Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα. κάποια εφαρμογή που να ρυθμίζει την φωτεινότητα της οθόνης; Το κινητό μου δυσκολεύεται να προσαρμοστεί τις περισσότερες φορές στη φωτεινότητα του περιβάλλοντος όταν έχω τη φωτεινότητα στην αυτόματη ρύθμιση
Δοκίμασε την εφαρμογή Lux .

Έχει πολλές επιλογές για να έρθει στα μέτρα σου.

Επίσης κάνει πολύ καλό στην αυτονομία.c935b0eee6f82a0fca2440ff731cb8c6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βρήκα εφαρμογή με την οποία μπορώ να αντιγράψω κείμενο από το FB, είχα δοκιμάσει τα πάντα.εξυπηρετεί ειδικά για αντιγραφή acestream link

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βρήκα εφαρμογή με την οποία μπορώ να αντιγράψω κείμενο από το FB, είχα δοκιμάσει τα πάντα.εξυπηρετεί ειδικά για αντιγραφή acestream link

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Αν θέλεις πες και σε μας αυτό που βρήκες, μήπως βοηθηθεί και κάποιος αλλος.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή που να μπορώ να βάζω με stamp πάνω στην φώτο ημερομηνία.

Δοκίμασα όσες έβγαζε στο playstore αλλά καμία δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια εφαρμογη office προτεινετε?

Ειχα το WPS ΑΛΛΑ αν και παλιοτερα ειχα πληρωσει για premium αδεια τωρα μου λεει να πληρωνω συνδρομη ανα μηνα. Ποτε.:p

Αν το χρησιμοποιουσα συνεχεια ισως να το εκανα.

Οποτε πειτε μου καποια αρκετα καλη ακομα και επι πληρωμη (για να μην με πρηζουν οι διαφημισεις) αρκει να πληρωνω μια φορα και τερμα!

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το note 8, στο galaxy apps θα βρεις τζαμπα το hancom office, την καλυτερη (για εμενα) σουιτα στο αντροϊντ. Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια εφαρμογη office προτεινετε?

Ειχα το WPS ΑΛΛΑ αν και παλιοτερα ειχα πληρωσει για premium αδεια τωρα μου λεει να πληρωνω συνδρομη ανα μηνα. Ποτε.:p

Αν το χρησιμοποιουσα συνεχεια ισως να το εκανα.

Οποτε πειτε μου καποια αρκετα καλη ακομα και επι πληρωμη (για να μην με πρηζουν οι διαφημισεις) αρκει να πληρωνω μια φορα και τερμα!

To Officesuite το δουλεύω χρόνια και είναι από τα καλύτερα.

Κατά καιρούς βγάζει προσφορά στο 1€.

Αν το βρεις τόσο χαμηλά τσιμπατο.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

To Officesuite το δουλεύω χρόνια και είναι από τα καλύτερα.

Κατά καιρούς βγάζει προσφορά στο 1€.

Αν το βρεις τόσο χαμηλά τσιμπατο.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Και εγώ το Officesuit δουλεύω και στο συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλο το Officesuit, το εχω χτυπησει σε προσφορα με 1€ και το εχω και απο amazon δωρεαν. Βρισκω ομως πως το WPS ειναι πιο ελαφρυ. Εξαιρετικα και τα δυο.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή που να μπορώ να βάζω με stamp πάνω στην φώτο ημερομηνία.

Δοκίμασα όσες έβγαζε στο playstore αλλά καμία δεν δουλεύει

 

Δοκίμασε το Snapseed.

Έχει πάρα πολλές επιλογές ακόμα και για τη μορφή του stamp.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το note 8, στο galaxy apps θα βρεις τζαμπα το hancom office, την καλυτερη (για εμενα) σουιτα στο αντροϊντ.

 

To Officesuite το δουλεύω χρόνια και είναι από τα καλύτερα.

Κατά καιρούς βγάζει προσφορά στο 1€.

Αν το βρεις τόσο χαμηλά τσιμπατο.

 

 

Και εγώ το Officesuit δουλεύω και στο συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

 

Καλο το Officesuit, το εχω χτυπησει σε προσφορα με 1€ και το εχω και απο amazon δωρεαν. Βρισκω ομως πως το WPS ειναι πιο ελαφρυ. Εξαιρετικα και τα δυο.

 

 

Ok παιδια! Ευχαριστω! Θα δοκιμασω πρωτα το hancom που ειναι οπως λετε free στο galaxy apps και μετα αν δεν με καλυψει θα παρω το officesuit! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την εφαρμογή outlook για email; δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για εισερχόμενα, κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια εφαρμογή που να μπορω να γράψω λέξεις και να τις αλλάζει γραμματοσειρα ΑΛΛΑ μετά να μπορω να κανω αντιγραφή κ επικόλληση την λέξη με την αλλαγμένη γραμματοσειρα κάπου εξωτερικά. Παραθέτω μια φωτογραφία της εφαρμογής calligraphy name, (για να καταλάβετε τι περίπου ψάχνω) η οποία έχει ωραίες γραμματοσειρες αλλά μετά αποθηκεύει το αποτέλεσμα σαν φωτογραφία. Εγώ θέλω να μπορώ να κάνω copy and paste την λέξη που έφτιαξα. dd636aaccee28b62681b9c6455321edb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να το κάνεις αυτό. Θα πρέπει το πρόγραμμα ή η εφαρμογή ή το λειτουργικό που το κάνεις paste να περιέχει αυτή τη γραμματοσειρά, και σπάνιο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να το κάνεις αυτό. Θα πρέπει το πρόγραμμα ή η εφαρμογή ή το λειτουργικό που το κάνεις paste να περιέχει αυτή τη γραμματοσειρά, και σπάνιο.
Α.. Οκ... Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Α.. Οκ... Ευχαριστώ!!

 

Ρίνα... εσύ που ασχολείσαι τόσο πολύ με τις γραματοσειρές μπορείς να μου πεις ποιά είναι η default που έχει το samsung?

H το android γενικότερα?

Link to comment
Share on other sites

Ρίνα... εσύ που ασχολείσαι τόσο πολύ με τις γραματοσειρές μπορείς να μου πεις ποιά είναι η default που έχει το samsung?

H το android γενικότερα?

 

Roboto .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Στράτο :)
Μακάρι να μπορούσα να προσθέσω κι άλλες... Καημό το έχω! Η roboto είναι νομίζω. Και λεω νομίζω γιατί είναι η μόνη γραμματοσειρα που μου την έχει χωρίς όνομα! 5ffd29560ec84d47f68a8fa7b73d0f98.jpg

 

Edit: στο lg g4 μου γράφει roboto. Άρα αυτή είναι και στο τωρινό μου Samsung άσχετα που δεν την έχει με όνομα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μπορούσα να προσθέσω κι άλλες... Καημό το έχω! Η roboto είναι νομίζω. Και λεω νομίζω γιατί είναι η μόνη γραμματοσειρα που μου την έχει χωρίς όνομα!

 

Edit: στο lg g4 μου γράφει roboto. Άρα αυτή είναι και στο τωρινό μου Samsung άσχετα που δεν την έχει με όνομα.

 

Ευχαριστώ και σένα:)

 

Εγώ δεν ασχολήθηκα ποτέ με γραμματοσειρές... η μία και μοναδική φορά είναι τούτη εδώ για να βάλω τη default.

 

Mάθαμε και κάτι σήμερα - όσο ζεις μαθαίνεις:D

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μπορούσα να προσθέσω κι άλλες... Καημό το έχω!

 

 

Root είσαι?

Γιατί με xposed θα μπορούσες να κάνεις δουλειά....

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...