Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το οτι θα πρεπει να δωσεις τα στοιχεια σου ισως...

Και για τον οποιοδηποτε λογο να ΜΗΝ θες να εχει τα στοιχεια σου η οποια τραπεζα ή γενικοτερα καποιος....

 

 

Τότε εισαι σε λάθος στρατόπεδο.

internet, smartfone, λογαριασμό στην google, facebook, viber, skype, email και εκατοντάδες άλλα σε κάνουν ευάλωτο στην αποφυγή γνωστοποίησης των στοιχείων σου.

Φυσικά ως εργαζόμενος και ακόμα περισσότερο συνταξιούχος θέλεις λογαριασμό στην τράπεζα για να πληρωθείς, αυτός είναι ο κανόνας.

Link to comment
Share on other sites

Τότε εισαι σε λάθος στρατόπεδο.

internet, smartfone, λογαριασμό στην google, facebook, viber, skype, email και εκατοντάδες άλλα σε κάνουν ευάλωτο στην αποφυγή γνωστοποίησης των στοιχείων σου.

Φυσικά ως εργαζόμενος και ακόμα περισσότερο συνταξιούχος θέλεις λογαριασμό στην τράπεζα για να πληρωθείς, αυτός είναι ο κανόνας.

 

Μπραβο ρε παλικαρι...!! Χιλια δικια εχεις....Αλλα μην το ψαξεις περισσοτερο....Καποια ατομα που εχω συναντησει (και δεν ειναι λιγα.....)εχουν τετοια νοοτροπια....!!!

Δεν γουσταρουν να δινουν τα στοιχεια τους πουθενα....μην τους φακελωσουν οι τραπεζες πχ. αλλα η εφορια εχει τα πληρη στοιχεια τους (τι ειπατε? αλλο εφορια αλλο τραπεζες....ναι καλα....)

Και ειναι οι ιδιοι που ανοιγουν το facebook στο κινητο τους....και tag-αρουν ακομα και το σκυλο που τους πλησιασε στην καφετερια.....και μετα επιστρεφουν στο σπιτι τους και ποσταρουν καμια εκατοστη φωτογραφιες με την απογευματινη τους εξοδο.....

Ε μην μου πειτε οτι δεν εχετε συναντησει ουτε εναν τετοιο ανθρωπο...

Link to comment
Share on other sites

Και ειναι οι ιδιοι που ανοιγουν το facebook στο κινητο τους....και tag-αρουν ακομα και το σκυλο που τους πλησιασε στην καφετερια.....και μετα επιστρεφουν στο σπιτι τους και ποσταρουν καμια εκατοστη φωτογραφιες με την απογευματινη τους εξοδο.....

Ε μην μου πειτε οτι δεν εχετε συναντησει ουτε εναν τετοιο ανθρωπο...

 

+100000000

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

το εκανα και δεν δουλευει ..

φιλε elthis μολις ειδα οτι εχασα το ροοτ μου..

προφανως κατι παιζει με την ρομ που φοραω οποτε το προβλημα θα ξεκινάει απο εκει..!

 

τρομερη ζημια παντως χωρις τον greenify.!

ειναι σαν να ανοιξα ενα σακί και να βγηκε η καταστροφή απο μεσα..:p

mozilla facebook google maps και ολο το συναπάντημα τρεχουν απο πισω ανεξέλεγκτα :lol::lol:

μιλαμε για χαος ..:)

τελικα μετα απο αυτο το προγραμμα δεν υπαρχει επιστροφη..

θα επανελθω..

Kαμια τετοια εφαρμογη χωρις root δεν υπαρχει;

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω εφαμοργή κατά την οποία να εμφανίζει shortcuts από apps στην notification bar

 

Δοκιμασε το Elixir 2.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω εφαμοργή κατά την οποία να εμφανίζει shortcuts από apps στην notification bar

 

Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα καλά τι θές αλλά δες αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.decad3nce.quickly&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kZWNhZDNuY2UucXVpY2tseSJd

Edited by stefanw595
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι κάνω λάθος με την δημιουργία των .nomedia files.

