Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην γράφουμε πράγματα που δεν ισχύουν.

Εδώ και χρόνια επιτρέπεται το ροοτ από πολλές εταιρείες και καμία εγγύηση δεν χάνεται.

Λες και το ροοτ είναι κάτι απαγορευμένο..

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Παιζει να μπερδευτηκες;

Σε πολλες εταιρειες το root σημαινει απωλεια εγγυησης.

Σ2 καποια μπορεις να το επαναφερεις και να μην παρει καβεις χαμπαρι και σε καποια αλλα οχι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μην γράφουμε πράγματα που δεν ισχύουν.

Εδώ και χρόνια επιτρέπεται το ροοτ από πολλές εταιρείες και καμία εγγύηση δεν χάνεται.

Λες και το ροοτ είναι κάτι απαγορευμένο..

 

Τα έχεις ξαναπεί αυτά και είναι παντελώς λάθος.

Το ότι η Meizu και δεν ξέρω ποιά άλλη σου έχει σαν επιλογή να δώσεις δικαιώματα root δεν σημαίνει ότι το επικροτεί κιόλας...

Όταν πατήσεις την επιλογή σου έχει ένα κατεβατό που πρέπει να συμφωνήσεις ότι "δεν φέρνουν καμία ευθύνη για ζημιά... και μπλά μπλα"

 

Όλες οι εταιρείες πιά έχουν κλειδωμένο bootloader, και το oneplus που έχεις, και το zuk που έχω εγώ, και το Alcatel που πουλάω κ.λ.π κ.λ.π.

 

Μόνο η Samsung δεν έχει διότι αυτή έχει το knox και είναι η συσκευή που έχει ο montoya πιο πάνω και γι' αυτό πολύ σωστά δεν ασχολείται με root διότι η εγγύηση πάει περίπατο οριστικά.

 

Γι΄αυτό ενημερώσου πρώτα πριν αντιδράσεις και αρχίσεις να λες ότι "το root δεν είναι κάτι απαγορευμένο"!!!

 

Αν είναι δυνατόν...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι αυτη η ερωτηση εχει γινει απειρες φορες και ισως αλλες 2 την εχω κανει κι εγω αλλα παντα οτι app μου ειχανε προτεινει ειχε απειρες διαφημισεις και μερικες φορες δεν κατεβασε το κομματ σαν mp3.

 

Ψαχνω ενα free app που να μπορεις να κατεβασεις απο οποιοδηποτε youtube videos τον ηχο σαν mp3 ωστε να το βαλεις σαν ringtone στο κινητο.

 

Ειναι για μεγαλο ανθρωπο θα ηθελα αν γινεται φυσικα να ειναι και σχετικα ευκολο στη χρηση του.

 

Σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα και ζητω συγνωμη που επαναφερω μια ερωτηση που εχει γινει ηδη πολλες φορες.

 

Κατέβασε το tubemate (Δες το στο Google). Κατεβάζεις ότι βίντεο θες από YouTube σε ότι μορφή θέλεις (ηχο-βιντεο κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Μην γράφουμε πράγματα που δεν ισχύουν.

Εδώ και χρόνια επιτρέπεται το ροοτ από πολλές εταιρείες και καμία εγγύηση δεν χάνεται.

Λες και το ροοτ είναι κάτι απαγορευμένο..

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Σωστό.

Οπότε μη γράφεις πράγματα που δεν ισχύουν.

Πες μου ποια από τις επώνυμες Sony, Samsung, Huawei, LG, Motorola, Asus, ZTE, Lenovo επιτρέπει το root χωρίς να χάσεις εγγύηση.

Ναι το root είναι απαγορευμένο.

Εκτός αν το τηλέφωνό σου είναι κινεζιά και αυτό εννοείς με τις "πολλές"...

Ας πουν κι αυτοί δεν επιτρέπω το root και τα λέμε τι θα πουλήσουν.

Που και αυτοί το επιτρέπουν μπας και ανέβουν οι πωλήσεις.

Ξέρουν μάλιστα ότι μπορεί να μη μπει κάποιος στον κόπο να το στείλει ξανά στην άλλη άκρη της γης και να το ξαναδεί μετά από κανένα 4μηνο και βάλε και θα προτιμήσει να το πετάξει.

Έτσι δίνω και εγώ εγγυήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι, σωστα, δράττομαι της αφορμης (μιας και εδω ειναι εφαρμογες) για να ρωτησω:

τις εφαρμογες μας πως τις επαναφερουμε χωρις ρουτ; εεε;;;

Link to comment
Share on other sites

Τις κατεβάζεις ξανά χωρίς τα δεδομένα.

