Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από όσο ξέρω το Gmail μου είναι push.

Στο Gmail μου, ενσωμάτωσα και έναν άλλο λογαριασμό εταιρικό, που είχε επιλογές μόνο για 15,30 λεπτά κοκ. Τώρα και αυτός είναι push.

Αν κάνω λάθος, διορθώστε με.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είπα να δοκιμάσω λίγο το Google keyboard και ήθελα να ρωτήσω το εξής, εφόσον γίνεται σύνδεση μέσω του Google account, και εφόσον αυτό προβλέπει και μαθαίνει τον τρόπο που γράφω, αν αλλάξω συσκευή και το κατεβάσω στη καινούργια θα μου βγάζει τις προβλέψεις απο την προηγούμενη συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είπα να δοκιμάσω λίγο το Google keyboard και ήθελα να ρωτήσω το εξής, εφόσον γίνεται σύνδεση μέσω του Google account, και εφόσον αυτό προβλέπει και μαθαίνει τον τρόπο που γράφω, αν αλλάξω συσκευή και το κατεβάσω στη καινούργια θα μου βγάζει τις προβλέψεις απο την προηγούμενη συσκευή;

Ναι κάνεις και συγχρονισμό της λέξεις που έχει μάθει και είναι όπως στην παλιά συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κάποιος e-mail client (καλός όμως) που να κάνει sync τα e-mail σε λιγότερο από 5 λεπτά που είναι και το πιο μικρό που έχω τώρα με τον μαμά client;

και το gmail νομίζω τα ίδια κάνει, κάθε 5 λεπτά το μικρότερο.

Θα με ενδιέφερε κάθε 1 λεπτό να κάνει.

 

Εγώ έχω το Aqua mail. Κάνει τα πάντα. Έχει ακόμα και πλήρη υποστήριξη αναφοράς ανάγνωσης.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνεις και συγχρονισμό της λέξεις που έχει μάθει και είναι όπως στην παλιά συσκευή.

Ωραία θα το κρατήσω, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποια εφαρμογή όπως το photoscan της Google για σάρωση παλιών φωτογραφιών . Υπάρχει κανένα άλλο με καλύτερη σάρωση για χρήση απο το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Στο google keyboard που πατάμε για να γράψουμε με φωνή δεν βρίσκω το πλήκτρο ?
-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

Στο google keyboard που πατάμε για να γράψουμε με φωνή δεν βρίσκω το πλήκτρο ?

 

Δεν ειναι πληκτρο. ΕΙναι στη μπαρα πανω απο τα πληκτρα δεξια.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω το Gmail μου είναι push.

Στο Gmail μου, ενσωμάτωσα και έναν άλλο λογαριασμό εταιρικό, που είχε επιλογές μόνο για 15,30 λεπτά κοκ. Τώρα και αυτός είναι push.

Αν κάνω λάθος, διορθώστε με.

 

που φαίνεται στο Gmail αυτό; το push δηλαδή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

aquamail και θα εχεις και push mail

 

ίδια ερώτηση.

 

υπόψιν ο λογαριασμός μου στο gmail είναι imap, δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο σε αυτό.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ να είμαι εκτός θέματος από το να δίνω ιδέες σε κάποιους που μπορεί να γίνουν επικίνδυνες για αυτούς και για τους άτυχους που θα βρεθούν στο δρόμο τους. Φαντάσου όλοι να έβλεπαν τα μηνύματα τους μέσω της οθόνης του αυτοκινήτου. Εσύ μπορεί να μην το κάνεις όταν οδηγείς αν και δεν με πείθεις. Άλλοι θα το κάνουν όμως. Δες μόνο πόσα ατυχήματα γίνονται από τη χρήση του κινητού και θα καταλάβεις

 

Δυστυχώς έχεις δίκιο (όχι για τον telmusic) γενικά.

Μοναδική (και εύκολη) λύση στο πρόβλημα, η υποχρεωτική εγκατάσταση jammers στα αυτοκίνητα με αυτόματη ενεργοποίηση κατά τη διάρκεια της κίνησης και απενεργοποίηση σε στάση. Είναι τόσο απλό που προκαλεί πολλές απορίες το γιατί δεν το έχει κάνει νόμο κανένα κράτος ακόμη...

 

παιδιά υπάρχει κάποιος e-mail client (καλός όμως) που να κάνει sync τα e-mail σε λιγότερο από 5 λεπτά που είναι και το πιο μικρό που έχω τώρα με τον μαμά client;

και το gmail νομίζω τα ίδια κάνει, κάθε 5 λεπτά το μικρότερο.

Θα με ενδιέφερε κάθε 1 λεπτό να κάνει.

 

Θα σου αδειάζει η μπαταρία πιο γρήγορα έτσι. Άλλο είναι 12 sync την ώρα και άλλο 60.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

που φαίνεται στο Gmail αυτό; το push δηλαδή.

 

ίδια ερώτηση.

 

υπόψιν ο λογαριασμός μου στο gmail είναι imap, δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο σε αυτό.

τι εννοεις "που φαινεται';

κι εμενα imap ειναι και το δουλευω μεσω aqua με push, αλλα και scheduled sync (καθε τεταρτο το τελευταιο,

γιατι λειτουργει σαν "watchdog" για το push, οπως γραφει ο δημιουργος του)

 

Θα σου αδειάζει η μπαταρία πιο γρήγορα έτσι. Άλλο είναι 12 sync την ώρα και άλλο 60.

