Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και πως βρίσκει.. το σπίτι; πρέπει να έχεις ανοικτή τοποθεσία;

 

Ναι, για να βρει το wifi ssid transition απαιτείται να είναι ανοιχτή η τοποθεσία (εξοικονόμηση μπαταρίας αρκεί).

 

Αυτό γίνεται και χωρίς εφαρμογή. Όταν είσαι με ανοιχτά τα data και πλησιάσεις στο σπίτι σου, κλείνουν τα data και μπαίνει μπροστά το WiFi.

 

Κ όχι μόνο στου σπιτιού. Οταν βρίσκει αποθηκευμένα WiFi, κλείνει τα data και συνδέεται αυτόματα στα WiFi όταν μπει εντός εμβέλειας σήματος

 

Έχω την εντύπωση ότι δεν κλείνει τα data, απλά χρησιμοποιείται το wifi, αλλά τα δεδομένα παραμένουν ανοιχτά στο παρασκήνιο. Εδώ αναφερόμαστε στην περίπτωση που θέλεις να κλείνουν εντελώς τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για να βρει το wifi ssid transition απαιτείται να είναι ανοιχτή η τοποθεσία (εξοικονόμηση μπαταρίας αρκεί).

 

 

 

Έχω την εντύπωση ότι δεν κλείνει τα data, απλά χρησιμοποιείται το wifi, αλλά τα δεδομένα παραμένουν ανοιχτά στο παρασκήνιο. Εδώ αναφερόμαστε στην περίπτωση που θέλεις να κλείνουν εντελώς τα δεδομένα.

 

Παραμένουν ανοιχτά στο παρασκήνιο αλλά δεν καταναλώνει καθόλου από τα data αν συνδεθεί στο Wi-Fi

Αααα οκ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ψάχνω εφαρμογή του τύπου to do list ή οποία να συγχρονίζεται σε 3-4 smartphones και pc (android,ios και windows 7)

 

Αφορά εταιρεία 3 ατόμων και θα ήθελα ο καθένας να έχει μία ονομαστική λίστα υποχρεώσεων που πρέπει να ολοκληρωθούν και επίσης ο καθένας να μπορεί να τροποποιεί την λίστα του άλλου.

 

πχ. θέλω στον συνεργάτη μου να επισημάνω η να υπενθυμίσω κάτι,το γράφω στη λίστα του

ή πχ θέλω να γράψω μία σειρά εκρεμμοτήτων στον εξωτερικό μας συνεργάτη κτλ κτλ

 

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο ή το κάνει αυτό κάποια δωρεάν εφαρμογή?

 

Θα ήθελα πρώτα να δω αν είναι εύχρηστο και μετά αν βολέψει πηγαίνω και σε εφαρμογή επί πληρωμή.

 

Ευχαριστώ.

Αν δεν έχεις καταλήξει, μία λίγο πιο σύνθετη αλλά πρακτική/λειτουργική εφαρμογή τόσο από υπολογιστή, όσο και από κινητή συσκευή, είναι και το Asana.

Ειδικά για επιχείρηση και επικοινωνία 3 ατόμων και δωρεάν τα κυρίως χαρακτηριστικά που θα χρειαστείς.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια δοκιμασμένη εφαρμογή για timelapse video;

Ή ακόμα και να μετατρέπει μετέπειτα το βίντεο.

Δοκίμασα κάποιες από το play store, αλλά δεν έμεινα ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Άλλη δεν επιτρέπει να γίνει zoom, άλλη τραβάει σε χαμηλή ανάλυση, άλλη εστιάζει μόνο κατά την αρχή του βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια δοκιμασμένη εφαρμογή για timelapse video;

Ή ακόμα και να μετατρέπει μετέπειτα το βίντεο.

Δοκίμασα κάποιες από το play store, αλλά δεν έμεινα ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Άλλη δεν επιτρέπει να γίνει zoom, άλλη τραβάει σε χαμηλή ανάλυση, άλλη εστιάζει μόνο κατά την αρχή του βίντεο.

Δοκίμασε και το Lapse it (έχει και free έκδοση).

Υποστηρίζει κάθε ανάλυση, συνεχόμενο focus, μετατρέπει το βίντεο στην τελική του μορφή.

Απλά έχει αρκετές ρυθμίσεις για να το φέρεις στα θέλω σου.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το Lapse it (έχει και free έκδοση).

