Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έσβησα το tesla unread και έστρωσε.

 

Εγώ αντιθέτως όχι. Με tesla παραμένει το πρόβλημα με viper που προέκυψε ξαφνικά, αλλά είναι οκ το gmail και αλλα mail apps.

Με τις "ποσοτικές κουκκίδες" πού έβαλες τσέκαρε κάτι σε παρακαλώ... Ναι μεν ειδοποιεί προσθέτοντας κουκκίδα σε κάθε νέο mail άλλα εαν μπεις να δεις απλά από ποιόν ήρθε χωρίς όμως να το ανοίξεις, το θεωρεί διαβασμένο και μηδενίζει την αρίθμηση. Σε μένα τουλάχιστον. Ισχύει σε όλους;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιθέτως όχι. Με tesla παραμένει το πρόβλημα με viper που προέκυψε ξαφνικά, αλλά είναι οκ το gmail και αλλα mail apps.

Με τις "ποσοτικές κουκκίδες" πού έβαλες τσέκαρε κάτι σε παρακαλώ... Ναι μεν ειδοποιεί προσθέτοντας κουκκίδα σε κάθε νέο mail άλλα εαν μπεις να δεις απλά από ποιόν ήρθε χωρίς όμως να το ανοίξεις, το θεωρεί διαβασμένο και μηδενίζει την αρίθμηση. Σε μένα τουλάχιστον. Ισχύει σε όλους;

 

Θα το τσεκάρω.

Σβήσε το tesla και θα διαπιστώσεις πως θα συνεχίσεις να έχεις κανονικά ποσοτικές ενδείξεις. Μη το φοβάσαι. Επίσης αν θέλει, το κατεβάζεις ανά πάσα στιγμή μέσα από τον nova.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω.

Σβήσε το tesla και θα διαπιστώσεις πως θα συνεχίσεις να έχεις κανονικά ποσοτικές ενδείξεις. Μη το φοβάσαι. Επίσης αν θέλει, το κατεβάζεις ανά πάσα στιγμή μέσα από τον nova.

 

Το έχω ήδη κάνει απεγκατάσταση σε μια από τις συσκευές. Παρουσιάζει όμως το πρόβλημα που σου είπα στις ποσοτικές ενδείξεις με τα email.

Edited by mixalhs^
Link to comment
Share on other sites

γιατί έχει numeric dots o microsoft εν έτει 2021? κανενας δεν υπάρχει όπως ο nova

για λιγότερες επιλογές ένα κάρο όπως σωστά λες και πρώτα μπαίνει ο nova μετά το power button :p lol τι είπα πάλι.... χαχά

Εδώ και πολλά χρόνια φυσικά.

Μήπως την επόμενη φορά να ψάξεις καλύτερα τι έχει και τι όχι;

 

Ή μήπως να μας πεις ποια θεωρείς τα πολύ δυνατά στοιχεία του Nova που νομίζεις ότι δεν υπάρχουν στον Microsoft;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

α έχει μπράβο αντε τώρα στον microsoft και γω στο νόβα και άμα σου λείπει κάτι έλα πάλι

και εν έτει 2022 εδώ θα είμαστε :p

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνει η εφαρμογή Aegean!!!

 

H εφαρμογή της κλείνει μόνο ανιχνεύσει Ροοτ και μάλιστα ούτε με το Magisk Hide μπορώ να κάνω δουλειά!!

 

Βρήκε κανείς κάποια λύση να δουλέψει με ροοτ;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνει η εφαρμογή Aegean!!!

 

H εφαρμογή της κλείνει μόνο ανιχνεύσει Ροοτ και μάλιστα ούτε με το Magisk Hide μπορώ να κάνω δουλειά!!

 

Βρήκε κανείς κάποια λύση να δουλέψει με ροοτ;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Άλλαξε όνομα στο Magisk μέσα από το μενού της εφαρμογής, κάνε καί μια επανεκκίνηση .

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε όνομα στο Magisk μέσα από το μενού της εφαρμογής, κάνε καί μια επανεκκίνηση .
Δεν καταλαβΑίνω τι εννοείς.

Πού να αλλάξω όνομα;

Μέσα στο magisk hide δεν βλέπω κάτι τέτοιο.586fbadabf0e998c6806185f6be91d48.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβΑίνω τι εννοείς.

Πού να αλλάξω όνομα;

Μέσα στο magisk hide δεν βλέπω κάτι τέτοιο.586fbadabf0e998c6806185f6be91d48.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Είμαι με άλλο τηλέφωνο τώρα χωρίς ρουτ, και δεν θυμάμαι ακριβώς τα βήματα.

Μέσα από τις ρυθμίσεις του magisk

κάπου πρέπει να λέει απόκρυψη του magisk Manager πατάς και βάζεις ότι όνομα θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβΑίνω τι εννοείς.

