Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποια εφαρμογη προτεινετε για να παρουμε την προσβαση δυο υπολογιστων στο εσωτερικο δικτυο (lan) απο το κινητο πάντα ;

δεν με ενδιαφερει το απεξω, αλλα με το vnc που δοκιμασα, δεν τα καταφερα χθες,

πολυ φασαρια, δωσε προσβαση στο antivirus, δωσε στο firewall των windows, ανοιξε πορτα στο ρουτερ και

τελικα δεν επαιξε

 

AndSMB (samba client) και AndFTP (your FTP client)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

αυτες ειναι για αρχεια, εγω δεν ηθελα για αρχεια, αλλα για απομακρυσμενη προσβαση

 

Γιατι δεν το κανεις με το teamviewer;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη προτεινετε για να παρουμε την προσβαση δυο υπολογιστων στο εσωτερικο δικτυο (lan) απο το κινητο πάντα ;

δεν με ενδιαφερει το απεξω, αλλα με το vnc που δοκιμασα, δεν τα καταφερα χθες,

πολυ φασαρια, δωσε προσβαση στο antivirus, δωσε στο firewall των windows, ανοιξε πορτα στο ρουτερ και

τελικα δεν επαιξε

'Αν δεν είναι home λειτουργικά τότε ίσως σε βολέψει το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.rdc.android

Link to comment
Share on other sites

ωραιος! ευχαριστω, θα το δοκιμασω, χρειαζεται να βαλω κατι στους υπολογιστες;

λογικα οχι ε;

 

enterprise νομιζω ειναι τα λειτουργικα

Link to comment
Share on other sites

α, ωραια, το εχω εννοειται, τουλαχιστον στο desktop σιγουρα γιατι το παιρνω απ το laptop,

θα δοκιμασω και την εφαρμογη, ευχαριστω ξανα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,έχε7 βρεθεί app για σωστή ηχογράφηση συνομιλίας στην pie και συγκεκριμένα note 9 ?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προτείνω το Series Guide.

Το χρησιμοποιώ από τα τέλη του 2010, και παρότι ξέρω ότι τα επόμενα χρόνια βγήκαν εφαρμογές που είναι πιο δημοφιλείς από αυτή, την προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

Έχει και το sync με το trakt, που πιστεύω θα το βρεις και στις άλλες εφαρμογές.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk

Προσωπικά χρησιμοποιώ χρόνια το TV Time.

 

Ωστόσο βλέπω αρκετοί αναφέρετε το trakt και το sync μεταξύ αυτού και της εφαρμογής.

Τι ακριβώς είναι αυτό το trakt;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ άλλων κάνει καταγραφή των ταινιών ή σειρών που έχεις δει και τις συγχρονίζει σε διάφορες συμβατές εφαρμογές. Π.χ. πατάω στην μία συσκευή ότι είδα το επεισόδιο 3 και ενημερώνονται και οι εφαρμογές στις άλλες συσκευές.

 

Περισσότερα: https://trakt.tv/about

Link to comment
Share on other sites

Hobi - Επισης πολυ καλο για σειρες.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία do not disturb που εχει ενσωματωμένη το emui δεν σε βολεύει? Χονδρικά κάνει αυτό που ζητάς βάζοντας σε σίγαση το κινητό τις ώρες που θες, ενώ μπορείς να δέχεσαι κλήσεις και ειδοποιήσεις από αριθμούς που επιλέγεις εσύ. Θα τη βρεις στις ρυθμισεις->ηχοι.

Επίσης υπάρχει και ενσωματωμένη λειτουργία για φραγή κλήσεων σε κάθε sim. Θα τη βρεις στον optimizer. Απλά δεν ξέρω αν έχει επιλογή να ορίζεις φραγή συγκεκριμένες ώρες, ειδάλλως θα πρέπει να ενεργοποιείς και να απενεργοποιείς τη λειτουργία χειροκίνητα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

H αλήθεια είναι οτι το κοίταξα το do not disturb που μου λες αλλά το πρόβλημα είναι ότι βάζει γενικά το κινητό σε σίγαση,όχι μονο τη Sim 1 που θα ήθελα εγώ.

