Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κανει και της εθνικης και επαναλαμβανω οτι ειναι απολυτα σωστο. Ειναι θεμα ασφαλειας και δεν νομιζω οτι χρειαζεται τοσο συζητηση για το αυτονοητο. Στην εφαρμογη της εθνικης οταν αφαιρεσα την ασφαλεια κλειδωματος δεν λειτουργουσε το δακτυλικο αποτυπωμα. Προσωπικα αν δεν μου ζητουσαν pin τετοιες εφαρμογες εγω θα τις θεωρουσα αναξιοπιστες. Παντα φιλικα!

στης Εθνικής και πιν να μην βάλεις ΣΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΉ δουλεύει μια χαρά! (για αποτύπωμα δεν ξέρω δεν έχει η συσκευή μου)

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά πάνε καλά εκεί στην Google ; Πώς βγαίνει από εκεί το εικονίδιο του παιχνιδιού Pac man;;;360ba5c41bf88d55fe93de7baaed194d.jpg

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν έχει εικονίδιο pac man στους χάρτες.

Μηπως το βγάζει μόνο σε σένα για κάποιο λόγο;

Περίεργο μου φαίνεται.

 

Edit: το έβγαλε και σε μένα τωρα.

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα να βγάζει το Pac man χωρίς να έχω κάνει κάτι. Αν πατήσεις πάνω παίζεις το παιχνίδι. Έλεος δηλαδή.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα να βγάζει το Pac man χωρίς να έχω κάνει κάτι. Αν πατήσεις πάνω παίζεις το παιχνίδι. Έλεος δηλαδή.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Και σε μενα το ιδιο. Και δεν εχω ασχοληθεί καθολου με παιχνιδια

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι ετσι, ουτε σε μενα ζηταει πιν η Εθνικη ... χωρις κλειδωμα δουλευει κανονικα, μηπως μπερδευεσαι με το πιν που βαζεις για να μπαινεις στην εφαρμογη για ευκολια?
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε βρε παιδιά με το Google maps, λόγω Πρωταπριλιάς είναι και σε βάζει να παίξεις σε πραγματικούς χάρτες, αντί μιας κλασσικής πίστας.

 

sent from nexus 6

Edited by stefan_city
Link to comment
Share on other sites

Magisk Manager και hide από εκεί.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Επειδή τώρα που προσπαθώ δεν βλέπω να τρέχει η εφαρμογή στην συσκευή μου, υπάρχει κάποια άλλη λύση;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε βρε παιδιά με το Google maps, λόγω Πρωταπριλιάς είναι και σε βάζει να παίξεις σε πραγματικούς χάρτες, αντί μιας κλασσικής πίστας.

 

sent from nexus 6

Μου κάνει εντύπωση που δεν το γνωρίζουν τα παιδιά γιατί το έχει κάνει και παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που δεν το γνωρίζουν τα παιδιά γιατί το έχει κάνει και παλιότερα.

Δηλαδη αυριο δεν θα υπαρχει ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυριο δεν θα υπαρχει ;

Το πιθανότερο είναι πως όχι, αλλά μπορεί να το κρατήσει 1-2 μέρες. Ποιος ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που δεν το γνωρίζουν τα παιδιά γιατί το έχει κάνει και παλιότερα.

Το Google Maps πλέον, στις περισσότερες συσκευές υπάρχει.

Αυτό δεν σημαίνει και ότι χρησιμοποιούν την εφαρμογή όλοι.

Και ιδίως την συγκεκριμένη που είναι γνωστό ότι χρειάζεται data για να δουλέψει, κάνει ακόμη περισσότερους χρήστες να μην τη χρησιμοποιούν.

 

Τελευταία είναι που λίγο πολύ αρκετός κόσμος έχει data από τον πάροχο του.

 

Δεν είναι παράξενο που δεν γνώριζαν το τί είναι το συγκεκριμένο εικονίδιο αρκετοί, και ας έχει ξαναμπεί και στο παρελθόν.

 

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω μία εφαρμογή που να μπλοκάρει το ιντερνέτ σε ορισμένες εφαρμογές. Θέλω πχ να χρησιμοποιώ το 0.facebook στο δρόμο παρόλο που έχω το messenger. Χωρίς δηλαδή να μου έρχονται ειδοποιήσεις και στο messenger και να μου τρώει mb. Είχα κατεβάσει το netguard αλλά δεν έβγαλα ακρη. Έχει κανείς να προτείνει κάτι; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Το Google Maps πλέον, στις περισσότερες συσκευές υπάρχει.

