Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να βγάλω από το τηλέφωνο την εφαρμογή του chainfire 500 firepaper. Είναι τόσο όμορφη που με τα τοπία που δείχνει, δημιουργεί ψυχολογικά προβλήματα. Τουλάχιστον θα επιλέξω άλλο θέμα για αρχή και βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφαρμογη για να κλειδωνω το κινητο χωρις να παταω power button? Κατι σε screen off?

 

Εγώ έχω βάλει gesture σε πληρωμένο nova...

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και με το tasker σε συνδυασμό με secure settings. Φτιάχνεις ένα task για lockscreen και στην συνέχεια προσθέτεις ένα widget για συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας και μάλιστα επιλέγεις και το εικονίδιο που θέλεις. Στην πραγματικότητα είναι πιο εύκολο από ότι ακούγεται.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφαρμογη για να κλειδωνω το κινητο χωρις να παταω power button? Κατι σε screen off?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=cr5f3n.locknow

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφαρμογη για να κλειδωνω το κινητο χωρις να παταω power button? Κατι σε screen off?

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις 4.2 ή νεότερο την έδωσε ο Χρήστος την λύση λίγο πρίν

Με Xposed framework και gravity box.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5158603#post5158603

 

Να σαι καλα .Ευχαριστω!

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή whatsapp δεν λειτουργεί σε ταμπλετ; Χωρίς 3g

 

Λειτουργεί αν την μεταφέρεις με το titanium... αλλά τα μισά μηνύματα θα πηγαίνουν στο τηλέφωνο, τα άλλα στο τάμπλετ. Εκτός αν έχεις μόνο tablet.. Τότε δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο greenify στη free εκδοση στις εφαρμογες που θελετε να κανετε hibernate σας βγαζει στο μενου της καθε εφαρμογης και πατατε "υποχρεωτικη διακοπη" ή μονο σε μενα συμβαινει αυτο?γιατι σε ενα αλλο τηλεφωνο πουχω -και ειναι root- κανει hibernate κατευθειαν χωρις τζιριντζατζουλες...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που οταν πχ. μπαινουμε στο σπιτι wifi αυτοματα να μπαίνει σε gsm;

 

Εγώ το κάνω αυτό επιτυχώς με το e-robot. Την τοποθεσία του σπιτιού σου την καταλαβαίνει από τον κωδικό της κεραίας της κινητής.

Είναι λίγο περίπλοκη σαν εφαρμογή για να την μάθεις αλλά κάνει τα πάντα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Στο greenify στη free εκδοση στις εφαρμογες που θελετε να κανετε hibernate σας βγαζει στο μενου της καθε εφαρμογης και πατατε "υποχρεωτικη διακοπη" ή μονο σε μενα συμβαινει αυτο?γιατι σε ενα αλλο τηλεφωνο πουχω -και ειναι root- κανει hibernate κατευθειαν χωρις τζιριντζατζουλες...

Αυτό συμβαίνει όταν δεν είσαι root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εφαρμογή που δεν δέχεται τις κλήσεις με απόκρυψη? Είχα παλιότερα το blacklist αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένη...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορώ να κάνω log out από το λογαριασμό gmail γιατί το tablet το χρησιμοποιούν πάνω από ένας χρήστες?Αν βάλω διαφορετικό προφίλ χρήστη και μπαίνει από το δικό του λογαριασμό θα βλέπει το δικό μου λογαριασμό gmail ή μόνο το δικό του?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ο κάθε χρήστης έχει δικά του ξεχωριστά όλα, ρυθμίσεις, e-mails, προγράμματα, φωτογραφίες κλπ

Σκέψου σαν κάτι σαν τους διαφορετικούς χρήστες στα Windows

Link to comment
Share on other sites

Ο κάθε χρήστης έχει δικά του ξεχωριστά όλα, ρυθμίσεις, e-mails, προγράμματα, φωτογραφίες κλπ

Σκέψου σαν κάτι σαν τους διαφορετικούς χρήστες στα Windows

 

