Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιες είναι αυτές ρε παιδιά;

Έχεις λογαριασμό στο amazon;

Αν όχι τότε κάνε έναν, δήλωσε την πιστωτική ή την προ-πληρωμένη κάρτα που έχεις, και κατέβασε από την κεντρική σελίδα το apk εγκατάστασης.

 

Κάθε μέρα μέσα από την εφαρμογή στην κεντρική σελίδα υπάρχει μία εφαρμογή η οποία δίνεται δωρεάν, και κατά διαστήματα όπως και χτες, βγαίνει πακέτο με αρκετές εφαρμογές για κατέβασμα επίσης δωρεάν.

 

 

Χρόνια πολλά σε όλους.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους με Υγεία...

 

Μήπως γνωρίζετε τι πρέπει να κάνω ώστε οι εφαρμογές να εγκαθίστανται μόνο στην κάρτα μνήμης ώστε να μπορώ να εγκαθιστώ όσες θέλω χωρίς να με μπλοκάρει η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου?

Link to comment
Share on other sites

Λιγα post πιο πισω θα βρεις απαντησεις.....

 

Κάθε δυο τρεις σελίδες απαντιεται αυτό. Κανείς δεν κάνει τον κόπο να ψάξει δυο τρεις σελίδες πίσω

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κάθε δυο τρεις σελίδες απαντιεται αυτό. Κανείς δεν κάνει τον κόπο να ψάξει δυο τρεις σελίδες πίσω

Γενικά οι περισσότεροι δεν κάνουν χρήση του πιο βασικού εργαλείου ενός φορουμ: της αναζήτησης.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι περισσότεροι δεν κάνουν χρήση του πιο βασικού εργαλείου ενός φορουμ: της αναζήτησης.

δοκίμασε να ψάξεις πχ chrome στα τοπικ και εάν στο βγάλει στα πρώτα δέκα να μου τρυπησεις την μύτη.Η αναζήτηση πάσχει.ψάξε για firefox κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ομως αναζητηση και το φόρουμ και πιο ειδικα "αναζητηση στο θεμα" μιας και μαλλον θα ξέρουμε σε ποιο θεμα ψαχνουμε, που περιοριζει τις επιλογες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή, το viral εβγαλε ενημέρωση που καταργεί την αναπαραγωγή στο παρασκήνιο, βασικό για μενα χαρακτηριστικό του.

Εχει καποιος το apk πριν απο αυτο το update ?

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο το Magic Shutter που έχει το iOS για Android; Βρήκα κάποια site που ισχυρίζονται για ένα apk με την ίδια εφαρμογή, αλλά δεν είναι στο μάρκετ και δε συνηθίζω να κατεβάζω apk από το πουθενά.
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποια εφαρμογή που να κλειδώνει φώτο και βίντεο και να μην μπορούν να βρεθουν με κάποιον file manager? Έχω αγοράσει το gallery lock αλλά δεν υποστηρίζει όλα τα αρχεία βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς σε ποιον φάκελο αποθηκευονται οι υπότιτλοι στον bs player έτσι ώστε να μπορώ να τους βρω με έναν FileMode manager και να τους κάνω αντιγραφή;
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποια εφαρμογή που να κλειδώνει φώτο και βίντεο και να μην μπορούν να βρεθουν με κάποιον file manager? Έχω αγοράσει το gallery lock αλλά δεν υποστηρίζει όλα τα αρχεία βίντεο.

Δοκιμασε αν θελεις αυτο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hideitpro

Δεν τα κλειδωνει, τα εξαφανιζει τελείως απ' τη gallery και μπαινουν σ' αυτη την εφαρμογη...... για να τα δεις θελει κωδικο!

Το θεμα ειναι ομως οτι γι' αυτους που "ξερουν" 5 πραγματα με καποιον file manager παλι μπορουν να τα βρουν......

Υποστηριζει παντως πολλες μορφες βιντεο!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το έφερε η περίσταση με το παραπάνω post θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε.

Χρησιμοποιώντας adaway για μπλοκαρισμα διαφημίσεων, έχω πρόβλημα όταν πάω να ανοίξω έναν εξωτερικό σύνδεσμο από tapatalk. Δε τον ανοίγει κανένας browser, προφανώς γιατί το adaway τον μπλοκάρει. Αναγκάζομαι να το απενεργοποιήσω πρώτα και μετά να τον ανοίξω. Παλαιότερα δεν αντιμετώπιζα τέτοιο πρόβλημα. Είμαι με N6 και L.

