Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά έχει βρεθεί λύση για το πρόβλημα που εμφανίζει το Twitter σε pie και δεν κάνει ανανέωση των tweet μέσω WiFi, μόνον;;;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κύριοι, αναζητώ δύο εφαρμογές για το κινητό της γυναίκας μου. Έχει το Motorola moto g5s και αναβαθμίστηκε πρόσφατα σε 8.1.0. Είχε δύο εφαρμογές που λειτουργούσαν άψογα με android 7 και τώρα όχι. Η πρώτη εφαρμογή ήταν το gravity screen και κράταγε ανοικτή την οθόνη όσο κράταγε το κινητό στα χέρια της. Screen on by motion δηλαδή. Δεν λειτουργεί πλέον και έψαξα στο playstore αλλά δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο. Έχετε κάτι υπόψιν? Η δεύτερη εφαρμογή που δεν λειτουργεί είναι καταγραφής κλήσεων. Πάλι στο android 7 λειτουργούσε και τώρα όχι. Έχετε να μου προτείνεται κάποια? Δοκίμασα κάποιες αλλά δεν λειτουργούν με τίποτα.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κύριοι, αναζητώ δύο εφαρμογές για το κινητό της γυναίκας μου. Έχει το Motorola moto g5s και αναβαθμίστηκε πρόσφατα σε 8.1.0. Είχε δύο εφαρμογές που λειτουργούσαν άψογα με android 7 και τώρα όχι. Η πρώτη εφαρμογή ήταν το gravity screen και κράταγε ανοικτή την οθόνη όσο κράταγε το κινητό στα χέρια της. Screen on by motion δηλαδή. Δεν λειτουργεί πλέον και έψαξα στο playstore αλλά δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο. Έχετε κάτι υπόψιν? Η δεύτερη εφαρμογή που δεν λειτουργεί είναι καταγραφής κλήσεων. Πάλι στο android 7 λειτουργούσε και τώρα όχι. Έχετε να μου προτείνεται κάποια? Δοκίμασα κάποιες αλλά δεν λειτουργούν με τίποτα.

Για καταγραφή κλήσεων είχα και έχω το ACR. Λειτουργούσε και σε Oreo και τώρα σε Pie! Όλα αυτά σε Nokia 8.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω εφαρμογη χαρτων με τα παρακατω:

1) να δουλευει καλα στην λειτουργια πεζου

2) να μπορω να την δουλευω οταν δεν εχω σημα (σε λειτουργια πεζου)

3) να βρισκει δορυφορους γρηγορα

4) να εχει επιλογη να κατεβασω χαρτες για την πολη μου μονο

 

χρησιμοποιω here για την ωρα, γιατι το google maps δεν δουλευει χωρις σημα σε λειτουργια πεζου,

αλλα την τελευταια φορα που το δουλεψα ουτε δορυφορο βρηκε ευκολα, ουτε η λειτουργια πεζου του με αφησε ικανοποιημενο ιδιαιτερα,

χωρια που μου φαινεται σπαστικο να σε αναγκαζει να κατεβασεις ολοκληρη την χωρα οταν χρειαζεσαι της πολης μονο

 

υπαρχει τετοια εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω εφαρμογη χαρτων με τα παρακατω:

 

1) να δουλευει καλα στην λειτουργια πεζου

 

2) να μπορω να την δουλευω οταν δεν εχω σημα (σε λειτουργια πεζου)

 

3) να βρισκει δορυφορους γρηγορα

 

4) να εχει επιλογη να κατεβασω χαρτες για την πολη μου μονο

 

 

 

χρησιμοποιω here για την ωρα, γιατι το google maps δεν δουλευει χωρις σημα σε λειτουργια πεζου,

 

αλλα την τελευταια φορα που το δουλεψα ουτε δορυφορο βρηκε ευκολα, ουτε η λειτουργια πεζου του με αφησε ικανοποιημενο ιδιαιτερα,

 

χωρια που μου φαινεται σπαστικο να σε αναγκαζει να κατεβασεις ολοκληρη την χωρα οταν χρειαζεσαι της πολης μονο

 

 

 

υπαρχει τετοια εφαρμογη;

Το 3 δεν έχει σχέση με την εφαρμογή.

