Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα ! χθες παρατήρησα ενω εχω την photo προφιλ μου δημοσια στο facebook οταν παταει καποιος πανω (και παει επιλογη προβολη εικονας )δεν μπορει να δει ουτε σχολια ουτε λαικ ουτε τιποτα σαν να ειναι κλειδωμένη ! το ιδιο και για την γενικη εικονα πανω που ειναι ετσι και αλλιως δημοσια ! μπορει να μπει και να δει σχολια κτλ μονο απο Pc η αν παει στο προφιλ μου κατω κατω την μερα που αλλαξα την Photo ! ειναι καποια ρύθμιση αυτη παλι η ενα απο τα απειρα κολλήματα της εφαρμογης ...:blink:

 

Πάτα πάνω στη προφίλ σου, από τις τελίτσες επεξεργασία ιδιωτικότητας (κάπως έτσι το μεταφράζω από τα Αγγλικά στα Ελληνικά) και άλλαξέ την σε Δημόσιο αν θέλεις να σου κάνουν λαικ όλοι, ή σε φίλοι αν θέλεις να σου κάνουν λαικ μόνο οι φίλοι σου.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα πάνω στη προφίλ σου, από τις τελίτσες επεξεργασία ιδιωτικότητας (κάπως έτσι το μεταφράζω από τα Αγγλικά στα Ελληνικά) και άλλαξέ την σε Δημόσιο αν θέλεις να σου κάνουν λαικ όλοι, ή σε φίλοι αν θέλεις να σου κάνουν λαικ μόνο οι φίλοι σου.

φιλε μου δημοσιο την εχω και δεν ανοιγει η photo ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΕ ΜΕΝΑ :mad:

τελικα την βρηκα την λυση (νομιζω δηλαδη ) ! και στο προφιλ σου αλλα και πανω στην κεντρικη photo ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ περσινή σου photo ξανα (ενω την εχεις ηδη ανεβασμενη ) ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ...ειναι απιστευτο! ανοιγει απο pc ανοιγει απο αλλες εφαρμογες ανοίγει απο το facebook lite ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ στην βασικη εφαρμογη του playstore ..

πραγματικα δεν υπαρχει χειροτερη εφαρμογη απο αυτη του facebook στο Playstore για μενα ..τοσα χρονια μετα και ειναι συνεχως το ενα bug πισω απο το αλλο ...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

το facebook lite είναι για πέταμα

πολλές φορές δεν φορτώνει τίποτα

γεμιζει η μπάρα πάνω χωρίς ποτέ να τερματίζει,είπα να την δοκιμάσω για μην τρώγω πολλά mb όπως το κανονικό αλλά δεν παίζεται τελικά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γενικά δεν υπάρχουν χειρότερες εφαρμογές απο fb, messenger και youtube.. ο νο1 λόγος που τα κινητα πλέον θέλουν τεράστια ποσά μνήμης για να δουλέψουν

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

το facebook lite είναι για πέταμα

πολλές φορές δεν φορτώνει τίποτα

γεμιζει η μπάρα πάνω χωρίς ποτέ να τερματίζει,είπα να την δοκιμάσω για μην τρώγω πολλά mb όπως το κανονικό αλλά δεν παίζεται τελικά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

γενικά δεν υπάρχουν χειρότερες εφαρμογές απο fb, messenger και youtube.. ο νο1 λόγος που τα κινητα πλέον θέλουν τεράστια ποσά μνήμης για να δουλέψουν

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

παιδια να δουλεύαν και σωστα να παει στο καλο ! διαβαστε πανω τι αλλο να πω ! ηθελα για επαγγελματικούς λογους να βαλω μια παλιοτερη photo μου στο προφιλ και ο κοσμος οχι απλα δεν μπορουσε να κανει λαικ ουτε καν να σχολιάσει ενω την ειχα δημοσια ! σκουπιδαριο ατελειωτο ... (ισχύει αυτο που σας λεω το δοκιμασα και με προφιλ φιλων )

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει ότι η κανονική εφαρμογή facebook αν πάτε στο κινητό σας - ρυθμίσεις - λογαριασμοί - σας δείχνει 2 εικονίδια facebook και το ένα από αυτά έχει ένα νούμερο.