Πού να αλλάξω όνομα;

Μέσα στο magisk hide δεν βλέπω κάτι τέτοιο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Το δοκίμασα τώρα και δούλεψε!

Πατάς ρυθμίσεις στο Magisk

2f54027db5882cfa36c386d3ad44852d.jpg

Και μετά την παρακάτω επιλογή....

Σε σένα πρέπει να λέει Hide ή Απόκρυψη και όχι restore που λέει σε μένα!

Βάζεις άλλο όνομα, οτιδήποτε...

d852e617e2f51b23ffb6611e0caf5f03.jpg

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα τώρα και δούλεψε!

Πατάς ρυθμίσεις στο Magisk

2f54027db5882cfa36c386d3ad44852d.jpg

Και μετά την παρακάτω επιλογή....

Σε σένα πρέπει να λέει Hide ή Απόκρυψη και όχι restore που λέει σε μένα!

Βάζεις άλλο όνομα, οτιδήποτε...

d852e617e2f51b23ffb6611e0caf5f03.jpg

Μπράβο παίχτη, δούλεψε!!

Ευχαριστώ για την πρόταση!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Το κινητο που επεσε στα χερια μου δεν εχει notification led. Δεν υπαρχει καμμια εφαρμογη να με ειδοποιει με καποιο τροπο οταν εχω αναπαντητη η SMS? Ευχαριστω εκ των προτερων.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

VIBER

 

Με εχουν κανει μελος σε ενα γκρουπ, με πληθος μελων.

Θα ηθελα να το παρακολουθω μονο απο το viber στον υπολογιστη, και οχι στο κινητο.

Ωστοσο, λογω του συγχρονισμου, αυτο δεν φαινεται να ειναι εφικτο.

Ομως, λογω της πληθωρας του υλικου που ανεβαινει στο γκρουπ, βλεπω σε λιγο να 'γεμιζει' ο χωρος του κινητου, και δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορω να ορισω που αποθηκευονται τα media του viber, αν μπορω να ορισω να αποθηκευονται στην external sd card.

 

Σκεφτομαι τροπους λοιπον...

 

- Υπαρχει τροπος να κανω, κατα καποιο τροπο, clear, ολα τα περιεχομενα μιας συγκεκριμενης συνομιλιας; Οχι ολων των συνομιλιων ομως.

 

- Αν κανω delete chat, 'βγαινω' απο την ομαδα; Ή με το 1ο επομενο μηνυμα, κανονικα θα ειμαι 'μελος', και θα εχω 'καθαρισει' ολο το παλιο υλικο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Το κινητο που επεσε στα χερια μου δεν εχει notification led. Δεν υπαρχει καμμια εφαρμογη να με ειδοποιει με καποιο τροπο οταν εχω αναπαντητη η SMS? Ευχαριστω εκ των προτερων.
Υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές που εμφανίζουν στην οθόνη ένα τύπου led που αναβοσβηνει. Αλλά πρέπει να έχεις amoled οθόνη γιατί αν έχεις lcd θα ρουφάει την μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται εφαρμογή αν έχεις amoled είναι στις ρυθμίσεις της AOD,δυστυχώς και αυτή ρουφάει μπαταρία

σαν το led δεν υπάρχει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Το κινητο που επεσε στα χερια μου δεν εχει notification led. Δεν υπαρχει καμμια εφαρμογη να με ειδοποιει με καποιο τροπο οταν εχω αναπαντητη η SMS? Ευχαριστω εκ των προτερων.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dan_ru.ProfReminder

 

Εγώ έχω βάλει ανά ένα λεπτό να με ειδοποιεί με έναν ήχο όταν έχω αναπάντητες, μηνύματα κλπ.

Έχει πολλές επιλογές να το ρυθμίσεις όπως θέλεις

Link to comment
Share on other sites

VIBER

 

Με εχουν κανει μελος σε ενα γκρουπ, με πληθος μελων.

Θα ηθελα να το παρακολουθω μονο απο το viber στον υπολογιστη, και οχι στο κινητο.

Ωστοσο, λογω του συγχρονισμου, αυτο δεν φαινεται να ειναι εφικτο.

Ομως, λογω της πληθωρας του υλικου που ανεβαινει στο γκρουπ, βλεπω σε λιγο να 'γεμιζει' ο χωρος του κινητου, και δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορω να ορισω που αποθηκευονται τα media του viber, αν μπορω να ορισω να αποθηκευονται στην external sd card.

 

Σκεφτομαι τροπους λοιπον...

 

- Υπαρχει τροπος να κανω, κατα καποιο τροπο, clear, ολα τα περιεχομενα μιας συγκεκριμενης συνομιλιας; Οχι ολων των συνομιλιων ομως.