Πώς αλλιώς.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

ε, δεν βολευει,

1) για αρχη δεν υπαρχει κανενας λογος να κατεβασει κανεις τιποτα, το apk ειναι μες στο backup του titanium

2) κατα δευτερον ρυθμισεις κλπ; customization ετων; εχει κανεις ορεξη να ξαναστηνει 100+ εφαρμογες;

εδω ετοιμα τα ειχα τα backup στο titanium και παλι μου εβγαλε την πιστη να αναβαθμισω το moto (απο kitkat σε lollipop),

κι εσυ μου λες ξαναστηστες απ την αρχη;

ε, οχι, καλυτερα ενα φτηνο κινητο (οπως το moto e που το πηρα στα 70) κι αν παθει τιποτα χτυπα ξυλο και δεν μπορουμε να κανουμε unroot,

το πεταμε και περνουμε αλλο, παρα αυτο το μαρτυριο,

δηλαδη οκ, χωρις διαφημισεις θα μπορουσα να ζησω, ζουσα και πριν το adaway,

χωρις backup/restore ομως, οχι, λυπαμαι..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω σίγουρα ότι MEIZU, ONEPLUS, XIAOMI δεν χάνουν εγγύηση λόγω ροοτ.

Για τις άλλες δεν γνωρίζω, αλλά ποιος ξέρει σίγουρα να μας πει;

Και όχι εικασίες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ωραιος, την εχουμε ξανακανει παλιοτερα την κουβεντα και προσωπικα ψηνομαι σε επομενο κινητο να παω σε μια απ τις τρεις,

γιατι προτιμω να ειμαι admin στο κινητο μου (!!!) απ το να μην ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω σίγουρα ότι MEIZU, ONEPLUS, XIAOMI δεν χάνουν εγγύηση λόγω ροοτ.

Για τις άλλες δεν γνωρίζω, αλλά ποιος ξέρει σίγουρα να μας πει;

Και όχι εικασίες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Μα σου απάντησαν ήδη...

Σχεδόν όλα τα Κινέζικα το επιτρέπουν. Ή απλά σε αφήνουν να επαναφέρεις το τηλέφωνο.

Όλες οι άλλες μάρκες δεν σε αφήνουν ή αν σε αφήσουν αφήνουν κάτι το οποίο καταλαβαίνει ο άλλος ότι έκανες root. Π.χ. Knox

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω σίγουρα ότι MEIZU, ONEPLUS, XIAOMI δεν χάνουν εγγύηση λόγω ροοτ.

Για τις άλλες δεν γνωρίζω, αλλά ποιος ξέρει σίγουρα να μας πει;

Και όχι εικασίες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Δεν τις λες και πλειοψηφία.......

Επίσης έχω την εντύπωση ότι ο φίλος έχει samsung.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα σου απάντησαν ήδη...

Σχεδόν όλα τα Κινέζικα το επιτρέπουν. Ή απλά σε αφήνουν να επαναφέρεις το τηλέφωνο.

Όλες οι άλλες μάρκες δεν σε αφήνουν ή αν σε αφήσουν αφήνουν κάτι το οποίο καταλαβαίνει ο άλλος ότι έκανες root. Π.χ. Knox

 

αρα υπαρχει λυση και για εγγυηση: καποιο απ τα παραπανω απο ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

αρα υπαρχει λυση και για εγγυηση: καποιο απ τα παραπανω απο ελλαδα

 

Δεν είπαμε ότι δεν υπάρχουν λύσεις. Απλά δεν γίνεται να το γενικεύει και να είναι λέει ότι δεν είναι επικίνδυνο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Επικίνδυνο είναι για τον άσχετο, μη σκαλίζει αυτά που δεν πρέπει.συνήθως αυτοί παίρνουν μηλοφωνο η χαβαι

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα πως όταν ανοίγω το τηλ μου μετά από κάποια ώρα μου εμφανίζει μια διαφήμιση του Facebook συγκεκριμένα και μάλιστα μου λέει και download now που την έχω ήδη εγκατεστημένη. Το μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα πως όταν ανοίγω το τηλ μου μετά από κάποια ώρα μου εμφανίζει μια διαφήμιση του Facebook συγκεκριμένα και μάλιστα μου λέει και download now που την έχω ήδη εγκατεστημένη. Το μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Malwarebytes, το κατεβάζεις το βάζεις να σκανάρει και σιγουρα θα σου βρει κάτι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Malwarebytes, το κατεβάζεις το βάζεις να σκανάρει και σιγουρα θα σου βρει κάτι.
Οκ ευχαριστώ θα το κατεβάσω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θέλω να κάνω μια ερώτηση σε όσους δουλεύουν την εφαρμογή συλλογής Quick pic.

