Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι έκανα αλλά μάταια.

Θα ξαναδοκιμασω αλλά δεν είμαι αισιόδοξος.

Έκανες μήπως κάποια άλλη ρύθμιση;

Εγώ το δοκίμασα χωρίς να αλλάξω κατι

Όχι δεν πείραξα τίποτα απολύτως όπως ήταν μετά την εγκατάσταση και λειτουργεί σωστά.

 

Έχει δοκιμάσει κανείς το Swapps και το Sidebar Plus ώστε να έχει γνώμη ποιό είναι καλύτερο? Φαίνονται καλές εφαρμογές αλλά δεν έχω προλάβει να τις δω ακόμα.

Κάποιες δοκιμάσα το Sidebar Plus και μου φάνηκε αρκετά καλό αλλά γενικώς τις Sidebars δεν μπορούσα να τις συνηθίσω και τις εγκατέλειψα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πείραξα τίποτα απολύτως όπως ήταν μετά την εγκατάσταση και λειτουργεί .

 

Τελικά βρήκα τι έφταιγε.

Εγώ εγκατεστημένη της εφαρμογή gmd gesture για φουλ gesture control και η συγκεκριμένη εφαρμογή εμποδίζει την swipe home button.

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε φιλος για μια εφαρμογη 'foursquare' ή καπως ετσι, που σου δειχνει λεει, το που βρισκοσουν, απο ποια σημεια περασες κλπ.

Την ειχε σε iphone, μαλλον υπαρχει και σε android?

Αλλα προσπαθω να καταλαβω ποια χρησιμοτητα εχει μια τετοια εφαρμογη. Και θελει ανοιχτο συνεχεια το gps?

Σαν location tracking, παντου και παντα;

 

Καλησπέρα, πριν δύο σελίδες είχε ρωτήσει κάποιο παιδί αν υπάρχει κάποια εφαρμογή ώστε να αποθηκεύει τα passwords από εφαρμογές και browser. Ξανά ρωτώ λοιπόν γιατί και γω ψάχνω μια τέτοια εφαρμογή γιατί είναι κουραστικό κάθε φορά να εισάγω τους κωδικός όταν θέλω να κάνω login.

 

Και επίσης η εφαρμογή μηνυμάτων textra δεν έχει μετρητή χαρακτήρων;

 

Επισης θα ηταν χρησιμο αν υπηρχε κατι αναλογο, για διαφορα wifi spots που σε πετανε στον browser να κανεις login με κωδικους, και οχι στο κλασικο box του κουτιου για το wifi password του android.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε φιλος για μια εφαρμογη 'foursquare' ή καπως ετσι, που σου δειχνει λεει, το που βρισκοσουν, απο ποια σημεια περασες κλπ.

Την ειχε σε iphone, μαλλον υπαρχει και σε android?

Αλλα προσπαθω να καταλαβω ποια χρησιμοτητα εχει μια τετοια εφαρμογη. Και θελει ανοιχτο συνεχεια το gps?

Σαν location tracking, παντου και παντα;

Περίπου...

Το foursquare είναι μία εφαρμογή για να βρίσκεις διάφορα μέρη να επισκεφθείς πχ. και να κάνεις checkin και να βλέπεις κιόλας που είναι οι φίλοι σου αφού θα κάνουν και αυτοί checkin. Επίσης σε πολλά μέρη υπάρχουν χρήσιμα tips για το μέρος που επισκέπτεσαι.

Υπάρχει και σε android, και δεν θέλει συνέχεια ανοιχτό gps. Απλά όταν την ανοίξεις ανοίγεις τότε και το gps για να βρεί τη θέση σου και να σου βγάλει λίστα με αυτά που υπάρχουν εκεί που βρίσκεσαι για να κάνεις checkin.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

 

Το πρώτο δοκίμασα και είναι πολύ καλό, σε ευχαριστώ. Μπορώ όμως να έχω το συγκεκριμένο widget στην lock Screen? Θα με βόλευε αφάνταστα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δοκίμασα και είναι πολύ καλό, σε ευχαριστώ. Μπορώ όμως να έχω το συγκεκριμένο widget στην lock Screen? Θα με βόλευε αφάνταστα.

