Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να μου πει καποιος με πια λογικη εχουν βγαλει ''πιο γρηγορο'' τον chrome? Ειχα chrome σε galaxy s7 και μολης εβαλα τον firefox εγινε πυραυλος και η ταχυτητα πλητρολογησης αυξηθηκε επισης δραματικα, καμια σχεση ομως. Θεωρω πως ειναι πολυ αργος πλεον και αναξιοπιστος ο chrome στο android.

 

Συμφωνώ απόλυτα! Ποτέ δεν με βόλεψε σε κανένα τηλ που είχα.Μόνο uc browser και αν μπορούσα θα τον έσβηνα τον chrome.

Link to comment
Share on other sites

Έχω σελιδοδείκτες, κωδικούς ιστορικά τα πάντα στον Chrome που δεν ξέρω αν θα με βόλευε η αλλαγή browser. Συγχρονίζει τα πάντα κάποιος από τους άλλους;

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως βολεύετε ο καθένας.

 

Παρεμπιπτόντως... υπάρχει ξεχωριστό θέμα για browsers :cool:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι έχει το quality time φίλη μου; μια χαρά εφαρμογή είναι και πολύ χρήσιμη χαχαχαχα.εμένα μου δίνει στατιστικά που ούτε τα φανταζόμουν.

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κ εμένα με βολεύει. Απλά λέω αν υπάρχει κάτι άλλο παρόμοιο έτσι για σύγκριση.
Link to comment
Share on other sites

22752547_10212241823454049_1254469067_n.jpg?oh=a6bb9dd004fbea7245d8c5a1d0e1eeb1&oe=59F30AB8

 

Μπορει να μου πει καποιος ποια εφαρμογη μπορει να μου πεταει διαφημισεις αυτου του στυλ?

Link to comment
Share on other sites

22752547_10212241823454049_1254469067_n.jpg?oh=a6bb9dd004fbea7245d8c5a1d0e1eeb1&oe=59F30AB8

 

Μπορει να μου πει καποιος ποια εφαρμογη μπορει να μου πεταει διαφημισεις αυτου του στυλ?

Με τι τρόπο έχεις ρουταρει μήπως με κάποια εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος ποια εφαρμογη μπορει να μου πεταει διαφημισεις αυτου του στυλ?

 

Πολλά μπορεί να είναι.

Δες από launcher και widget μεριά καταρχήν.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ιδέα παίδες για μετατροπή από ts file σε mp4;

Δε φαντάζεστε πόσους τρόπους και converter έχω δοκιμάσει και πολύ απλά δεν δουλεύει κανένα!

Έχω μετατρέψει αρκετά βίντεο σε διάφορους τύπους αλλά αυτό ειλικρινά δεν το περίμενα!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για ανδροιδ δεν ξέρω να σου πω (δεν κάνω τέτοιες εργασίες στα κινητά μου)

 

Για Pc αν θες κατέβασε αυτό... Freemake Video Converter

 

Είναι δωρεάν και μετατρέπει τα πάντα στα... πάντα;)

Link to comment
Share on other sites

22752547_10212241823454049_1254469067_n.jpg?oh=a6bb9dd004fbea7245d8c5a1d0e1eeb1&oe=59F30AB8

 

Μπορει να μου πει καποιος ποια εφαρμογη μπορει να μου πεταει διαφημισεις αυτου του στυλ?

Αν δε κάνω λάθος, σε κάποια παρόμοια ερώτηση χρήστη για τέτοιου είδους διαφημίσεις, είχε προταθεί η εφαρμογή Malwarebytes for Android.

 

Για ρίξε μια ματιά. Πιστεύω πως δεν κάνω λάθος.

 

 

Επίσης θυμάμαι στο παρελθόν τέτοιου είδους διαφημίσεις εμφανίζονταν λόγω κάποιου πληκτρολογίου.

Μήπως εγκατέστησες τώρα πρόσφατα καινούριο πληκτρολόγιο; Αν ναι, δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις, μήπως φτάσει όντως αυτό.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Με τι τρόπο έχεις ρουταρει μήπως με κάποια εφαρμογή;

Πριν αρκετούς μήνες είχα ρουταρει με το kingoroot και αμέσως μετά πέρασα το supersu.

Πολλά μπορεί να είναι.

Δες από launcher και widget μεριά καταρχήν.

Τόσες μέρες προσπαθώ να βρω ποία εφαρμογή είναι από αυτές που έχω βάλει με apk αλλά πάλι εμφανίζονται οι διαφημίσεις ακόμα και αν παγωσω τις εφαρμογές αυτές .

