Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά, και χρόνια πολλά.

 

Υπάρχει καμμιά εφαρμογή που να παιρνει τα μειλ από διαφορετικούς λογαριασμούς ? (yahoo, gmail, hotmail κλπ κλπ)

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, και χρόνια πολλά.

 

Υπάρχει καμμιά εφαρμογή που να παιρνει τα μειλ από διαφορετικούς λογαριασμούς ? (yahoo, gmail, hotmail κλπ κλπ)

 

Ευχαριστώ.

 

Κ@mail pro. Το καλύτερο. Μετά aquamail pro.

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή την έχω (Pro edition).

Από το tutorial κατάλαβα πως αν δεν έχεις το SuperBeam εγκατεστημένο στο pc, μπορείς ΜΟΝΟ να στείλεις αρχεία σ' αυτόν και όχι το αντίθετο. Και πάλι όμως για να γίνει αυτό, πρέπει και το pc να είναι συνδεδεμένο στο τοπικό σου δίκτυο με Wi-Fi και όχι με ethernet όπως το δικό μου.

Σε αντίθετη περίπτωση, αποστολή/λήψη αρχείων από και προς το pc, ΜΟΝΟ με την εφαρμογή εγκατεστημένη. Αν κάνω λάθος διόρθωσέ με.

 

 

 

superbe.am

 

Για pc συνδεδεμένο στο ίδιο δίκτυο με Ethernet, έχω κάνει αντιΓραφή μεγάλων αρχείων με το κινητό με το Wi-Fi file transfer pro που δεν απαιτεί καμία εγκΑτάσταση εφαρμογής στο pc.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ την εφαρμογή με την έκπτωση, και αν κατάλαβα καλά, για να στείλεις ή να πάρεις αρχεία προς/από το pc σου θα πρέπει να κάνεις εγκατάσταση το Superbeam και σ' αυτό, ή μπορείς να το κάνεις και αλλιώς και δεν το βρήκα;

Στο σπίτι μου δεν είναι πρόβλημα, εγκατέστησα την εφαρμογή και στο pc και όλα μια χαρά, αλλά αν πας σε κάποιου γνωστού σου το pc, τότε εκεί υπάρχει πρόβλημα.

Ενώ με το Airdroid και την ip σ' έναν web browser τα πράγματα ήταν πιο απλά.

Αν και έχω την εφαρμογή στο PC, νομίζω πως χωρίς αυτήν γίνεται μόνο να πάρεις και όχι να στείλεις από το PC. Την βρίσκω όμως καλύτερη του Airdroid γιατί με απλό drag and drop μεταφέρεις φακέλους με όλη την δομή τους ευκολότερα.

Είδα στις ρυθμίσεις του κινητού ενός φίλου (το αγόρασε από Κίνα ) ότι μπορεί να ρυθμίσει ποτέ το κινητό θα κλείνει και θα ανοίγει από μόνο του. Υπάρχει καμία αντίστοιχη εφαρμογή για όλα τα αντροιντ κινητά;

Αν εννοείς να κάνει on/off το airplane mode ναι. Αν εννοείς από πλήρες power off όχι.

Και μπορεις με αυτα και χωρις να αγορασεις ττην pro εκδοση να περασεις και μεγαλα αρχεια,πχ μια ταινια fhd, απο το pc στο κινητο; το εχεις κανει;

Με την εφαρμογή για το PC, ναι. Κρατάω μια επιφύλαξη για τους περιορισμούς της free έκδοσης μια και πήγα κατευθείαν στην pro.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για αυτό το σκοπό χρησιμοποιώ το software data cable στο κινητό και το filezilla στο pc.Μεταξυ κινητων που εχουν την αντιστοιχη εφαρμογη, η ανταλλαγή αρχείων είναι ακαριαια, ενώ ανοίγοντας το filezilla στο pc και το software data cable στο κινητο κάνω απροβληματιστα ανταλλαγή αρχείων και μέσω υπολογιστή. Φυσικά στέλνει και ολόκληρους φακελους και μέχρι 600mb φακελο που έχω στείλει ως τώρα δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Το συστήνω ειδικά και για περιπτώσεις συσκευών που έχουν ασυμβατότητες στο wifi direct,οπως τα samsung με xperia κλπ και δεν μπορουν να συνδεθουν μετσξυ τους. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Αν και δε μου αρέσουν οι ακραίες απαντήσεις/απόψεις θεωρώ ότι εδώ δε μπορώ να την αποφύγω.

