Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σου αρεσε το scrollαρισμα του? εγω που τον δοκιμασα ενταξει καλος ηταν αλλα δεν μου αρεσε το scroll και επεστραψα σε κλασσικες αξιες uc k opera mobile

 

Ναι ρε μια χαρά όλα.Δεν ξέρω και τι κινητό έχεις φίλος και σε κάνει νούμερα.θα πετάξω τον dolphin με φαίνεται.Αλλά δεν κατεβάζει από uploaded, τον ήθελα να σβήσω τον κωλο όπερα αλλά τζίφος

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε μια χαρά όλα.Δεν ξέρω και τι κινητό έχεις φίλος και σε κάνει νούμερα.θα πετάξω τον dolphin με φαίνεται.Αλλά δεν κατεβάζει από uploaded, τον ήθελα να σβήσω τον κωλο όπερα αλλά τζίφος

 

To s advance εχω δεν νομιζω ν φταει το κινητο!anyway ο καθενας οτι τον βολευει :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ξερετε καποια εφαρμογη για να γινει η notification bar διαφανης? Εχω το S3 με root. Ευχαριστω πολυ

 

Φίλε μου και εγώ από χτες αυτό ψάχνω και το μόνο που βρήκα είναι το Super status bar.

Δουλεύει μεν αλλά κολλάει κάποιες φορές όταν κατεβάζω την notification και δεν έχω βρει ακόμα τον τρόπο να μου εμφανίζει τις ειδοποιήσεις.

Επίσης έχει αρκετά themes.

Ιδού και μια εικόνα αυτού που κάνει

http://i402.photobucket.com/albums/pp110/cinemusic/My%20phone%20screenshots/Screenshot_2013-08-11-22-00-29_zps9c5f05b6.png

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εγώ από χτες αυτό ψάχνω και το μόνο που βρήκα είναι το Super status bar.

Δουλεύει μεν αλλά κολλάει κάποιες φορές όταν κατεβάζω την notification και δεν έχω βρει ακόμα τον τρόπο να μου εμφανίζει τις ειδοποιήσεις.

Επίσης έχει αρκετά themes.

Ιδού και μια εικόνα αυτού που κάνει

-εικονα-

 

σε ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω, αλλα θα ψαξω και γω για κατι διαφορετικο και αν βρω κατι θα επανελθω.

Αν καποιος αλλος φιλος ξερει και κατι αλλο ας το ποσταρει

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα search και βρηκα αυτο.

Κανει;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.firezenk.ssb

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε μια χαρά όλα.Δεν ξέρω και τι κινητό έχεις φίλος και σε κάνει νούμερα.θα πετάξω τον dolphin με φαίνεται.Αλλά δεν κατεβάζει από uploaded, τον ήθελα να σβήσω τον κωλο όπερα αλλά τζίφος

 

Σχετικά με uploaded και παρόμοιους file hosts ο opera η ο Firefox είναι μονόδρομος δυστυχώς...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω, αλλα θα ψαξω και γω για κατι διαφορετικο και αν βρω κατι θα επανελθω.

Αν καποιος αλλος φιλος ξερει και κατι αλλο ας το ποσταρει

 

Αφού είσαι root με μια αναζήτηση για galaxy s3 transparent status bar στο xda ή στο google θα σου βγάλει αρκετά αποτελέσματα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με uploaded και παρόμοιους file hosts ο opera η ο Firefox είναι μονόδρομος δυστυχώς...

 

Ο φοξ σέρνεται δυστυχώς άσε πού δεν κατεβάζει από uploaded μόνο,τεσπα πέταξα τον dolphin κάι κράτησα τον boat

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω, αλλα θα ψαξω και γω για κατι διαφορετικο και αν βρω κατι θα επανελθω.

Αν καποιος αλλος φιλος ξερει και κατι αλλο ας το ποσταρει

 

Τελικά το έβγαλα το super status bar γιατί όχι μόνο σούπερ δεν ήταν αλλά μου έσπασε και τα νεύρα με τα κολλήματα του.