Αν το κινητό έχει θέμα στο να κλειδώσει σήμα, θα έχει ίδιο πρόβλημα με ο,τι εφαρμογή χρησιμοποιήσει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω εφαρμογη χαρτων με τα παρακατω:

1) να δουλευει καλα στην λειτουργια πεζου

2) να μπορω να την δουλευω οταν δεν εχω σημα (σε λειτουργια πεζου)

3) να βρισκει δορυφορους γρηγορα

4) να εχει επιλογη να κατεβασω χαρτες για την πολη μου μονο

 

χρησιμοποιω here για την ωρα, γιατι το google maps δεν δουλευει χωρις σημα σε λειτουργια πεζου,

αλλα την τελευταια φορα που το δουλεψα ουτε δορυφορο βρηκε ευκολα, ουτε η λειτουργια πεζου του με αφησε ικανοποιημενο ιδιαιτερα,

χωρια που μου φαινεται σπαστικο να σε αναγκαζει να κατεβασεις ολοκληρη την χωρα οταν χρειαζεσαι της πολης μονο

 

υπαρχει τετοια εφαρμογη;

 

Στο google maps εχει επιλογή να κατεβασεις χαρτες και να τους δουλευεις εκτος συνδεσης. Επισης μπορεις να κατεβασεις μεμονωμένες περιοχες τις Ελλάδος. Αυτο το δοκιμασες αν σε βολευει??

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Στο google maps εχει επιλογή να κατεβασεις χαρτες και να τους δουλευεις εκτος συνδεσης. Επισης μπορεις να κατεβασεις μεμονωμένες περιοχες τις Ελλάδος. Αυτο το δοκιμασες αν σε βολευει??

 

ναι, το εχω γραψει, δεν δουλευουν οι google maps πεζος χωρις σημα,

μου ειχε τυχει κιολας παλιοτερα, καπου πηγαινα, βρεθηκα σε περιοχη χωρις σημα και

δεν ηξερα που να παω

 

Το 3 δεν έχει σχέση με την εφαρμογή.

Αν το κινητό έχει θέμα στο να κλειδώσει σήμα, θα έχει ίδιο πρόβλημα με ο,τι εφαρμογή χρησιμοποιήσει.

 

το διαβασα αυτο και στα σχολια του hera,

αλλα, κι ομως, το google maps εχει αλλη αισθηση στην ταχυτητα σε σχεση με το here,

οποιος τα εχει δουλεψει, καταλαβαινει

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω εφαρμογη χαρτων με τα παρακατω:

3) να βρισκει δορυφορους γρηγορα

4) να εχει επιλογη να κατεβασω χαρτες για την πολη μου μονο

 

3) Αυτό εξαρτάται από τη συσκευή.

4)Δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

3) οκ, look and feel τοτε, αλλο το "look and feel" του google maps, αλλο του here

4) γιατι δεν υπαρχει; το google το εχει, εστω και στο περιπου

Link to comment
Share on other sites

Έχω τηλεόραση που δεν είναι smart. Το πρόβλημα του streaming το έχω λύσει με ένα chromcast. Υπάρχει τρόπος να κάνω το αντίθετο; Δηλαδή να μπορώ να δω στο κινητό αυτό που παίζει η τηλεόραση;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για καταγραφή κλήσεων είχα και έχω το ACR. Λειτουργούσε και σε Oreo και τώρα σε Pie! Όλα αυτά σε Nokia 8.

Να 'σαι καλά ρε φιλαράκι,λειτουργεί υποδειγματικά και χωρίς περαιτέρω ρυθμίσεις!

 

Λοιπόν το call recorder το λύσαμε.Εχουμε κάποια λύση με εφαρμογή να μένει ανοικτή η οθόνη όσο ανιχνεύει κίνηση?Εκτός του gravity screen που δυστυχώς δεν λειτουργεί πλέον.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λύση για το screen on by motion με το gravity screen που δεν λειτουργούσε.Τελικά δούλεψε,όποιος θέλει ας ακολουθήσει τα παρακάτω βήματα:

 

