Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σαι καλά

 

Bεβαια αν εχεις πειραξει γενικα τη συσκευη σου μπορεις να βαλεις εναν kernel που να υποστηριζει BLN Notifications (περισσοτερα στο νημα της συσκευης σου) και να χρησιμοποιεις τα soft keys για led notifications :)

 

Εκτος αν θελεις αποκλειστικα το flash οποτε πασο :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Η ανάπτυξη του DroidWall έχει σταματήσει από 9 Δεκεμβρίου 2011 και είχα πολλά προβλήματα σε Jelly Bean όταν το χρησιμοποιούσα. Το Android Firewall είναι ο διάδοχος του είναι το Android Firewall. Λέει κιόλας ο developer του Android Firewall:

 

Υπάρχει αντίστοιχο που να είναι δωρεάν ??

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Η ανάπτυξη του DroidWall έχει σταματήσει από 9 Δεκεμβρίου 2011 και είχα πολλά προβλήματα σε Jelly Bean όταν το χρησιμοποιούσα. Το Android Firewall είναι ο διάδοχος του είναι το Android Firewall. Λέει κιόλας ο developer του Android Firewall:

Αυτό κοιτούσα και εγώ. Θα το κοιτάξω. Πρέπει να είναι αυτό που θέλω αυτό που πρωτοανάφερες. Ευχαριστώ και τους δύο. :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με την donate έκδοση του greenify μπορείς να παγωσεις και εφαρμογές συστήματος;

Γνωρίζει κανείς;

Sent from my note2

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με την donate έκδοση του greenify μπορείς να παγωσεις και εφαρμογές συστήματος;

Γνωρίζει κανείς;

Sent from my note2

Ναι μπορείς. Αλλά:

Currently, all core Android component whose package name starts with "com.android." are still not open for greenifying, but this might change in the future.

Άρα όχι όλες. Τις περισσότερες όμως μπορείς. Επίσης, μπορείς να κάνεις απεγκατάσταση όλες τις system apps της Google, να τις κατεβάσεις από Market και να τις κάνεις Greenify μέσω της δωρεάν εφαρμογής. (Αυτό έκανα κι εγώ)

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Bεβαια αν εχεις πειραξει γενικα τη συσκευη σου μπορεις να βαλεις εναν kernel που να υποστηριζει BLN Notifications (περισσοτερα στο νημα της συσκευης σου) και να χρησιμοποιεις τα soft keys για led notifications :)

 

Εκτος αν θελεις αποκλειστικα το flash οποτε πασο :)

 

Ναι τα ξερω όλα αυτά..

Ήθελα για φλας :)

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την έκδοση 3.2 από 4shared δεν έχω τέτοια θέματα. Επειδή λειτουργεί την είχαν κατεβάσει από google play και προφανώς ανέβασαν κάποια για ΄΄διαφημιστικούς΄΄ λόγους.

 

Κάποιος καλός άνθρωπος ας μοιραστεί μαζί μας την 3.2 σε πμ.Και κάτι άλλο το real racing 3 μετά την τελευταία ενημέρωση βλέπω ότι δεν ανοίγει εάν δεν είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ, γράφει ότι πρέπει να κατεβάζει 1μβ επιπλέον και αν δεν μπεις στο ίντερνετ σε πετάει έξω.προσπάθησα να τους στείλω mail αλλά δεν ανοίγει η σελίδα τους

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς. Αλλά:

Άρα όχι όλες. Τις περισσότερες όμως μπορείς. Επίσης, μπορείς να κάνεις απεγκατάσταση όλες τις system apps της Google, να τις κατεβάσεις από Market και να τις κάνεις Greenify μέσω της δωρεάν εφαρμογής. (Αυτό έκανα κι εγώ)

 

ναι το δευτερο το εχω κανει και εγω!:)

εγω πχ θελω να παγωσω και την εκθεση και τα all share κτλ κτλ κτλ για αυτο ρωτούσα...:)

Link to comment
Share on other sites

ναι το δευτερο το εχω κανει και εγω!:)

εγω πχ θελω να παγωσω και την εκθεση και τα all share κτλ κτλ κτλ για αυτο ρωτούσα...:)

Ναι αυτά μπορείς να τα κάνεις hibernate λογικά. Ή τα κάνεις εφαρμογές χρήστη μέσω Titanium Backup και τα κάνεις hibernate από το δωρεάν το Greenify.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτά μπορείς να τα κάνεις hibernate λογικά. Ή τα κάνεις εφαρμογές χρήστη μέσω Titanium Backup και τα κάνεις hibernate από το δωρεάν το Greenify.

