Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα !!!!

Πως μπορώ να μεταφέρω SMS από συσκευή sony σε συσκευή Samsung ??

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω εφαρμογη που να μπορω να οριζω ενεργιες με χτυπημα στην οθονη. Για παραδειγμα οταν ειναι κλειστη με 2 χτυπηματα στην οθονη να ανοίγει η συσκευη...
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω εφαρμογη που να μπορω να οριζω ενεργιες με χτυπημα στην οθονη. Για παραδειγμα οταν ειναι κλειστη με 2 χτυπηματα στην οθονη να ανοίγει η συσκευη...

Xposed > πλοήγηση με χειρονομίες

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα !!!

Την βρήκα αυτήν την εφαρμογή αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως θα περνάμε από την μια συσκευή στην άλλη .. Μπορείς να με βοηθήσεις ;:O

Link to comment
Share on other sites

Xposed > πλοήγηση με χειρονομίες

Δεν το γνωρίζω το module αυτό αλλά κάτι τέτοιο πρέπει να το υποστηρίζει και η συσκευή. Πχ εγώ με s3 δεν μπορώ να το έχω

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι εκτος απο θεμα κερνελ, που λεει και ο φιλος πιο πανω και εχει δικαιο, οτι αυτο γινεται μονο με Snapdragon800-801 που εχει την δυνατοτητα να "ακουει" ακομα και με κλειστη οθονη

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι εκτος απο θεμα κερνελ, που λεει και ο φιλος πιο πανω και εχει δικαιο, οτι αυτο γινεται μονο με Snapdragon800-801 που εχει την δυνατοτητα να "ακουει" ακομα και με κλειστη οθονη

 

Κι όμως υπάρχει ήδη η συγκεκριμένη (unofficial) υλοποίηση για τα Nexus 4 και Nexus 7 (2013) -αμφότερα με SD S4 Pro- αλλά και στην τελευταία official ΚΚ του Optimus G -επίσης με S4 Pro- οπότε είναι δυνατό και με παλιότερης γενιάς επεξεργαστές.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!

Την βρήκα αυτήν την εφαρμογή αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως θα περνάμε από την μια συσκευή στην άλλη .. Μπορείς να με βοηθήσεις ;:O

 

Αφού κάνεις backup στην μνήμη, αντιγράφεις τον φάκελο SMSBackupRestore από το παλιό κινητό στο καινούριο (θα τον δεις μόλις συνδέσεις το κινητό στο pc) και μετά κάνεις επαναφορά στο νέο κινητό. Εναλλακτικά νομίζω ότι έχει και δυνατότητα για backup στο cloud..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!

Την βρήκα αυτήν την εφαρμογή αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως θα περνάμε από την μια συσκευή στην άλλη .. Μπορείς να με βοηθήσεις ;:O

 

δεν εχω δουλεψει την συγκεκεριμενη εφαρμογη αλλα λογικα κανεις backup στο sony

μετα παιρνεις αυτο το αρχειο backup και το μεταφερεις στο samsung

κανεις εγκατασταση την εφαρμογη και στο samsung

μετα επιλεγεις restore

 

edit: με προλαβε αλλος:)

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως υπάρχει ήδη η συγκεκριμένη (unofficial) υλοποίηση για τα Nexus 4 και Nexus 7 (2013) -αμφότερα με SD S4 Pro- αλλά και στην τελευταία official ΚΚ του Optimus G -επίσης με S4 Pro- οπότε είναι δυνατό και με παλιότερης γενιάς επεξεργαστών.

 

Ωραιος..Δεν ημουν σιγουρος γιαυτο και ειπα "νομιζω"..Παντος το εχω δοκιμασει με 2 κερνελς το d2tw και εχει τρελο battery drain στο nexus5..Στο nexus4 και 7 δεν ξερω τι εχουν καταφερει :D:p

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή ευρέσεως Εργασίας υπάρχει?

Όχι ότι ενδιαφέρομαι αλλά ο καθένας μας έχει 5_6 δίπλα του...

 

Τελικά εφαρμογή να παίζεις στοίχημα υπάρχει?

Ο ΟΠΑΠ έχει βγάλει εφαρμογή για πάρτυ του?

 

Επίσης, βάση στήριξης για το κινητό μου να το δουλέψω σαν gps ψάχνω... είναι 5 ίντσες... Έχετε κάτι στα υπόψιν?

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος..Δεν ημουν σιγουρος γιαυτο και ειπα "νομιζω"..Παντος το εχω δοκιμασει με 2 κερνελς το d2tw και εχει τρελο battery drain στο nexus5..Στο nexus4 και 7 δεν ξερω τι εχουν καταφερει :D:p

Ναι βρε, δε σε διόρθωσα. :p

Μια προσθήκη έκανα. :D

Από μπαταρία στο Ν7 την ξεζουμίζει απ'ότι θυμάμαι κάποια στιγμή που το είχα παρακολουθήσει. Στο Ν4 πάλι έχει ένα σχετικό drain αλλά σε πιο νορμάλ επίπεδα κι εκεί παίζει σύμφωνα με το ποσοστό της οθόνης που κρατάς ξύπνια. Μεγάλη μαγκιά της LG πάντως που ενσωματώνει τη συγκεκριμένη λειτουργία χωρίς να γονατίζει την μπαταρία.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καμια καλη εφαρμογη radio για το galaxy s5;;;υπαρχει;;;καταναλονουν πολλα mb αυτες οι εφαρμογες οταν ακους ραδιο;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καμια καλη εφαρμογη radio για το galaxy s5;;;υπαρχει;;;καταναλονουν πολλα mb αυτες οι εφαρμογες οταν ακους ραδιο;;;

Tunein radio

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω το module αυτό αλλά κάτι τέτοιο πρέπει να το υποστηρίζει και η συσκευή. Πχ εγώ με s3 δεν μπορώ να το έχω

Δεν μπορείς να το έχεις μόνο αν δεν είσαι root

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνεις backup στην μνήμη, αντιγράφεις τον φάκελο SMSBackupRestore από το παλιό κινητό στο καινούριο (θα τον δεις μόλις συνδέσεις το κινητό στο pc) και μετά κάνεις επαναφορά στο νέο κινητό. Εναλλακτικά νομίζω ότι έχει και δυνατότητα για backup στο cloud..

Δεν έχω PC αυτή την περίοδο οπότε δεν μπορώ να το δώ έτσι ..

Χωρίς δεν γίνεται ;:O στο cloud πως γινεται ;

δεν εχω δουλεψει την συγκεκεριμενη εφαρμογη αλλα λογικα κανεις backup στο sony

μετα παιρνεις αυτο το αρχειο backup και το μεταφερεις στο samsung

κανεις εγκατασταση την εφαρμογη και στο samsung

μετα επιλεγεις restore

 

edit: με προλαβε αλλος:)

Αυτό σκέφτηκα και εγώ ότι κάνουμε .. Αλλά τίποτα όταν πατάω restore δεν κάνει τίποτα .. :O:(

Link to comment
Share on other sites

Για τον καιρο καλη εφαρμογη και αξιοπιστη να φανταστω το meteo;;; η υπαρχει καποια καλυτερη;;;

foreca weather και Poseidon...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτηκα και εγώ ότι κάνουμε .. Αλλά τίποτα όταν πατάω restore δεν κάνει τίποτα .. :O:(

 

για δοκιμασε με αυτη την εφαρμογη

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobilehome.backup&hl=el

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...