 

Στη lockscreen θα χρειαστείς άλλη εφαρμογή που αντικαθιστά αυτή που έχεις. Δεν το έχω ψάξει το θέμα, αλλά κοίτα το dashclock και widgetlocker. Σίγουρα επιτρέπουν να βάλεις επαφές στη lockscreen, αλλά δε νομίζω να είναι υπό αυτήν τη μορφή, όπως στο widget.

 

Edit: μην ξεχάσεις να δεις και τα extensions για το dashclock.

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση τύπου tapatalk 4, έχω χάσει τις ειδοποιήσεις για τα θέματα που του έχω ορίσει! Έκανα και εκκαθάριση cache, άλλα τίποτα. Το έχει άλλος το πρόβλημα αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την εφαρμογή Floating toucher υπάρχει τρόπος να δημιουργήσουμε συντόμευση ώστε να μην εμφανίζεται συνέχεια το εικονίδιο της εφαρμογής σε όλες τις οθόνες ;

Το χρησιμοποιώ για να ανοιγοκλείνω WiFi, Bluetooth κ.α. και με έχει βολέψει πολύ

Link to comment
Share on other sites

μπορει να γραφω και σε λαθος τομεα. Μπορειτε να μου πειτε μια εφαρμογη που να βρισκει τους default κωδικους των modem?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να σου δείχνει τους αποθηκευμένους κωδικούς που έχω ορίσει στους broswers?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Το Google maps μιας και δεν το χρησιμοποιώ πότε, ούτε θέσεις κοινοποιώ ούτε τίποτα τέτοιο και για την πλοήγηση μου επίσης χρησιμοποιώ συσκευή gps, μπορώ να το σβήσω κανονικά (εννοείται πως είμαι root..); Χρειάζεται κάπου αλλού που μου διαφεύγει ίσως; :)
Link to comment
Share on other sites

Το Google maps μιας και δεν το χρησιμοποιώ πότε, ούτε θέσεις κοινοποιώ ούτε τίποτα τέτοιο και για την πλοήγηση μου επίσης χρησιμοποιώ συσκευή gps, μπορώ να το σβήσω κανονικά (εννοείται πως είμαι root..); Χρειάζεται κάπου αλλού που μου διαφεύγει ίσως; :)

 

Μπορείς να το σβήσεις κανονικά. Εγώ το έσβησα και το κατέβασα από το market για να μην είναι εφαρμογή συστήματος και το έβαλα να κλείνει με το greenify για να μην τρέχει στο παρασκήνιο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το σβήσεις κανονικά. Εγώ το έσβησα και το κατέβασα από το market για να μην είναι εφαρμογή συστήματος και το έβαλα να κλείνει με το greenify για να μην τρέχει στο παρασκήνιο.

 

Αυτό είχα κάνει κι εγώ μέχρι σήμερα αλλά απ'την άλλη σκέφτομαι ότι πρόκειται για μια εφαρμογή που τρώει άδικα χώρο στη συσκευή, ποιος ο λόγος να την κρατάω λοιπόν; Απλά αναρωτιέμαι μήπως χρειάζεται κάπου που πιθανόν ξεχνάω αυτή τη στιγμή, τη διαγράφω κι αν δω ότι παρουσιάζεται κάπου δυσλειτουργία απ'την απουσία της.. :p

Link to comment
Share on other sites

μπορει να γραφω και σε λαθος τομεα. Μπορειτε να μου πειτε μια εφαρμογη που να βρισκει τους default κωδικους των modem?

 

Greek Wpa finder 3.4

 

 

 

 

 

Με την τελευταία αναβάθμιση τύπου tapatalk 4, έχω χάσει τις ειδοποιήσεις για τα θέματα που του έχω ορίσει! Έκανα και εκκαθάριση cache, άλλα τίποτα. Το έχει άλλος το πρόβλημα αυτό;

 

Σε μένα σε ταμπλετ και κινητό μια χαρά.

Δες αν στο subscribed υπάρχουν κανονικά τα θέματα και μετά τσεκαρε και τις ρυθμίσεις για τις ειδοποιήσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει ημερολόγιο το οποίο να έχει τη δυνατότητα να μεταφέρει αυτόματα καταχωρίσεις που δεν έχουν εκτελεστεί, σε επόμενη χρόνο-ημέρα...

