Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω δουλευω το lucky patcher. δεν χρειαζεται να τρεχει.

 

Σωστό και αυτό. Δεν τι έχω δουλέψει για διαφημίσεις αλλά έχω δει την επιλογή. Δουλεύει γενικά σωστά?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σωστό και αυτό. Δεν τι έχω δουλέψει για διαφημίσεις αλλά έχω δει την επιλογή. Δουλεύει γενικά σωστά?

σωστότερα απ όλα τα άλλα. και το κυριώτερο είναι, ότι "φτιαχνει" τον hosts file και δεν χρειάζεται να τρέχει πλέον στο παρασκήνιο. Ετσι δεν τρώει μπαταρία.

Μόνο που πρέπει να το ξανατρέχεις αν βάλεις κάποια εφαρμογή που κάνει νέα εγγραφή. πρέπει να βγάλεις όλα τα άλλα και να έχεις μόνο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Adaway, adfree, lucky patcher κάνουν όλα την ίδια δουλειά με τον ίδιο τρόπο.

ΌΛΑ αλλάζουν το αρχείο hosts.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο κατά τη γνώμη σας είναι το καλύτερο app για διαχείριση του mail? Είχα το maildroid αλλά στο wakelock detector είναι πάντα στην πρώτη θέση..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο κατά τη γνώμη σας είναι το καλύτερο app για διαχείριση του mail? Είχα το maildroid αλλά στο wakelock detector είναι πάντα στην πρώτη θέση..

 

Δοκίμασε το K-9 ;)

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το K-9 ;)

 

Το δοκίμασα μόλις αλλά έχω έναν λογαριασμό του πανεπιστημίου και δεν μπορεί να μου τον συγχρονίσει...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα μόλις αλλά έχω έναν λογαριασμό του πανεπιστημίου και δεν μπορεί να μου τον συγχρονίσει...

 

Μήπως πρέπει να κάνεις καλύτερα χειροκίνητες ρυθμίσεις κατά την προσθήκη του συγκεκριμένου λογαριασμού ;

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο κατά τη γνώμη σας είναι το καλύτερο app για διαχείριση του mail? Είχα το maildroid αλλά στο wakelock detector είναι πάντα στην πρώτη θέση..

 

Δες και το cloudmagic.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δικη μου σκεψη, και μπορει να ειναι ανοητη και χαζη:

υπαρχει κανενα προγραμμα που να 'μικραινει' τον ογκο των apk που ειναι προς εγκατασταση, με καποια μεθοδο;

Το κινητο μου εχει γεμισει στην εσωτερικη του μνημη ψαχνω τροπους...

Την ιδεα μου την εδωσε ενα αντιστοιχο προγραμμα σε mac, που ΄κοβει'/πετάει τον κωδικα του προγραμματος, που ειναι για τις παλιες αρχιτεκτονικες cpu των mac(power pc) και αφηνει μονο τις προσφατες(για cpu intel). Με αποτελεσμα, τα προγραμματα να πιανουν λιγοτερο χωρο, ειναι ακομη ελαφρυτερα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Την δουλεύω 2-3 χρόνια κατανάλωση μπαταρίας περίπου 0.5% Δλδ ελάχιστο.

Κατο περίεργο θα είχε συμβεί.

εβαλες adaway κ σου ρουφηξε την μπαταρια?καποιο δικο σου λαθος ειναι φιλος...η εφαρμογη βρισκεται στο top5...ειναι must για ολους τους root;)

Τελικά την ξαναβαλα κ όλα καλά.ήταν κάποιο λάθος δικο μου..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δες και το cloudmagic.

 

Τώρα το έστησα όλα καλά για αρχή πολύ καλή υλοποίηση μου φαίνεται.

Να δούμε πως θα πάει και από κατανάλωση μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία αναβάθμιση στο tapatalk free την 4.3 να το δω και

1) γιατί δεν έχει βγει η αναβάθμιση στην pro?

2) δεν με αφήνει να ανεβάσω φώτο αλλά λέει ότι έχει αφαιρεθεί από το διαχειριστή του φόρουμ με την 4.2.2 όμως ανέβαζα φώτο κανονικά ξέρει κανένας γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το έστησα όλα καλά για αρχή πολύ καλή υλοποίηση μου φαίνεται.

Να δούμε πως θα πάει και από κατανάλωση μπαταρίας...

Δες και το cloudmagic.

Το δοκιμάζω κι εγώ τώρα! Έβαλα τους λογαριασμούς gmail αλλά δεν είναι push; δεν μου έρχεται το email εκτός εάν ανοίξω την εφαρμογή.τότε το δείχνει.μήπως πρέπει να δημιουργήσω λογαριασμούς imap αντί gmail;

EDIT πήγα να βάλω imap αλλά με παραπέμπει να φτιάξω gmail αφού είναι τέτοιο το email.αλλά μηνύματα push δεν.