Το ψάξιμο συνεχίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για status bars μην ψάχνετε. Κάθε φορά θα καταλήγετε με ένα σάπιο πράγμα στο πάνω μέρος του κινητού που θα κολλαει και θα κάνει force close συνέχεια. Όσα έχω βρει είναι έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έβγαλα το super status bar γιατί όχι μόνο σούπερ δεν ήταν αλλά μου έσπασε και τα νεύρα με τα κολλήματα του.

Το ψάξιμο συνεχίζεται.

 

Το συγκεκριμένο έχει αξιολόγιση 3/5 στο Play. Είναι όντως ρίσκο.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Guys έχω το Nova Launcher αλλα δν έχω βρει πως να κάνω rearrange τις εφαρμογές, τις έχει ταξινομημενες με αλφαβητική σειρά.

 

Και μια ακόμα ερώτηση. Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να αντικαταστησει τον παραδοσιακό swipe για την απάντηση εισερχομένων κλήσεων?

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρήκα αυτή τη λίστα με νέες και «άγνωστες» εφαρμογές.

Ρίξτε μια ματιά.

http://www.androidpolice.com/2013/08/12/39-best-and-2-wtf-new-android-apps-and-live-wallpapers-from-the-last-2-weeks-73013-81213/#apps

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update του Viber μου ενεργοποίησε να φαίνεται η τοποθεσία μου και δεν βρίσκω πουθενά στις ρυθμίσεις επιλογή για απενεργοποίηση. Τί παρατήρησε κάνεις άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Για αυτήν την εβδομάδα σε προσφορά το Tapatalk 4 που πέρασε σε σταθερή έκδοση στα 0,75€. Το χρησιμοποίησα για λίγο σήμερα και δείχνει ανώτερο από τις προηγούμενες beta κυκλοφορίες. Δεν ξέρω αν είναι σε θέση να συναγωνιστεί την έκδοση 2 αλλά το βάρος της μελλοντικής ανάπτυξης της εφαρμογής θα πέσει στην τελευταία έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update του Viber μου ενεργοποίησε να φαίνεται η τοποθεσία μου και δεν βρίσκω πουθενά στις ρυθμίσεις επιλογή για απενεργοποίηση. Τί παρατήρησε κάνεις άλλος;

 

Πας να γραψεις μηνυμα και εχει ενα μικρο βελακι διπλα(οχι αυτο που στελνει το μηνυμα,το αλλο) το κανεις κλικ και απενεργοποιει τη θεση σου

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μου εμπειρία με Android με το Galaxy S4. Έχω κάποιες απορίες:

1. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που μόνο μέσω IR (ή bluetooth) χωρίς επιπλέον συσκευή για remote control σε ψηφιακούς δέκτες dvb-t (μάρκα IQ).

2. Που μπορώ να βρω την εξήγηση των εικονιδίων που βγάζει πάνω ψηλά στην οθόνη; Βρήκα αρκετά σε μια σελίδα αλλά υπάρχει κάποιο στην οθόνη μου που δεν το βρήκα.

3. Όταν γράφω μήνυμα στα ελληνικά μου γράφει μόνο κεφαλαία. Πως το κάνω να γράφει κανονικά το πρώτο γράμμα κάθε πρότασης κεφαλαία (μόνο);

4. Πως μπορώ να βεβαιωθώ ότι εκτός κι είμαι συνδεδεμένος με wifi ΔΕΝ θα ενώνεται αλλιώς με το internet ; (έχω απενεργοποιήσει το 3G)

Edited by Legendace
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για μια εφαρμογη οπως το notpad στο pc για να κρατα σημειωσεις και μια εφαρμογη οπου μπορει να συνδει pc με android device και να στελνει αρχεια ασυρματα χωρις bluetooth η ακομη και χωρις wi-fi
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για μια εφαρμογη οπως το notpad στο pc για να κρατα σημειωσεις και μια εφαρμογη οπου μπορει να συνδει pc με android device και να στελνει αρχεια ασυρματα χωρις bluetooth η ακομη και χωρις wi-fi

 

Το Smemo που εχουμε στα S3 μας δεν σε βολευει???

Ψαχνεις δηλαδη κατι πιο απλο ή με περισσοτερες επιλογες???

