Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορώ να το έχω και εγώ παρακαλώ;

 

Την εφαρμογή για το περιορισμό προσβασιμοτητας στο ίντερνετ εννοώ.

 

Εδω είναι η εφαρμογή, αλλά θέλει root https://mega.nz/#!hoF2DYAI!qRUnr-FVW3bziUWABydnGzMEEwgZ9v5GV8wvHlpki_U

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, στο root call blocker μπορω να βαλω μια επαφη που εχω που εχει πανω απο 20 αριθμους με τη μια ;

Επισης εχει τη δυνατοτητα να του πω να μπλοκαρει οποιους αριθμους παιρνουν και ξεκινανε απο 211, 212, 213 κοκ?

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, στο root call blocker μπορω να βαλω μια επαφη που εχω που εχει πανω απο 20 αριθμους με τη μια ;

Επισης εχει τη δυνατοτητα να του πω να μπλοκαρει οποιους αριθμους παιρνουν και ξεκινανε απο 211, 212, 213 κοκ?

 

Απο την στιγμή που μπλοκάρεις μια επαφή, αυτόματα μπλοκάρονται ΟΛΑ της τα νουμερα ! Μπλόκαρεις τα πάντα με αυτην την εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή vpn που να δουλεύει free. Θέλω να κάνω σύνδεση σε Huawei id μέσω Χονγκ Κονγκ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή vpn που να δουλεύει free. Θέλω να κάνω σύνδεση σε Huawei id μέσω Χονγκ Κονγκ

δες το pm που σου έστειλα

Link to comment
Share on other sites

θελω μια εφαρμογη(αν υπαρχει) που ν αμπορω να διαχειριζομαι το WiFi-ρουτερ μου.Πχ να το κλεινω να το ανοιγω να κανω επανεκκίνηση στο ρουτερ κτλ. υπαρχει κατι η ζηταω πολλα?

Δλδ να διαχειριζομαι το ρουτερ μου αν σας μπερδεψα.

Edited by a_tsa
Link to comment
Share on other sites

θελω μια εφαρμογη(αν υπαρχει) που ν αμπορω να διαχειριζομαι το WiFi-ρουτερ μου.Πχ να το κλεινω να το ανοιγω να κανω επανεκκίνηση στο ρουτερ κτλ. υπαρχει κατι η ζηταω πολλα?

Δλδ να διαχειριζομαι το ρουτερ μου αν σας μπερδεψα.

φίλε μου εάν κλείσεις το router απλά δεν θα έχεις Internet ..Ούτε πρόσβαση στην συσκευή.......:lol:

δεν χρειάζεται πρόγραμμα...browser ..192.168.x.x ανάλογα με τι έχεις ..κωδικό....είσαι μέσα στο μενού του router...κάνεις ότι θέλεις.....

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

θελω μια εφαρμογη(αν υπαρχει) που ν αμπορω να διαχειριζομαι το WiFi-ρουτερ μου.Πχ να το κλεινω να το ανοιγω να κανω επανεκκίνηση στο ρουτερ κτλ. υπαρχει κατι η ζηταω πολλα?

Δλδ να διαχειριζομαι το ρουτερ μου αν σας μπερδεψα.

 

Κάποιες εταιρίες έχουν βγάλει εφαρμογή σαν αυτή που ζητάς, αλλά υποστηρίζει τα νέα μοντέλα και κάποια λίγο παλιότερα με αναβάθμιση firmware. Είχα δοκιμάσει της TP-Link, και τώρα έχω της Netgear.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tplink.tether&hl=el

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dragonflow&hl=el

 

Δες τα πιο πάνω αν έχεις τέτοια μάρκα, αν υποστηρίζουν το μοντέλο σου.

