Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δείχνει σε χάρτη ποια βενζινάδικα είναι ανοιχτά το βράδυ; Για Θεσσαλονίκη ενδιαφέρομαι!

 

Spot4U.

 

Το χρησιμοποιούσα πριν καιρό αποκλειστικά για αυτό το λόγο και με είχε σώσει πολλές φορές. Λογικά δουλεύει και στην Θεσσαλονίκη.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ανάσταση.

Γύρισα στην παλιά έκδοση του tapatalk και βρήκα την υγεια μου.

Το μόνο θέμα που εχω και που το είχα και πριν είναι η μην εμφάνιση του γράμματος Φ,φ.

Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

Για να ξαναβάλεις την παλιά, έκανες πρώτα delete την καινούργια;

Edit: Το κατέβασα κανονικά, αλλά όταν πάω να το εγκαταστήσω μου βγάζει μήνυμα "Σφάλμα ανάλυσης. Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα κατά την ανάλυση του πακέτου".

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Ανάσταση.

Γύρισα στην παλιά έκδοση του tapatalk και βρήκα την υγεια μου.

Το μόνο θέμα που εχω και που το είχα και πριν είναι η μην εμφάνιση του γράμματος Φ,φ.

Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

 

Μεγάλωσε τη γραμματοσειρα δες αν στρώσει.

Αν στρώσει γύρνα στη κανονική γραμματοσειρα

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ανάσταση.

Γύρισα στην παλιά έκδοση του tapatalk και βρήκα την υγεια μου.

Το μόνο θέμα που εχω και που το είχα και πριν είναι η μην εμφάνιση του γράμματος Φ,φ.

Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

 

Από τις ρυθμίσεις του Tapatalk, βρες την επιλογή που λέει για τους χαρακτήρες bbcode (κάπως έτσι). Ξετικαρε το, βγες, μπες πάλι και ξαναβάλε τικ.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω θεματακι με το Tapatalk 4 (η Pro αν προτιμάτε), ενώ στο S2 αναβαθμίστηκε χτες κανονικά στην 4.1.4, στο tab 2 επιμένει να παραμένει στην 4.1.0 και όσες cache κι αν καθάρισα αυτό εκεί, δεν έρχεται ενημέρωση με τίποτα. Μάλιστα στα σχόλια του play αναφέρει το ίδιο κι ένα παλικάρι που διαθέτει ένα note 8.0.. έχει κανείς κάτι στα υπόψιν;

 

 

Edit: τους έστειλα mail κι ο Θεός κι η ψυχή τους.. :D

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Για να ξαναβάλεις την παλιά, έκανες πρώτα delete την καινούργια;

Edit: Το κατέβασα κανονικά, αλλά όταν πάω να το εγκαταστήσω μου βγάζει μήνυμα "Σφάλμα ανάλυσης. Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα κατά την ανάλυση του πακέτου".

 

 

Ναι την έβγαλα εντελώς και έκανα καθαρή εγκατάσταση

 

 

 

 

Από τις ρυθμίσεις του Tapatalk, βρες την επιλογή που λέει για τους χαρακτήρες bbcode (κάπως έτσι). Ξετικαρε το, βγες, μπες πάλι και ξαναβάλε τικ.

Ευχαριστώ αυτό ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την έβγαλα εντελώς και έκανα καθαρή εγκατάσταση

Δεν μπορώ να καταλάβω. Ενώ κι εγώ έβγαλα τελείως την καινούργια δεν με αφήνει να εγκαταστήσω την παλιά. Τι να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Εγω έβγαλα το (πλέον) δωρεάν tapatalk και πέρασα κανονικά την παλιά έκδοση από το dropbox link στο φορουμ του tapatalk.

Δεν είχα κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ με το tasker να απενεργοποιώ το κλείδωμα της οθόνης όταν είμαι συνδεδεμένος στο Wi-Fi του σπιτιού. Όταν δεν θα είμαι συνδεδεμένος να επανέρχεται κανονικά.

