Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, έχω ένα πρόβλημα που δεν μπορώ να το λύσω και είναι το εξής : κάποια στιγμή είχα μπει στο online-filmer και κατά λάθος πάτησα το διαφημιστικό που βγάζει όταν επιλέγεις ταινία και από εκεί και πέρα πάντα όταν πατάω το κουμπί και ξεκλειδώνω το κινητό μετά από δέκα δευτερόλεπτα μου εμφανίζει σε πλήρη οθόνη είτε διαφημιστικά είτε εικόνες και βίντεο ακατάλληλου περιεχομένου σαν να με παραπέμπει σε άλλο σαιτ, μήπως υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει να το διορθώσω;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω ένα πρόβλημα που δεν μπορώ να το λύσω και είναι το εξής : κάποια στιγμή είχα μπει στο online-filmer και κατά λάθος πάτησα το διαφημιστικό που βγάζει όταν επιλέγεις ταινία και από εκεί και πέρα πάντα όταν πατάω το κουμπί και ξεκλειδώνω το κινητό μετά από δέκα δευτερόλεπτα μου εμφανίζει σε πλήρη οθόνη είτε διαφημιστικά είτε εικόνες και βίντεο ακατάλληλου περιεχομένου σαν να με παραπέμπει σε άλλο σαιτ, μήπως υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει να το διορθώσω;

ευχαριστώ

Έχεις φάει adware...κατέβασε το malwarebyte από τό playstore και σκάναρε μια το κινητό και θα είσαι οκ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μεγα λαθος να χρησιμοποιει καποιος τετοιες εφαρμογες, ειδικα αν ειναι μαθητης:

πρεπει να λυνει τις ασκησεις με το μυαλο του.

Είναι σαν τα κομπιουτερακια που αποβλακωσαν τα αμερικανακια που λεγαν πριν κατι χρονια…

Στην ηλικία μου χρειάζεται κάτι τέτοιο γιατί δεν έχω την υπομονή να κάθομαι να λύνω ασκήσεις άλγεβρας 10 χρόνια μετά το λύκειο :p δεν τα θυμάμαι και να θελω!

(μη με ρωτάς πως και τι άλλα κάνω άλγεβρα) :D

 

Εγω την προτείνω σαν εφαρμογή! Τώρα το ποιος θα την κατεβάσει και ποιος όχι είναι στην δικιά του κρίση. Βέβαια συμφωνώ ότι πρέπει να προσπαθει κάποιος να τις λύσει μόνος του.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έχεις φάει adware...κατέβασε το malwarebyte από τό playstore και σκάναρε μια το κινητό και θα είσαι οκ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με το malwarebyte αναγνώρισε ένα πρόβλημα εγκατεστημένο αρχείο το οποίο όμως ζητούσε να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, μέσω αυτού όμως βρήκα το virus cleaner (hi security) - Antivirus Booster 2018 διάβασε το αρχείο το έκανα απεγκατασταση και λύθηκε το πρόβλημα.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

με το malwarebyte αναγνώρισε ένα πρόβλημα εγκατεστημένο αρχείο το οποίο όμως ζητούσε να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, μέσω αυτού όμως βρήκα το virus cleaner (hi security) - Antivirus Booster 2018 διάβασε το αρχείο το έκανα απεγκατασταση και λύθηκε το πρόβλημα.

Ευχαριστώ πολύ.

Χαίρομαι που έστω και έμμεσα βρέθηκε η λύση φίλε μου. Άλλη φορά μακριά από online filmer, κατέβασε το terrarium και έχεις τα πάντα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία εφαρμογή με widget που διαλέγεις προκαθορισμένες ρυθμίσεις σε προφίλ ήχου;

Πχ δυνατά, σιγά ,αθόρυβα κτλ ...

Link to comment
Share on other sites

Καμία εφαρμογή με widget που διαλέγεις προκαθορισμένες ρυθμίσεις σε προφίλ ήχου;

Πχ δυνατά, σιγά ,αθόρυβα κτλ ...

