Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφαρμογή για στατιστικά κλήσεων;

Αυτό που έχει το Android 4.4 βολεύει αλλά κάθε φορά που αλλάζω rom χάνονται..

Για πείτε :-)

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Titanium Backup.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Titanium Backup.

 

Που υπάρχει η επιλογή για στατιστικά κλήσεων; για δώσε τα φώτα σου...

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν κάποιος την εχει ξαναπροτεινει αυτή την εφαρμογή : Android Intercom , αλλά αξίζει να την δοκιμάσετε ειδικά οποίος είναι μηχανόβιος και ψάχνει ενδοεπικοινωνια. Είναι και δωρεάν ...

 

Με μια αναζήτηση θα έβλεπες ότι είχε αναφερθεί τουλάχιστον άλλες 2 φορές.

Αλλά θυμάμαι να μην δούλευε καλά.

 

Και γιατί την προτείνεις μονο σε μηχανοβιους;

Οι αυτοκινητοβιοι δεν μετράνε;;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν κάποιος την εχει ξαναπροτεινει αυτή την εφαρμογή : Android Intercom , αλλά αξίζει να την δοκιμάσετε ειδικά οποίος είναι μηχανόβιος και ψάχνει ενδοεπικοινωνια. Είναι και δωρεάν ...

 

Μόλις χτες!:p

 

Έχει δοκιμάσει κανείς το Android Intercom; Νομίζω ότι θα εξυπηρετήσει αξιοπρεπέστατα τους μοτοσικλετιστές μιας και δείχνει να δουλεύει πολύ καλά σαν σύστημα ενδοσυνεννόησης (με τη χρήση των handsfree προφανώς). Μόλις το εγκατέστησα κι αφού έκανα pair τα δύο τηλέφωνα δείχνει να λειτουργεί άψογα μέσα στο σπίτι, μένει να το δούμε και στο δρόμο..:)

 

Στο δρόμο δεν το δοκίμασα ακόμα πάντως.. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το whatsapp σας λειτουργει? Εδω και καμια ωρα δεν στελνει τιποτα σε μενα και εναν φιλο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον περιμένουμε τις πρώτες αλλαγές μετά τη πώληση του..

Προσωπικά ελπίζω μόνο σε αλλαγή server και τίποτα παραπάνω γιατί το βλέπω να καταστρέφεται και αυτό..

 

On topic τώρα και μένα είναι εκτός εδώ και πολλές ώρες.

 

http://techcrunch.com/2014/02/22/whatsapp-is-down-facebooks-new-acquisition-confirms/

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην μαμά εφαρμογή ίντερνετ ενώ καθαρίζω cache, λογαριασμό κλπ πάλι μετά από συγχρονισμό μου δείχνει bookmarks παλιά ακόμα και από του υπολογιστή τον Firefox.από που στο διατανο παίρνει συγχρονισμό και παίρνει αυτά τα παλιά bookmarks? Θέλω να καθαρίσω εντελώς και να περνάω από την αρχή ότι θέλω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν κάποιος την εχει ξαναπροτεινει αυτή την εφαρμογή : Android Intercom , αλλά αξίζει να την δοκιμάσετε ειδικά οποίος είναι μηχανόβιος και ψάχνει ενδοεπικοινωνια. Είναι και δωρεάν ...

 

Εγώ την δοκίμασα πριν μια βδομάδα αλλά μετά από 5 με 10 λεπτά χανόταν η σύνδεση μεταξύ των συσκευών και δεν επανασυνδέονται μετά. Οι συσκευές που έχουμε είναι HUAWEI G610S και Vodafone smart III και η σύνδεση έγινε μέσω Bluetooth. Εσύ σε τι συσκευές το δοκίμασες και με τη σύνδεση ; Bluetooth ή Wi-Fi ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην μαμά εφαρμογή ίντερνετ ενώ καθαρίζω cache, λογαριασμό κλπ πάλι μετά από συγχρονισμό μου δείχνει bookmarks παλιά ακόμα και από του υπολογιστή τον Firefox.από που στο διατανο παίρνει συγχρονισμό και παίρνει αυτά τα παλιά bookmarks? Θέλω να καθαρίσω εντελώς και να περνάω από την αρχή ότι θέλω!

 

Κάθε φορά που συγχρονίζεται με το συγκεκριμένο λογαριασμό θα εμφανίζει τα bookmarks απ' όσους browsers είναι συνδεδεμένοι στο λογαριασμό αυτό.

Ή σβήσε τα πάντα απ' όλους τους browsers που συνδέονται στον ίδιο λογαριασμό ή σύνδεσε το κιν με ξεχωριστό λογαριασμό.