Το πετυχαίνω μαζί με το secure settings. Αν κάνω όμως αρκετή ώρα να πιάσω το τηλέφωνο, βλέπω πως ενώ υπάρχει η ένδειξη στην notification bar, το κλείδωμα έχει επανέλθει, τι μου ξεφεύγει;

 

Παλιότερα που χρησιμοποιούσα αντίστοιχο προφίλ δεν είχα τέτοιο θέμα. Αλλά θυμάμαι δεν το χα κάνει μέσω του secure settings αλλά απο την επιλογή Display->Keyguard. Δοκίμασε το μέσω αυτού μήπως είναι θέμα του secure settings. Δυστυχώς δεν μπορώ να το δοκιμάσω πλέον καθώς χρησιμοποιώ το widgetlocker.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω θεματακι με το Tapatalk 4 (η Pro αν προτιμάτε), ενώ στο S2 αναβαθμίστηκε χτες κανονικά στην 4.1.4, στο tab 2 επιμένει να παραμένει στην 4.1.0 και όσες cache κι αν καθάρισα αυτό εκεί, δεν έρχεται ενημέρωση με τίποτα. Μάλιστα στα σχόλια του play αναφέρει το ίδιο κι ένα παλικάρι που διαθέτει ένα note 8.0.. έχει κανείς κάτι στα υπόψιν;

 

 

Edit: τους έστειλα mail κι ο Θεός κι η ψυχή τους.. :D

 

Τα ίδια και σε μένα στο 10.1

 

Παλιότερα που χρησιμοποιούσα αντίστοιχο προφίλ δεν είχα τέτοιο θέμα. Αλλά θυμάμαι δεν το χα κάνει μέσω του secure settings αλλά απο την επιλογή Display->Keyguard. Δοκίμασε το μέσω αυτού μήπως είναι θέμα του secure settings. Δυστυχώς δεν μπορώ να το δοκιμάσω πλέον καθώς χρησιμοποιώ το widgetlocker.

 

Μόλις το έκανα έτσι όπως λες και θα περιμένω να δω τι θα γίνει όταν το τηλέφωνο πέσει σε deep sleep, ευχαριστώ.

Edit: τίποτα, πάλι τα ίδια.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε μένα στο 10.1

 

Και η απάντησή τους (η οποία ήρθε πολύ σύντομα παρεπιπτοντως):

 

"We are working on merge tablet UI and phone UI same, so far tablet latest version is still 4.1.0.

 

Regards,

 

Yao Hu"

 

Αναμονή λοιπόν.. :)

Link to comment
Share on other sites

Και η απάντησή τους (η οποία ήρθε πολύ σύντομα παρεπιπτοντως):

 

"We are working on merge tablet UI and phone UI same, so far tablet latest version is still 4.1.0.

 

Regards,

 

Yao Hu"

 

Αναμονή λοιπόν.. :)

 

Ωραίος Μάκη!

Με την ευκαιρία, χαίρομαι που σε βλέπω πάλι στο moto.gr!

 

Για το παραπάνω ποστ μου με την απενεργοποίηση της οθόνης κλειδώματος, τελικά φαίνεται πως κάνει δουλειά ο NFC task launcher!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε notification στο Tapatalk για ένα νέο θέμα του myphone!!!

Νόμιζα ότι αυτά είναι απενεργοποιημενα για αυτό το φόρουμ.

Άλλαξαν κάτι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε notification στο Tapatalk για ένα νέο θέμα του myphone!!!

Νόμιζα ότι αυτά είναι απενεργοποιημενα για αυτό το φόρουμ.

Άλλαξαν κάτι;

και σε εμένα !!!! Κουφό ?????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Copy/paste από το thread του Nexus 4. Η απάντηση είναι προς κάποιο μέλος που δεν μπορούσε να συγχρονίσει καθόλου τις επαφές του με αυτές του Facebook, για να έχει την εικόνα, αλλά λογικά θα λύσει και το δικό σου πρόβλημα.

 

ευχαριστω για την απαντηση αλλα εμενα δεν με εδιαφερει να συχρονιζω της φωτογραφιες των επαφων μου με της φωτογραφιες τους απο το facebook εχω δικες μου φωτογραφιες που βαζω (φωτογραφος ειμαι) και θελω να βαζω στης επαφες μου δικες μου φωτο.... το θεμα ειναι οτι σε καθε συχρονισμο με το google η αναλυση πεφτει πολυ και ισα που βλεπω της φωτο σε ενα μικρο τςετραγωνο που βγαζει μετα τον συχρονισμο αντι για την μιση οθονη του κινητου κατι συμβενει και το google και μικρενει την αναλυση αλλα δεν ξερω τι και αν υπαρχει καπια ρυθμιση στο google....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση αλλα εμενα δεν με εδιαφερει να συχρονιζω της φωτογραφιες των επαφων μου με της φωτογραφιες τους απο το facebook εχω δικες μου φωτογραφιες που βαζω (φωτογραφος ειμαι) και θελω να βαζω στης επαφες μου δικες μου φωτο.... το θεμα ειναι οτι σε καθε συχρονισμο με το google η αναλυση πεφτει πολυ και ισα που βλεπω της φωτο σε ενα μικρο τςετραγωνο που βγαζει μετα τον συχρονισμο αντι για την μιση οθονη του κινητου κατι συμβενει και το google και μικρενει την αναλυση αλλα δεν ξερω τι και αν υπαρχει καπια ρυθμιση στο google....