Μια τρύπα στο νερό κάνουν, τίποτα περισσότερο. Τουλάχιστον αυτά που δοκίμασα.

Δοκίμασα τρία (από τα πιο "καλά" σύμφωνα με τις απόψεις χρηστών και το πλήθος των χρηστών που τα έχουν εγκαταστήσει) από αυτά και με ίδιες συνθήκες στη συσκευή μου. Δε πέτυχαν τίποτα καλύτερο απ´ότι χωρίς να έχω εγκαταστήσει κάποιο από αυτά. Το μόνο που πέτυχαν είναι να χάσω δυο Σαββατοκύριακα (τότε μπορούσα να έχω τη συσκευή σε ίδιες συνθήκες και να μπορώ να τη παρακολουθώ) .

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή την έχω (Pro edition).

Από το tutorial κατάλαβα πως αν δεν έχεις το SuperBeam εγκατεστημένο στο pc, μπορείς ΜΟΝΟ να στείλεις αρχεία σ' αυτόν και όχι το αντίθετο. Και πάλι όμως για να γίνει αυτό, πρέπει και το pc να είναι συνδεδεμένο στο τοπικό σου δίκτυο με Wi-Fi και όχι με ethernet όπως το δικό μου.

Σε αντίθετη περίπτωση, αποστολή/λήψη αρχείων από και προς το pc, ΜΟΝΟ με την εφαρμογή εγκατεστημένη. Αν κάνω λάθος διόρθωσέ με.

 

 

 

superbe.am

 

Γίνεται να στείλω εάν είναι σε διαφορετικά δίκτυα συνδεδεμένο το τηλέφωνο και το πισι ;εγώ με τον solid είμαι

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εχω θεμα με το Gnotes

Λοιπον.Το εχω και στο pc και οταν αλλαξα τηλεφωνο και περασα τον λογαριασμο μου δεν συγχρονιζονται.Παρολο λοιπον που εχω ιδιο gmail και στο τηλεφωνο αλλα και στο pc δεν μου εμφανιζει τα ιδια.Οτι γραψω στο ενα μενει στο ενα.Τι φταιει?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσω στο pc μια free εφαρμογή απο το play store και να την εγκαταστήσω εγώ στη συσκευή που θέλω;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσω στο pc μια free εφαρμογή απο το play store και να την εγκαταστήσω εγώ στη συσκευή που θέλω;

 

βρισκονας το .apk που θες το περνας και κανεις εκατασταση.Παντα σε android

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για αυτό το σκοπό χρησιμοποιώ το software data cable στο κινητό και το filezilla στο pc.Μεταξυ κινητων που εχουν την αντιστοιχη εφαρμογη, η ανταλλαγή αρχείων είναι ακαριαια, ενώ ανοίγοντας το filezilla στο pc και το software data cable στο κινητο κάνω απροβληματιστα ανταλλαγή αρχείων και μέσω υπολογιστή. Φυσικά στέλνει και ολόκληρους φακελους και μέχρι 600mb φακελο που έχω στείλει ως τώρα δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Το συστήνω ειδικά και για περιπτώσεις συσκευών που έχουν συμβατότητες στο wifi direct,οπως τα samsung με xperia κλπ και δεν μπορουν να συνδεθουν μετσξυ τους.

+1 κι από μένα. Αυτά χρησιμοποιώ κι εγώ και δεν μ' έχουν προδώσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

βρισκονας το .apk που θες το περνας και κανεις εκατασταση.Παντα σε android

Ρωτάω αν μπορώ να κατεβάσω στο pc το apk χωρίς να έχω συνδεδεμένη συσκευή android;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, και χρόνια πολλά.

 

Υπάρχει καμμιά εφαρμογή που να παιρνει τα μειλ από διαφορετικούς λογαριασμούς ? (yahoo, gmail, hotmail κλπ κλπ)

 

Ευχαριστώ.

 

Το k9... Είναι δωρεάν και απίστευτα ελαφρύ... Εγώ έχω το εδώ και συγχρονίζει yahoo, gmail και hotmail...

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω αν μπορώ να κατεβάσω στο pc το apk χωρίς να έχω συνδεδεμένη συσκευή android;

 

Θα κατεβασεις το .apk εκτος play store και μετα θα το περασεις στην συσκευη που θελεις.Το τρεχεις στη συσκευη και ολα κομπλε.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβασεις το .apk εκτος play store και μετα θα το περασεις στην συσκευη που θελεις.Το τρεχεις στη συσκευη και ολα κομπλε.