Κανονικά σβήνοντάς τα από μια συσκευή σβήνονται και από τις υπόλοιπες αλλά προφανώς καθαρίζοντας την εφαρμογή από cache δεν διαγράφονται τα bookmarks από το λογαριασμό σου. Αν όμως μπεις στον browser ή από το κιν ή από τον υπολογιστή και διαγράψεις τα bookmarks δεν θα τα ξαναδείς ούτε στο ένα ούτε στο άλλο!

Edited by SO69
Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την δοκίμασα πριν μια βδομάδα αλλά μετά από 5 με 10 λεπτά χανόταν η σύνδεση μεταξύ των συσκευών και δεν επανασυνδέονται μετά. Οι συσκευές που έχουμε είναι HUAWEI G610S και Vodafone smart III και η σύνδεση έγινε μέσω Bluetooth. Εσύ σε τι συσκευές το δοκίμασες και με τη σύνδεση ; Bluetooth ή Wi-Fi ;

 

Εγώ το δοκίμασα με δύο Samsung (s3 & core) και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Βέβαια το δοκίμασα για κάνα 5 λεπτο, να δω πως και αν δουλεύει (WiFi & bluetooth). Θα προσπαθήσω να το δοκιμάσω εκτενέστερα...

Link to comment
Share on other sites

Που υπάρχει η επιλογή για στατιστικά κλήσεων; για δώσε τα φώτα σου...

[ATTACH]41544[/ATTACH]

 

[ATTACH]41545[/ATTACH]

Δουλεύουν και τα δύο.

Και γενικά ότι είναι πράσινο στα System είναι αυτά που χρειαζόμαστε για Backup.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο φιλε το clean master ενεργοποιει το facebook και απορω γιατι....το εβγαλα μολις γιατι μου ετρωγε ραμ.

 

Λετε να βαλω καμια εφαρμογη για να καθαριζει τα υπολειμματα των εφαρμογων ή να το κανω μεσω του recovery menu μια φορα το μηνα wipe cache και wipe dalvik cache?

 

Από την στιγμή που έχεις το greenify στην συσκευή σου δεν βρίσκω λόγο να το αφαιρέσεις.. Το παγώνεις και το ανοίγεις οπότε νομίζεις. (πχ όταν είναι να αφαιρέσεις κάποια εφαρμογή το ανοίγεις να τρέχει από πίσω σου αφαιρεί τα υπολειμματα της εφαρμογής το παγώνεις μετά ξανά και τέλος) ;-)

Sent from my Note 2

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κανείς μετά το τελευταίο update του greenify (πριν καμιά βδομάδα) να έχει battery drain; Πρόσεξα μετά το update του ότι έτρωγε τη μπαταρία,εφαρμογές δεν έκλεινε πάντα, τα ελληνικά φύγανε κ επίσης έβλεπα κάθε τρεις κ λίγο στο άσχετο με ανοιχτή οθόνη ότι το superuser δίνει δικαιώματα στο greenify. Τελικά το βγαλα κ έστρωσε το τηλέφωνο σε θέμα μπαταρίας.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.μια ερώτηση θέλω να κάνω σχετικά με 2 εφαρμογές που έχω περάσει στο nexus 5 μου.

έχω βάλει το light flow για να μου ανάβει το λαμπάκι όπως επίσης και το nils notifications για να μου βγάζει στην lock screen τα μυνήματα που μου στέλνουν και τα τηλέφωνα όπως έχει το iphone μαμά.

απλά το θέμα είναι οτι το ένα είναι σαν να πλακώνει το άλλο.

δηλαδή ενώ τρέχουν και τα 2 όταν μου στέλνουν ένα μήνυμα ναι μεν το βλέπω στην lock screen αλλά δεν ανάβει το λαμπάκι.

και αυτό έγινε απο τότε που έβαλα το nils.

καμιά ιδέα ??

ευχαριστώ

model: nexus 5

android: AOSP 7.0

kernel : ElementaX -N5-2.04

Baseband : M8974A-2.0.50.2.21

Build number : LRX21O

Link to comment
Share on other sites

θέλω μια εφαρμογή να μεταφέρει τις επαφές απο icloud Σε Google. Ξέρει κάποιος καμία?

 

Δεν χρειάζεσαι εφαρμογή. Θα μπεις στο icloud.com από τον υπολογιστή σου και θα κάνεις export τις επαφές σου και στη συνέχεια θα τις κάνεις import στο http://www.google.com/contacts/

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θελω να ρωτησω αν ξερει καπιος καπιο προγραμα που να αυξανει την ενταση της φωνης οσο αφορα τηλεφωνικες κλησεις??? μιλαω πολυ με ενα συγκεκριμενο ατομο που χρισειμοποιει μπλουτουθ και ενω εχω εγω τερμα την ενταση δεν ακουω καλα υπαρχει κατι που να με βοηθησει δοκιμασμενο?????????????????? :) εχω δοκιμασει μερικα volume booster αλλα δεν ειδα καμια διαφορα!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος όταν κάνω επανακληση κάποιου αριθμού πού τον έχω καλέσει με #31#( για απόκρυψη) , Ναι τον ξανανακαλεί ακριβώς όπως στην πληκτρολογημενη κλήση δηλαδή με #31# ?