Αυτό δεν σημαίνει και ότι χρησιμοποιούν την εφαρμογή όλοι.

Και ιδίως την συγκεκριμένη που είναι γνωστό ότι χρειάζεται data για να δουλέψει, κάνει ακόμη περισσότερους χρήστες να μην τη χρησιμοποιούν.

 

Τελευταία είναι που λίγο πολύ αρκετός κόσμος έχει data από τον πάροχο του.

 

Δεν είναι παράξενο που δεν γνώριζαν το τί είναι το συγκεκριμένο εικονίδιο αρκετοί, και ας έχει ξαναμπεί και στο παρελθόν.

 

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

 

Το πήγες πολύ μακριά. Δεν είναι θέμα data ή ότι δεν τους χρησιμοποιεί ο κόσμος επειδή δεν έχει internet στο κινητό. Τα παιδιά που διαμαρτυρήθηκαν για το pacman, μπήκαν στην εφαρμογή, που σημαίνει πως την χρησιμοποιούν. Ανέφερα απλώς ότι το έχει ξανακάνει και ήταν διαθέσιμο και στην desktop έκδοση που είναι πολύ δημοφιλής εδώ και χρόνια. Απλά τους ξέφυγε η... Πρωταπριλιά και την πάτησαν, δεν είν' κακό.

Edited by WPerty
Link to comment
Share on other sites

Το Google Maps πλέον, στις περισσότερες συσκευές υπάρχει.

Αυτό δεν σημαίνει και ότι χρησιμοποιούν την εφαρμογή όλοι.

Και ιδίως την συγκεκριμένη που είναι γνωστό ότι χρειάζεται data για να δουλέψει, κάνει ακόμη περισσότερους χρήστες να μην τη χρησιμοποιούν.

 

Τελευταία είναι που λίγο πολύ αρκετός κόσμος έχει data από τον πάροχο του.

 

Δεν είναι παράξενο που δεν γνώριζαν το τί είναι το συγκεκριμένο εικονίδιο αρκετοί, και ας έχει ξαναμπεί και στο παρελθόν.

 

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Δεν χρειάζεται data το Google maps.. Έχω αγορασμένο το Sygic και πλέον χρησιμοποιώ μόνο το Google maps γιατί είναι πολύ ενημερωμένο και σου βρίσκει καταστήματα που θες να πας χωρίς να ξέρεις την οδό... Και για τα data που είπα ότι δεν χρειάζεται, μπορείς να κατεβάσεις την περιοχή που θες όταν είσαι σε wifi ώστε να μη χρειάζεται data για να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή... Εγώ έχω κατεβάσει όλη τη βόρειο Ελλάδα και δεν χρειάζεται data...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται data το Google maps.. Έχω αγορασμένο το Sygic και πλέον χρησιμοποιώ μόνο το Google maps γιατί είναι πολύ ενημερωμένο και σου βρίσκει καταστήματα που θες να πας χωρίς να ξέρεις την οδό... Και για τα data που είπα ότι δεν χρειάζεται, μπορείς να κατεβάσεις την περιοχή που θες όταν είσαι σε wifi ώστε να μη χρειάζεται data για να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή... Εγώ έχω κατεβάσει όλη τη βόρειο Ελλάδα και δεν χρειάζεται data...

 

Το κακό είναι ότι κατεβάζεις περιοχές και όχι κράτη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι κατεβάζεις περιοχές και όχι κράτη.

Και πως οριζεις, οριοθετεις την περιοχή ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Και πως οριζεις, οριοθετεις την περιοχή ;

 

Πηγαίνεις στο μενου (επάνω αριστερα) και επιλέγεις "περιοχές εκτός συνδεσης". Σου βγάζει ένα ορθογώνιο που περιέχει ένα κομμάτι του χάρτη. Αν κάνεις zoom out μπορείς να μεγαλώσεις την περιοχή (ως ένα σημιο)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω μία εφαρμογή που να μπλοκάρει το ιντερνέτ σε ορισμένες εφαρμογές. Θέλω πχ να χρησιμοποιώ το 0.facebook στο δρόμο παρόλο που έχω το messenger. Χωρίς δηλαδή να μου έρχονται ειδοποιήσεις και στο messenger και να μου τρώει mb. Είχα κατεβάσει το netguard αλλά δεν έβγαλα ακρη. Έχει κανείς να προτείνει κάτι; Ευχαριστώ.