 

 

Σε μερικά τηλέφωνα που το τσέκαρα είδα ότι συμβαίνει αυτό και δεν ξέρω τον λόγο γιατί μέχρι τώρα είχε ένα και μόνο εικονίδιο facebook στο παραπάνω μενού.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο YouTube να δω ένα βίντεο που ήταν φλαγκαρισμένο ως "Ακατάλληλο για ανηλίκους" επειδή περιέχει σκηνές βίας. Ένα βίντεο μίας ταινίας που ανεβαίνει στο Netflix. Μου έβγαλε μία ειδοποίηση ότι επειδή είναι ακατάλληλο, πρέπει να επιβεβαιώσω ότι είμαι ενήλικος, και να στείλω πιστωτική κάρτα ή να στείλω την ταυτότητά μου. Ψάχνοντάς το λίγο, είδα ότι επειδή αλλάξαν κάποιοι νόμοι στην Ευρωπαϊκή ένωση, μπορεί να ζητηθεί από την Google επιβεβαίωση ηλικίας με αυτόν τον τρόπο. Έχουμε τέσσερα διαφορετικά Gmail στην οικογένεια, τα τρία εξ αυτών μου ζητάνε επιβεβαίωση ηλικίας, το ένα μπαίνει κανονικά. Εννοείται πως σε όλα οι ημερομηνίες γέννησης που έχω δηλώσει είναι σωστές και 30+ χρονών ηλικίας χρηστών, οπότε δεν εμφανιζόμαστε ως ανήλικοι. Και τσέκαρα και άλλα βίντεο μήπως έχει φάει κόλλημα με αυτό του Netflix, και πάλι τρώμε άκυρο. Το έχει πάθει κάποιος άλλος? Να αρχίσουμε να στέλνουμε ταυτότητες στην Google?Το βίντεο που το κάνει είναι αυτό αν θέλετε να δοκιμάσετε αν το κάνει σε εσάς. https://youtu.be/DlUeKjwwf44

 

 

****Ανοίγοντας το "μάθετε περισσότερα" λέει τα εξής για κατοίκους Ευρωπαϊκής Ένωσης:

 

Η οδηγία για τις Υπηρεσίες Οπτικοακουστικών Μέσων (AVMSD) αποτελεί την πανευρωπαϊκή εναρμόνιση των εθνικών νομοθεσιών σε σχέση με τα οπτικοακουστικά μέσα, τόσο όσον αφορά την παραδοσιακή ζωντανή τηλεοπτική μετάδοση όσο και τις υπηρεσίες κατά απαίτηση. Η οδηγία για τις Υπηρεσίες Οπτικοακουστικών Μέσων (AVMSD) αναθεωρήθηκε πρόσφατα, προκειμένου να επεκταθούν ορισμένοι κανόνες στις πλατφόρμες κοινοποίησης βίντεο (VSPs).

 

Σε συμμόρφωση με την οδηγία για τις Υπηρεσίες Οπτικοακουστικών Μέσων (AVMSD), μπορεί να σας ζητηθεί να επαληθεύσετε ξανά την ημερομηνία γέννησής σας, όταν βλέπετε βίντεο με περιορισμό ηλικίας. Ακολουθήστε τις προτροπές για να υποβάλετε εικόνα ενός έγκυρου αναγνωριστικού ή πιστωτικής κάρτας. Μάθετε περισσότερα για το τι κάνουμε με το αναγνωριστικό/την πιστωτική σας κάρτα.

 

Για περισσότερες πληροφορίες σε σχέση με την οδηγία για τις Υπηρεσίες Οπτικοακουστικών Μέσων (AVMSD), δείτε τον παρακάτω ιστότοπο.