 

ΥΓ: Το θυμήθηκα να σου απαντήσω γιατί με πήρε πριν λίγο τηλ συνεργάτης στις 16.10 και μου χάλασε τον ύπνο... :mad:

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι οτι το κοίταξα το do not disturb που μου λες αλλά το πρόβλημα είναι ότι βάζει γενικά το κινητό σε σίγαση,όχι μονο τη Sim 1 που θα ήθελα εγώ.

 

ΥΓ: Το θυμήθηκα να σου απαντήσω γιατί με πήρε πριν λίγο τηλ συνεργάτης στις 16.10 και μου χάλασε τον ύπνο... :mad:

Δοκίμασε τότε τη φραγή κλήσεων στη sim 1. Τη λειτουργία αυτή την έχει ενσωματωμένη το κινητό αλλά όπως είπα νομίζω πρέπει να την ενεργοποιείς / απενεργοποιείς εσύ τις ώρες που θες.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί την pro έκδοση του today weather? Αξίζει? σκέφτομαι να την αγοράσω για να βάλω ως πηγή δεδομένων το AccuWeather. Τώρα θα μου πείτε γιατι να μην κατεβάσω την εφαρμογή του AccuWeather? Δεν είναι τόσο καλή και δεν μου αρέσει το widget της.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί την pro έκδοση του today weather? Αξίζει? σκέφτομαι να την αγοράσω για να βάλω ως πηγή δεδομένων το AccuWeather. Τώρα θα μου πείτε γιατι να μην κατεβάσω την εφαρμογή του AccuWeather? Δεν είναι τόσο καλή και δεν μου αρέσει το widget της.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την εχω εγώ. Μια χαρά είναι. Όμορφη με μπόλικα widgets.

Επίσης χαμηλή κατανάλωση.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Την εχω εγώ. Μια χαρά είναι. Όμορφη με μπόλικα widgets.

 

Επίσης χαμηλή κατανάλωση.

Η αλήθεια είναι ότι έχει πολύ ωραία widgets και για αυτό δε θέλω να την αλλάξω.απλα στη free έκδοση η πηγή σε δεδομένων που χρησιμοποιεί δεν πέφτει και πολύ μέσα....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή όλα δείχνουν ότι να'ναι.

 

http://i67.tinypic.com/qojfo2.jpg

 

Έξω έχει την απόλυτη λιακάδα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον καιρό είναι το μόνιμο ερωτήμα. Για την αξιοπιστία της κάθε εφαρμογής. Εγώ έχω αλλάξει ένα σκασμό εφαρμογές. Ίσως Google glance....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον καιρό είναι το μόνιμο ερωτήμα. Για την αξιοπιστία της κάθε εφαρμογής. Εγώ έχω αλλάξει ένα σκασμό εφαρμογές. Ίσως Google glance....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραίο και διακριτικό.αλλα ρε φίλε δε συγχρονίζεται όλη την ώρα κάποιες φορές χάνει το εικονίδιο του καιρού και μενει μόνο η ημερομηνία και μου τη δίνει.πρεπει να μπω στην εφαρμογή και να το ανανεώσω εγώ...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον καιρό είναι το μόνιμο ερωτήμα. Για την αξιοπιστία της κάθε εφαρμογής. Εγώ έχω αλλάξει ένα σκασμό εφαρμογές. Ίσως Google glance....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ είμαι με το At A Glance widget της Google από τη στιγμή που μπορέσαμε να το χρησιμοποιήσουμε σε 3rd party launchers, γιατί στην αρχή ήταν αποκλειστικότητα του Pixel launcher.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο και διακριτικό.αλλα ρε φίλε δε συγχρονίζεται όλη την ώρα κάποιες φορές χάνει το εικονίδιο του καιρού και μενει μόνο η ημερομηνία και μου τη δίνει.πρεπει να μπω στην εφαρμογή και να το ανανεώσω εγώ...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σ αυτό έχεις δίκιο ισχύει. Τώρα πάντως έχω Yahoo weather

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι πιο θεωρειτε πιο αξιολογο στις προβλεψεις καιρου παιδια,για εδω και η ΕΜΥ πεφτει εξω.......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...