γι αυτο το καλυτερο ειναι το push mail που δεν κανει τσεκ καθε λεπτο,

ουτε "ξυπναει" την συσκευη καθε λεπτο για να ρωτησει τον server αν ηρθε νεο email,

αλλα διατηρει ανοικτο connection με τον server διαρκως,

με απειροελαχιστα resources, θα βγει καποια στιγμη και νεο πρωτοκολλο διαβασα,

καλυτερο ακομα, για την ωρα αυτου του τυπου το push ειναι το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Για γονική προστασία tablet ποιό δωρεάν App Lock απ' όλα προτείνετε?

Θέλω να κλειδώνει οπωσδήποτε τις ρυθμίσεις (για να μην μπορεί να δημιουργηθεί νέος λογαριασμός) και επιλεγμένες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Για γονική προστασία tablet ποιό δωρεάν App Lock απ' όλα προτείνετε?

Θέλω να κλειδώνει οπωσδήποτε τις ρυθμίσεις (για να μην μπορεί να δημιουργηθεί νέος λογαριασμός) και επιλεγμένες εφαρμογές.

Δες το kids place

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που δοκίμασε αρκετούς browsers, που κατέληξε; ποιος αξίζει; βλέπω γίνεται ένας χαμός

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που δοκίμασε αρκετούς browsers, που κατέληξε; ποιος αξίζει; βλέπω γίνεται ένας χαμός

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Chrome. Θεωρώ είναι μονόδρομος.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

chrome κι από μένα, πολύ γρήγορος, εναλλακτικά Mozilla.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι εννοεις "που φαινεται';

κι εμενα imap ειναι και το δουλευω μεσω aqua με push, αλλα και scheduled sync (καθε τεταρτο το τελευταιο,

γιατι λειτουργει σαν "watchdog" για το push, οπως γραφει ο δημιουργος του)

 

γι αυτο το καλυτερο ειναι το push mail που δεν κανει τσεκ καθε λεπτο,

ουτε "ξυπναει" την συσκευη καθε λεπτο για να ρωτησει τον server αν ηρθε νεο email,

αλλα διατηρει ανοικτο connection με τον server διαρκως,

με απειροελαχιστα resources, θα βγει καποια στιγμη και νεο πρωτοκολλο διαβασα,

καλυτερο ακομα, για την ωρα αυτου του τυπου το push ειναι το καλυτερο

 

ωραία, έβαλα το aqua, έχει επιλογή push στα settings. Έστησα άλλο account εκεί.

Εννοούσα στην εφαρμογή Gmail, δεν βλέπω επιλογή push και με βολεύει να δουλεύω την εφαρμογή τους για gmail. Υπάρχει Push ή μήπως όχι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα σου αδειάζει η μπαταρία πιο γρήγορα έτσι. Άλλο είναι 12 sync την ώρα και άλλο 60.

 

δε με πειράζει η μπαταρία, έχω μεγάλη, με ενδιαφέρει το άμεσο e-mail.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Για γονική προστασία tablet ποιό δωρεάν App Lock απ' όλα προτείνετε?

Θέλω να κλειδώνει οπωσδήποτε τις ρυθμίσεις (για να μην μπορεί να δημιουργηθεί νέος λογαριασμός) και επιλεγμένες εφαρμογές.

 

Για μικρό παιδάκι προτείνω ανεπιφύλακτα το iwawa. Επιλέγεις μια μια τις εφαρμογές στις οποίες θα έχει πρόσβαση, ορίζεις και ώρες λειτουργίας και βάζεις και ότι χρονικούς περιορισμούς θέλεις (πχ μετά από μια ώρα χρήσης να κλειδώνει για δύο ώρες ή να λειτουργεί μέχρι χ ώρες την ημέρα κλπ). Επιπλέον, μπορείς να δεις ποιες εφαρμογές και για πόσο ακριβώς χρόνο άνοιξε το παιδί. Το χρησιμοποίησα περίπου τρία χρόνια και ήταν άψογο.

Για μεγαλύτερα παιδιά, το AppLock κάνει αυτό ακριβώς που θέλεις. Κλειδώνεις όποια εφαρμογή θέλεις καθώς και ρυθμίσεις η κάποια toggles.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Για τα email έχω την εφαρμογή mymail, γρήγορη και άψογη.

Για browser, χρησιμοποιώ χρόνια τον dolphin αλλά από χτες δοκιμάζω τον yandex, μου φαίνεται γρήγορος και αυτός και με adblock.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί να έχει αναφερθεί ήδη αλλά δεν το βρήκα.

Κάποια εφαρμογή που να είναι κατάλληλη για dual sim συσκευή και να διαχειρίζεται επαφές και κλήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάτι με την εφαρμογή της Alpha Bank; Έκανα τις ρυθμίσεις προκειμένου να ανοίγει με το αποτύπωμα, μου άνοιξε έτσι μια φορά αλλά στη συνέχεια που προσπάθησα να ξαναμπώ έβαλα το αποτύπωμα και μου ανοίγει την εφαρμογή Alpha Safe. Εκεί μου βγάζει έναν κωδικό που δεν μπορώ να τον χρησιμοποιήσω πουθενά! Αποτέλεσμα να μην μπορώ να ανοίξω πλέον με αποτύπωμα την τραπεζική εφαρμογή.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...