Επισης στο δευτερο ερωτημα σου λες να στελνει ασυρματα χωρις bluetooth και αν γινεται και χωρις wifi....

Ε δεν εμεινε και κανενας αλλος τροπος ασυρματης συνδεσης.....

Εσυ τι ειχες στο μυαλο σου...?

Να συνδεθουν πως μεταξυ τους?

Εχεις δει τιποτα περιεργο σε κανενα βιντεακι...???

Με καποιο εξτρα μηχανημα πχ......???

 

Οσο για τον φιλο απο πανω...

Τα ερωτηματα 2 , 3 , 4 πρεπει να γινουν στο thread της συσκευης του.....

(Πχ τα γραμματα στα κανει κεφαλαια επιτηδες.....για να μπορεις να στελνεις 160 χαρακτηρες.....αλλα καλυτερα θα στα εξηγησουν στο νημα του s4.)

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Το Smemo που εχουμε στα S3 μας δεν σε βολευει???

Ψαχνεις δηλαδη κατι πιο απλο ή με περισσοτερες επιλογες???

Επισης στο δευτερο ερωτημα σου λες να στελνει ασυρματα χωρις bluetooth και αν γινεται και χωρις wifi....

Ε δεν εμεινε και κανενας αλλος τροπος ασυρματης συνδεσης.....

Εσυ τι ειχες στο μυαλο σου...?

Να συνδεθουν πως μεταξυ τους?

Εχεις δει τιποτα περιεργο σε κανενα βιντεακι...???

Με καποιο εξτρα μηχανημα πχ......???

 

Οσο για τον φιλο απο πανω...

Τα ερωτηματα 2 , 3 , 4 πρεπει να γινουν στο thread της συσκευης του.....

(Πχ τα γραμματα στα κανει κεφαλαια επιτηδες.....για να μπορεις να στελνεις 160 χαρακτηρες.....αλλα καλυτερα θα στα εξηγησουν στο νημα του s4.)

 

το smemo για να πω την αληθεια δεν με βολευει και τοσο πολυ και θα προτιμουσα κατι σαν το σημειωματαριο στο pc η ακομη και σαν το office της microsoft. για την ασυρματη συνδεση μια χαρα μου ειναι το kies μεσω wi-fi.

 

προσφατα ειχα δει ενα περιεργο βιντεακι που ο τυπος ισχυριζοταν οτι συνεδεε το android κινητο του με το pc ασυρματα χωρις wifi η bluetooth και γραψα εδω για να δω κατα ποσο ισχυει...

Link to comment
Share on other sites

προσφατα ειχα δει ενα περιεργο βιντεακι που ο τυπος ισχυριζοταν οτι συνεδεε το android κινητο του με το pc ασυρματα χωρις wifi η bluetooth και γραψα εδω για να δω κατα ποσο ισχυει...

Μαλλον με 3G θα συνδεθηκε μεσω καταλληλων εφαρμογων (πχ teamviewer).

Αν εννοεις συνδεση με ηυ, χωρις καθολου δικτυο και καλωδιο.....το φαγες το αστειο.:D

Link to comment
Share on other sites

το smemo για να πω την αληθεια δεν με βολευει και τοσο πολυ και θα προτιμουσα κατι σαν το σημειωματαριο στο pc η ακομη και σαν το office της microsoft. για την ασυρματη συνδεση μια χαρα μου ειναι το kies μεσω wi-fi.

 

προσφατα ειχα δει ενα περιεργο βιντεακι που ο τυπος ισχυριζοταν οτι συνεδεε το android κινητο του με το pc ασυρματα χωρις wifi η bluetooth και γραψα εδω για να δω κατα ποσο ισχυει...

 

Α ενταξει το πιασα...θες δηλαδη κατι πιο απλο....

Για το βιντεακι τωρα...Γενικα ειμαι λιγο δυσπιστος με αυτους που κανουν κατι και δεν εξηγουν ΠΩΣ το εκαναν.....

Θα σου στειλω ενα pm να σου πω κατι σχετικα με τη χρηση του. Smemo......

Μην κουραζουμε και αυτους που μας διαβαζουν εδω......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...