Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@OAL

Speaker Boost

Volume Booster

 

 

Opera Max συμπιέσει τα δεδομένα των περισσότερων εφαρμογών που μπορεί να έχει κανείς εγκατεστημένες στο τηλέφωνο.

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε τον Naked Browser. Ειναι οτι πιο ασχημο κυκλοφορει στο γαλαξια μας ελευθερο, αλλα υποσχεται περισσοτερο privacy. Δοκιμασε το και πες μας τα αποτελεσματα.

 

off-topic: Με ποιο προγραμμα εκανες το monitoring??

 

Τον δοκίμασα το μεσημέρι και δε μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου. Δε θέλω να το θυμάμαι! :lol:

Το τεστ μου έγινε σε τεστ ασύρματο δίκτυο παγιδευμένο με σνίφερ σε pc.

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

@OAL

Speaker Boost

Volume Booster

 

 

Opera Max συμπιέσει τα δεδομένα των περισσότερων εφαρμογών που μπορεί να έχει κανείς εγκατεστημένες στο τηλέφωνο.

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι γιατι θα μου σπασει να νευρα....εχω το viber το οποιο καθε τοσο σταματαει να μου δειχνει φωτο κ ονομα επαφης κ δειχνει μονο το νουμερο με +30 μπροστα.αυτο.φτιαχνει μονο με απεγκατασταση κ.νεα εγκατασταση.ειναι καποιο bug της εφαρμογης η κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι γιατι θα μου σπασει να νευρα....εχω το viber το οποιο καθε τοσο σταματαει να μου δειχνει φωτο κ ονομα επαφης κ δειχνει μονο το νουμερο με +30 μπροστα.αυτο.φτιαχνει μονο με απεγκατασταση κ.νεα εγκατασταση.ειναι καποιο bug της εφαρμογης η κατι αλλο?

 

Aυτο μου το κανει και μενα για καποιον λογο. Μαλλον προς bug μου φαινεται.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή σαν endomondo ή sports tracker αλλά για αυτοκίνητο;

Δηλαδή να την βάλεις ας πούμε σε ταξίδι και να σου καταγράφει τη διαδρομή, μέση ταχύτητα και διάφορες τέτοιες πληροφορίες.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.picitup.iOnRoad.pro

Και πολλά περισσότερα από αυτό που ζητάς. Δοκίμασε πρώτη τη free έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Ψάχνω μια απλή εφαρμογή που να κάνεις bookmark το σημείο που βρίσκεσαι

και στην συνέχεια να σου δείχνει την κατεύθυνση προς την οποία πρέπει να πας με ένα βέλος, και την απόσταση (σε μέτρα)

 

Δεν θέλω να φορτώνει χάρτες, απλά ένα βέλος και την απόσταση...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή πού να προσθέτω ένα site για παράδειγμα το techgear η digitallife και να το κάνει σαν περιοδικό ώστε να το διαβάζει καποιοε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης προσπαθώ να κάνω log in στο flipboard με το FB account και μου βγάζει αυτό το μήνυμα ότι είμαι συνδεδεμένος με πολλαπλούς λογαριασμούς κτλπ καθ δε με συνδέει.... Πως λύνεται αυτό?

 

Επίσης υπαρχει κάποιο προγράμμα η plug in σε κάποιο browser που οταν ειμαι σε ενα άρθρο και δε ξέρω μια λέξη να πατάω πάνω της και να μου δείχνει την μετάφραση της?

Edited by Carpe_Diem
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή πού να προσθέτω ένα site για παράδειγμα το techgear η digitallife και να το κάνει σαν περιοδικό ώστε να το διαβάζει καποιοε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης προσπαθώ να κάνω log in στο flipboard με το FB account και μου βγάζει αυτό το μήνυμα ότι είμαι συνδεδεμένος με πολλαπλούς λογαριασμούς κτλπ καθ δε με συνδέει.... Πως λύνεται αυτό?

 

Επίσης υπαρχει κάποιο προγράμμα η plug in σε κάποιο browser που οταν ειμαι σε ενα άρθρο και δε ξέρω μια λέξη να πατάω πάνω της και να μου δείχνει την μετάφραση της?

 

Το feedly σου κανει τη δουλειά αυτή

Όσο ζω , μαθαίνω ...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπαρχει κάποιο προγράμμα η plug in σε κάποιο browser που οταν ειμαι σε ενα άρθρο και δε ξέρω μια λέξη να πατάω πάνω της και να μου δείχνει την μετάφραση της?

