Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω αγοράσει την εφαρμογή macrodroid και έχω περάσει και μερικά macros.

Έχω περάσει και ένα macro "WiFi on and off" που όταν μπαίνει ή βγαίνει από καποια wifi που είναι ορισμένα μέσα σε geofencies που έχω διαλέξει ενεργοποιεί ή απενεργοποιεί αντίστοιχα το WiFi της συσκευής μου.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που έχει την συγκεκριμένη εφαρμογή αλλά και το συγκεκριμένο macro γιατί δουλεύει το macro μόνο όταν είναι ανοιχτά τα data της συσκευής μου; Έτσι πρέπει να γίνεται δλδ; Να τα έχω ανοιχτά ή κάνω κάτι που δεν πρέπει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν το καταλαβα καλα η εντολη on ή off ενεργοποιειται απο την θεση που βρισκεσαι μεσω του GPS, αν κλεισεις τα data πως θα ξερει που εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Αν το καταλαβα καλα η εντολη on ή off ενεργοποιειται απο την θεση που βρισκεσαι μεσω του GPS, αν κλεισεις τα data πως θα ξερει που εισαι?
Σωστά έχεις δίκιο. Δεν το σκέφτηκα έτσι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη που ενω παιζει βιντεο στο youtube ,να μην μπορει να πατηθει η οθονη;Σε samsung S8.

Οπως καταλαβετε για παιδι το θελω.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αν το καταλαβα καλα η εντολη on ή off ενεργοποιειται απο την θεση που βρισκεσαι μεσω του GPS, αν κλεισεις τα data πως θα ξερει που εισαι?

 

To gps δουλεύει χωρίς δεδομένα (πχ here maps).

Για τo macrodroid όμως δεν ξέρω.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχουμε κανά update για εγγραφή κλήσεων στην Pie;

Κλείνω δουλειές αποκλειστικά μέσω τηλεφώνου και στην Oreo με βόλευε γιατί ηχογραφούσα και καθόμουν μετά το απόγευμα στο σπίτι με την ηρεμία μου να φτιάχνω το πρόγραμμα της επόμενης ημέρας.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έτσι από περιέργεια, γιατί δεν το καταλαβαίνω: Σήμερα μου κόλλησε το ρολόι. Είχε μείνει κ έδειχνε 12:13 για τουλάχιστον μισή ώρα μέχρι που το κατάλαβα και έκανα επανεκκίνηση και έστρωσε.

 

Ποτς γκενεν αυτό;.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν στειλω ενα sms απ το textra και το μηνυμα δεν παραδιδεται,

αν κλεισω την εφαρμογη, θα παρω ειδοποιηση οταν παραδοθει;

Link to comment
Share on other sites

αν στειλω ενα sms απ το textra και το μηνυμα δεν παραδιδεται,

 

αν κλεισω την εφαρμογη, θα παρω ειδοποιηση οταν παραδοθει;

Τί εννοείς με το "Αν κλείσω την εφαρμογή";

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι το βλεπω οταν ειναι ανοικτη η συνομιλια, με κλειστη την εφαρμογη πως θα το δω;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα που να μου λέει με πια συχνότητα mhz είμαι συνδεδεμένος στο 4g εκείνη την στιγμή;
Καλή ερώτηση.Λογικά μόνο κάτι σε root όπως Signal guru.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα που να μου λέει με πια συχνότητα mhz είμαι συνδεδεμένος στο 4g εκείνη την στιγμή;

Netmonster δεν κάνει

Link to comment
Share on other sites

Πολλά δείχνουν τη συχνότητα.

Ενδεικτικά

Network cell info

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολλά δείχνουν τη συχνότητα.

Ενδεικτικά

Network cell info

 

Δείχνει ενδιαφέρουσα εφαρμογή, αλλά πού ακριβώς δείχνει τα mhz; αν μπορείς ανέβασε ένα screenshot

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ξερουμε καμία εφαρμογή που να μας δείχνει την πραγματική χωρητικότητα της μπαταρίας μετά από χρόνια χρηση;αν έχει μειωθεί η χωρητικότητα της ας πούμε.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Το accubattery πολύ ακριβές,το χρησιμοποιώ μονίμως,αλλά κάτι συμβαίνει.Με τη μαμά μπαταρία 2 μηνών,μου την έβγαζε 92%.Λόγω τρελού κολλήματος με αυτονομία,την άλλαξα με νέα και μου βγάζει πλέον 90%.Δε ξέρω τι παίζει τελικά με αυτό,αν και έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια.
Link to comment
Share on other sites

Το accubattery πολύ ακριβές,το χρησιμοποιώ μονίμως,αλλά κάτι συμβαίνει.Με τη μαμά μπαταρία 2 μηνών,μου την έβγαζε 92%.Λόγω τρελού κολλήματος με αυτονομία,την άλλαξα με νέα και μου βγάζει πλέον 90%.Δε ξέρω τι παίζει τελικά με αυτό,αν και έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια.