Link to comment
Share on other sites

Μα το πιο εύκολο δεν είναι να μπεις στο Web interface του router με το να βάζεις στη διεύθυνση του browser του κινητού σου τη διεύθυνση του router (πχ 168.192.1.1);
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν Μηνύματα τα οποία ήταν εκτός θέματος (και όπως είδα τελικά βρέθηκε και λύση), για τυχόν απορίες και συζητήσεις υπάρχει η δυνατότητα αποστολής προσωπικών μηνυμάτων. ;)

 

Με την ευκαιρία να υπενθυμίσω και τα υπόλοιπα Θέματα του Android:

 

Android - Προτάσεις/Απορίες: Γενικές εφαρμογές II

Android - προτάσεις: GPS και πλοήγηση

Android - προτάσεις: Παιχνίδια

Android - Εφαρμογές: Launchers II

Android - Εφαρμογές: Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Android - προτάσεις: Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Android - προτάσεις: Security/antitheft εφαρμογές και anti-virus

Android - προτάσεις: Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία

Android-προτάσεις: Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Android - προτάσεις: Υγεία και Φυσική κατάσταση

Android - προτάσεις: Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Android - Συγχρονισμός-μεταφορά δεδομένων (επαφών, ημερολογίων, κλπ)

Android - Customization (fonts, ringtones, themes, icons, apps κτλ)

Android - Προτάσεις: Εφαρμογές σε προσφορά

 

Android - Γενικές απορίες / ερωτήσεις

Google Play (πρώην Android Market) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια

Link to comment
Share on other sites

θελω μια εφαρμογη(αν υπαρχει) που ν αμπορω να διαχειριζομαι το WiFi-ρουτερ μου.Πχ να το κλεινω να το ανοιγω να κανω επανεκκίνηση στο ρουτερ κτλ. υπαρχει κατι η ζηταω πολλα?

Δλδ να διαχειριζομαι το ρουτερ μου αν σας μπερδεψα.

Δοκίμασε αυτό, κάνει παπάδες

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ddm.iptools

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όμως να κάνει και restart σε modem?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όμως να κάνει και restart σε modem?

Έχει μια συντόμευση που σε πάει στο interface του router οπότε από εκεί κάνεις τα ίδια που κάνεις και από το browser. Μία ή άλλη είναι.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα.

Ψάχνω για μια εφαρμογή η οποία όταν θα συνδέεται με bluetooth συσκευή π.χ ακουστικά,smart watch ή μπρασελε για fit και όταν αυτό απομακρινεται σε κάποια απόσταση να χτυπάει ή αλαρμ στο τηλέφωνο ή δόνηση στα bluetooth devises.

Σαν σντικλεπτικο θα έλεγα.

Edited by themis999445
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος client να δέχεται skype χωρίς να βάλω το χαζοskype που έχει τρελό battery drain
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που όταν πατάω να παίξει 1 βίντεο YouTube ή οτιδήποτε άλλο στον όπερα να με ρωτάει με ποιον player να ανοίξει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή καποιος τρόπος ενα αγωνα που βλεπω live streaming στο κινητό να στειλω την εικονα σε smart tv που ειναι συνδεδεμένη στο ιδιο δίκτυο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή καποιος τρόπος ενα αγωνα που βλεπω live streaming στο κινητό να στειλω την εικονα σε smart tv που ειναι συνδεδεμένη στο ιδιο δίκτυο;

Μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις miracast ή απομακρυσμένη οθόνη. Να προβάλεις δηλαδή την οθόνη του κινητού σου στη smart tv. Στο κινητό είναι στις ρυθμίσεις. Στην tv εξαρτάται από τη μάρκα.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω Στο κινητό Μια που εφαρμογή της Xiaomi που ελέγχει τον συναγερμό του σπιτιού μέσω ασύρματων αισθητήρων.

Το πρόβλημα είναι ότι είναι όλα στα κινέζικα.

Πώς θα μπορούσα να το μεταφράσω;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή καποιος τρόπος ενα αγωνα που βλεπω live streaming στο κινητό να στειλω την εικονα σε smart tv που ειναι συνδεδεμένη στο ιδιο δίκτυο;

 

Απευθείας απο την tv σου δεν μπορείς να τον δεις, αφου μπορεί να συνδεθεί στο internet?

