Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως οι ειδοποιήσεις δεν μου έρχονται αν της αδρανοποιησω με αγορασμένο...

 

Πειραματικά χαρακτηριστικά-> και τσεκάρεις το GCM push για πρασινοποιημένες εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Πειραματικά χαρακτηριστικά-> και τσεκάρεις το GCM push για πρασινοποιημένες εφαρμογές...

 

Ενώ το έχω αγοράσει, δεν βλέπω κάτι τέτοιο και μηνύματα που μου έστειλαν δεν ήρθαν.

Edit: τώρα είδα πως πρέπει να πετάω το xposedfremwork. Επηρεάζει αρχεία συστήματος;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω αγορασει αλλα οταν παω πειραματικα χαρακτηριστικα με στελνει στη donate εκδοση...

 

Πήγαινε στο link που σε στέλνει στο play και διάβασε όλη την περιγραφή μέχρι το τέλος. Εκεί υπάρχει ένα link για το xda. Θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

Και για να απαντήσω σε μένα πιο πάνω, ναι, φυσικά επηρεάζει αρχεία συστήματος :(

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις και το xposed framework εγκατεστημενο για να μπορεις να χρησιμοποιησεις τα πειραματικα χαρακτηριστικα

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω εφαρμογη που να παιζει μονη της σε slideshow καποια προκαθορισμενα βιντεο και εικονες, θελω να κανω ενα tablet μου photo frame για μια εκθεση και δεν εχω βρει κατι αντιστοιχο, υπαρχει καποια προταση;
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω εφαρμογη που να παιζει μονη της σε slideshow καποια προκαθορισμενα βιντεο και εικονες, θελω να κανω ενα tablet μου photo frame για μια εκθεση και δεν εχω βρει κατι αντιστοιχο, υπαρχει καποια προταση;

 

τσεκαρε αυτην

βεβαια δεν ξερω αν καλυπτει τις αναγκες σου

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.amem&hl=el

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Επίσης με το TB μπορείτε να μετατρέψετε οποία εφαρμογή συστήματος σε εφαρμογή χρήστη και να την κάνετε hibernate με την απλή έκδοση, την donate από 0.80 την πήγε 3 ευρώ αν είδα καλά
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να αλλάξω ρομ και το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να κρατήσω τους κωδικούς πρόσβασης στα wifi . γνωρίζει κάνεις αν γίνεται και πως με το titanium ή αν υπάρχει συγκειμένη εφαρμογή;

 

Γίνεται και με titanium. Τουλάχιστον στην donate έκδοση γιατί αν θυμάμαι καλά στην free ήταν κλειδωμένη.

 

Πας στη λίστα με τις εφαρμογές της μεσαίας καρτέλας και ψάχνεις για το Σημεία πρόσβασης Wi-Fi. Αν το έχεις στα αγγλικά λογικά θα είναι Wi-Fi Access Points.

 

Επίσης με το TB μπορείτε να μετατρέψετε οποία εφαρμογή συστήματος σε εφαρμογή χρήστη και να την κάνετε hibernate με την απλή έκδοση, την donate από 0.80 την πήγε 3 ευρώ αν είδα καλά

Εγώ αυτό έχω κάνει για κάτι χαζομάρες όπως Play Music, Video Hub κτλ. Αν και νομίζω πως αυτά και να τα σβήσεις δεν υπάρχει πρόβλημα.

Edited by stefanw595
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη σε κενη οθονη απο android να εμφανιζει επαφες ετσι ??

 

http://myhtcdesire.com/wordpress/wp-content/uploads/2010/05/favourites2-180x300.png

 

Την εχουν τα HTC

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη σε κενη οθονη απο android να εμφανιζει επαφες ετσι ??

 

http://myhtcdesire.com/wordpress/wp-content/uploads/2010/05/favourites2-180x300.png

 

Την εχουν τα HTC

 

Από τότε που άφησα τις Sense rom στο Desire (το συγκεκριμένο widget που έχεις παραθέσει είναι από HTC Sense) χρησιμοποιούσα αυτή.