Γιατί κάνοντας επανακληση του ίδιου αριθμού βγάζει την #31# και καλεί τον αριθμό κανονικά χωρίς απόκρυψη????

Edited by stathi
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το #30# στην επαφή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μιλαω πολυ με ενα συγκεκριμενο ατομο που χρισειμοποιει μπλουτουθ και ενω εχω εγω τερμα την ενταση δεν ακουω καλα υπαρχει κατι που να με βοηθησει δοκιμασμενο

 

Να αγοράσει το άτομο ένα καλό βτ η να βάλει ένα κανονικό handsfree. Πιο Δοκιμασμένο από αυτό δεν υπάρχει.

Να μην αναφέρω ότι να μιλάει κοντά στο μικρόφωνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το #30# στην επαφή

 

Να αγοράσει το άτομο ένα καλό βτ η να βάλει ένα κανονικό handsfree. Πιο Δοκιμασμένο από αυτό δεν υπάρχει.

Να μην αναφέρω ότι να μιλάει κοντά στο μικρόφωνο

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το #30# στην επαφή.

 

Μάλλον εννοείς#31#

Το πρόβλημα δεν έγκειται σε τηλεφωνικούς αριθμούς επαφών αλλά σε ξεκαρφωτους αριθμούς πού πήρα.

Πχ. Έχει καλέσει κάποιος άλλος από το κινητό μου λόγω τού ότι έχω σχεδόν απεριόριστα και μετά από μέρες με κάλεσαν και μού ζήτησαν τον άνθρωπο που κάλεσε!!!!!!!!

Και δεν έχει γίνει μόνο μια φορά , έχουμε την κακή συνήθεια να αποθηκεύουμε τους αριθμούς πού μας καλούν και να τους αναζητούμε αργότερα στο συγκεκριμένο τηλέφωνο.....

Edited by stathi
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το παρτισιον μου εχει γινει εφιαλτης! Δλδ ελεο! Κανω ενα παρτισιον primary σε ext2 και το αλλο το αφηνω primary σε fat32 δοκιμασα ποτε το ενα και ποτε το αλλο σε active εκανα apply τα εχω κανει ολα και παλι τπτ! Ανοιγω το κντ και το uninstaller pro μ λέει σφαλμα κατα την εγγραφη! Παω στιςρυθμισεις του link2sd και στο αποθηκευτικο χωρο ταυτιζει την sd με την sd 2o τμημα! Τι παιζει;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το παρτισιον μου εχει γινει εφιαλτης! Δλδ ελεο! Κανω ενα παρτισιον primary σε ext2 και το αλλο το αφηνω primary σε fat32 δοκιμασα ποτε το ενα και ποτε το αλλο σε active εκανα apply τα εχω κανει ολα και παλι τπτ! Ανοιγω το κντ και το uninstaller pro μ λέει σφαλμα κατα την εγγραφη! Παω στιςρυθμισεις του link2sd και στο αποθηκευτικο χωρο ταυτιζει την sd με την sd 2o τμημα! Τι παιζει;

Τι κινητό έχεις? εκδοση? ειναι ρουτ?τι προγραμμα εχεις στον υπόλογιστή? στο τόπικ του κινητού σου?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το walkman,ειναι ρουτ στην 4.1.B.587 με δοκιμασμενο το μινιτουλ αλλα και το easeus.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κανείς μετά το τελευταίο update του greenify (πριν καμιά βδομάδα) να έχει battery drain; Πρόσεξα μετά το update του ότι έτρωγε τη μπαταρία,εφαρμογές δεν έκλεινε πάντα, τα ελληνικά φύγανε κ επίσης έβλεπα κάθε τρεις κ λίγο στο άσχετο με ανοιχτή οθόνη ότι το superuser δίνει δικαιώματα στο greenify. Τελικά το βγαλα κ έστρωσε το τηλέφωνο σε θέμα μπαταρίας.

 

μια χαρά είναι το greenify.

αυτό που νομίζω ότι συμβαίνει στην περίπτωση σου είναι το εξής:

όταν κάνει update η εφαρμογή ζητάει εκ νέου δικαιώματα root, εσύ δε της έδωσες και συνεχίζει να σε ρωτά μέχρι να της δώσεις ή να την απορίψεις. Αυτός ωομίζω είναι ο λόγος που βλέπεις την οθόνη σου συνεχώς ανοιχτή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...