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμάζω κι εγώ τώρα! Έβαλα τους λογαριασμούς gmail αλλά δεν είναι push; δεν μου έρχεται το email εκτός εάν ανοίξω την εφαρμογή.τότε το δείχνει.μήπως πρέπει να δημιουργήσω λογαριασμούς imap αντί gmail;

EDIT πήγα να βάλω imap αλλά με παραπέμπει να φτιάξω gmail αφού είναι τέτοιο το email.αλλά μηνύματα push δεν.

 

Τσάμπα το παλεύεις.

Push στο gmail μόνο με την εφαρμογή του gmail.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω καποια εφαρμογη που να μου λεει ολα τα specs του κινητου που ειναι περασμενει (cpu, ram, storage κτλ. ) .

Εγώ χρησιμοποιώ αυτήhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα το παλεύεις.

Push στο gmail μόνο με την εφαρμογή του gmail.

 

Εγώ που τη δοκίμασα πάντως είχε push. Δεν μου άρεσε για άλλους λόγους όμως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ αυτήhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z&hl=el

 

και εγω πολυ καλη!!!!!!!!!:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα το παλεύεις.

Push στο gmail μόνο με την εφαρμογή του gmail.

 

Idle push η όπως αλλιώς το λένε πάντως και στο maildroid και στο aquamail τα email έρχονται άμεσα.Σαν το push.αλλά περίμενα και η άλλη εφαρμογή email που αναφέρθηκε να το έκανε αλλά όχι δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Idle push η όπως αλλιώς το λένε πάντως και στο maildroid και στο aquamail τα email έρχονται άμεσα.Σαν το push.αλλά περίμενα και η άλλη εφαρμογή email που αναφέρθηκε να το έκανε αλλά όχι δυστυχώς.

 

Δοκίμασα την εφαρμογή και στην ουσία κάνει τον ενδιάμεσο.

Ζητάει να πάρει δικαιώματα το cloud πάνω στο λογαριασμό gmail σου, να παίρνει τα email και μετά να στα κάνει push.

Δεν σφάξανε. Την πέταξα αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την εφαρμογή και στην ουσία κάνει τον ενδιάμεσο.

Ζητάει να πάρει δικαιώματα το cloud πάνω στο λογαριασμό gmail σου, να παίρνει τα email και μετά να στα κάνει push.

Δεν σφάξανε. Την πέταξα αμέσως.

 

Ναι και τώρα δεν θα μπορεί κανένας να διαβάσει τα mail σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τώρα δεν θα μπορεί κανένας να διαβάσει τα mail σου.

 

Να μη κλειδώνουμε και τις πόρτες μας τότε, αφού πάντα κάποιος θα μπορεί να μας κλέψει το σπίτι.

Και επειδή θα μπορούσε να το κάνει κάποιος, εγώ πρέπει να δώσω και τη συγκατάθεσή μου;

Η συγκεκριμένη εφαρμογή ζητάει permissions απαράδεκτα.

Αν εσένα δε σε προβληματίζει αυτό, δώσ' τα.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω καποια εφαρμογη που να μου λεει ολα τα specs του κινητου που ειναι περασμενει (cpu, ram, storage κτλ. ) .

 

H/W info νομιζω είναι αυτό που ζητάς

 

Το δοκιμάζω κι εγώ τώρα! Έβαλα τους λογαριασμούς gmail αλλά δεν είναι push; δεν μου έρχεται το email εκτός εάν ανοίξω την εφαρμογή.τότε το δείχνει.μήπως πρέπει να δημιουργήσω λογαριασμούς imap αντί gmail;

EDIT πήγα να βάλω imap αλλά με παραπέμπει να φτιάξω gmail αφού είναι τέτοιο το email.αλλά μηνύματα push δεν.

 

k-@mail pro, πολυ καλο και με push και με notifications

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε πάντως την μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας και έχετε gmail, η λύση είναι η εφαρμογή gmail με την πληρωμένη έκδοση greenify. Θα έχετε push χωρίς να τρέχει η εφαρμογή. Αν έχετε και κάποιον άλλο λογαριασμό πχ yahoo, υπάρχει τρόπος να τον συνδέσετε με το gmail και να λαμβάνετε εκεί τα μηνύματα σχετικά γρήγορα.

Έχω αγοράσει σχεδόν όλες τις καλές εφαρμογές email, αλλά τώρα έχω μακράν τη μικρότερη κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...