Κατεβάσεις το gravity screen και ενεργοποιείς την επιλογή να μένει ανοικτή η οθόνη όταν ανιχνεύει κίνηση.Μετά πας και πατάς off στο gravity screen και μετά on.Σε βγάζει στο μενού του κινητού,να δώσεις δικαιώματα διαχειριστή στην εφαρμογή.Το ενεργοποιείς και βγαίνεις.Μετά πας στην βελτιστοποίηση μπαταρίας στις ρυθμίσεις και εξαιρείς την εφαρμογή gravity screen.Επανεκκίνηση το κινητό και είσαι έτοιμος.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Από κατανάλωση μπαταρίας τι λέει; 'Εχεις παρατηρήσει μεγαλύτερη όσο λειτουργεί στο παρασκήνιο;

Θεωρώ πως έχει μηδαμινή κατανάλωση.Πέρα από το Xperia X μου που έχει από την μάνα του επιλογή να μένει ανοικτή η οθόνη κατα την κίνηση,έχω το gravity screen σε ένα τάμπλετ alcatel,σε ένα τάμπλετ Lenovo,και σε ένα Motorola G5s.Σε κανένα εδώ και χρόνια τώρα,δεν το έχω δεί να φαίνεται σαν ποσοστό κατανάλωσης στα στατιστικά μπαταρίας.Σήμερα κι όλας το συνειδητοποίησα καλύτερα αυτό.Ψάχνοντας έβαλα μία παρόμοια εφαρμογή από το play store,και όσο λειτουργούσε στο G5s της γυναίκας μου,πέταξε μήνυμα το android στην μπάρα ειδοποιήσεων ότι τρέχει η συγκεκριμένη εφαρμογή στο παρασκήνιο και ότι καταναλώνει ενέργεια.Ενώ με το gravity screen δεν το πετάει αυτό.Σαν να "περνάει" σαν χαμηλής κατανάλωσης εφαρμογή από το ίδιο το android.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουμε κατεβάσει εκατοντάδες εφαρμογές. Αρκετές τις κρατήσαμε και τις περισσότερες τις διαγράψαμε.

Αυτές που διαγράψαμε είναι στη βιβλιοθήκη. Εγώ θέλω να τις αφαιρέσω από την βιβλιοθήκη, υπάρχει τρόπος για μαζική διαγραφή?

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουμε κατεβάσει εκατοντάδες εφαρμογές. Αρκετές τις κρατήσαμε και τις περισσότερες τις διαγράψαμε.

 

Αυτές που διαγράψαμε είναι στη βιβλιοθήκη. Εγώ θέλω να τις αφαιρέσω από την βιβλιοθήκη, υπάρχει τρόπος για μαζική διαγραφή?

Για μαζική, όχι, δεν έχω βρει κάτι.

Όταν δεν έχω κάτι να κάνω, μπαίνω και αρχίζω να τις σβήνω μία-μία.

 

Δεν έχω ψάξει μήπως υπάρχει κάποια επιλογή για μαζική διαγραφή από τον υπολογιστή, από το site του Google Play.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει κατι στην τελευταια εκδοση του greenify?

Πλεον το εμφανιζει ως ribbon στην lock screen.

Από τότε που πέρασα στο Ρ20 το android 9, ενώ το έκλεινα άνοιγε μόνο του μέχρι να κάνει πρασινοποίηση, μερικές φορές άνοιγε η οθόνη χωρίς λόγο για λίγο και ξαναέκλεινε, και διαπίστωσα ότι περισσότερη μπαταρία έτρωγε πλέον και το απεγκατέστησα.

Link to comment
Share on other sites

Greenify δεν χρειάζεται μετά το Android 8.

Το σύστημα είναι optimised και τσάμπα ασχολείστε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Κάποια εφαρμογή που να ενεργοποιείτε η οθόνη χωρίς να αναγκάζομαι κάθε φορά να πατάω το on/off ;;;

 

Για Huawei t3 ταμπλετ...

 

Στάλθηκε από το AGS-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Κάποια εφαρμογή που να ενεργοποιείτε η οθόνη χωρίς να αναγκάζομαι κάθε φορά να πατάω το on/off ;;;

 

Για Huawei t3 ταμπλετ...

 

Στάλθηκε από το AGS-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ και 5 χρόνια υπάρχει το double tap to wake.

Δεν το υποστηρίζει η συσκευή σου;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω βρει κάτι στις ρυθμίσεις και έχω κάνει την ερώτηση αυτή και στο θέμα της συσκευής μου..

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το Lenovo TAB 4 10 δεν είχε double tap στη Nugat. Μόλις ήρθε η αναβάθμιση σε Oreo, ήρθε και το double tap to wake!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...