Edited by Brolas
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος άλλος launcher εκτός του Nova που να δέχεται εικονίδια?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος άλλος launcher εκτός του Nova που να δέχεται εικονίδια?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όλοι. Ακόμα και κάποια κινητά και χωρίς εναλλακτικό louncher δέχονται εικονίδια.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο YouTube να δω ένα βίντεο που ήταν φλαγκαρισμένο ως "Ακατάλληλο για ανηλίκους" επειδή περιέχει σκηνές βίας. Ένα βίντεο μίας ταινίας που ανεβαίνει στο Netflix. Μου έβγαλε μία ειδοποίηση ότι επειδή είναι ακατάλληλο, πρέπει να επιβεβαιώσω ότι είμαι ενήλικος, και να στείλω πιστωτική κάρτα ή να στείλω την ταυτότητά μου. Ψάχνοντάς το λίγο, είδα ότι επειδή αλλάξαν κάποιοι νόμοι στην Ευρωπαϊκή ένωση, μπορεί να ζητηθεί από την Google επιβεβαίωση ηλικίας με αυτόν τον τρόπο. Έχουμε τέσσερα διαφορετικά Gmail στην οικογένεια, τα τρία εξ αυτών μου ζητάνε επιβεβαίωση ηλικίας, το ένα μπαίνει κανονικά. Εννοείται πως σε όλα οι ημερομηνίες γέννησης που έχω δηλώσει είναι σωστές και 30+ χρονών ηλικίας χρηστών, οπότε δεν εμφανιζόμαστε ως ανήλικοι. Και τσέκαρα και άλλα βίντεο μήπως έχει φάει κόλλημα με αυτό του Netflix, και πάλι τρώμε άκυρο. Το έχει πάθει κάποιος άλλος? Να αρχίσουμε να στέλνουμε ταυτότητες στην Google?Το βίντεο που το κάνει είναι αυτό αν θέλετε να δοκιμάσετε αν το κάνει σε εσάς. https://youtu.be/DlUeKjwwf44

 

 

****Ανοίγοντας το "μάθετε περισσότερα" λέει τα εξής για κατοίκους Ευρωπαϊκής Ένωσης:

 

Η οδηγία για τις Υπηρεσίες Οπτικοακουστικών Μέσων (AVMSD) αποτελεί την πανευρωπαϊκή εναρμόνιση των εθνικών νομοθεσιών σε σχέση με τα οπτικοακουστικά μέσα, τόσο όσον αφορά την παραδοσιακή ζωντανή τηλεοπτική μετάδοση όσο και τις υπηρεσίες κατά απαίτηση. Η οδηγία για τις Υπηρεσίες Οπτικοακουστικών Μέσων (AVMSD) αναθεωρήθηκε πρόσφατα, προκειμένου να επεκταθούν ορισμένοι κανόνες στις πλατφόρμες κοινοποίησης βίντεο (VSPs).

 

Σε συμμόρφωση με την οδηγία για τις Υπηρεσίες Οπτικοακουστικών Μέσων (AVMSD), μπορεί να σας ζητηθεί να επαληθεύσετε ξανά την ημερομηνία γέννησής σας, όταν βλέπετε βίντεο με περιορισμό ηλικίας. Ακολουθήστε τις προτροπές για να υποβάλετε εικόνα ενός έγκυρου αναγνωριστικού ή πιστωτικής κάρτας. Μάθετε περισσότερα για το τι κάνουμε με το αναγνωριστικό/την πιστωτική σας κάρτα.

 

Για περισσότερες πληροφορίες σε σχέση με την οδηγία για τις Υπηρεσίες Οπτικοακουστικών Μέσων (AVMSD), δείτε τον παρακάτω ιστότοπο.

Το βλέπω κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω κανονικά

 

Σε ένα από τα τέσσερα Gmail της οικογενείας παίζει κανονικά και σε έμενα.Στα άλλα τρία έχουμε θέμα.Η πλάκα είναι ότι σε αυτά που ζητάει επιβεβαίωση ηλικίας μέσω πιστωτικής ή ταυτότητας κτλ,έχω περάσει για πληρωμή κάτι prepaid στο Google Pay με τα αληθή στοιχεία μου...:lol:Στο άλλο που το έχω χύμα,δεν μου ζητάει το ο,τιδήποτε!