 

Babylon Translator

•••
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Ψάχνω μια απλή εφαρμογή που να κάνεις bookmark το σημείο που βρίσκεσαι

και στην συνέχεια να σου δείχνει την κατεύθυνση προς την οποία πρέπει να πας με ένα βέλος, και την απόσταση (σε μέτρα)

 

Δεν θέλω να φορτώνει χάρτες, απλά ένα βέλος και την απόσταση...

 

Για δες το my tracks

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μια εφαρμογή απλή που να υπενθυμίζει κάθε Χ λεπτά για μη διαβασμένα μηνύματα και αναπάντητες κλήσεις
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μια εφαρμογή απλή που να υπενθυμίζει κάθε Χ λεπτά για μη διαβασμένα μηνύματα και αναπάντητες κλήσεις

 

To λαμπάκι που αναβοσβήνει στο θυμίζει συνεχώς, αλλιώς βάλε ένα αλαρμ στο ρολόι με αυτόματο snooze κάθε 5 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μια εφαρμογή απλή που να υπενθυμίζει κάθε Χ λεπτά για μη διαβασμένα μηνύματα και αναπάντητες κλήσεις

 

Αν έχει και led στο κινητό, μπορείς να βάλεις το lightflow το οποίο αν δεν κάνω λάθος μπορείς να βάζεις και ήχο να σου υπενθυμίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποια εφαρμογή που να αναγνωρίζει-μεταβάλει αρχείου τύπου Apache OpenOffice?

 

Το office suite το πρόσθεσε πριν λίγους μήνες, αλλά δε μπορείς να τα επεξεργαστείς.

Επίσης https://play.google.com/store/apps/details?id=at.tomtasche.reader πάλι το ίδιο.

 

Υπάρχει και αυτή η οποία είναι σχετικά καινούρια και μπορείς να επεξεργαστείς τα αρχεία. Είναι η πιο πλήρης, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andropenoffice

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Ψάχνω μια απλή εφαρμογή που να κάνεις bookmark το σημείο που βρίσκεσαι

και στην συνέχεια να σου δείχνει την κατεύθυνση προς την οποία πρέπει να πας με ένα βέλος, και την απόσταση (σε μέτρα)

 

Δεν θέλω να φορτώνει χάρτες, απλά ένα βέλος και την απόσταση...

 

 

Με την ευκαιρία αυτής της ερώτησης να πω ότι ίσως η καλύτερη εφαρμογή που έχω κατεβάσει είναι το GPS status pro. Καλιμπραρεις πιξιδα και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δουλεύει το βελάκι σωστά στο google maps. Έχει πολλές χρήσιμες πληροφορίες για τους δορυφόρους που πιάνεις και όλους τους Αρβανίτες (χαχα edit . Το καταραμένο auto correct του TouchPal. Αισθητήρες ήθελα να πω) του κινητού, συν φανταστική πιξιδα.

 

Επίσης κανείς "save waypoints" και αν δεν κάνω λάθος είναι αυτό που ζητάς. (νομιζω)

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία αυτής της ερώτησης να πω ότι ίσως η καλύτερη εφαρμογή που έχω κατεβάσει είναι το GPS status pro. Καλιμπραρεις πιξιδα και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δουλεύει το βελάκι σωστά στο google maps. Έχει πολλές χρήσιμες πληροφορίες για τους δορυφόρους που πιάνεις και όλους τους Αρβανίτες (χαχα edit . Το καταραμένο auto correct του TouchPal. Αισθητήρες ήθελα να πω) του κινητού, συν φανταστική πιξιδα.

 

Επίσης κανείς "save waypoints" και αν δεν κάνω λάθος είναι αυτό που ζητάς. (νομιζω)

 

Βασικά αυτό ζητούσα (πάνω κάτω): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.edwardkim.android.carlocatorfull&hl=el

 

Ερώτηση:

Ξέρετε κανένα Mp3 player (εκτός του poweramp) που όταν τελειώνει η αναπαραγωγή ενός καταλόγου / CD να συνεχίζει στον επόμενο;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα με το adaway; πολλές φορές είναι αδύνατο να ανανεωθούν τα host files. Δεν έχει λέει πρόσβαση root και διάφορα άλλα κουλά
Link to comment
Share on other sites

@cb600f

Με 2.8 το τσέκαρα μου έκανε κανονικά της ανανεώσεις στα host files.

Κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αρκεί να το υποστηρίζει σε hardware η συσκευή. Αν δεν είχε εξ αρχής ραδιόφωνο αποκλείεται με εφαρμογή να αποκτήσει.

Μία τέτοια εφαρμογή είναι το Spirit FM

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mikersmicros.fm_unlock

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...