 

Καλή σου μέρα.

Το NetGuard μια χαρά κάνει αυτό που θες.

Στην τελευταία έκδοση έχει προστεθεί το Lockdown traffic (φώτο Νο 1) το επιλέγεις και κόβει το ίντερνετ από όλες τις εφαρμογές (στις ρυθμίσεις -> επιλογές δικτύου έχει να διαλέξεις αν θες για Wi-Fi και Data, φώτο Νο 2).

Μετά επιλέγεις σε ποιές εφαρμογές θα επιτρέψεις να έχουν ίντερνετ (φώτο Νο 3).dc920781dde64567a987a075559df6e4.jpg7e2e482dc8ff871ab8941c60f2c3bccb.jpg711ab014d30639b75d4a825fa1701afb.jpg

 

Υ.Γ. Και αν θες ψάξτο λίγο παραπάνω αξίζει γιατί θα έχεις ταυτόχρονα και adblocker. ;)

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

1. Για την Εθνική δεν γνωριζω, δεν την χρησιμοποιω. Alpha και Eurobank δεν το εχουν.

2. Η Εθνική απο μονη της δεν ειναι "αλλες τράπεζες"

3. Αν νομιζεις οτι δεν χρειαζεται συζητηση , αφησε να το συζητησουμε οσοι νομισουμε οτι χρειαζεται.

4. Αυτονοητο ίσως ειναι για σενα , για εμενα που δεν εχω τη δυνατοτητα να το καταλάβω δεν ειναι

Ευχαριστω

Όταν έβαλα την νέα εφαρμογή είχα ενεργό το κλείδωμα οθόνης με μοτίβο και έβαλα το quick pin. Έκανα μία δοκιμή πριν λίγο και απενεργοποίησα το μοτίβο και το pin δουλεύει. Μήπως το κλείδωμα το ζητάει μόνο την πρώτη φορά στο σετάρισμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα.

Το NetGuard μια χαρά κάνει αυτό που θες.

Στην τελευταία έκδοση έχει προστεθεί το Lockdown traffic (φώτο Νο 1) το επιλέγεις και κόβει το ίντερνετ από όλες τις εφαρμογές (στις ρυθμίσεις -> επιλογές δικτύου έχει να διαλέξεις αν θες για Wi-Fi και Data, φώτο Νο 2).

Μετά επιλέγεις σε ποιές εφαρμογές θα επιτρέψεις να έχουν ίντερνετ (φώτο Νο 3).dc920781dde64567a987a075559df6e4.jpg7e2e482dc8ff871ab8941c60f2c3bccb.jpg711ab014d30639b75d4a825fa1701afb.jpg

 

Υ.Γ. Και αν θες ψάξτο λίγο παραπάνω αξίζει γιατί θα έχεις ταυτόχρονα και adblocker. ;)

Ωραίο το νέο feature. Πώς όμως δεν θα έχω διαφημίσεις;;; Πρέπει να αγοράσω το pro;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα.

Το NetGuard μια χαρά κάνει αυτό που θες.

Στην τελευταία έκδοση έχει προστεθεί το Lockdown traffic (φώτο Νο 1) το επιλέγεις και κόβει το ίντερνετ από όλες τις εφαρμογές (στις ρυθμίσεις -> επιλογές δικτύου έχει να διαλέξεις αν θες για Wi-Fi και Data, φώτο Νο 2).

Μετά επιλέγεις σε ποιές εφαρμογές θα επιτρέψεις να έχουν ίντερνετ (φώτο Νο 3).dc920781dde64567a987a075559df6e4.jpg7e2e482dc8ff871ab8941c60f2c3bccb.jpg711ab014d30639b75d4a825fa1701afb.jpg

 

Υ.Γ. Και αν θες ψάξτο λίγο παραπάνω αξίζει γιατί θα έχεις ταυτόχρονα και adblocker. ;)

 

Ευχαριστώ πολύ, το λάθος τελικά το έκανα εγώ, απλά κάνοντας εκκαθάριση εφαρμογών από τη μνήμη, έκλεινε και το netguard έπρεπε να το βάλω στις προστατευμένες εφαρμογές στις ρυθμίσεις της μπαταρίας για να μην κλείνει... :D

 

Από θέματα κατανάλωσης μπαταρίας πως τα πάει πάντως;

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι κατεβάζεις περιοχές και όχι κράτη.