 

Θα ήταν ιδιαίτερα βολικό, νομίζω.

 

thanks anyway...

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αφαιρέσω εφαρμογές συστήματος που δεν χρησιμοποιώ? (Είμαι ροοτ)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αφαιρέσω εφαρμογές συστήματος που δεν χρησιμοποιώ? (Είμαι ροοτ)

 

Εγώ το κάνω μέσω titanium backup

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αφαιρέσω εφαρμογές συστήματος που δεν χρησιμοποιώ? (Είμαι ροοτ)

 

Με το titanium backup, θέλει προσοχή όμως να μη σβήσεις κάτι που δεν πρέπει.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Με το titanium backup, θέλει προσοχή όμως να μη σβήσεις κάτι που δεν πρέπει.. ;)

 

Ναι εννοείται πως θέλει προσοχή.Θέλω να αφαιρέσω αρχικά το flipboard, chatΟΝ :p

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται πως θέλει προσοχή.Θέλω να αφαιρέσω αρχικά το flipboard, chatΟΝ :p

 

Άνετα, και τα Hubs, και το Google Music (που δεν σταματά ποτέ να τρέχει το ρημάδι).. :p

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Swapps και το Sidebar Plus ώστε να έχει γνώμη ποιό είναι καλύτερο? Φαίνονται καλές εφαρμογές αλλά δεν έχω προλάβει να τις δω ακόμα.

 

Το swapps το έχω καιρό τώρα. Το sidebar plus το έβαλα λίγο αλλά δεν με βόλεψε στο σετάρισμα. π.χ η notification bar είναι πλήρης στα galaxy. Χώρια ότι δεν βρήκα το κυριότερο που για μένα ήταν κυρίως η ύπαρξη του home σε μόνιμη βάση και όχι στις πρόσφατες. Στο swapps έχω βάλει με το Home άλλες 2 εφαρμογές που χρησιμοποιώ συχνά και έχω άλλες 5, τις πιο πρόσφατες. Πιο πολύ με βόλεψε για αυτό που θέλω το swapps.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το σβήσεις κανονικά. Εγώ το έσβησα και το κατέβασα από το market για να μην είναι εφαρμογή συστήματος και το έβαλα να κλείνει με το greenify για να μην τρέχει στο παρασκήνιο.

Θυμάμαι στις παλαιότερες εκδόσεις του Maps χρειαζόταν όντως να γίνει Greenify η εφαρμογή επειδή έτρεχαν από πίσω οι χάρτες και κατανάλωναν μπαταρία.

Με τη τελευταία έκδοση έχω διαβάσει αριστερά και δεξιά ότι πλέον κάτι τέτοιο δεν ισχύει; Έχουμε κανά feedback;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το Minimalistic Text Pro ειναι free μόνο για σήμερα κάνοντας αυτά τα βήματα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2436377

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει ημερολόγιο το οποίο να έχει τη δυνατότητα να μεταφέρει αυτόματα καταχωρίσεις που δεν έχουν εκτελεστεί, σε επόμενη χρόνο-ημέρα...

 

Θα ήταν ιδιαίτερα βολικό, νομίζω.

 

thanks anyway...

 

Με το calengoo μπορείς να δημιουργείς tasks μέσα στο ημερολόγιο. Αν τικάρεις αυτές τις ρυθμίσεις που σου δείχνω με κόκκινο, όταν αλλάξει η μέρα θα μεταφέρεται το task στην επόμενη. Γενικά το calengoo είναι πολύ παραμετροποιήσιμο.

http://img.tapatalk.com/d/13/09/08/vupy9adu.jpg

 

 

 

 

Θυμάμαι στις παλαιότερες εκδόσεις του Maps χρειαζόταν όντως να γίνει Greenify η εφαρμογή επειδή έτρεχαν από πίσω οι χάρτες και κατανάλωναν μπαταρία.

Με τη τελευταία έκδοση έχω διαβάσει αριστερά και δεξιά ότι πλέον κάτι τέτοιο δεν ισχύει; Έχουμε κανά feedback;

 

Την τελευταία έκδοση έχω και το έχω κάνει Greenify και δεν ανοίγει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

καμία πρόταση για καθαρισμό clean-files συσκευής και ας είναι και επί πληρωμή για non root συσκευές ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...