Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@paris_89

Ποια rom πέρασες???

Στο LG Optimus One μου πέρασα εδώ και λίγες μέρες την Revolution JB 2.2. Είναι android 4.1.2.

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι εφαρμογές μεταφέρονται στην εξωτερική από την εγκατάσταση στο SIII mini ?

Δεν το έχω ψάξει το θέμα...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλά δε θυμάμαι ποιος φίλος εδώ είπε για το du battery saver pro αλλά το έβαλα και δεν πιστεύω τη διαφορά στη μπαταρία. Μπορεί να είδα σχεδόν διπλάσια διάρκεια. Ειδικά σε αναμονή το κινητό με κλειστή οθόνη. Μιλάμε για τεράστια διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Πώςε έγινε αυτό, απλά το έβαλες ή διάλεξες κάποια από τα έτοιμα προφίλ ενέργειας που έχει;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Πώςε έγινε αυτό, απλά το έβαλες ή διάλεξες κάποια από τα έτοιμα προφίλ ενέργειας που έχει;

 

Προφίλ έχω το normal με όλα ανοιχτά . Δεν κλείνω κάτι. Έχω ανοιχτά τα πάντα εκτός από gps. Και έχω 6 λογαριασμούς email, fb viber what's app κτλ. Γενικά δεν κλείνω κάτι. Ειδικά σε αναμονή είδα πρώτη φορά να χάνω μετά από 4μιση ώρες 3% που ποτέ άλλοτε δεν είχα δει ανάλογα νούμερα (σε S4)

Link to comment
Share on other sites

Προφίλ έχω το normal με όλα ανοιχτά . Δεν κλείνω κάτι. Έχω ανοιχτά τα πάντα εκτός από gps. Και έχω 6 λογαριασμούς email, fb viber what's app κτλ. Γενικά δεν κλείνω κάτι. Ειδικά σε αναμονή είδα πρώτη φορά να χάνω μετά από 4μιση ώρες 3% που ποτέ άλλοτε δεν είχα δει ανάλογα νούμερα (σε S4)

 

Και από που γλιτώνει την μπαταρία; Μήπως τρέχει με λιγότερους πυρήνες;

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξέρω. Πάντως την "εξοικονόμηση ενέργειας" δεν την έχει ενεργοποιημένη. Επίσης από το cpu-z που βλέπεις αισθητήρες κτλ του κινητού βλέπω ότι όλοι οι πυρήνες δουλεύουν. Θα προσπαθήσω να βρω τι γίνεται γιατί το έχω μόνο μια μέρα αλλά η διαφορά είναι απίστευτη. Γιατί το έχω πολύ φορτωμένο και τα μέιλ κτλ και παρόλο που το s4 έχει φοβερή μπαταρία με τη χρήση που του κάνω δεν έβλεπα ιδιαίτερα καλά νούμερα πλέον όμως είναι άλλη υπόθεση
Link to comment
Share on other sites

Καλά δε θυμάμαι ποιος φίλος εδώ είπε για το du battery saver pro αλλά το έβαλα και δεν πιστεύω τη διαφορά στη μπαταρία. Μπορεί να είδα σχεδόν διπλάσια διάρκεια. Ειδικά σε αναμονή το κινητό με κλειστή οθόνη. Μιλάμε για τεράστια διαφορά

ναι και εγω ειχα δοκιμασει το 2χ battery αλλα ενω ειχε διαφορα στην αναμονη αναγκαστικα για να κανει οικονομια εκλεινε data οποτε ουτε push email ειχα ουτε κατι αλλα που ηθελαν data

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω ειχα δοκιμασει το 2χ battery αλλα ενω ειχε διαφορα στην αναμονη αναγκαστικα για να κανει οικονομια εκλεινε data οποτε ουτε push email ειχα ουτε κατι αλλα που ηθελαν data

 

Εγώ πάντως βλέπω τα email μου να έρχονται και το viber για παράδειγμα να χτυπάει με το που μου στείλουν. Οπότε; τεσπα θα το δω τις επόμενες μέρες και θα επανέλθω με παρατηρήσεις αν καταλάβω κάτι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω τα email μου να έρχονται και το viber για παράδειγμα να χτυπάει με το που μου στείλουν. Οπότε; τεσπα θα το δω τις επόμενες μέρες και θα επανέλθω με παρατηρήσεις αν καταλάβω κάτι
ποιο Mode εχεις βαλει?

τα email σου ερχονται γιατι αφηνει να τσεκαρει ανα χ λεπτα.real time push το 2χ το σταματουσε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει "my mode"

Και αναλόγως τι θέλω ανοίγω και κλείνω. Gps έχω κλειστό πάντα εκτός όταν θέλω να το χρησιμοποιήσω. Συγχρονισμός, wifi, data κτλ ανοιχτά. Την οθόνη την έχω στο αυτόματο στο μισό

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έχω εδώ και καιρό. Αγορασε το, είναι πραγματικά πολύ καλό. Ρυθμιζεις πολλά στην συσκευή με το app αυτό. Σίγουρα θα σου γλυτώσει καμποση μπαταρία στην ήδη καταπληκτική μπαταρία του note 2.

 

Απάντηση στον φίλο. Που ρώτησε για το Du battery saver and widgets.