 

- Αν κανω delete chat, 'βγαινω' απο την ομαδα; Ή με το 1ο επομενο μηνυμα, κανονικα θα ειμαι 'μελος', και θα εχω 'καθαρισει' ολο το παλιο υλικο;

 

τι ωραια που νιωθω οταν διαβαζω τετοια μηνυματα και χρησιμοποιω telegram :D

Link to comment
Share on other sites

VIBER

 

Με εχουν κανει μελος σε ενα γκρουπ, με πληθος μελων.

Θα ηθελα να το παρακολουθω μονο απο το viber στον υπολογιστη, και οχι στο κινητο.

Ωστοσο, λογω του συγχρονισμου, αυτο δεν φαινεται να ειναι εφικτο.

Ομως, λογω της πληθωρας του υλικου που ανεβαινει στο γκρουπ, βλεπω σε λιγο να 'γεμιζει' ο χωρος του κινητου, και δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορω να ορισω που αποθηκευονται τα media του viber, αν μπορω να ορισω να αποθηκευονται στην external sd card.

 

Σκεφτομαι τροπους λοιπον...

 

- Υπαρχει τροπος να κανω, κατα καποιο τροπο, clear, ολα τα περιεχομενα μιας συγκεκριμενης συνομιλιας; Οχι ολων των συνομιλιων ομως.

 

- Αν κανω delete chat, 'βγαινω' απο την ομαδα; Ή με το 1ο επομενο μηνυμα, κανονικα θα ειμαι 'μελος', και θα εχω 'καθαρισει' ολο το παλιο υλικο;

Έχει ρύθμιση το viber να μην αποθηκεύει αυτόματα στη γκαλερί ή να μειώσεις την ποιότητα και το μέγεθος των αρχείων. Δες ρυθμίσεις, μέσα κι αποθηκευτικός χώρος.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τι ωραια που νιωθω οταν διαβαζω τετοια μηνυματα και χρησιμοποιω telegram :D

 

Φαντάσου πόσο ωραία νοιώθουν κι όλοι αυτοί που δεν μπορούν να σε βρουν στο viber (που δυστυχώς ή ευτυχώς είναι η πολύ μεγάλη πλειοψηφία) .....:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ενώ ξεκίνησε καλά οποίος μπούρδος θέλει σε βρίσκει στο Viber.....ουστ!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές που εμφανίζουν στην οθόνη ένα τύπου led που αναβοσβηνει. Αλλά πρέπει να έχεις amoled οθόνη γιατί αν έχεις lcd θα ρουφάει την μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν χρειάζεται εφαρμογή αν έχεις amoled είναι στις ρυθμίσεις της AOD,δυστυχώς και αυτή ρουφάει μπαταρία

σαν το led δεν υπάρχει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dan_ru.ProfReminder

 

Εγώ έχω βάλει ανά ένα λεπτό να με ειδοποιεί με έναν ήχο όταν έχω αναπάντητες, μηνύματα κλπ.

Έχει πολλές επιλογές να το ρυθμίσεις όπως θέλεις

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις. Δοκιμασα καμμια 20ρια εφαρμογες με φωτακι στην οθονη αλλα μονο μια δουλεψε και μονο για μια φορα. Αλλα εφ οσον μου λετε θα ροκανιζει την μπαταρια δεν θα το προσπαθησω αλλο. Θα κανω μια προσπαθεια με την εφαρμογη ηχου οπως λεει ο φιλος pektis7 μπας και με βολεψει. Για μενα κινητο χωρις καποιου ειδους notification ειναι αιτια αλλαγης..Ευχαριστω.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Έχει ρύθμιση το viber να μην αποθηκεύει αυτόματα στη γκαλερί ή να μειώσεις την ποιότητα και το μέγεθος των αρχείων. Δες ρυθμίσεις, μέσα κι αποθηκευτικός χώρος.

 

Και τα δυο τα εχω ηδη ετσι ρυθμισμενα απο την αρχη...

 

Δεν μπορω να σβησω ολα τα μηνυματα μιας συνομιλιας, διχως να διαγραφω απο αυτην;

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο τα εχω ηδη ετσι ρυθμισμενα απο την αρχη...

 

Δεν μπορω να σβησω ολα τα μηνυματα μιας συνομιλιας, διχως να διαγραφω απο αυτην;

 

επελεξε ολα τα μηνυματα εκτος από κανα δυο προσφατα και διεγραψε τα. ετσι και θα διαγραφουν τα μηνυματα και θα παραμεινεις στην συνομιλια που θες

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

τι ωραια που νιωθω οταν διαβαζω τετοια μηνυματα και χρησιμοποιω telegram :D

 

Αυτό ακριβώς! Ας κάθονται οι άλλοι στα βαημπέρια τους!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ενώ ξεκίνησε καλά οποίος μπούρδος θέλει σε βρίσκει στο Viber.....ουστ!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Να μην έχει like το φόρουμ.. :respect:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...