Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών και διαγραφεί όλων των δεδομένων χρήστη.. Το κινητό είχε μόνο τους βασικούς φακέλους..

Παρόλα αυτά, έβγαλε το ίδιο nick όταν την εγκατέστησα..

 

Εννοεις ψευδωνυμο η εμειλ;

Για δοκιμασε να εγκαταστησεις την εφαρμογη χωρις ιντερνετ.

Αν επικοινωνει με τη μαμα, τοτε εχει συνδεσει το λογαριασμο σου με αυτο το ψευδωνυμο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να τραβάει φωτογραφίες με κλειστή την οθόνη η καμιά συντόμευση που όταν το πατάς να τραβάει στιγμιαία φωτογραφία; ευχαριστώ

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zecurisoft.mhc1202&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS56ZWN1cmlzb2Z0Lm1oYzEyMDIiXQ..

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις ψευδωνυμο η εμειλ;

Για δοκιμασε να εγκαταστησεις την εφαρμογη χωρις ιντερνετ.

Αν επικοινωνει με τη μαμα, τοτε εχει συνδεσει το λογαριασμο σου με αυτο το ψευδωνυμο.

 

Επειδή το είχα παρατηρήσει και παλαιότερα που άλλαζα ρομ, είπα να κάνω ένα hard reset στο κινητό και να βάλω το νέο gmail του φίλου.. Υποθέτοντας πως αφού καθαρίστηκαν τα πάντα, και η εφαρμογή θα κατεβεί σε νέο gmail, δεν θα εντοπίσει το παλιό nickname και σκορ..

Έλα μου όμως που το εντοπίζει?? Και παλεύω να βρω τρόπο..

Τους έστειλα και mail, μπας και μου έχει ξεφύγει κάτι.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα παρατηρήσει και παλαιότερα που άλλαζα ρομ, είπα να κάνω ένα hard reset στο κινητό και να βάλω το νέο gmail του φίλου.. Υποθέτοντας πως αφού καθαρίστηκαν τα πάντα, και η εφαρμογή θα κατεβεί σε νέο gmail, δεν θα εντοπίσει το παλιό nickname και σκορ..

Έλα μου όμως που το εντοπίζει?? Και παλεύω να βρω τρόπο..

Τους έστειλα και mail, μπας και μου έχει ξεφύγει κάτι.. :wacko:

 

Προφανως η εφαρμογη διαβαζει το ΙΜΕΙ της συσκευης για να μην εγκαθισταται σε διαφορετικες συσκευες.

Πες τους οτι αλλαξες κινητο ν ακυρωθει το παλιο.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει εγκατεστημένη σε root κινητό την εφαρμογή Caynax A6W και έχει ταυτόχρονα εφαρμογή για μπλοκάρισμα διαφημίσεων, μπορεί να μου πει αν έχουν κοπεί ή συνεχίζει και τους δείχνει;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εφαρμογή screen off and lock την οποία έχω ορίσει με gesture στον nova (κάνω διπλό κλικ και κλείνει η οθόνη) .,Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το WiFi?Να είναι εφαρμογή ουσιαστικά και όχι widget.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εφαρμογή screen off and lock την οποία έχω ορίσει με gesture στον nova (κάνω διπλό κλικ και κλείνει η οθόνη) .,Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το WiFi?Να είναι εφαρμογή ουσιαστικά και όχι widget.

 

Έχεις tasker στην συσκευή σου? Αν ναι κανείς μια task η οποία να κάνει toggle το Wi-Fi (η απλά να το ανοίγει) και μπορείς να την ορίσεις σαν gesture του nova.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις tasker στην συσκευή σου? Αν ναι κανείς μια task η οποία να κάνει toggle το Wi-Fi (η απλά να το ανοίγει) και μπορείς να την ορίσεις σαν gesture του nova.

 

Ρε παληκαρε μπορουμε απο καπου να μαθουμε πως δουλευει το tasker? Εχω καταμπερδευτει μιλαμε...

Link to comment
Share on other sites

Είναι περίεργο πρόγραμμα είναι η αλήθεια αλλά αν πιάσεις το νόημα δεν είναι πολύ δύσκολο να κάνεις 5 πράματα. Μπορείς να κάνεις και πολύ σύνθετα αλλά θέλει λογικά πολύ εμπειρία. Γενικά εγώ βρήκα κάποια tutorials στο YouTube και κατάλαβα με ποια λογική δουλεύει. Από κει και πέρα θέλει και σκέψη να βρεις πως θα δουλεύει η εργασία που θες να σου κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις tasker στην συσκευή σου? Αν ναι κανείς μια task η οποία να κάνει toggle το Wi-Fi (η απλά να το ανοίγει) και μπορείς να την ορίσεις σαν gesture του nova.

 

Ούτε που ξέρω τι είναι το tasker. Κάτι άλλο;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παληκαρε μπορουμε απο καπου να μαθουμε πως δουλευει το tasker? Εχω καταμπερδευτει μιλαμε...