Έχω OnePlus 5T και μετά την αναβάθμιση σε android Oreo, στην Quick pic μου βγάζει τα ονόματα των φακέλων και στο μενού του με μωβ χρώμα. Δε μου αρέσει καθόλου! Έχει γίνει και σε άλλους; Μπορούμε να αλλάξουμε το χρώμα; Έψαξα μέσα στις ρυθμίσεις αλλά δε βρήκα κάτι!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ θα το κατεβάσω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το κατέβασα, το εγκατέστησα , σκαναρησε, βρήκε ένα malware αλλά συνεχίζω να παίρνω διάφορα για εγκατάσταση όπως τα παρακάτω: τι κάνω;

040b4d47c740558e0ba78b7321765e00.jpg1480e927b604133e1c0fc6f64b4c551d.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα, το εγκατέστησα , σκαναρησε, βρήκε ένα malware αλλά συνεχίζω να παίρνω διάφορα για εγκατάσταση όπως τα παρακάτω: τι κάνω;

040b4d47c740558e0ba78b7321765e00.jpg1480e927b604133e1c0fc6f64b4c551d.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξεκινάς να σβήνεις μια μια τις πιο πρόσφατες προς το πρόβλημα εγκαταστάσεις apk μέχρι να βρεθεί το ένοχο. Αφού έκανε το scan το malware bytes εγώ θα σε συμβούλευα να κάνεις και μια προσπάθεια με το Norton και μετά η σβήνεις ένα ένα ή επαναφορά δυστυχώς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα, το εγκατέστησα , σκαναρησε, βρήκε ένα malware αλλά συνεχίζω να παίρνω διάφορα για εγκατάσταση όπως τα παρακάτω: τι κάνω;

040b4d47c740558e0ba78b7321765e00.jpg1480e927b604133e1c0fc6f64b4c551d.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρόσφατα μπήκα να κατεβάσω ένα πρόγραμμα από αμφισβητήσιμο site και ''έφαγα'' τρελό malware που ξεκίνησε να δουλεύει και να μου πετάει διαφημίσεις από την επόμενη ημέρα, το .apk ήταν κρυφό και δεν είχε καμία σχέση με το πρόγραμμα που κατέβασα, εγκαταστάθηκε δλδ αυτόνομα, οπότε και να σβήσεις τις τελευταίες εφαρμογές δεν νομίζω να καταφέρεις κάτι. Με το malwarebytes κατάφερα μόνο να το βρω αφού πρώτα είχα σκανάρει και με antivirus. Πριν σκανάρει το malwarebytes έκανες update την βάση δεδομένων; Ξέρω πόσο ενοχλητικό είναι να σου πετάγονται συνέχεια διαφημίσεις....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα μπήκα να κατεβάσω ένα πρόγραμμα από αμφισβητήσιμο site και ''έφαγα'' τρελό malware που ξεκίνησε να δουλεύει και να μου πετάει διαφημίσεις από την επόμενη ημέρα, το .apk ήταν κρυφό και δεν είχε καμία σχέση με το πρόγραμμα που κατέβασα, εγκαταστάθηκε δλδ αυτόνομα, οπότε και να σβήσεις τις τελευταίες εφαρμογές δεν νομίζω να καταφέρεις κάτι. Με το malwarebytes κατάφερα μόνο να το βρω αφού πρώτα είχα σκανάρει και με antivirus. Πριν σκανάρει το malwarebytes έκανες update την βάση δεδομένων; Ξέρω πόσο ενοχλητικό είναι να σου πετάγονται συνέχεια διαφημίσεις....

 

Την κατεβασα απο τον play εκανα ενα σκαναρισμα μου βρηκε ενα malware το εοποιο και εσβησε αλλα το προβλημα συνεχιζεται

 

1. Μηπως θελει την πληρωμενη εκδοση?

2. Απο που κανω ανανεωση της βασης δεδομενων?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάς να σβήνεις μια μια τις πιο πρόσφατες προς το πρόβλημα εγκαταστάσεις apk μέχρι να βρεθεί το ένοχο. Αφού έκανε το scan το malware bytes εγώ θα σε συμβούλευα να κάνεις και μια προσπάθεια με το Norton και μετά η σβήνεις ένα ένα ή επαναφορά δυστυχώς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν θα φαίνεται όμως σε αυτές που τρέχουν ή σε αυτές που είναι στη μνήμη;;;

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα φαίνεται όμως σε αυτές που τρέχουν ή σε αυτές που είναι στη μνήμη;;;

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

 

Όχι δεν φαίνεται η εφαρμογή που τρέχει και σου πετάει διαφημίσεις... Τώρα πως γίνεται αυτό δεν ξέρω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Είναι εκνευριστικό σχεδόν κάθε μέρα που μπαίνω με το κινητό στο φβ να μου γράφει ότι ο χρόνος εξαντλήθηκε (ή κάτι τέτοιο), τις μισές φορές μου ζητά ξανά κωδικό, και μετά έχω emails για ασυνήθιστη δραστηριότητα στο φβ.

Συμβαίνει και σε άλλους αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...