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δε κάνω λάθος, σε κάποια παρόμοια ερώτηση χρήστη για τέτοιου είδους διαφημίσεις, είχε προταθεί η εφαρμογή Malwarebytes for Android.

 

Για ρίξε μια ματιά. Πιστεύω πως δεν κάνω λάθος

Ακριβώς αυτή την εφαρμογη Malwarebytes for Android δεν την έχω. Πληκτρολόγιο έχω το SwiftKey.

Link to comment
Share on other sites

Πριν αρκετούς μήνες είχα ρουταρει με το kingoroot και αμέσως μετά πέρασα το supersu.

 

Τόσες μέρες προσπαθώ να βρω ποία εφαρμογή είναι από αυτές που έχω βάλει με apk αλλά πάλι εμφανίζονται οι διαφημίσεις ακόμα και αν παγωσω τις εφαρμογές αυτές .

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς αυτή την εφαρμογη Malwarebytes for Android δεν την έχω. Πληκτρολόγιο έχω το SwiftKey.

Βάλε την εφαρμογή malwarebytes από το playstore και κάνε ένα σκαναρισμα να σου βρει ύποπτες εφαρμογές. Αν και υποψιάζομαι ότι την ζημιά στην έκανε το kingroot γιατί συνήθως εγκαθιστά bloatware.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πριν αρκετούς μήνες είχα ρουταρει με το kingoroot και αμέσως μετά πέρασα το supersu.

 

Γιαυτό σε ρώτησα....

 

Πριν λίγες μέρες έκανε μια αναβάθμιση και λογικά αυτό σου έχει κάνει την ζημιά.

Δεν ξέρω αν διορθώνεται η αν πρέπει να το σβήσεις.

Πάντως σε φίλου που το έσβησα απαλλάχθηκε.

 

Βάλε την εφαρμογή malwarebytes από το playstore και κάνε ένα σκαναρισμα να σου βρει ύποπτες εφαρμογές. Αν και υποψιάζομαι ότι την ζημιά στην έκανε το kingroot γιατί συνήθως εγκαθιστά bloatware.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Ακριβώς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Για ανδροιδ δεν ξέρω να σου πω (δεν κάνω τέτοιες εργασίες στα κινητά μου)

 

Για Pc αν θες κατέβασε αυτό... Freemake Video Converter

 

Είναι δωρεάν και μετατρέπει τα πάντα στα... πάντα;)

 

 

Κι όμως... δεν μετατρέπει τα πάντα στα πάντα. Πάλι σφάλμα μου βγάζει στην εισαγωγή του .ts file οπως και σε μυριάδες άλλες τέτοιες εφαρμογες...

 

ΥΓ Κάτι παίζει με τα πνευματικά δικαιώματα της smartTV εικάζω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

pvr από εγγραφή τηλεόρασης είναι?

 

Δεν ξέρω να σου πω... ένα .ts που έχω βάλει δοκιμαστικά το μετατρέπει κανονικά σε mp4

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως... δεν μετατρέπει τα πάντα στα πάντα. Πάλι σφάλμα μου βγάζει στην εισαγωγή του .ts file οπως και σε μυριάδες άλλες τέτοιες εφαρμογες...

 

ΥΓ Κάτι παίζει με τα πνευματικά δικαιώματα της smartTV εικάζω.

Σαν αρχείο ts παίζει ;

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως... δεν μετατρέπει τα πάντα στα πάντα. Πάλι σφάλμα μου βγάζει στην εισαγωγή του .ts file οπως και σε μυριάδες άλλες τέτοιες εφαρμογες...

 

ΥΓ Κάτι παίζει με τα πνευματικά δικαιώματα της smartTV εικάζω.

 

Google is your friend :)

 

https://convertio.co/ts-mp4/

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Google is your friend :)

 

https://convertio.co/ts-mp4/

Εάν πχ έχει ένα αρχείο 15 -20gb ; :lol: Δεν γίνονται όλα με Online μετατροπή :dash: + Δεν γίνεται σωστή δουλειά από θέμα ποιότητας + μέγεθος ...

Ο φίλος έχει άλλο πρόβλημα ..κατά την εισαγωγή του Video στο πρόγραμμα μετατροπής του βγάζει Error ...Πρέπει να δώσει ποιο πολλές λεπτομέρειες....

Link to comment
Share on other sites

pvr από εγγραφή τηλεόρασης είναι?