Υπάρχει κάτι που δε γνωρίζω;

Ευχαριστώ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το έφερε η περίσταση με το παραπάνω post θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε.

Χρησιμοποιώντας adaway για μπλοκαρισμα διαφημίσεων, έχω πρόβλημα όταν πάω να ανοίξω έναν εξωτερικό σύνδεσμο από tapatalk. Δε τον ανοίγει κανένας browser, προφανώς γιατί το adaway τον μπλοκάρει. Αναγκάζομαι να το απενεργοποιήσω πρώτα και μετά να τον ανοίξω. Παλαιότερα δεν αντιμετώπιζα τέτοιο πρόβλημα. Είμαι με N6 και L.

Υπάρχει κάτι που δε γνωρίζω;

Ευχαριστώ.

Δοκιμασες να βαλεις στο White page του AdAway την εντολη *.viglink.com;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να βαλεις στο White page του AdAway την εντολη *.viglink.com;

Έχει απαντηθει πολλές φορές εδώ και ένα μήνα. Πρόσθεσε στη white list του adaway το redirect.viglink.com

 

Τέλεια :) μια χαρά τώρα! Ευχαριστώ...

Ευχαριστώ και το μάλωμα! Το χρειαζόμουν μιας και δεν έψαξα ;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω ενα θεμα με το adaway, αφου το κανω απεγκατασταση δε μ αφηνει ν ανοιξω σελιδες οπως αναφερει ο φιλος πιο πανω, τι κανω τωρα?

edit ok το βρηκα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε

 

Καμιά καλή εφαρμογή για remote control??

 

Ανάλογα την συσκευή-ές, υπάρχουν

αρκετές free.

Η καλύτερη ir, κατά την γνώμη μου

επί πληρωμή είναι αυτή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy

 

Στις τελευταία αναβάθμιση μάλιστα

έχει αρχίσει να υποστηρίζει και wi-fi εντολές

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αν θελεις αυτο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hideitpro

Δεν τα κλειδωνει, τα εξαφανιζει τελείως απ' τη gallery και μπαινουν σ' αυτη την εφαρμογη...... για να τα δεις θελει κωδικο!

Το θεμα ειναι ομως οτι γι' αυτους που "ξερουν" 5 πραγματα με καποιον file manager παλι μπορουν να τα βρουν......

Υποστηριζει παντως πολλες μορφες βιντεο!

 

Ευχαριστω για την απάντηση αλλα θα ήθελα να μην μπορούν να φαίνονται!!!

Κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση αλλα θα ήθελα να μην μπορούν να φαίνονται!!!

Κανείς άλλος;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hideimagevideo.supervault

 

Κάνει μόνο για κινητά και το μόνο που βλέπει κάποιος που δεν την ξέρει είναι μια απλή gallery εγαρμογή και αυτό γιατί δε γράφει το κανονικό της όνομα, λειτουργεί σαν οποιαδήποτε gallery και πρέπει κανεις να γνωρίζει που να πατήσει για να εμφανιστεί η δυνατότητα για ξεκλείδωμα. Μετά πρέπει να γνωρίζει τον κωδικό για να εμφανιστούν τα κρυμμένα αρχεία (φωτό, βίντεο, έγγραφα κα) τα οποία η εφαρμογή έχει κάνει εντελώς αόρατα.

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hideimagevideo.supervault

 

Κάνει μόνο για κινητά και το μόνο που βλέπει κάποιος που δεν την ξέρει είναι μια απλή gallery εγαρμογή και αυτό γιατί δε γράφει το κανονικό της όνομα, λειτουργεί σαν οποιαδήποτε gallery και πρέπει κανεις να γνωρίζει που να πατήσει για να εμφανιστεί η δυνατότητα για ξεκλείδωμα. Μετά πρέπει να γνωρίζει τον κωδικό για να εμφανιστούν τα κρυμμένα αρχεία (φωτό, βίντεο, έγγραφα κα) τα οποία η εφαρμογή έχει κάνει εντελώς αόρατα.

Ετσι λειτουργει και η εφαρμογη που εβαλα link λιγο πιο πισω!! Το θεμα ειναι ομως οτι καπου βρισκονται....... και καποιος που ξερει να ψαξει με καποιον file manager, θα μπορεσει να τα "ανακαλυψει"....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...