Και φυσικα οι εφαρμογές τους και τα αρχεία τους συμψηφιζομενα χρησιμοποιούν την κοινή μνήμη του ταμπλετ;οι εφαρμογές πχ το Facebook που θα κατέβει και απο τους δυο θα πιάσει διπλή μνήμη ;Θα πρέπει να γινεται log out (απο το fb) ώστε να μη βλέπει ο ένας το προφίλ του αλλου η με την εναλλαγή προφίλ θα μπαίνει ο καθένας στο δικό του ;

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Το log out και το log in στο Facebook πχ, αλλά και σε όλες τις κοινές εφαρμογές, γίνεται αυτόματα όταν επιλέγεις ποιο προφίλ θα χρησιμοποιήσεις από την οθόνη κλειδώματος. Οι κοινές εφαρμογές πιάνουν κοινό χώρο, αλλά τα data τους είναι διαφορετικά ανά χρήστη οπότε και στο σύνολο προφανώς θα πιάνουν παραπάνω χώρο, από ότι θα έπιανε η εφαρμογή με έναν χρήστη. Το πόσο ακριβώς είναι αυτό δεν μπορώ να στο πω,γιατί αυτή τη στιγμή δεν έχω το tablet (xperia Z) στα χέρια μου
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να κάνεις εναλλαγή στις εφαρμογές που ήδη τρέχουν με gesture ? Χωρίς κουμπιά...
Link to comment
Share on other sites

Το log out και το log in στο Facebook πχ, αλλά και σε όλες τις κοινές εφαρμογές, γίνεται αυτόματα όταν επιλέγεις ποιο προφίλ θα χρησιμοποιήσεις από την οθόνη κλειδώματος. Οι κοινές εφαρμογές πιάνουν κοινό χώρο, αλλά τα data τους είναι διαφορετικά ανά χρήστη οπότε και στο σύνολο προφανώς θα πιάνουν παραπάνω χώρο, από ότι θα έπιανε η εφαρμογή με έναν χρήστη. Το πόσο ακριβώς είναι αυτό δεν μπορώ να στο πω,γιατί αυτή τη στιγμή δεν έχω το tablet (xperia Z) στα χέρια μου

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και άλλη μια ερώτηση.Πως βάζουμε κωδικό κλειδώνοντας τα προφίλ ώστε να μη μπαίνει ο ένας στου άλλου?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο, αλλά δεν κάνει εναλλαγή των πόλεων που έχεις προσθέσει στο widget, όπως στο Accuweather :(

Τουλάχιστον δεν έχω βρει κάποια τέτοια επιλογή αν υπάρχει.

 

Στην επάνω αριστερά γωνία του widget γράφει την τοποθεσία σου , με κλικ επάνω στο όνομα , εναλλάσσεται στις τοποθεσίες που έχεις προσθέσει στην εφαρμογή .

Link to comment
Share on other sites

Στην επάνω αριστερά γωνία του widget γράφει την τοποθεσία σου , με κλικ επάνω στο όνομα , εναλλάσσεται στις τοποθεσίες που έχεις προσθέσει στην εφαρμογή .

 

Ναι το είχα δει.

Εννοούσα αυτόματη εναλλαγή.

Στο accuweather κάνει αυτόματο rotation μεταξύ των πόλεων και μάλιστα ακόμα και με ενεργοποιημένη την εύρεση τοποθεσίας από gps.

Εδώ ούτε εναλλαγή κάνει και για να κάνει πρέπει να βγάλεις την αυτόματη εύρεση.

Πάντως στο θέμα πληροφοριών που εμφανίζει, το βρήκα πληρέστατο και γι αυτό κέρδισε την θέση του στην οθόνη μου. :)

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη VNC Viewer απο τα 9.99Ε πλεον δωρεαν για παντα.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.realvnc.viewer.android

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και άλλη μια ερώτηση.Πως βάζουμε κωδικό κλειδώνοντας τα προφίλ ώστε να μη μπαίνει ο ένας στου άλλου?

 

Δημιουργείς τα προφίλ και μετά στις ρυθμίσεις τα κλειδώνεις με όποιο τρόπο θέλεις κανονικά όπως το κάνεις και στο κινητό από τις ρυθμίσεις, ασφάλεια, κλείδωμα οθόνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...