Σίγουρα θα βρεις και άλλες στο Market, δωρεάν και επί πληρωμή.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που άφησα τις Sense rom στο Desire (το συγκεκριμένο widget που έχεις παραθέσει είναι από HTC Sense) χρησιμοποιούσα αυτή.

Σίγουρα θα βρεις και άλλες στο Market, δωρεάν και επί πληρωμή.

 

Ευχαριστω.Πριν την αγορασω αν εχεις και καποια αλλη ευπροσδεκτη

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Πριν την αγορασω αν εχεις και καποια αλλη ευπροσδεκτη

 

Αυτή ίσως

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmail.yuyang226.contactswidget

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν υπαρχουν συσκευες για αυτη την εφαρμογη μου λει:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποιά είναι η διαφορά του άλλου copilot gps plan and explore με του co pilot live premium? Έχω μπερδευτεί
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Πριν την αγορασω αν εχεις και καποια αλλη ευπροσδεκτη

 

Δες την Android pro widgets

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rdr.widgets.core&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dandroid+pro+widgets

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ποια θεωρείτε την καλύτερη εφαρμογή για τηλεκοντρόλ? Κάποιοι είχατε αναφέρει ένα καλό app και λέγατε ότι είναι πολύ καλύτερο από το Watson, αλλά το έχω χάσει που μπορεί να είναι.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη σε κενη οθονη απο android να εμφανιζει επαφες ετσι ??

 

http://myhtcdesire.com/wordpress/wp-content/uploads/2010/05/favourites2-180x300.png

 

Την εχουν τα HTC

 

Android Pro Widgets (People)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rdr.widgets.core

 

Εγγύηση! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ποια θεωρείτε την καλύτερη εφαρμογή για τηλεκοντρόλ? Κάποιοι είχατε αναφέρει ένα καλό app και λέγατε ότι είναι πολύ καλύτερο από το Watson, αλλά το έχω χάσει που μπορεί να είναι.

 

Unified Remote

Link to comment
Share on other sites

Android Pro Widgets (People)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rdr.widgets.core

 

Εγγύηση! :)

 

Ευχαριστω.Πως μπορω να προσθεσω την παραπανω εικονα σε αυτο ? Το παλαιψα αλλα δεν..

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ασχολούμαι με άθληση, περπάτημα, τρέξιμο κτλ., έψαξα να βρω μια καλή εφαρμογή για tracking. Οι περισσότεροι προτείνουν το Endomondo.

 

Πείτε με περίεργο, πείτε με παράξενο, πείτε με τελειομανή (είμαι όλα αυτά μαζί), αλλά το εικονίδιο της εφαρμογής είναι χαμηλής ανάλυσης, blurry και άσχημο. Μα καλά, είναι δυνατόν μια τέτοια υποτίθεται ποιοτική εφαρμογή να μην προσέχει κάτι τόσο απλό; Ευτυχώς που υπάρχει refund, έφυγε πριν καλά καλά το τρέξω...

 

Θα μου πείτε, μα καλά το εικονίδιο σε μάρανε; Ναι, το εικονίδιο με μάρανε. Να κάτσουν κάτω και να το συμμαζέψουν οι άχρηστοι που μου ζητάνε και 4,99 € για να βλέπω την ασχήμια τους φάτσα κάρτα κάθε μέρα στη home screen μου. Τέτοιες λεπτομέρειες τις προσέχω πολύ και κάνω το post για να προειδοποιήσω και άλλους.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ασχολούμαι με άθληση, περπάτημα, τρέξιμο κτλ., έψαξα να βρω μια καλή εφαρμογή για tracking. Οι περισσότεροι προτείνουν το Endomondo.

 

Πείτε με περίεργο, πείτε με παράξενο, πείτε με τελειομανή (είμαι όλα αυτά μαζί), αλλά το εικονίδιο της εφαρμογής είναι χαμηλής ανάλυσης, blurry και άσχημο. Μα καλά, είναι δυνατόν μια τέτοια υποτίθεται ποιοτική εφαρμογή να μην προσέχει κάτι τόσο απλό; Ευτυχώς που υπάρχει refund, έφυγε πριν καλά καλά το τρέξω...

