συνδεδεμενη με usb πανω στο πισι!πχ το σαλονι.

βρηκα με βοηθεια καποιες εφαρμογες αλλα δεν εχω καταλαβει πως μεσα απο την εφαρμογη θα "δει" την καμερα του πισι !

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που αναβαθμισα το tapatalk αργει πολυ και κολλαει,μπορω να κανω κατι γι αυτο;

 

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω..

Καθάρισμα της cache δε βοήθησε..

Ούτε uninstall/reinstall..

Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε για το tapatalk VIP;

Γιατί εδώ κανένα πρόβλημα στο Ν4.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μηπως μπορει να βοηθήσει κάποιος να βρώ μια εφαρμογή-widget όπως αυτη που έχει το xperia και σας επισυνάπτω και φωτογραφίες από το widget στην οθόνη και από το widget στην επιλογή για widget, που να μπορώ να χρησιμοποιήσω σε android smartphone.

Παρόμοια,εύκολη και εύχρηστη και χωρίς πολλά-πολλά. Απλά να επιλέγεις ποια sim χρησιμοποιείται για κλήσεις-μυνήματα-δεδομένα κλπ ανα πάσα στιγμή και ποιες θα είναι οι προτιμωμενες επαφές ανα πάσα στιγμή.

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=48356&stc=1&d=1407658025

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=48357&stc=1&d=1407658025

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...