Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Amazon έχει δωρεάν για σήμερα το calengoo. Κατά τη γνώμη μου το καλύτερο ημερολόγιο. Δεν έχει trial ή δωρεάν έκδοση στο play store, οπότε είναι ευκαιρία για όποιον θέλει να το δοκιμάσει.
Link to comment
Share on other sites

Στο Amazon έχει δωρεάν για σήμερα το calengoo. Κατά τη γνώμη μου το καλύτερο ημερολόγιο. Δεν έχει trial ή δωρεάν έκδοση στο play store, οπότε είναι ευκαιρία για όποιον θέλει να το δοκιμάσει.

 

Πρέπει να είναι πράγματι το καλύτερο 3rd party calendar αλλά τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ αποκλειστικά το stock

Link to comment
Share on other sites

Στο Amazon έχει δωρεάν για σήμερα το calengoo. Κατά τη γνώμη μου το καλύτερο ημερολόγιο. Δεν έχει trial ή δωρεάν έκδοση στο play store, οπότε είναι ευκαιρία για όποιον θέλει να το δοκιμάσει.

 

Πως κατεβάζω απο εκεί. Εχω κανονικά τον λογαριασμό μου αλλα οταν παταω να κατέβει η εφαρμογή δεν γίνεται τίποτα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ πάντως προσωπικά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη με την free έκδοση του titanium.οι επιλογές του είναι ελάχιστες. Μπορείς να πάρεις πχ 1 μόνο αντίγραφο ασφαλείας. Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος για την χρήση του.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει τρόπος στο hotmail που συγχρονίζει να επιλέξει κανείς ποιους φακέλους θα συγχρονίζει? γιατί μου συγχρονίζει το junk folder και μου έρχονται ειδοποιήσεις χωρίς λόγο..

Link to comment
Share on other sites

Στο missed it, πως αλλάζω τι γράφει;

Θέλω πχ να αλλάξω το live score addicts σε σκέτο scores.

Πως το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι πράγματι το καλύτερο 3rd party calendar αλλά τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ αποκλειστικά το stock

 

Το έχω δοκιμάσει και ειλικρινά θεωρώ το Business calendar πολύ πιο όμορφο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει και ειλικρινά θεωρώ το Business calendar πολύ πιο όμορφο.

 

Γούστα είναι αυτά. Έχω δοκιμάσει όλα τα ημερολόγια και το calengoo είναι το μόνο που με έχει βολέψει τόσο πολύ. Ειδικά σε agenda view που χρησιμοποιώ ήταν το πιο εύχρηστο στο να προσθέτω σημειώσεις κλπ. Συγχρονίζει και τα google tasks.

Link to comment
Share on other sites

Πως κατεβάζω απο εκεί. Εχω κανονικά τον λογαριασμό μου αλλα οταν παταω να κατέβει η εφαρμογή δεν γίνεται τίποτα

 

Δες τις οδηγείες εδώ

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αν γράφω σε λάθος θέμα αλλά μήπως κανείς έχει καμία ιδέα τι είναι αυτό; δεν το άνοιξα και ούτε πρόκειται
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Στο missed it, πως αλλάζω τι γράφει;

Θέλω πχ να αλλάξω το live score addicts σε σκέτο scores.

Πως το κάνω;

 

Ανάμεσα σε fotmob, live score addicts ποιό με προτείνεις;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε fotmob, live score addicts ποιό με προτείνεις;

 

Έχω και τα δύο. Το lsa έχει πιο πολλές επιλογές, σου δείχνει τον σκόρερ χωρίς να μπεις στην εφαρμογή και έχει ειδοποιήσεις ακόμα και για κόκκινες κάρτες. Το fotmob με βολεύει πιο πολύ για να βλέπω τα προγράμματα των ομάδων και των πρωταθλημάτων. Για ειδοποιήσεις πάντως είναι σίγουρα καλύτερο το lsa.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και τα δύο. Το lsa έχει πιο πολλές επιλογές, σου δείχνει τον σκόρερ χωρίς να μπεις στην εφαρμογή και έχει ειδοποιήσεις ακόμα και για κόκκινες κάρτες. Το fotmob με βολεύει πιο πολύ για να βλέπω τα προγράμματα των ομάδων και των πρωταθλημάτων. Για ειδοποιήσεις πάντως είναι σίγουρα καλύτερο το lsa.

 

To lsa δεν έχει αγωνιστικές;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Στο missed it, πως αλλάζω τι γράφει;

Θέλω πχ να αλλάξω το live score addicts σε σκέτο scores.

Πως το κάνω;

 

Μπαίνεις στην εφαρμογή βρίσκεις το widget και στις επιλογές του πας Εμφανιζόμενα στοιχεία επιλέγεις την εφαρμογή που θες να τροποποιήσεις (σε αυτή την περίπτωση το live score addicts) και εκεί σου βγάζει κάποιες επιλογές. Αλλάζεις το ενικός και πληθυντικός αφήνοντας την παράμετρο %c τροποποιώντας μόνο το υπόλοιπο κείμενο βάζοντας αυτό που θες εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλό μήνα!!!

