Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιεργο...

Το ειχα και στην ics και στην jb και δουλευει μια χαρα,δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα.Γιατι δεν στελνεις ενα μηνυμα στον developer?

Και με την στοκ εφαρμογη και με το handcent sms δουλευει μια χαρα (xperia s)

 

Το θέμα με τα μηνύματα δε με απασχολεί τόσο καθώς έχω τη συσκευή συνεχώς δίπλα μου.

 

Να δώσω τα στατιστικά της μπαταρίας να μου πείτε αν έχει κάνει δουλειά: Εγκαθιστώ την εφαρμογή χθες το βράδυ με 66% μπαταρία και ενεργοποιημένο το ξυπνητήρι, σήμερα το πρωί στις 12 είχε 61% μπαταρία και τώρα με 15 σταλμένα μηνύματα, 3 λεπτά κλήσεων και καθόλου ίντερνετ (με όλα απενεργοποιημένα - συγχρονισμός, gps, δεδομένα κτλ) η μπαταρία είναι στο 43%.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω πιστευω οτι οταν χρησιμοποιεις το κινητο σε βοηθανε αυτου του ειδους οι εφαρμογες.Απλα σε διευκολυνουν σε αυτοματες λειτουργιες που θα επρεπε να κανεις καθε μερα και καθε στιγμη που δεν χρησιμοποιεις το κινητο σου.

 

Γυρω στα 29ΜΒ μου δειχνει καταναλωση.

 

Το βραδυ σε λειτουργια πτησης εφαγε 1% σε 6 ωρες περιπου.

Ηδη ειμαι στην 3η μερα και 19% υπολοιπο με την νορμαλ μου χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Στα προηγουμενα τηλεφωνα, χρησιμοποιουσα το root call blocker.

Τωρα σε αυτο δεν παιζει.

Καποιες αλλες εφαρμογες που δοκιμασα δεν ηταν τοσο καλες. Χτυπουσε μια φορα το τηλεφωνο και μετα εκλεινε.

Καποια αλλη εφαρμογή εξίσου καλή με το root call blocker εχετε να προτεινετε;

 

Εγω χρησιμποιώ την εφαρμογή

Advnaced Call Manager και κάνει αυτό που ζητάς. :)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω, αλλα ειναι μονο για symbian :confused:

 

 

Εδώ μιλάμε για android όχι για symbian....

 

 

Ρε παιδιά....Είναι και για android. Αφού σας είπα ότι το χρησιμοποιώ.

 

Πατήστε το download και θα σας ρωτήσει για ποιό λειτουργικό θέλετε....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά....Είναι και για android. Αφού σας είπα ότι το χρησιμοποιώ.

 

Πατήστε το download και θα σας ρωτήσει για ποιό λειτουργικό θέλετε....

Δεν αφήνει να επιλέξουμε android, μονο symbian.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφήνει να επιλέξουμε android, μονο symbian.

 

Μήπως εννοεί αυτο;

 

 

http://android.m.brothersoft.com/advanced_call_manager-4812.html

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Δεν αφήνει να επιλέξουμε android, μονο symbian.

 

 

 

Ναι αυτό εννοώ.....Μου κάνει εντύπωση που δεν αφήνει να επιλέξεις android.

 

Από το ίδιο site το είχα αγοράσει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

καμια παραπλησια εφαρμογη του adaware που σταματαει τις διαφημησεις εχει βρει κανεις??

 

Αdfree, θα χρειαστεί να ψάξεις το apk απ'το Goοgle όμως για να το κατεβάσεις. Το χρησιμοποιώ χρόνια.:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

καμια παραπλησια εφαρμογη του adaware που σταματαει τις διαφημησεις εχει βρει κανεις??

 

 

 

Αdfree, θα χρειαστεί να ψάξεις το apk απ'το Goοgle όμως για να το κατεβάσεις. Το χρησιμοποιώ χρόνια.:)

 

 

Πάρτο....

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργει μονο σε root συσκευες??

 

Ναι, αν δεν είσαι ροοτ δεν μπορείς να έχεις τέτοιου είδους εφαρμογές..

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όλα αυτά που μπλοκάρουν διαφημίσεις λειτουργούν μόνο σε root.