 

Θα μου πείτε, μα καλά το εικονίδιο σε μάρανε; Ναι, το εικονίδιο με μάρανε. Να κάτσουν κάτω και να το συμμαζέψουν οι άχρηστοι που μου ζητάνε και 4,99 € για να βλέπω την ασχήμια τους φάτσα κάρτα κάθε μέρα στη home screen μου. Τέτοιες λεπτομέρειες τις προσέχω πολύ και κάνω το post για να προειδοποιήσω και άλλους.

Αφού μπορείς να το αλλάξεις το εικονίδιο ντόκτορ!!!!!:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ασχολούμαι με άθληση, περπάτημα, τρέξιμο κτλ., έψαξα να βρω μια καλή εφαρμογή για tracking. Οι περισσότεροι προτείνουν το Endomondo.

 

Πείτε με περίεργο, πείτε με παράξενο, πείτε με τελειομανή (είμαι όλα αυτά μαζί), αλλά το εικονίδιο της εφαρμογής είναι χαμηλής ανάλυσης, blurry και άσχημο. Μα καλά, είναι δυνατόν μια τέτοια υποτίθεται ποιοτική εφαρμογή να μην προσέχει κάτι τόσο απλό; Ευτυχώς που υπάρχει refund, έφυγε πριν καλά καλά το τρέξω...

 

Θα μου πείτε, μα καλά το εικονίδιο σε μάρανε; Ναι, το εικονίδιο με μάρανε. Να κάτσουν κάτω και να το συμμαζέψουν οι άχρηστοι που μου ζητάνε και 4,99 € για να βλέπω την ασχήμια τους φάτσα κάρτα κάθε μέρα στη home screen μου. Τέτοιες λεπτομέρειες τις προσέχω πολύ και κάνω το post για να προειδοποιήσω και άλλους.

 

Δοκίμασε το runtastic pro... Είναι πολύ καλύτερο του endomondo...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ασχολούμαι με άθληση, περπάτημα, τρέξιμο κτλ., έψαξα να βρω μια καλή εφαρμογή για tracking. Οι περισσότεροι προτείνουν το Endomondo.

 

Πείτε με περίεργο, πείτε με παράξενο, πείτε με τελειομανή (είμαι όλα αυτά μαζί), αλλά το εικονίδιο της εφαρμογής είναι χαμηλής ανάλυσης, blurry και άσχημο. Μα καλά, είναι δυνατόν μια τέτοια υποτίθεται ποιοτική εφαρμογή να μην προσέχει κάτι τόσο απλό; Ευτυχώς που υπάρχει refund, έφυγε πριν καλά καλά το τρέξω...

 

Θα μου πείτε, μα καλά το εικονίδιο σε μάρανε; Ναι, το εικονίδιο με μάρανε. Να κάτσουν κάτω και να το συμμαζέψουν οι άχρηστοι που μου ζητάνε και 4,99 € για να βλέπω την ασχήμια τους φάτσα κάρτα κάθε μέρα στη home screen μου. Τέτοιες λεπτομέρειες τις προσέχω πολύ και κάνω το post για να προειδοποιήσω και άλλους.

Παιδί, δεν το έχω τώρα στο Note αλλά δεν είχε ποτέ πρόβλημα το εικονίδιο από πλευράς ανάλυσης. Ούτε blurry είναι. Το έχω σε ένα Ray. Και στο μάρκετ που το πάτησα τώρα είναι μια χαρά η ανάλυση.

Παρεμπιπτόντως στο Note έχω το runtastic που είναι, βέβαια, πολύ καλό αλλά θεωρώ πιο σημαντικό που τρέχει στο background χωρίς λόγο παρά το εικονίδιο.

Δοκίμασε το runtastic pro... Είναι πολύ καλύτερο του endomondo...

Δεν τα έχω συγκρίνει σε βάθος γιατί δεν τα χρησιμοποιώ και συνέχεια αλλά κι εγώ σε αυτό κατέληξα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Πριν την αγορασω αν εχεις και καποια αλλη ευπροσδεκτη

 

Και εγώ χρησιμοποιώ την Andoid Pro Widgets (People) και είμαι πολύ καλή!

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...