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα από τα τέσσερα Gmail της οικογενείας παίζει κανονικά και σε έμενα.Στα άλλα τρία έχουμε θέμα.Η πλάκα είναι ότι σε αυτά που ζητάει επιβεβαίωση ηλικίας μέσω πιστωτικής ή ταυτότητας κτλ,έχω περάσει για πληρωμή κάτι prepaid στο Google Pay με τα αληθή στοιχεία μου...:lol:Στο άλλο που το έχω χύμα,δεν μου ζητάει το ο,τιδήποτε!

Κι εμένα κανονικά παίζει. Δεν ζητάει τίποτα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο YouTube να δω ένα βίντεο που ήταν φλαγκαρισμένο ως "Ακατάλληλο για ανηλίκους" επειδή περιέχει σκηνές βίας. Ένα βίντεο μίας ταινίας που ανεβαίνει στο Netflix. Μου έβγαλε μία ειδοποίηση ότι επειδή είναι ακατάλληλο, πρέπει να επιβεβαιώσω ότι είμαι ενήλικος, και να στείλω πιστωτική κάρτα ή να στείλω την ταυτότητά μου. Ψάχνοντάς το λίγο, είδα ότι επειδή αλλάξαν κάποιοι νόμοι στην Ευρωπαϊκή ένωση, μπορεί να ζητηθεί από την Google επιβεβαίωση ηλικίας με αυτόν τον τρόπο. Έχουμε τέσσερα διαφορετικά Gmail στην οικογένεια, τα τρία εξ αυτών μου ζητάνε επιβεβαίωση ηλικίας, το ένα μπαίνει κανονικά. Εννοείται πως σε όλα οι ημερομηνίες γέννησης που έχω δηλώσει είναι σωστές και 30+ χρονών ηλικίας χρηστών, οπότε δεν εμφανιζόμαστε ως ανήλικοι. Και τσέκαρα και άλλα βίντεο μήπως έχει φάει κόλλημα με αυτό του Netflix, και πάλι τρώμε άκυρο. Το έχει πάθει κάποιος άλλος? Να αρχίσουμε να στέλνουμε ταυτότητες στην Google?Το βίντεο που το κάνει είναι αυτό αν θέλετε να δοκιμάσετε αν το κάνει σε εσάς. https://youtu.be/DlUeKjwwf44

 

 

Κι εμένα τελευταία μου έχει ζητήσει επιβεβαίωση για να παίξει κάποια βίντεο.

 

Τελευταίο ήταν το trailer της ταινίας Running Scared που ήθελα να το δείξω σε έναν γνωστό για την δει.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου ζήτησε επιβεβαίωση ηλικίας μέσω ταυτότητας/πιστωτικής/διπλώματος οδήγησης!!! Εκτός και αν είχε μέσα τη σκηνή sex μεταξύ Walker και Farmiga.

 

To link πάντως που παρέθεσες σ' εμένα δεν ανοίγει καν, οπότε δεν ζητάει επιβεβαίωση ηλικίας.

Γράφει πως είναι private video...

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο για το βίντεο που έβαλα,διότι το Netflix το κατέβασε από το κανάλι του στο Youtube,και δεν εμφανίζεται καν πλέον στις λίστες του.Αναζητήστε βιντεάκια με περιεχόμενο ακατάλληλο για ανηλίκους,πχ ατυχήματα με αυτοκίνητα-μοτοσυκλέτες,για να δείτε αν σας αφήνει.Βασικά πάρτε ένα έτοιμο βίντεο για το τσεκάρετε αν σας αφήνει ή όχι για να μην ψάχνετε.

***ΕΙΝΑΙ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΟΠΟΤΕ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΙ .***

 

Πάντως μέχρι στιγμής είναι λίγο χύμα η κατάσταση...Άλλους τους αφήνει,άλλους όχι.Κάτι μου λέει ότι κάποια στιγμή θα μας ζητηθεί σε όλους να γνωστοποιήσουμε μέσω ταυτότητας-διπλώματος-κάρτας τραπέζης,τα στοιχεία μας στην Google.Αρχίσανε μέσω της πλατφόρμας του Youtube με τα flagged βίντεο και θεωρώ ότι θα επεκταθεί κάποια στιγμή και σε άλλες υπηρεσίες.Προσωπική μου γνώμη πάντα.Μπορεί να λέω και βλακείες.

