Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μαρεσε αυτό.

Η τελευταία "καλη" έκδοση είναι η 4.5.2 http://www.apkmirror.com/apk/q-supreme-team/quickpic/quickpic-4-5-2-2-android-apk-download

 

Γιατί;

Τι καλλίτερο έχει απ' την επόμενη;

Αν είναι, να σταματήσω να την ενημερώνω γιατί για να την αντικαταστήσω... δεν το συζητάω!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε ιδιοκτήτη. Πουλήθηκε στην cheetah mobile η οποία παράγει αμφιβόλου ποιότητας λογισμικό (στην καλύτερη). Οπότε ποιος ξέρει ποιος είναι ο σκοπός τους για το QuickPic..

 

Προσωπικά, ακόμα και να μείνω στην 4.5.2 δεν θέλω, και ας συνεχίσει να δουλεύει κανονικά, μιας και δεν θέλω να είμαι "πελάτης" της cheetah mobile. Θα μεταβώ στην Piktures που την είχα δοκιμάσει και παλιότερα και μου άρεσε αρκετά. Άλλες εναλλακτικές που προτείνονται είναι το Focus (του Fransisco Franco) και φυσικά η νέα εφαρμογή Google Photos.

 

Για όσους πάντως θέλουν να κρατήσουν την 4.5.2, μπορούνε μέσω του Titanium Backup Pro να κάνουν "detach from market" την εφαρμογή έτσι ώστε να μην τους εμφανίζεται στη λίστα με τις εφαρμογές και να ζητά Update οπότε δεν θα το κάνετε και αναβάθμιση κατά λάθος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και ήτανε η καλύτερη εφαρμογή για φωτογραφίες. Τελευταία φορά πάντως που δοκίμασα το 'detach from market' δυστυχώς δεν μου δούλεψε. Έκανα και αυτή και περιμένω το επόμενο update.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και ήτανε η καλύτερη εφαρμογή για φωτογραφίες. Τελευταία φορά πάντως που δοκίμασα το 'detach from market' δυστυχώς δεν μου δούλεψε. Έκανα και αυτή και περιμένω το επόμενο update.

 

Στο reddit κάποιος πρότεινε αυτή τη λύση και ενέφερε ότι δουλέυει. Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά. Όντως ήταν η καλύτερη εφαρμογή. Ακόμα και σήμερα μετά από τόσα χρόνια ήταν 1MB σε μέγεθος και απίστευτα smooth

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και ήτανε η καλύτερη εφαρμογή για φωτογραφίες. Τελευταία φορά πάντως που δοκίμασα το 'detach from market' δυστυχώς δεν μου δούλεψε. Έκανα και αυτή και περιμένω το επόμενο update.

 

Σε μένα δουλεύει μια χαρά πάντως...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Θελω μια καλη εφαρμογη για να κατεβάζω τραγούδια απτο youtube,κατεβασα του dentex αλλα δεν μου δουλεύει.

 

Φίλε το tubemate δεν το έχει το play store θα το κατεβάσεις από το ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Άν και σίγουρα κάπου θα υπάρχει αλλά οι 1332 σελίδες είναι πολλές,ψάχνω για κάποια app να χρησιμοποιήσω με ένα bluetooth OBD II diagnostic tool που έχω παραγγείλει για το αυτοκίνητο.Με λίγο σερφάρισμα που έριξα βρήκα σχόλια για το torque.

Υπάρχουν κάποια άλλα app να δοκιμάσω όταν με το καλό μου έρθει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τη συνδεση στο dropbox, τρωνε κολληματα οι σερβερ ή να κοιταξω αλλο θεμα?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν μαρεσε αυτό.

Η τελευταία "καλη" έκδοση είναι η 4.5.2 http://www.apkmirror.com/apk/q-supreme-team/quickpic/quickpic-4-5-2-2-android-apk-download

 

Από που το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα? Διότι έχω την 4.5.3 και είναι και πάλι τέλεια!

 

 

 

Άλλαξε ιδιοκτήτη. Πουλήθηκε στην cheetah mobile η οποία παράγει αμφιβόλου ποιότητας λογισμικό (στην καλύτερη). Οπότε ποιος ξέρει ποιος είναι ο σκοπός τους για το QuickPic..

 

Προσωπικά, ακόμα και να μείνω στην 4.5.2 δεν θέλω, και ας συνεχίσει να δουλεύει κανονικά, μιας και δεν θέλω να είμαι "πελάτης" της cheetah mobile. Θα μεταβώ στην Piktures που την είχα δοκιμάσει και παλιότερα και μου άρεσε αρκετά. Άλλες εναλλακτικές που προτείνονται είναι το Focus (του Fransisco Franco) και φυσικά η νέα εφαρμογή Google Photos.

 

Για όσους πάντως θέλουν να κρατήσουν την 4.5.2, μπορούνε μέσω του Titanium Backup Pro να κάνουν "detach from market" την εφαρμογή έτσι ώστε να μην τους εμφανίζεται στη λίστα με τις εφαρμογές και να ζητά Update οπότε δεν θα το κάνετε και αναβάθμιση κατά λάθος.

