Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SuperTube ;)

 

Υπάρχει εφαρμογή να δείχνει ποιες εφαρμογές χρησιμοποιούν το ίντερνετ μια συγκεκριμένη στιγμή;

 

Επίσης, από την ώρα που έβαλα 4.4 δε δουλεύει με τίποτα σωστά το αναγκαίο droidwall! Συμβαίνει σε άλλον;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο handcend SMS πως ενεργοποιούμε την αναφορά παράδοσης?

Ρυθμίσεις - Ρυθμίσεις λήψης μηνυμάτων. Εκεί βρίσκονται όλες οι ρυθμίσεις για τις αναφορές παράδοσης σε sms και mms.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν την βρίσκω στο playstore αυτή την εφαρμογή, έχω Android 4.2.2

Δεν υπάρχει πλέον στο play ,μπορείς όμως να την κατεβάσεις απο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2447757

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Smart Launcher Pro 2 -> https://play.google.com/store/apps/details?id=ginlemon.flowerpro δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πάλι,αλλά είναι φανταστικός,ξεφεύγει από τους συνηθισμένους(και με Ελληνικό μενού):up:

Πολύ σωστή η αναφορά σου,το εγκατέστησα και είναι τέλειος! Ελαφρύς,γρήγορος,με πολές επιλογές για παραμετροποίηση,μεγάλη ποικιλία themes-icons... Με δυό λόγια..Πολύ Καλός. Αψογη πρόταση. :)

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω , έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει ps3 controller με το κινητό; Το συνδέω κανονικά λειτουργεί αλλά σε αρκετά παιχνίδια δεν λειτουργεί.Ξέρει κανείς αν μπορώ να το λειτουργήσω με κάποιο τρόπο και σε αυτά τα παιχνίδια;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω , έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει ps3 controller με το κινητό; Το συνδέω κανονικά λειτουργεί αλλά σε αρκετά παιχνίδια δεν λειτουργεί.Ξέρει κανείς αν μπορώ να το λειτουργήσω με κάποιο τρόπο και σε αυτά τα παιχνίδια;

 

δεν υποστηριζουν ολα τα παιχνιδια controllers. ειτε μιλαμε για αυτους της Moga ειτε για τους συμβατικους.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να βλέπω τους αποθηκευμενους κωδικούς στο Wifi?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να βλέπω τους αποθηκευμενους κωδικούς στο Wifi?

 

Xposed +wifikeyview

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Xposed +wifikeyview

 

Για μη ρουταρισμενες συσκευές δεν υπάρχει κάτι;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο greader δε μου δουλεύει έχουμε κάποια άλλη αντίστοιχη πρόταση? Εννοείται για ειδήσεις από Ελλάδα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω το sony t3 με 4.4.2 και μεσα αποτις εφαρμογες καταργησαν την επιλογή μεταφορα στην sd καρτα αν υπαρχει καποια εφαρμογή να κατεβασω να περναω τις εφαρμογες μου στην sd καρτα το τηλεφωνο δεν είναι root

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο greader δε μου δουλεύει έχουμε κάποια άλλη αντίστοιχη πρόταση? Εννοείται για ειδήσεις από Ελλάδα.

Γιατί δεν σου δουλεύει? Σε εμένα δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Για μη ρουταρισμενες συσκευές δεν υπάρχει κάτι;

Όχι, γιατί οι κωδικοί αποθηκεύονται στο αρχείο wpa_supplicant.conf που βρίσκεται στο /data/misc/wifi (από έκδοση σε έκδοση του λειτουργικού, έχω διαβάσει πως μπορεί να υπάρχει κάποια παραλλαγή στην ονομασία του αρχείου αλλά και στο path) και μόνο σε rooted συσκευή έχεις πρόσβαση εσύ ή οι διάφορες εφαρμογές σ' αυτό το path.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να ελέγχει την υγεία της μπαταρίας; Η μπαταρία μου κρατάει ελάχιστα και προσπαθώ να καταλάβω αν φταίει η ίδια η μπαταρία ή οι εφαρμογές μου.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, γιατί οι κωδικοί αποθηκεύονται στο αρχείο wpa_supplicant.conf που βρίσκεται στο /data/misc/wifi (από έκδοση σε έκδοση του λειτουργικού, έχω διαβάσει πως μπορεί να υπάρχει κάποια παραλλαγή στην ονομασία του αρχείου αλλά και στο path) και μόνο σε rooted συσκευή έχεις πρόσβαση εσύ ή οι διάφορες εφαρμογές σ' αυτό το path.

 

Ωραία, σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο greader δε μου δουλεύει έχουμε κάποια άλλη αντίστοιχη πρόταση? Εννοείται για ειδήσεις από Ελλάδα.

 

σε widjet με rss δες και chronus.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε υπ οψιν καμμια εφαρμογη που να γυρναει αυτοματα το κινητο τις ωρες που θελω εγω, σε air plain mode? Δοκιμασα κανα δυο απο το store (auto airplane mode, phone schedule, power schedule) αλλα δεν μου δουλευουν..

Thanks

 

Υ.Γ. free please

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε σένα, είναι paid αλλά το κορυφαίο στο είδος του. Και με το llama profiles γίνεται αυτό που λες.
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στα κινητά που είχαμε προ εποχής smartphones, ή τουλάχιστον σε μερικά απ' αυτά, υπήρχε η δυνατότητα φωνητικής ανακοίνωσης του ονόματος του καλούντος.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στα smartphones γιατί από όσο έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

Στα κινητά που είχαμε προ εποχής smartphones, ή τουλάχιστον σε μερικά απ' αυτά, υπήρχε η δυνατότητα φωνητικής ανακοίνωσης του ονόματος του καλούντος.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στα smartphones γιατί από όσο έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

 

Υπαρχει το svox με ελληνικη φωνη..(την κατεβαζεις εξτρα)

Το ειχα καποτε και εκανε αυτο που λες..

Κατεβασε ομως την Ariadne trial για να δεις αν σου κανει....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Διάβασα μερικές κριτικές και, όπως είναι φυσικό και αναμενόμενο, διίστανται.

Έχω εγκαταστήσει το TTS Loquendo για το Sygic. Λες να γίνει κάποιο conflict με την Αριάδνη;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...