Edited by Brolas
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο για το βίντεο που έβαλα,διότι το Netflix το κατέβασε από το κανάλι του στο Youtube,και δεν εμφανίζεται καν πλέον στις λίστες του.Αναζητήστε βιντεάκια με περιεχόμενο ακατάλληλο για ανηλίκους,πχ ατυχήματα με αυτοκίνητα-μοτοσυκλέτες,για να δείτε αν σας αφήνει.Βασικά πάρτε ένα έτοιμο βίντεο για το τσεκάρετε αν σας αφήνει ή όχι για να μην ψάχνετε.
***ΕΙΝΑΙ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΟΠΟΤΕ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΙ .***

 

Πάντως μέχρι στιγμής είναι λίγο χύμα η κατάσταση...Άλλους τους αφήνει,άλλους όχι.Κάτι μου λέει ότι κάποια στιγμή θα μας ζητηθεί σε όλους να γνωστοποιήσουμε μέσω ταυτότητας-διπλώματος-κάρτας τραπέζης,τα στοιχεία μας στην Google.Αρχίσανε μέσω της πλατφόρμας του Youtube με τα flagged βίντεο και θεωρώ ότι θα επεκταθεί κάποια στιγμή και σε άλλες υπηρεσίες.Προσωπική μου γνώμη πάντα.Μπορεί να λέω και βλακείες.

 

Ούτε εγώ μπορούσα να δω το προηγούμενο βίντεο

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ μπορούσα να δω το προηγούμενο βίντεο

 

Σου ζήτησε να στείλεις ταυτότητα-πιστωτική ή στο έβγαλε private?

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό με το ατύχημα μπορώ, το βίντεο της ταινίας του netflix είναι ιδιωτικό από αυτον που το ανέβασε.

Υποψιν ότι έχω περάσει κάρτα στο παρελθόν, ομως αυτή τη στιγμή στον λογαριασμό δεν έχει κάποια περασμένη.

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις ενεργή κάρτα το βλέπεις αν όχι δεν σε αφήνει,ότι και καλά είσαι ενήλικος η κάποιο έγγραφο πιστοποίησης κτλ

υποθέτω δεν το ξέρω στα σίγουρα,ούτε εγώ το βλέπω χωρίς κάρτα πάντως

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω cast από you tube vanced στην τηλεόραση μέσω chromecast και μου βγάζει το εξής μήνυμα: "Η εφαρμογη you tube vanced θα εκτελεστεί αφού ενημερώσετε τις υπηρεσίες Google Play". Σε όλα τα άλλα youtube, Netflix, Spotify, vlc κτλ. κάνω cast κανονικά χωρίς θέμα.

 

Τι να ενημερώσω, δεν έχω κάτι να ενημερώσω, όλα είναι up to date. Και όταν πατάω εκεί που το γράφει κάνει να ανοίξει το play store αλλά δείχνει να φορτώνει και δεν ανοίγει ποτέ. Τι παίζει; όπως είπα είναι όλα updated, τόσο το play store όσο και το vanced. Δεν θυμάμαι αν είχα δοκιμάσει στο παρελθόν να κάνω cast από vanced...

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

δεν δουλεύει αν δεν εγκαταστήσεις το vanced και στην τηλεόραση και πάλι δεν είναι σίγουρο

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σε smart tv που έχω, κάνει κανονικά cast το vanced χωρίς να έχω εγκαταστήσει τίποτα στην τηλεόραση.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Σε smart tv που έχω, κάνει κανονικά cast το vanced χωρίς να έχω εγκαταστήσει τίποτα στην τηλεόραση.

 

Sent from my Galaxy S10e

Ακριβώς τα ίδια και σε μένα. Δεν χρειάστηκε κάτι για την τηλεόραση.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...