 

Δες αυτή εδώ:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ogapps.notificationprofiles

Εκτός από κανονικό widget, έχει και widget στο συρτάρι ειδοποιήσεων, που για μένα είναι πιο βολικό. Τη χρησιμοποιώ καιρό, πολύ καλή εφαρμογή, έχει και backup-restore ρυθμίσεων.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτή αν θες..

https://play.google.com/store/apps/details?id=Orion.Soft

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη στην δουλεια μου κανω πολλες μεταφορες δεδομενων απο παλια android σε καινουργια, υπαρχει καμια εφαρμογη να τα κανει "αυτοματα" ολα; Να παιρνει πχ επαφες, φωτο κτλ και να συνδεω το αλλο τηλ και να τα παιρναει εκει, χωρις να τα κανω εγω χειροκινητα (μεσω υπολογιστη παντα μιλαμε)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

θέλω να ανεβάσω μια φώτο στο google keep προσπαθώ αλλά δεν δημιουργεί σημείωση με την φωτο με τίποτα. ακόμα και μέσα από την εφαρμογή εάν πάω να φτιάξω μια σημείωση με φωτο δεν ανεβαίνει η φώτο! τι γίνεται; ξέρει κανείς;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει σε μένα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

τελικά δεν είχε η εφαρμογή δικαιώματα αποθηκευτικου χώρου. αλλά όταν πήγα να ανεβάσω την φωτο γιατί δεν μου τα ζήτησε; ά ρε Google...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το og YouTube θεωρείται παράνομη εφαρμογή?

 

θεωρητικα ναι

 

 

Γιατι να ειναι παρανομο ? Ειναι δυνατον ? Κατι που ανεβαζει καποιος εκει με δικη του ευθυνη μπορει να ειναι παρανομο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να ειναι παρανομο ? Ειναι δυνατον ? Κατι που ανεβαζει καποιος εκει με δικη του ευθυνη μπορει να ειναι παρανομο.

 

Αν διαβάσεις τους όρους χρήσης του youtube θα δεις ότι είναι παράνομο.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τους όρους χρήσης του youtube θα δεις ότι είναι παράνομο.

 

Παρανομο και προεγακεστημενο σε χιλιαδες χιλιαδων συσκευες απο κατασκευαστες ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παρανομο και προεγακεστημενο σε χιλιαδες χιλιαδων συσκευες απο κατασκευαστες ?

 

Δεν ξέρω καμία συσκευή που έχει προεγκατεστημένο το ogyoutube.

Τώρα να μου πεις εδώ έβαζαν το playstore χωρίς άδεια από την Google, αλλά και πάλι εγώ δεν το έχω δει πουθενά, όπως και επίσης δεν το νομιμοποιεί μια προεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω καμία συσκευή που έχει προεγκατεστημένο το ogyoutube.

Τώρα να μου πεις εδώ έβαζαν το playstore χωρίς άδεια από την Google, αλλά και πάλι εγώ δεν το έχω δει πουθενά, όπως και επίσης δεν το νομιμοποιεί μια προεγκατάσταση.

 

Δικη μου παρανοηση...Μiλαγα για ...youtube.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δικη μου παρανοηση...Μiλαγα για ...youtube.

Το ogyoutube είναι μια τροποποιημένη έκδοση του YouTube (Η Google ΔΕΝ έχει δώσει την συγκατάθεση ..)

Link to comment
Share on other sites

Το ogyoutube είναι μια τροποποιημένη έκδοση του YouTube (Η Google ΔΕΝ έχει δώσει την συγκατάθεση ..)

 

Μαλιστα ..Τι διαφορες εχει ? Δουλευει και σε υπολογιστη ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα ..Τι διαφορες εχει ? Δουλευει και σε υπολογιστη ?
Πώς γίνεται να ρωτάς αν δουλεύει σε υπολογιστή, όταν μιλάμε για εφαρμογή κινητού;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα ..Τι διαφορες εχει ? Δουλευει και σε υπολογιστη ?

Οι κυριότερες είναι ...

1: Σου επιτρέπει να κατεβάζεις τα video η μόνο το ήχο (μετατροπή σε mp3..κτλ)

2: playback στο παρασκήνιο

3: pip δυνατότητα ( picture in picture)

To ogyoutube ειναι Μονο για Android (η ανάπτυξη του δυστυχώς έχει σταματήσει .. υπάρχουν άλλες εφαρμογές ,mods που σου επιτρέπουν όλα αυτά)

Εάν αναφέρεσαι σε Windows εκεί μπορείς να κάνεις παρόμοια πράγματα μέσα από το εκάστοτε browser ..μέσο addon)

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα ..Τι διαφορες εχει ? Δουλευει και σε υπολογιστη ?

 

Για να σε βοηθήσω αν και είναι offtopic...

 

Freemake Video Downloader για υπολογιστή και είσαι κομπλέ και free ;):cool::D

 

http://yoursmiles.org/tsmile/forum/t1233.gifhttp://yoursmiles.org/tsmile/forum/t1233.gifhttp://yoursmiles.org/tsmile/forum/t1233.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...