 

Βγάζει η cheetah mobile αμφιβόλου ποιότητας εφαρμογές ? :blink:

Ωραίο το αστείο σου!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Άν και σίγουρα κάπου θα υπάρχει αλλά οι 1332 σελίδες είναι πολλές,ψάχνω για κάποια app να χρησιμοποιήσω με ένα bluetooth OBD II diagnostic tool που έχω παραγγείλει για το αυτοκίνητο.Με λίγο σερφάρισμα που έριξα βρήκα σχόλια για το torque.

Υπάρχουν κάποια άλλα app να δοκιμάσω όταν με το καλό μου έρθει;

Μονο αυτο αξιζει.Κι ειναι υπερπληρης οποτε θα σε καλυψει.Εγω το εχω αγορασμενο βεωαια δεν εχω το free.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Από που το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα? Διότι έχω την 4.5.3 και είναι και πάλι τέλεια!

 

 

 

 

Βγάζει η cheetah mobile αμφιβόλου ποιότητας εφαρμογές ? :blink:

Ωραίο το αστείο σου!:lol:

Είναι η τελευταία έκδοση πριν την εξαγορά.

 

Τώρα άμα εσύ είσαι από αυτούς που τρέχουν clean Master, cm security κτλ τι να πω...

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Είναι η τελευταία έκδοση πριν την εξαγορά.

 

Τώρα άμα εσύ είσαι από αυτούς που τρέχουν clean Master, cm security κτλ τι να πω...

 

Και η τελευταία έκδοση μια χαρά είναι! Γι'αυτο σε ρωτάω απο που το έβγαλες το συμπέρασμα...? Την δοκίμασες την τελευταία έκδοση ?

Και έχω βάλει μόνο τον browser CM στο κινητό της γυναίκας μου και πάει σφαίρα!

Link to comment
Share on other sites

Πως λέγεται εκείνη η εφαρμογή που κάνει resize οποιοδήποτα wallpaper να ταιριάζει στην οθόνη;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πως λέγεται εκείνη η εφαρμογή που κάνει resize οποιοδήποτα wallpaper να ταιριάζει στην οθόνη;

 

Ψάχνεις καποια συγκεκριμένη? Εγω χρησιμοποιώ την εφαρμογή reduce photo size

Link to comment
Share on other sites

Πως λέγεται εκείνη η εφαρμογή που κάνει resize οποιοδήποτα wallpaper να ταιριάζει στην οθόνη;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shirobakama.wallpaper5

Link to comment
Share on other sites

Πως λέγεται εκείνη η εφαρμογή που κάνει resize οποιοδήποτα wallpaper να ταιριάζει στην οθόνη;

Μπορείς να δεις κ' αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shirobakama.wallpaper

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ δεν με το βγάζει, χρόνια πολλά κιόλας

Ευχαριστώ μαν

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ δεν με το βγάζει, χρόνια πολλά κιόλας

 

Ευχαριστώ μαν

είναι ίδιο με του φίλου Titarasaudi ..δεν ξέρω τι έγινε ..Ναι ..στο τέλος τη διεύθυνσης είχε κολλήσει ένα 5...thanks...

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω την καταναλωση της μπαταριας και ποιες εφαρμογες μου την τρωνε?

ευχαριστω πολυ παιδια

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω την καταναλωση της μπαταριας και ποιες εφαρμογες μου την τρωνε?

ευχαριστω πολυ παιδια

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ.

μου τρωει πολυ μπαταρια ρε παιδια το gmail,το κανει και σε αλλους ή μονο σε εμενα?

2 λογαριασμους εμαιλ συγχρονιζω.:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ.

μου τρωει πολυ μπαταρια ρε παιδια το gmail,το κανει και σε αλλους ή μονο σε εμενα?

2 λογαριασμους εμαιλ συγχρονιζω.:worry::worry:

Πράγματι και εγώ είχα δοκιμάσει να προσθέσω όλα τα έξτρα Email που χρησιμοποιώ (3 εταιρικά office 365) και μου έτρωγε πολύ μπαταρία αλλά και data.

Ξαναγυρισα πίσω στο CloudMagic και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cloudmagic.mail

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

εβαλα κ εγω το cloudmagic να το δοκιμασω, καλα την παλευουν οι τυποι; ειναι δυνατον να ζηταει να εχουμε ανοικτο τον συγχρονισμο για να μας φερει τα mails;

 

απαπα χαλι, typemail forever

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ.

μου τρωει πολυ μπαταρια ρε παιδια το gmail,το κανει και σε αλλους ή μονο σε εμενα?

2 λογαριασμους εμαιλ συγχρονιζω.:worry::worry:

3 accounts έχω στο Gmail, κανένα πρόβλημα με μπαταρία.

Έχεις αποδείξεις ότι όντως σου τρώει μπαταρία το συγκεκριμένο;

Μήπως είναι η ιδέα σου;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...