 

Δεν είναι πυρηνική φυσική ο αλγόριθμος του.

Απλά στατιστικά, υπολογίζει πόσο περίπου έπεσε η στάθμη και βγάζει μια εκτίμηση σε mah. Αν αλλάξεις μπαταρία πρέπει να κάνεις και clean το history.

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ βλέπω υπάρχει κίνηση στο νήμα, ασχολείται κανείς σας με στοίχημα;

Έχετε βρει καμία εφαρμογή καλή στο να προσφέρει στατιστικά; Υπάρχουν κάποιες που ισχυρίζονται ότι εφαρμόζουν τεχνητή νοημοσύνη στην επιλογή.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ βλέπω υπάρχει κίνηση στο νήμα, ασχολείται κανείς σας με στοίχημα;

Έχετε βρει καμία εφαρμογή καλή στο να προσφέρει στατιστικά; Υπάρχουν κάποιες που ισχυρίζονται ότι εφαρμόζουν τεχνητή νοημοσύνη στην επιλογή.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Football Tips & Stats - A Football Report

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη, που να....δουλευει-να κανει δουλεια,

για ανακτηση χαμενων-σβημενων φωτογραφιων στο κινητο;

Εκανε δικο μου προσωπο μια 'εκκαθαριση' (μη ρωτατε τι και πως, με καποια επιλογη μες το android μαλλον-huawei), και εξαφανιστηκαν 'εκδρομες', 'φιλοι', - φωτος σημαντικες...

Υπαρχει ελπιδα;

Link to comment
Share on other sites

οχι.

Προχθες επεσε νερο στο κινητο μου και το ανοιξα για να μπορεσω να το στεγνωσω με πιστολακι κ ρυζι.

Οι υλικες ζημιες δεν με ενδιαφεραν(δηλαδη η αξια του κινητου). Παλευα να σωσω φωτογραφιες.

 

Για αυτο ΠΑΝΤΑ πρεπει να εχουμε αποθηκευμενες καπου τις επαφες μας(gmail/mi account κλπ) και τις φωτογραφιες/αρχεια μας. Αυτα ειναι τα πιο σημαντικα στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη, που να....δουλευει-να κανει δουλεια,

για ανακτηση χαμενων-σβημενων φωτογραφιων στο κινητο;

Εκανε δικο μου προσωπο μια 'εκκαθαριση' (μη ρωτατε τι και πως, με καποια επιλογη μες το android μαλλον-huawei), και εξαφανιστηκαν 'εκδρομες', 'φιλοι', - φωτος σημαντικες...

Υπαρχει ελπιδα;

Αν είναι Huawei το κινητό, διαγραμμένες φώτο και βίντεο πάνε σε κάδο ανακύκλωσης για 30 ημέρες. Θα μπεις στο gallery και εκεί υπάρχει φάκελος recently deleted και θα τα επαναφέρεις.

Αν δεν είναι Huawei ή έχουν σβηστεί και από τον κάδο ανακύκλωσης προσπάθησε με την εφαρμογή diskdigger photo recovery.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι Huawei το κινητό, διαγραμμένες φώτο και βίντεο πάνε σε κάδο ανακύκλωσης για 30 ημέρες. Θα μπεις στο gallery και εκεί υπάρχει φάκελος recently deleted και θα τα επαναφέρεις.

Αν δεν είναι Huawei ή έχουν σβηστεί και από τον κάδο ανακύκλωσης προσπάθησε με την εφαρμογή diskdigger photo recovery.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οχι.

Προχθες επεσε νερο στο κινητο μου και το ανοιξα για να μπορεσω να το στεγνωσω με πιστολακι κ ρυζι.

Οι υλικες ζημιες δεν με ενδιαφεραν(δηλαδη η αξια του κινητου). Παλευα να σωσω φωτογραφιες.

 

Για αυτο ΠΑΝΤΑ πρεπει να εχουμε αποθηκευμενες καπου τις επαφες μας(gmail/mi account κλπ) και τις φωτογραφιες/αρχεια μας. Αυτα ειναι τα πιο σημαντικα στο κινητο.

 

Σωστο. Θα ριξω μια ματια στο google στο cloud, μηπως βρω τιποτε εκει, εστω και απο τυχαιο συγχρονισμο.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...