Sorry δεν με κατάλαβες,αυτό που λες το ξέρω,θέλω μέσα απο το play store αν μπορώ να κατεβάσω!
Link to comment
Share on other sites

Sorry δεν με κατάλαβες,αυτό που λες το ξέρω,θέλω μέσα απο το play store αν μπορώ να κατεβάσω!

 

Οχι,δε γινεται.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα σε ολους. ακουω για διαφορες εφαρμογες στο playstore που αυξανουν τη διαρκεια τις μπαταριας 50% και ανω.. ισχυουν ή ειναι μυθος? εψαξα αρκετα στο γκουγκλ πληροφοριες αλλα δεν εβγαλα ακρη :confused: ψαχνοντας στο playstore βρηκα καποιες εφαρμογες με υψηλες βαθμολογιες κ καλα σχολια αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω ποιο ταιριαζει να προτιμησω καθως κ πως δουλευει. easy battery saver, battery widget, battery doctor ειναι καποια απο τα πολλα στις πρωτες θεσεις. ποιο πιστευετε οτι ειναι το καλυτερο κ το πιο ευχρηστο καθως δεν εχω ιδεα πως δουλευει. ευχαριστω

 

βλακιες ειναι μην ασχοληθεις

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Sorry δεν με κατάλαβες,αυτό που λες το ξέρω,θέλω μέσα απο το play store αν μπορώ να κατεβάσω!

 

Συγνωμη ρε φιλαρακι.Δεν καταλαβα καλα.(τι εχω παθει?) :)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εχω θεμα με το Gnotes

Λοιπον.Το εχω και στο pc και οταν αλλαξα τηλεφωνο και περασα τον λογαριασμο μου δεν συγχρονιζονται.Παρολο λοιπον που εχω ιδιο gmail και στο τηλεφωνο αλλα και στο pc δεν μου εμφανιζει τα ιδια.Οτι γραψω στο ενα μενει στο ενα.Τι φταιει?

 

Καποιος που να μπορει να με βοηθησει ή να προτεινει καποιο αλλο.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

βλακιες ειναι μην ασχοληθεις

 

συμφωνω και επαυξανω.. :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή για το PC, ναι. Κρατάω μια επιφύλαξη για τους περιορισμούς της free έκδοσης μια και πήγα κατευθείαν στην pro.

 

Τα ιδια και με την free εκδοση...πηρα και εγω την pro-ευτυχως ειναι κοντα στα 2 ευρω- και τελειωνει το θεμα μου...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το K-9 mail για τα email μου και έχω συγκεντρωσει κάποιες απορίες για τις ρυθμίσεις του με τις οποίες δεν μπορώ να βγάλω άκρη όσο κι αν προσπάθησα.

 

 

  1. Πώς ενεργοποιούνται οι push ειδοποιήσεις στους λογαριασμούς που το υποστηρίζουν? Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση και στον πάροχο? Τις ρυθμίσεις ανανέωσης πρέπει να τις απενεργοποιήσω?
  2. Στο Ρυθμίσεις λογαριασμού/Συγχρονισμός Ταχυδρομείο/Προχωρημένα τι κάνουν ακριβώς οι 3 αυτές επιλογές.
  3. Στο Γενικες Ειδοποιήσεις/Δίκτυο τι κάνει η ρύθμιση "συγχρονισμός στο παρασκήνιο"?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι θα συμφωνησω μαζι σας.. σημερα το πρωι πεταξα την εφαρμογη κατευθειαν αφου οπως καταλαβα εκανε μια τρυπα στο νερο...

απορω πως υπαρχουν εκατονταδες σχολια στο google play που τις αποθεωνουν.. εκτος αν πρεπει να κανω καποια ρυθμιση για να δουλεψει.. τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

όποιο app λέει ότι εξοικονομεί διάρκεια μπαταρίας είναι μούφα.

 

ο μόνος τρόπος είναι να αφαιρέσεις τη "σαβούρα" με την οποία φορτώνουν κάθε stock rom (χρειάζεσαι root)

ή να βάλεις μια ωραία custom rom που θα είναι σαβούρα free

 

προσωπικά έχω την επίσημη στοκ για την συσκευή μου, με μερικές παρεμβάσεις όμως

η διάρκεια μπαταρίας σε αναμονή είναι τώρα περίπου στις 5 μέρες

εκτός αν βάλω κανά παιχνίδι να τρέχει :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...