 

εχω την donate εκδοση και δεν με αφηνει την εκθεση να την κανω hibernate

τεσπα αυτο δεν το ειχα σκεφτει....

 

Ή τα κάνεις εφαρμογές χρήστη μέσω Titanium Backup και τα κάνεις hibernate από το δωρεάν το Greenify

 

σωστος...:)

 

ακυρο δεν δουλευει!

δεν με αφηνει το κινητο να κανω πχ την "εκθεση" εφαρμογη χρήστη...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή με την απλότητά και λογική του greenify. Αυτό που θέλω είναι να ορίζω εφαρμογές που θα έχουν πρόσβαση σε δεδομένα ΜΟΝΟ από wifi και φυσικά να μπορώ να ορίσω να έχουν και από ασύρματο και από 3g. Δοκίμασα το watchdog αλλά απλά παρακολουθεί. Νόμιζα από την περιγραφή ότι μπορεί και να μπλοκάρει.

 

Υπάρχει τιποτις?

 

Κάποια στιγμή είχα δοκιμάσει το avast antivirus το οποίο έχει και firewall....Μέσα από αυτό μπορείς να ορίσεις κάθε πρόγραμμα πως θα συνδέεται....Wi-Fi....3g και μέσω roaming.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερώτηση αλλά δεν ξέρω αν είμαι στο σωστο φορουμ..... Επειδη το lg το έχω για να βλέπω ειδήσεις και βιντεάκια ποιο πολύ, μετα την τελευταία αναβάθμηση που του έκανα σε 4.04 DjangoManoucheX1.6.5_AdiosAmigos_30A, όταν μέσα από το πρόγραμμα της zougla είχε βιντεο, σταμάτησε να τα παίζει με τον ενσωματωμένο player που έπεζε γρηγορα και σε όλη την οθόνη και χρησιμοποιεί ενα video player που λέει ..reembedit αν θυμαμε καλά και το βιντεάκι παίζει χάλια έτσι.

Υπάρχει τρόπος όλα τα βιντεάκια να ορίσω να τα παίζει με τον ενσωματωμενο player ? και αν ναι πως ? Περιμένω τα φώτα σας .

Όταν λες αναβάθμιση σε 4.0.4 εννοείς την ics έκδοση Android; Αν δεν κάνω λάθος απο την 4.0+ και μετά η Adobe σταμάτησε να υποστηρίξει το Android σε flash player οπότε υπάρχει αυτό το πρόβλημα με τα video.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κυκλοφορουν πολλες εφαρμογες, ποια ειναι η καλυτερη και ασφαλεστερη δωρεαν εφαρμογη για αποθηκευση κωδικων; Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

εχω την donate εκδοση και δεν με αφηνει την εκθεση να την κανω hibernate

τεσπα αυτο δεν το ειχα σκεφτει....

 

Ή τα κάνεις εφαρμογές χρήστη μέσω Titanium Backup και τα κάνεις hibernate από το δωρεάν το Greenify

 

σωστος...:)

 

ακυρο δεν δουλευει!

δεν με αφηνει το κινητο να κανω πχ την "εκθεση" εφαρμογη χρήστη...

Αγόρασα κι εγώ το Greenify. Το ενεργοποίησα μέσω Xposed framework και δε με αφήνει να κάνω καμία system app hibernate.

 

Επίσης, με το Titanium Backup δεν έχω την επιλογή για μετατροπή σε εφαρμογή χρήστη σε όλες τις system apps όπως την Συλλογή, Μουσική και Αναπαραγωγή βίντεο.

 

Έχει δοκιμάσει κάνας άλλος τίποτα απ τα παραπάνω;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κυκλοφορουν πολλες εφαρμογες, ποια ειναι η καλυτερη και ασφαλεστερη δωρεαν εφαρμογη για αποθηκευση κωδικων;

 

Εγω φιλε μου εδω και δυο χρονια+ χρησιμοποιω το KeePassDroid χωρις να εχω το παραμικρο προβλημα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.keepass&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hbmRyb2lkLmtlZXBhc3MiXQ..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια δωρεάν εφαρμογή ξυπνητήρι με ραδιόφωνο η οποία να μην είναι απο γουέμπ ραδιόφωνο;

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ το Greenify. Το ενεργοποίησα μέσω Xposed framework και δε με αφήνει να κάνω καμία system app hibernate.