 

Edit : με πρόλαβε ο motomoto00

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω root. Εχω κάτι viber, tango και διάφορες τέτοιες εφαρμογές που δεν θέλω να μένουν ανοικτές και να τρώνε ραμ, μήπως υπάρχει κανένας τρόπος ή εφαρμογή που να τις κλείνει; νομίζω το greenify κάνει κάτι αντίστοιχο αλλά όπως είπα δεν έχω root.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω root. Εχω κάτι viber, tango και διάφορες τέτοιες εφαρμογές που δεν θέλω να μένουν ανοικτές και να τρώνε ραμ, μήπως υπάρχει κανένας τρόπος ή εφαρμογή που να τις κλείνει; νομίζω το greenify κάνει κάτι αντίστοιχο αλλά όπως είπα δεν έχω root.

 

Το βαιμπερ οταν το κλεισεις κλεινει. Το τανγκο τρεχει απο κατω.

Μπορεις να τα κλεινεις απ τη διαχειριση των εφαρμογων, αλλα ξανανοιγουν μονα τους τα περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε το viber νομιζω κλεινει γιατι αν εκλεινε τοτε πως γινεται αν σε παιρνει τηλ. καποιος απο το viber να το ανοιγει αμεσως αν δεν ετρεχε απο πισω?

 

Απλα μπορει να μην το δειχνει στις ανοιχτες εφαρμογες οπως το tango.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε το viber νομιζω κλεινει γιατι αν εκλεινε τοτε πως γινεται αν σε παιρνει τηλ. καποιος απο το viber να το ανοιγει αμεσως αν δεν ετρεχε απο πισω?

 

Απλα μπορει να μην το δειχνει στις ανοιχτες εφαρμογες οπως το tango.

Viber>περισσότερες επιλογές>ΕΞΟΔΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Viber>περισσότερες επιλογές>ΕΞΟΔΟΣ

Μαλλον ΔΕΝ διαβασες τι ακριβως εγραψα διαβασε ακομα μια φορα το ποστ που εκανα ποιο πανω και θα καταλαβεις οτι εννοω οτι μπορει να ΜΗΝ το δειχνει στις ανοιχτες εφαρμογες αλλα η υπηρεσια του προγραμματος παραμενει ανοιχτη.

Link to comment
Share on other sites

To greenify ειναι απλά must have για android 4 και άνω.Τώρα όποιος δε θέλει να κάνει root, σεβαστό.Αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι άλλο που να κάνει την ίδια δουλειά με ή χωρίς root.Επόμενη λύση ειναι η απεγκατάσταση των εφαρμογών που δεν χρησιμοποιεί κάποιος καθημερινά και επανεγκατάσταση για όταν την χρειαστεί.Με το greenify ξέρεις ότι η χ,ψ, εφαρμογή ειναι εκεί για όταν την χρειαστείς και παράλληλα δεν καταναλώνει πόρους όταν δεν την χρησιμοποιείς.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε το viber νομιζω κλεινει γιατι αν εκλεινε τοτε πως γινεται αν σε παιρνει τηλ. καποιος απο το viber να το ανοιγει αμεσως αν δεν ετρεχε απο πισω?

 

Απλα μπορει να μην το δειχνει στις ανοιχτες εφαρμογες οπως το tango.

 

Το Viber κλεινει αλλα απλως αφηνει εναν ''διακοπτη'' στα sms ωστε αν λαβει καποιος μηνυμα να ανοιξει την εφαρμογη.

Η βασικη εφαρμογη παραμενει κλειστη αφηνοντας ελευθερους τους πορους.

Link to comment
Share on other sites

Με την σημερινή ενημέρωση του Tapatalk, μπήκε και η ένδειξη για τα "εξερχόμενα" μηνύματα.. :)

 

Edit: Με πρόλαβε ο φίλος @maarinos..

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ΔΕΝ διαβασες τι ακριβως εγραψα διαβασε ακομα μια φορα το ποστ που εκανα ποιο πανω και θα καταλαβεις οτι εννοω οτι μπορει να ΜΗΝ το δειχνει στις ανοιχτες εφαρμογες αλλα η υπηρεσια του προγραμματος παραμενει ανοιχτη.

 

Μόλις πατήσω έξοδο δεν το βρίσκω ούτε στην Εμφάνιση διεργασιών μνήμη cache ούτε στο Εμφάνιση υπηρεσιών σε χρήση με την ram να ΕΛΕΥΘΕΡΩΝΕΤΑΙ..Το ίδιο και στον application manager του avast. Άρα η εφαρμογή είναι ΚΛΕΙΣΤΗ.

 

Το Viber κλεινει αλλα απλως αφηνει εναν ''διακοπτη'' στα sms ωστε αν λαβει καποιος μηνυμα να ανοιξει την εφαρμογη.

Η βασικη εφαρμογη παραμενει κλειστη αφηνοντας ελευθερους τους πορους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...