 

προσπάθησε να τις βάλεις κατευθείαν στο gmail σου, από pc

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, δεν ξέρω εάν γράφω στο σωστό thread, έχω μία απορία. Ενώ πριν (αν είχα προσέξει 2-3 εβδομάδες) όταν ακολουθούσα κάποιο link (από υπολογιστή) που με πήγαινε σε εφαρμογή στο play store, κάτω από το εγκατάσταση εμφάνιζε τις συσκευές μου και πατούσα εκεί εάν ήθελα εγκατάσταση, τώρα μου γράφει ότι ‘’δεν έχετε καμία συσκευή’’ και όταν πατάω επάνω, με πηγαίνει στο support.google.come και μου λέει ‘’δεν έχετε αποκτήσει πρόσβαση στην εφαρμογή google play store με αυτόν τον λογαριασμό ηλεκτρονικού ταχυδρομείου από τη συσκευή σας’’. Από τις δύο nexus (tablet, κινητό) συσκευές μου, μπαίνω κανονικά στο play store και κατεβάζω επίσης. Ξέρετε κάτι γι’ αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Γεια' σας παιδιά. Στο dash clock Πως γίνεται να το δείχνει ΐ σιhttp://img.tapatalk.com/d/13/10/14/uzata9ur.jpg

Και όχι έτσι

http://img.tapatalk.com/d/13/10/14/temaduhy.jpg

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

προσπάθησε να τις βάλεις κατευθείαν στο gmail σου, από pc

 

Το έχω κάνει εγώ αλλά και πάλι στον επόμενο συγχρονισμό τις μικραίνει..

Link to comment
Share on other sites

Γεια' σας παιδιά. Στο dash clock Πως γίνεται να το δείχνει ΐ σιhttp://img.tapatalk.com/d/13/10/14/uzata9ur.jpg

Και όχι έτσι

http://img.tapatalk.com/d/13/10/14/temaduhy.jpg

 

Μικραίνεις τι μέγεθος του widget ή εάν έχεις το νέο, βάζεις collapse

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μικραίνεις τι μέγεθος του widget ή εάν έχεις το νέο, βάζεις collapse

 

Τη νεότερη έκδοση έχω! Ποιο ειναι το colapse

Edit το βρήκα. Να είσαι καλα.

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις φωτογραφίες των επαφών...Κάντε τον συγχρονισμό, και στη συνέχεια πηγαίνετε στις επαφές και πατήστε σε μια επαφή. Μετά από 1, 2 δευτερόλεπτα, η μικρής ανάλυσης θολή φωτογραφία, θα πάρει τη σωστή ανάλυση και θα πιάνει πλέον τη μισή οθόνη όταν σας καλούν. Βέβαια, αυτό πρέπει να γίνει σε όσες επαφές έχετε βάλει φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις φωτογραφίες των επαφών...Κάντε τον συγχρονισμό, και στη συνέχεια πηγαίνετε στις επαφές και πατήστε σε μια επαφή. Μετά από 1, 2 δευτερόλεπτα, η μικρής ανάλυσης θολή φωτογραφία, θα πάρει τη σωστή ανάλυση και θα πιάνει πλέον τη μισή οθόνη όταν σας καλούν. Βέβαια, αυτό πρέπει να γίνει σε όσες επαφές έχετε βάλει φωτογραφία.

 

Άλλο πάλι και τούτο, πρώτη φορά το ακούω :what:

 

Δηλαδή ανοίγουμε μια επαφή και μπαίνουμε εκεί που γράφει τα τηλέφωνα και μετά από λίγο μεγαλώνει η φωτο; Όταν γίνεται αυτή η "μετάβαση" θα παρατηρήσουμε κάτι ή απλώς "γίνεται";

Και στον επόμενο συγχρονισμό δεν θα μικρύνουν πάλι;

 

 

Edit: παιδιά έχει δίκιο ο Στέφανος, πέτυχε! Απλώς μπείτε στην επαφή και χωρίς να αλλάξετε κάτι θα δείτε την ανάλυση της μικρής φωτογραφίας να αλλάζει, στην επόμενη κλήση θα δείτε την εικόνα μεγάλη!

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τυχαία το είχα εντοπίσει. Στον επόμενο συγχρονισμό παραμένουν υψηλής ανάλυσης πλέον οι φωτογραφίες, εκτός κι αν κάνετε αλλαγή rom ή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, όπου στον πρώτο συγχρονισμό οι φωτογραφίες θα είναι ξανά μικρές.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...