 

 

Αν δε κάνω λάθος μπορείς να κατεβάσεις παραπάνω από μια περιοχή. Επίσης έτσι όπως οριοθετεις τη περιοχή μπορείς να κατεβάσεις τον σύνολο του ελληνικού χάρτη, εννοείται βέβαια ότι τα δεδομένα που θα κατέβουν θα είναι πιο πολλά.

Edited by vassar
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το νέο feature. Πώς όμως δεν θα έχω διαφημίσεις;;; Πρέπει να αγοράσω το pro;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι free το adblocking, απλώς δεν θα κατεβάσεις την εφαρμογή από το play store γιατί απαγορεύεται τέτοιο χαρακτηριστικό, αλλά από το λινκ πιο κάτω, ακολουθωντας τις οδηγίες. Είναι η ίδια εφαρμογή με play store απλώς έχει extra το adblocking που δουλεύει με hosts files όπως το adaway.

https://github.com/M66B/NetGuard/blob/master/ADBLOCKING.md

Αγοράζοντας την pro έκδοση ή κάνοντας ένα μικρό donation παίρνεις την pro έκδοση η οποία έχει κάποια επιπλέον χαρακτηριστικά, ένα εκ των οποίων είναι οτι μπορείς αν σε κάποια εφαρμογή δεν κόβουν διαφημίσεις τα hosts files, να τις μπλοκάρεις εσύ, γιατί η pro έκδοση σου δίνει τη δυνατότητα να μπλοκάρεις συγκεκριμένες διευθύνσεις/domains, πχ όπως συμβαίνει με διαφημίσεις στο tapatalk.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το νέο feature. Πώς όμως δεν θα έχω διαφημίσεις;;; Πρέπει να αγοράσω το pro;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όπως τα είπε ο zananiro..

 

 

Ευχαριστώ πολύ, το λάθος τελικά το έκανα εγώ, απλά κάνοντας εκκαθάριση εφαρμογών από τη μνήμη, έκλεινε και το netguard έπρεπε να το βάλω στις προστατευμένες εφαρμογές στις ρυθμίσεις της μπαταρίας για να μην κλείνει... :D

 

Από θέματα κατανάλωσης μπαταρίας πως τα πάει πάντως;

 

Είδες καμιά φορά η λύση είναι μπροστά μας και την βρίσκουμε μόνοι μας.. ;)

Όσο για την κατανάλωση μηδαμινή..Ίσως και να σου κάνει και οικονομία λόγω φιλτραρίσματος που κάνει..

Κάποιοι το βλέπουν ψηλά στα στατιστικά της κατανάλωσης (όπως και άλλες αντίστοιχες εφαρμογές) αλλά είναι εικονικό. Σε δύο συσκευές που έχω είναι πολύ χαμηλά στη λίστα πάντως..

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται data το Google maps.. Έχω αγορασμένο το Sygic και πλέον χρησιμοποιώ μόνο το Google maps γιατί είναι πολύ ενημερωμένο και σου βρίσκει καταστήματα που θες να πας χωρίς να ξέρεις την οδό... Και για τα data που είπα ότι δεν χρειάζεται, μπορείς να κατεβάσεις την περιοχή που θες όταν είσαι σε wifi ώστε να μη χρειάζεται data για να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή... Εγώ έχω κατεβάσει όλη τη βόρειο Ελλάδα και δεν χρειάζεται data...

Το γνωρίζω πολύ καλά, αν και έχω έναν ενδοιασμό ως προς το μέγεθος της περιοχής που μπορείς να κατεβάσεις.

Πέρσι τουλάχιστον τέτοιο καιρό που πήγα στην Ρώμη, δεν μ' άφησε να καθέναν ολόκληρο τον χάρτη της πόλης, πόσο μάλλον όλη τη Β. Ελλάδα.

Για να το λες βέβαια, μάλλον αυτό έχει αλλάξει.

 

Πάντως για την περίπτωση που δεν έχεις προνοήσει να κατεβάσεις τον χάρτη της περιοχής που βρίσκεσαι, αν σου χρειαστεί εκτάκτως να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή, χωρίς data ΔΕΝ παίζει. Είναι άχρηστη.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...