 

Δεν ξέρω να σου πω... ένα .ts που έχω βάλει δοκιμαστικά το μετατρέπει κανονικά σε mp4

 

σε φάκελο DVR το βρηκα μεσα στις εγγραφες του σκληρου μου δισκου, εκει που έφτιαξε δηλαδη η τιβι τους φακέλους...

 

Σαν αρχείο ts παίζει ;

 

βεβαίως παίζει...στην τιβι.

 

Google is your friend :)

 

https://convertio.co/ts-mp4/

 

θα το δω τωρα , ευχαριστώ.:)

 

Εάν πχ έχει ένα αρχείο 15 -20gb ; :lol: Δεν γίνονται όλα με Online μετατροπή :dash: + Δεν γίνεται σωστή δουλειά από θέμα ποιότητας + μέγεθος ...

Ο φίλος έχει άλλο πρόβλημα ..κατά την εισαγωγή του Video στο πρόγραμμα μετατροπής του βγάζει Error ...Πρέπει να δώσει ποιο πολλές λεπτομέρειες....

 

εκει μου βγαζει error ναι...τι παραπάνω να δώσω.. ενα .ts file ειναι...

 

 

ΥΓ Όντως με το convertio λύνεται το πρόβλημα του σφάλματος κατά την εισαγώγη...αλλά εδω είναι άλλο το θέμα. Δεν μου επιτρέπει μετατροπή διότι το αρχείο είναι πολύ μεγάλο λέει δηλαδή 418mb. Η φάση είναι ότι θέλω μόνο το 1 λεπτό το προτελευταίο από αυτό το 25λεπτο βίντεο...αλλά δεν υπάρχει δυνατότητα περικοπής αφού δεν υπάρχει καν δυνατότητα ανοιγματος (περαν της τιβι δηλαδη...λέτε να κάνω εγγραφή στην εγγραφή; να γίνεται; μπαα)

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

σε φάκελο DVR το βρηκα μεσα στις εγγραφες του σκληρου μου δισκου, εκει που έφτιαξε δηλαδη η τιβι τους φακέλους...

 

 

 

βεβαίως παίζει...στην τιβι.

 

 

 

θα το δω τωρα , ευχαριστώ.:)

 

 

 

εκει μου βγαζει error ναι...τι παραπάνω να δώσω.. ενα .ts file ειναι...

 

 

ΥΓ Όντως με το convertio λύνεται το πρόβλημα του σφάλματος κατά την εισαγώγη...αλλά εδω είναι άλλο το θέμα. Δεν μου επιτρέπει μετατροπή διότι το αρχείο είναι πολύ μεγάλο λέει δηλαδή 418mb. Η φάση είναι ότι θέλω μόνο το 1 λεπτό το προτελευταίο από αυτό το 25λεπτο βίντεο...αλλά δεν υπάρχει δυνατότητα περικοπής αφού δεν υπάρχει καν δυνατότητα ανοιγματος (περαν της τιβι δηλαδη...λέτε να κάνω εγγραφή στην εγγραφή; να γίνεται; μπαα)

 

Για μετατροπή χρησιμοποίησε το https://format-factory.el.softonic.com/ η το φημισμένο Handbrake https://handbrake.fr/ (Τα δουλεύω και τα 2 ...Το δεύτερο είναι καλύτερο)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Μάρκα τηλεόρασης; Μπορεί το Video να είναι encrypted....DRM .

 

Αυτό έχω και εγώ ως ύστατη λύση...Hyundai 32HYN3207.

 

ΥΓ Για να δω και αυτό που λες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι Άλεξανδρε....και εδώ το εισάγω αλλά μετά μου βγάζει σφάλμα...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω και εγώ ως ύστατη λύση...Hyundai 32HYN3207.

 

ΥΓ Για να δω και αυτό που λες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι Άλεξανδρε....και εδώ το εισάγω αλλά μετά μου βγάζει σφάλμα...

Δες pm....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω και εγώ ως ύστατη λύση...Hyundai 32HYN3207.

 

ΥΓ Για να δω και αυτό που λες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι Άλεξανδρε....και εδώ το εισάγω αλλά μετά μου βγάζει σφάλμα...

 

Φίλε είναι αυτό που σου λέει ο Alex.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το handbrake ούτε τίποτα.. Μάλιστα το handbrake μου λέει ότι ενας από τους λόγους που δεν γίνεται είναι επείδη είναι κρυπτογραφημένο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...