Υπάρχει και αυτή η σελίδα http://tasker.wikidot.com/ επισης εκτος απο το κορυφαίο tasker για δημιουργία αυτοματοποιημένων εργασιών ανάλογα την τοποθεσία,ανοιγμα κλεισιμο wifi κτλ υπάρχει και το δωρεάν llama profiles που προσωπικά με έχει βολέψει αρκετά και το χρησιμοποιώ καθημερινά

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, χτες πηρα το galaxy s3 και πρατηρησα οτι η λειτουργία multiwindow ειναι σχεδον άχρηστη. Οι εφαρμογές που μπορούν να επιλεχθουν ειναι ελαχιστες και δεν με εξυπηρετεί. Οποτε ψαχνω για καποιον τροπο που δεν απαιτεί root να προσθέσω κι άλλες εφαρμογες (κατι που να φανταστώ δεν γίνεται) ή μια αλλη καλη εφαρμογή παρόμοια με το multiwindow.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε που ξέρω τι είναι το tasker. Κάτι άλλο;

 

αυτό πρέπει να είναι app και όχι widget

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.ne.neko.freewing.WiFiOnOff&feature=search_result

δεν το έχω δοκιμάσει

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το tasker έχει άπειρες δυνατότητες αρκεί κάποιος να το ψάξει καλά και να κάνει κάποιες δοκιμές. Μπορεί όμως να αρχίσει με τα απλά πράγματα όπως, να ενεργοποιεί το gps όταν αυτό είναι απαραίτητο με τις εφαρμογές που αυτός θα επιλέξει και πολλά άλλα που υπάρχουν σε οδηγούς ή να δημιουργήσει αρκετά προφίλ κάνοντας δοκιμές.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, χτες πηρα το galaxy s3 και πρατηρησα οτι η λειτουργία multiwindow ειναι σχεδον άχρηστη. Οι εφαρμογές που μπορούν να επιλεχθουν ειναι ελαχιστες και δεν με εξυπηρετεί. Οποτε ψαχνω για καποιον τροπο που δεν απαιτεί root να προσθέσω κι άλλες εφαρμογες (κατι που να φανταστώ δεν γίνεται) ή μια αλλη καλη εφαρμογή παρόμοια με το multiwindow.

 

Επειδή στα άμεσα σχέδια μου ειναι μια συσκευή η οποία δεν εχει multiwindow ,έψαξα και βρήκα αυτο

Όπως αρκετά κάλο είναι και το Sidebar Pro

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στα άμεσα σχέδια μου ειναι μια συσκευή η οποία δεν εχει multiwindow ,έψαξα και βρήκα αυτο

Όπως αρκετά κάλο είναι και το Sidebar Pro

 

Δοκιμάστε εάν θέλετε και αυτήν - SwipePad

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να τραβάει φωτογραφίες με κλειστή την οθόνη η καμιά συντόμευση που όταν το πατάς να τραβάει στιγμιαία φωτογραφία; ευχαριστώ

 

καταπληκτικό πρόγραμμα παρακολουθησης και οχι μόνο , που τραβάς Photo μέσω pc στο τηλέφωνο......διάβασε και θα καταλάβεις..!!

 

http://www.cerberusapp.com

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδάκια

Και πάλι πρόβλημα :(

Παρέλαβα τη ταμπλέτα την Παρασκευή (όλα μια χαρά) και σήμερα που κάθισα λίγο να την δω πάτησα καταλάθος το "aeroplane mode", βγήκε απ' το wifi (όπως ήταν λογικό) κι από εκείνη τη στιγμή δεν μπορεί να ξαναμπει στο ιντερνετ.

Στην αρχή βρίσκει τα δίκτυα για 10 δευτερόλεπτα και μετά εξαφανίζονται και γράφει "Searching fot WiFi networks..."

Έκανα και reset, τίποτα.

Μάλιστα έκανε και 2 φορές restart μόνο του που το είχα και έψαχνε...

Τι να κάνω;

Την ΞΑΝΑπάτησα και πρέπει να το ξαναστείλω πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη ολοκληρωμενη της προκοπης για επεξεργασια και μιξαρισμα mp3, εχει κανεις υποψη του?
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε με το helium

Δεν είναι συμβατό με το κινητό μου βγάζει το μαρκετ :confused:

Δες και το Datasync

θα δοκιμασω

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή η Google κατέβασε από το store την εφαρμογή Greek TV ( μάλλον επειδή είχε στα κανάλια της το zoogla.gr που μετέδιδε την ερτ ) μήπως έχει κανείς την εφαρμογή να μου τη στείλει κάπως ή να την ανεβάσει εδώ;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή η Google κατέβασε από το store την εφαρμογή Greek TV ( μάλλον επειδή είχε στα κανάλια της το zoogla.gr που μετέδιδε την ερτ ) μήπως έχει κανείς την εφαρμογή να μου τη στείλει κάπως ή να την ανεβάσει εδώ;

 

 

https://www.dropbox.com/s/c1a745jscrqrb4e/gentv.star.greece.1.1.apk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στα άμεσα σχέδια μου ειναι μια συσκευή η οποία δεν εχει multiwindow ,έψαξα και βρήκα αυτο

Όπως αρκετά κάλο είναι και το Sidebar Pro

 

Να προσθέσω και εγώ το glovebox. Διαλέγεις και παίρνεις

Link to comment
Share on other sites

 

Αν και εννοούσα άλλη εφαρμογή ( το εικονίδιο της ήταν μια μαύρη τηλεόραση με μαύρο φόντο και έγραφε TV με μεγάλα γράμματα ) , σε ευχαριστώ πάρα πολύ μιας και το κανάλι του zoogla.gr δουλεύει οπότε μια χαρά!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Αν και εννοούσα άλλη εφαρμογή ( το εικονίδιο της ήταν μια μαύρη τηλεόραση με μαύρο φόντο και έγραφε TV με μεγάλα γράμματα ) , σε ευχαριστώ πάρα πολύ μιας και το κανάλι του zoogla.gr δουλεύει οπότε μια χαρά!!!:D

 

σορυ φιλε καταλαβα λαθος αλλα αφου σε βολεψε αυτη οκ!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...