Καλά δε θυμάμαι ποιος φίλος εδώ είπε για το du battery saver pro αλλά το έβαλα και δεν πιστεύω τη διαφορά στη μπαταρία. Μπορεί να είδα σχεδόν διπλάσια διάρκεια. Ειδικά σε αναμονή το κινητό με κλειστή οθόνη. Μιλάμε για τεράστια διαφορά

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Μάλλον θα το δοκιμάσω το DU Battery Saver & Widgets Pro, με πωρώσατε! Απλά ανησυχώ λίγο με τέτοιες εφαρμογές μήπως επηρεάσουν αρνητικά τη σταθερότητα της συσκευής, αλλά αφού λέτε ότι δεν έχει πρόβλημα τότε OK. Αν υπάρχει κάποιος με Galaxy Note II που να το χρησιμοποιεί ας μας πει εντυπώσεις.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές ανοίγω το tapatalk 4 στα θέματα που έκανα συνδρομή, αλλά δεν με πηγαίνει πάντα στο τελευταίο μη αναγνωσμένο μήνυμα, αλλά λίγο πιο πίσω. Το κάνει και σε εσάς αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές ανοίγω το tapatalk 4 στα θέματα που έκανα συνδρομή, αλλά δεν με πηγαίνει πάντα στο τελευταίο μη αναγνωσμένο μήνυμα, αλλά λίγο πιο πίσω. Το κάνει και σε εσάς αυτό;

 

Ναι. Το κάνει και σε μένα αυτό. Το έχω αναφέρει κάποιες σελίδες πίσω. Άλλοι είπαν πως δεν έχουν θέμα. Δε ξέρω. Δε το κάνει πάντα. Είναι θέμα τύχης να με πάει στο σημείο που είχα μείνει.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε μένα αυτό αλλά ευτυχώς σε πολύ μικρή κλίμακα.
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές ανοίγω το tapatalk 4 στα θέματα που έκανα συνδρομή, αλλά δεν με πηγαίνει πάντα στο τελευταίο μη αναγνωσμένο μήνυμα, αλλά λίγο πιο πίσω. Το κάνει και σε εσάς αυτό;

 

Μου το κάνει και εμένα αλλά όχι πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου το Tapatalk είναι από τα πιο κακογραμμένα apps που κυκλοφορούν. Απλά είναι το μοναδικό στο είδος του και γιαυτό είναι μονόδρομος. Έχω το 2 και το 4 αγορασμένα. Πολλά bugs και προχειρότητες. Έχουν φύγει και τα δύο απ' τη συσκευή μου. Πολύ καλά κάνουν στο myPhone.gr που δεν το υποστηρίζουν. Άλλωστε η mobile έκδοση του site είναι υπόδειγμα ομορφιάς και καλής σχεδιασης. Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά να είναι οι εφαρμογές συμβατές με την έκδοση android στην οποία θα μεταπηδήσεις.

 

Τώρα ερώτηση και από εμένα. Υπάρχει κάποια εφαρμογή ραδιοφώνου δωρεάν; Καθώς η νέα ρομ που πέρασα δεν έχει πλέον.

Εδω εισαι

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mikersmicros.fm_unlock&hl=el

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,

έχω μερικές επαφές στο yahoo Και μερικές στο gmail,

πως μπορώ να τις περάσω αυτές απο το yahoo στο gmail?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,

έχω μερικές επαφές στο yahoo Και μερικές στο gmail,

πως μπορώ να τις περάσω αυτές απο το yahoo στο gmail?

 

Δοκίμασες να γκουγκλάρεις " how to import yahoo contacts to gmail" ;

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου το Tapatalk είναι από τα πιο κακογραμμένα apps που κυκλοφορούν. Απλά είναι το μοναδικό στο είδος του και γιαυτό είναι μονόδρομος. Έχω το 2 και το 4 αγορασμένα. Πολλά bugs και προχειρότητες. Έχουν φύγει και τα δύο απ' τη συσκευή μου. Πολύ καλά κάνουν στο myPhone.gr που δεν το υποστηρίζουν. Άλλωστε η mobile έκδοση του site είναι υπόδειγμα ομορφιάς και καλής σχεδιασης.

Άς πούμε ότι είναι έτσι όπως τα λες,και η εφαρμογή είναι κακογραμμένη.Γιατί κάνουν καλά στο myPhone.gr που δεν το υποστηρίζουν;Για να συνετίσουν τους χρήστες και να πάψουν να το χρησιμοποιούν;

Οί λόγοι είναι προφανώς άλλοι.Και πιθανότατα οικονομικοί(διαφημίσεις κ.τ.λ.).

Αλλά ,ούτως ή άλλως άκρη δεν βγαίνει.Θέμα χιλιοειπωμένο...

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου το Tapatalk είναι από τα πιο κακογραμμένα apps που κυκλοφορούν. Απλά είναι το μοναδικό στο είδος του και γιαυτό είναι μονόδρομος. Έχω το 2 και το 4 αγορασμένα. Πολλά bugs και προχειρότητες. Έχουν φύγει και τα δύο απ' τη συσκευή μου. Πολύ καλά κάνουν στο myPhone.gr που δεν το υποστηρίζουν. Άλλωστε η mobile έκδοση του site είναι υπόδειγμα ομορφιάς και καλής σχεδιασης.

 

Εγώ πάντως στο myphone κατά 90% από tapatalk μπαίνω...Μια χαρά το υποστηρίζει...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο myphone κατά 90% από tapatalk μπαίνω...Μια χαρά το υποστηρίζει...

 

Κι εγώ. Μόνο που γλιτώνουμε τόσα ΜΒ είναι θετικό και η περιήγηση είναι πολύ πιο γρήγορη σε σχέση με το mobile site.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις προβλημα με το Icmess ? Οταν μου ερχεται μηνυμα αναβει η οθονη και μενει ανοιχτη ρε παιδια?

 

Επειδή δεν υποστηρίζει ακόμα 160 χαρακτήρες το έβγαλα αλλά αν στο κάνει στείλε μήνυμα στον δημιουργό να το φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...