Link to comment
Share on other sites

Έχω Στο κινητό Μια που εφαρμογή της Xiaomi που ελέγχει τον συναγερμό του σπιτιού μέσω ασύρματων αισθητήρων.

Το πρόβλημα είναι ότι είναι όλα στα κινέζικα.

Πώς θα μπορούσα να το μεταφράσω;

1: ψάξε εάν υπάρχει μεταφρασμένη ....

2 : δες αυτό μήπως σε βοηθήσει..

...υπάρχουν και άλλα video ....ψάξε στο xda..
Link to comment
Share on other sites

Έχω Στο κινητό Μια που εφαρμογή της Xiaomi που ελέγχει τον συναγερμό του σπιτιού μέσω ασύρματων αισθητήρων.

Το πρόβλημα είναι ότι είναι όλα στα κινέζικα.

Πώς θα μπορούσα να το μεταφράσω;

 

ποια εφαρμογή έχεις;

αρχικά δοκίμασε να βάλεις το κινητό σου στα αγγλικά, λογικά και η εφαρμογή θα γυρίσει μόνη της στα αγγλικά.

 

δεν είναι λύση, αλλά τουλάχιστον μπορείς να καταλάβεις λίγο τι παίζει.

 

κάπου είχα βρει ένα τρόπο να την κανεις να μένει αγγλικά και όταν έχεις ελληνικά σαν κύριο γλώσσα του τηλεφώνου, αλλά δε θυμάμαι που...

Link to comment
Share on other sites

Απευθείας απο την tv σου δεν μπορείς να τον δεις, αφου μπορεί να συνδεθεί στο internet?

 

Το κινητό εχει flash player ενω η tv οχι και τους αγώνες τους βλέπω απο σαιτ που το streaming το κανουν με flash player.Δοκιμασα και με τη μεταδοση οθόνης αλλα δεν μπορω να βρω με ποιο τρόπο θα στείλω την ειμονα στην tv...Μονο απο youtube κατάφερα.

Link to comment
Share on other sites

1: ψάξε εάν υπάρχει μεταφρασμένη ....

2 : δες αυτό μήπως σε βοηθήσει..

...υπάρχουν και άλλα video ....ψάξε στο xda..

Δεν υπάρχει η τελευταία έκδοση μεταφρασμένη στα αγγλικά.

Και κάποια προηγούμενη που υπάρχει στα αγγλικά, δεν είναι συμβατή με το Android μου.

 

ποια εφαρμογή έχεις;

αρχικά δοκίμασε να βάλεις το κινητό σου στα αγγλικά, λογικά και η εφαρμογή θα γυρίσει μόνη της στα αγγλικά.

 

δεν είναι λύση, αλλά τουλάχιστον μπορείς να καταλάβεις λίγο τι παίζει.

 

κάπου είχα βρει ένα τρόπο να την κανεις να μένει αγγλικά και όταν έχεις ελληνικά σαν κύριο γλώσσα του τηλεφώνου, αλλά δε θυμάμαι που...

Η εφαρμογή είναι η Mi Smart HOME και ελέγχει το Smart Home Kit που έχω εγώ, αλλά και άλλες συσκευές της XIAOMI όπως το smart plug, το smart lamp κλπ.

 

Το κινητό μου είναι μόνιμα στα Αγγλικά έτσι και αλλιώς, γιατί σε καμιά συσκευή μου δεν χρησιμοποιώ Ελληνικά μενού.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό εχει flash player ενω η tv οχι και τους αγώνες τους βλέπω απο σαιτ που το streaming το κανουν με flash player.Δοκιμασα και με τη μεταδοση οθόνης αλλα δεν μπορω να βρω με ποιο τρόπο θα στείλω την ειμονα στην tv...Μονο απο youtube κατάφερα.

Τί τηλεόραση έχεις;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...