Εχθές έκανα φορματ το galaxy s3 i9300 και πέρασα την omega v8.1 - aokp, όλα πήγαν καλά εκτός από την εγκατάσταση του Facebook, που όταν πηγαίνει να την εγκαταστήσει μου βγάζει error ότι δεν έχει χώρο! Τι κουλό και αυτό, αφού έχει 32gb εσωτερική μνήμη και εξωτερική 32gb. Τι πρέπει να κάνω. Σημείωση έχω κάνει foul Wipe από τον cwm, και μετά όταν έβαλα την custom rom, πήγα στις ρυθμίσεις και έκανα Επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων ! Τι να φταίει;

Edited by jsjim
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει τρόπος στο hotmail που συγχρονίζει να επιλέξει κανείς ποιους φακέλους θα συγχρονίζει? γιατί μου συγχρονίζει το junk folder και μου έρχονται ειδοποιήσεις χωρίς λόγο..

 

Εννοείς στην εφαρμογή Outlook;

Στα Settings-> Sync -> Folders μπορείς να διαλέξεις τους φακέλους.

Το περίεργο όμως είναι ότι σου έρχονται ειδοποιήσεις για τα Junk. Σε εμένα δεν έρχονται ειδοποιήσεις για junk και δεν έχω βρει κάποια επιλογή για αυτό. Εκτός και αν έχεις κάποια άλλη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!ψαχνω εναν music player ο οποιος οταν παιζει μουσικη και εχω κλειδωσει το τηλεφωνο να μου εχει στην οθονη τα κουμπια επιλογης (play,pause κλπ) γιατι με τον μαμα πρεπει καθε φορα που θελω να αλλαξω κομματι να ξεκλειδωνω το τηλ.
Link to comment
Share on other sites

To lsa δεν έχει αγωνιστικές;

 

Έχει απλά βρίσκω το fotmob πιο εύχρηστο στην αναζήτηση των αγώνων.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!ψαχνω εναν music player ο οποιος οταν παιζει μουσικη και εχω κλειδωσει το τηλεφωνο να μου εχει στην οθονη τα κουμπια επιλογης (play,pause κλπ) γιατι με τον μαμα πρεπει καθε φορα που θελω να αλλαξω κομματι να ξεκλειδωνω το τηλ.

 

 

Αν ακούς με το hands free της συσκευής σου, προφανώς στο μικρόφωνο θα έχει τουλάχιστον ένα κουμπί, με το οποίο απαντάς στις κλήσεις. Αν το πατήσεις μια φορά, λογικά κάνει παύση, και στα δύο πατήματα αλλάζει τραγούδι.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στην εφαρμογή Outlook;

Στα Settings-> Sync -> Folders μπορείς να διαλέξεις τους φακέλους.

Το περίεργο όμως είναι ότι σου έρχονται ειδοποιήσεις για τα Junk. Σε εμένα δεν έρχονται ειδοποιήσεις για junk και δεν έχω βρει κάποια επιλογή για αυτό. Εκτός και αν έχεις κάποια άλλη εφαρμογή.

 

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή outlook αλλά την εφαρμογή για e-mail που έχει μέσα το κινητό μας! εκεί έχω εισάγει τον hotmail λογαριασμό μου και προσπαθώ να βρω τρόπο να μη μου έρχονται ειδοποιήσεις για τα junk!

Link to comment
Share on other sites

Beta έκδοση του TubeMate downloader για όποιον ενδιαφέρεται με αρκετά νέα features.

 

http://db.tt/qBosZzbj

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,

έχω μερικές επαφές στο yahoo Και μερικές στο gmail,

πως μπορώ να τις περάσω αυτές απο το yahoo στο gmail?

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε καποιο ΔΩΡΕΑΝ προγραμμα το οποιο να μπορω να χειρηστω ενα gmail account αλλα αν γινεται και αλλα πληρως απο το κινητο.

 

Να μπορω δηλαδη να σβηνω, στελνω, λαμβανω mail απο αυτο το προγραμμα κατι σαν αυτο που κανει υο aquamail αλλα ΔΩΡΕΑΝ.

και το ρωταω αυτο γιατι το μαμα gmail app που εχει το samsung galaxy ace2 ενος φιλου δεν μπορει να σβησει τα μειλ που εχει λαβει απο ενα gmail account.

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για το DU Battery Saver & Widgets; Το είδα πρόσφατα στο Google Play και μου άρεσε πολύ εμφανισιακά. Έχω το Galaxy Note II και σκέφτομαι να αγοράσω την Pro έκδοση (κάνει μόνο 2,24 €) για χρήση ως app για monitoring της μπαταρίας και ίσως για κάποια optimizations, αν και περισσότερο το βάζω επειδή δείχνει πολύ cool και όμορφο εμφανισιακά. Για όσους το χρησιμοποιούν (το απλό ή το Pro) σε Note II αν μπορούν να αναφέρουν εντυπώσεις. Το βασικότερο: προκαλεί κάποιο πρόβλημα, επηρεασμό, αστάθεια στο σύστημα;

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...