Υποστηρίζει κάθε ανάλυση, συνεχόμενο focus, μετατρέπει το βίντεο στην τελική του μορφή.

Απλά έχει αρκετές ρυθμίσεις για να το φέρεις στα θέλω σου.

Θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ.

 

Η αλήθεια είναι πως αρχικά το προσπέρασα, γιατί είδα ότι έχει να αναβαθμιστεί από το 2014 και θεώρησα ότι θα έχει μείνει πίσω από πλευράς λειτουργιών.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα! :cool:

Ψαχνω εφαρμογη για να καταχωρω και να βλεπω τους κωδικους προσβασης που εχω για διαφορες ιστοσελιδες. Μπηκα στο play store και ειδα οτι υπαρχουν πολλες. Εχετε να προτεινετε καμια καλη που να ξεχωριζει;

 

Με το φτωχο μου το μυαλο νομιζω πως ειναι καλυτερα να ειναι τελειως offline η εφαρμογη, να κλειδωνει η εφαρμογη με κωδικο προσβασης και να εχει και κρυπτογραφηση. Αν εχετε καμια ιδεα ή αν κανω λαθος στο σκεπτικο μου, ακουω προτασεις.

Εγώ έχω αντίθετη άποψη.

Καλύτερα online , ώστε αν γίνει στραβή με την συσκευή να μην χαθούν.

Επίσης, μετά κάνεις επαναφορά από το cloud όλων των κωδικών σε όποια συσκευή Android έχεις.

 

Φυσικά μόνο με εφαρμογές που είναι από επώνυμες.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αντίθετη άποψη.

Καλύτερα online , ώστε αν γίνει στραβή με την συσκευή να μην χαθούν.

Επίσης, μετά κάνεις επαναφορά από το cloud όλων των κωδικών σε όποια συσκευή Android έχεις.

 

Φυσικά μόνο με εφαρμογές που είναι από επώνυμες.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Το ότι η εφαρμογή είναι offline δεν σημαίνει ότι δεν κρατάς αντίγραφο ασφαλείας σε περίπτωση που κάτι πάθει η συσκευή σου. Οπότε το καλύτερο είναι offline εφαρμογή και να κρατάς backup
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα είναι σε cloud. τη βάζεις στο pc και στο κινητό. στο pc βάζεις και two step verification, στο κινητό δακτυλικό αποτύπωμα. για μένα μονόδρομος το lastpass το οποίο έχει τα πάντα στη δωρεάν έκδοση. αργά ή γρήγορα θα το πληρώσω και αυτό καθαρά για την υποστήριξη

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα είναι σε cloud. τη βάζεις στο pc και στο κινητό. στο pc βάζεις και two step verification, στο κινητό δακτυλικό αποτύπωμα. για μένα μονόδρομος το lastpass το οποίο έχει τα πάντα στη δωρεάν έκδοση. αργά ή γρήγορα θα το πληρώσω και αυτό καθαρά για την υποστήριξη

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Αυτή λες; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lastpass.lpandroid

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα είναι σε cloud. τη βάζεις στο pc και στο κινητό. στο pc βάζεις και two step verification, στο κινητό δακτυλικό αποτύπωμα. για μένα μονόδρομος το lastpass το οποίο έχει τα πάντα στη δωρεάν έκδοση. αργά ή γρήγορα θα το πληρώσω και αυτό καθαρά για την υποστήριξη

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Πιο βολικό μπορεί να είναι. Πιο ασφαλές από το offline όμως δεν υπάρχει. Όχι πως κινδυνεύεις από το lastpass που είναι αξιόπιστο, αλλά όσο να 'ναι με το offline εκμηδενίζεις τις πιθανότητες
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα είναι σε cloud. τη βάζεις στο pc και στο κινητό. στο pc βάζεις και two step verification, στο κινητό δακτυλικό αποτύπωμα. για μένα μονόδρομος το lastpass το οποίο έχει τα πάντα στη δωρεάν έκδοση. αργά ή γρήγορα θα το πληρώσω και αυτό καθαρά για την υποστήριξη

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Tι παραπάνω προσφέρει η επι πληρωμή ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το 1password για εμένα είναι το καλύτερο. Έχω την έκδοση στο Mac και η έκδοση στο κινητό είναι δωρεάν ουσιαστικά (εκτός εάν θέλει κάποιος κάποιες συγκεκριμένες λειτουργίες όπως το να προσθέτει κωδικούς από το κινητό του που εμένα δε μου χρειάζεται). Πολύ καλή υποστήριξη από την εταιρία.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια αξιόλογη εφαρμογή (έστω και με πληρωμή) που να σβήνει υπολείμματα απεγκαταστημένων εφαρμογών;

Δοκίμασα το ενσωματωμένο Device Maintenance της Samsung αλλά δε τα σβήνει.