 

Επίσης, με το Titanium Backup δεν έχω την επιλογή για μετατροπή σε εφαρμογή χρήστη σε όλες τις system apps όπως την Συλλογή, Μουσική και Αναπαραγωγή βίντεο.

 

Έχει δοκιμάσει κάνας άλλος τίποτα απ τα παραπάνω;

 

Είναι ρουτ το κινητό σου;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ρουτ το κινητό σου;

Προφανώς. Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό το Greenify αλλά τώρα είπα να πάρω την donate version να δω τι παίζει με τις system apps.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, με το Titanium Backup δεν έχω την επιλογή για μετατροπή σε εφαρμογή χρήστη σε όλες τις system apps όπως την Συλλογή, Μουσική και Αναπαραγωγή βίντεο.

 

για δοκιμασε με το SystemCleanup

συνηθως δουλευει εκει που τα αλλα κολλανε ;)

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε με το SystemCleanup

συνηθως δουλευει εκει που τα αλλα κολλανε ;)

Πολύ καλό το SystemCleanup για τη διαχείριση των εφαρμογών. Και μου φάνηκε και πιο οργανωμένο και τακτοποιημένο από το Titanium Backup.

 

Τελικά, όσον αφορά το Greenify Donation version, μπορώ να κάνω κανονικά hibernate τις system apps. Απλά βγάζει μια προειδοποίηση Ungreenifiable - this system app cannot be greenified και έχει δύο επιλογές "Insist" και "Ok". Εγώ απ' τη βιασύνη μου δεν έβλεπα το Insist και πατούσα ok απογοητευμένος. :lol: Άρα δουλεύει κανονικά και δε χρειάζεται μεταφορά των εφαρμογών από system/app στο data/app για να γίνουν greenified. Αξίζει να αγοράσετε την donation version έτσι για ένα ευχαριστώ για την καλή δουλειά που έκανε ο developer.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν το Swift key "διαβάζει" τα mail,SMS, Facebook & Twitter αυτόματα; ή πρέπει κάθε τρεις και λίγο να το κάνω χειροκίνητα?
When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το SystemCleanup για τη διαχείριση των εφαρμογών. Και μου φάνηκε και πιο οργανωμένο και τακτοποιημένο από το Titanium Backup.

Τελικά, όσον αφορά το Greenify Donation version, μπορώ να κάνω κανονικά hibernate τις system apps. Απλά βγάζει μια προειδοποίηση Ungreenifiable - this system app cannot be greenified και έχει δύο επιλογές "Insist" και "Ok". Εγώ απ' τη βιασύνη μου δεν έβλεπα το Insist και πατούσα ok απογοητευμένος. :lol: Άρα δουλεύει κανονικά και δε χρειάζεται μεταφορά των εφαρμογών από system/app στο data/app για να γίνουν greenified. Αξίζει να αγοράσετε την donation version έτσι για ένα ευχαριστώ για την καλή δουλειά που έκανε ο developer.

 

Οπότε προτείνεις Greenify Donation version αντί για Android Firewall???

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Επειδη κυκλοφορουν πολλες εφαρμογες, ποια ειναι η καλυτερη και ασφαλεστερη δωρεαν εφαρμογη για αποθηκευση κωδικων;

 

Εγώ προσωπικά έχω να σου προτείνω αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mseven.msecure

Την θεωρώ μία από τις καλύτερες,αν όχι την καλύτερη! Η μόνη μου απορία για αυτές τις εφαρμογές ήταν (και είναι) ότι ναι μεν προστατεύεις sensitive info από τρίτους,αλλά με τα permissions που δίνεις φαντάζομαι ότι δεν είναι και τρομερά δύσκολο να διαβαστούν και απο άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος γιατι δεν μου παιζει ηχο το mx σε αρχειο mkv??

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οπότε προτείνεις Greenify Donation version αντί για Android Firewall???

Το πρώτο εμποδίζει εφαρμογές να τρέχουν στο background από μόνες τους και να ανοίγουν όποτε θες εσύ να τις χρησιμοποιήσεις και το δεύτερο εμποδίζει εφαρμογές να συνδέονται στο internet είτε μέσω network data είτε μέσω Wi-Fi.

Μηπως γνωριζει καποιος γιατι δεν μου παιζει ηχο το mx σε αρχειο mkv??

Δοκίμασε να αλλάξεις αποκωδικοποιητή (software, hardware ή hardware+) Αλλιώς δοκίμασε με Dice Player τα ίδια κι αν πάλι δεν παίξει κατέβασε αυτό που θες να δεις σε μικρότερη ανάλυση πχ. 480p.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...