Δοκίμασα το SDMaid με την επιλογή corpse finder αλλά ούτε αυτή δε τα σβήνει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια αξιόλογη εφαρμογή (έστω και με πληρωμή) που να σβήνει υπολείμματα απεγκαταστημένων εφαρμογών;

Δοκίμασα το ενσωματωμένο Device Maintenance της Samsung αλλά δε τα σβήνει.

Δοκίμασα το SDMaid με την επιλογή corpse finder αλλά ούτε αυτή δε τα σβήνει.

 

Δοκίμασε και το CCleaner....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το CCleaner....

Δεν το 'χω ψάξει και πολύ, αλλά τον τελευταίο καιρό το CCleaner στο galaxy s7 edge μου, ουτε την cache δεν μπορεί να μου καθαρίσει. Μου γράφει ότι δεν μπορεί να το κάνει........ δεν είναι και πολύ καλά τα αγγλικά μας :) και δεν κατάλαβα τι φταίει!

Link to comment
Share on other sites

Απόψεις είναι αυτές, εμένα προσωπικά το CCleaner στο Τάμπλετ είναι το μόνο που μου καθαρίζει τον σκληρό και βρίσκει τα πάντα. Ακριβώς το ίδιο μου κάνει και στο κινητό μου, και έχω κι εγώ χρησιμοποιήσει πολλές τέτοιες εφαρμογές. Δεν χάνει τίποτα να δοκιμάσει και αν δεν του κάνει δουλειά τότε οκ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

όταν θες να κοινοποιησεις μια φώτο όταν είσαι ήδη μέσα στην εφαρμογή Facebook σου βγάζει όλες τις φωτο του κινητού χύμα που γίνεται χαμός. γίνεται να τις εμφανίσει ανά φάκελο όπως τις έχουμε αποθηκευμένες;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Δεν το 'χω ψάξει και πολύ, αλλά τον τελευταίο καιρό το CCleaner στο galaxy s7 edge μου, ουτε την cache δεν μπορεί να μου καθαρίσει. Μου γράφει ότι δεν μπορεί να το κάνει........ δεν είναι και πολύ καλά τα αγγλικά μας :) και δεν κατάλαβα τι φταίει!

 

Το S7e έχει δική του εφαρμογή για καθαρισμό. Την δοκίμασες?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το S7e έχει δική του εφαρμογή για καθαρισμό. Την δοκίμασες?

Ναι, τώρα πλέον καθαρίζω την cache με το "μαμά" πρόγραμμα καθαρισμού.

Βασικά δούλευα για καιρό το CCleaner στο LG G2 και το πέρασα και στο S7e, αλλά λόγου του ότι τον τελευταίο καιρό δεν δουλεύει καλά (μου γράφει ότι δεν μπορεί να καθαρίσει την cache) βρήκα μια αφορμή να το ξηλωσω! Όσο λιγότερες εφαρμογές, τόσο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Το BlueMail δε μου στέλνει εξερχόμενα, ούτε στο ταμπλετ ούτε στο κινητό, γιατί; θέλει καμία έξτρα πιστοποίηση;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος με πια λογικη εχουν βγαλει ''πιο γρηγορο'' τον chrome? Ειχα chrome σε galaxy s7 και μολης εβαλα τον firefox εγινε πυραυλος και η ταχυτητα πλητρολογησης αυξηθηκε επισης δραματικα, καμια σχεση ομως. Θεωρω πως ειναι πολυ αργος πλεον και αναξιοπιστος ο chrome στο android. Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παρόμοια εφαρμογή με το QualityTime?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zerodesktop.appdetox.qualitytime

Γιατί τι έχει το quality time φίλη μου; μια χαρά εφαρμογή είναι και πολύ χρήσιμη χαχαχαχα.εμένα μου δίνει στατιστικά που ούτε τα φανταζόμουν.

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...