Έφτιαξα ένα μέσα στον φάκελο του Sygic και ένα στον φάκελο που έχω κάτι άσχετα ogg, αλλά δεν κάνει τίποτα.

Και στο gallery βλέπω όλα τα άσχετα εικονίδια του Sygic , ενώ στο poweramp βγαίνουν αυτά τα ogg.

Πώς μπορώ να τα αποκλεισω;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

usb otg καλώδιο ήρθε, μου πρότειναν το media importer, αλλά είναι με χρέωση.

αλλο app, free, για να διαβάζει τα usb sticks?

Link to comment
Share on other sites

usb otg καλώδιο ήρθε, μου πρότειναν το media importer, αλλά είναι με χρέωση.

αλλο app, free, για να διαβάζει τα usb sticks?

Δεν χρειαζεσαι καποια εξτρα εφαρμογη για να βλεπεις τα στικακια, με εναν απλο file manager (πχ τον ES ) εισαι οκ.Το κινητο σου υποστηριζει usb otg?
Link to comment
Share on other sites

usb otg καλώδιο ήρθε, μου πρότειναν το media importer, αλλά είναι με χρέωση.

αλλο app, free, για να διαβάζει τα usb sticks?

 

Από μνήμης θα έλεγα το stickmount, αλλά συμφνωνώ κι εγώ ότι λογικά δεν χρειάζεται...

Link to comment
Share on other sites

usb otg καλώδιο ήρθε, μου πρότειναν το media importer, αλλά είναι με χρέωση.

αλλο app, free, για να διαβάζει τα usb sticks?

 

Αναλόγως το τηλ που θέλει να διαβάσει το στικάκι, κάποια δεν υποστηρίζουν και θέλουν πρόγραμμα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που πηγε το adfree??Δεν το βρισκω στο μαρκετ!!

 

Η Google εξαφάνισε κάθε τέτοιου είδους εφαρμογή απ'το play, μπορείς να το βρεις εύκολα όμως απ'το ψαχτηρι της..;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που πηγε το adfree??Δεν το βρισκω στο μαρκετ!!

 

Όλα τα ad blocking apps έχουν αφαιρεθεί από το market εδώ και καιρό. Ψάξε το στο Google, είτε αυτό είτε το adaway που είναι επίσης πολύ καλό.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι κάνω λάθος με την δημιουργία των .nomedia files.

Έφτιαξα ένα μέσα στον φάκελο του Sygic και ένα στον φάκελο που έχω κάτι άσχετα ogg, αλλά δεν κάνει τίποτα.

Και στο gallery βλέπω όλα τα άσχετα εικονίδια του Sygic , ενώ στο poweramp βγαίνουν αυτά τα ogg.

Πώς μπορώ να τα αποκλεισω;

 

Κατέβασε το kuma studio .nomedia η κάπως έτσι και κάνε το από εκεί.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα καλά τι θές αλλά δες αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.decad3nce.quickly&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kZWNhZDNuY2UucXVpY2tseSJd

 

το τσέκαρα κι αυτό. κατέληξα στο Notification Shortcuts. ήμουν σε αυτό και στο 1Tap quick bar. το πρώτο είναι πιο ελαφρύ και δεν σκαλώνει σε εφαρμογές (δηλαδή δεν κρασάρει όπως το άλλο). βέβαια δεν έχει τις επιλογές για χρώμα μπάρας, αλλά την δουλειά του την κάνει πολύ κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

το τσέκαρα κι αυτό. κατέληξα στο Notification Shortcuts. ήμουν σε αυτό και στο 1Tap quick bar. το πρώτο είναι πιο ελαφρύ και δεν σκαλώνει σε εφαρμογές (δηλαδή δεν κρασάρει όπως το άλλο). βέβαια δεν έχει τις επιλογές για χρώμα μπάρας, αλλά την δουλειά του την κάνει πολύ κομπλέ.

 

εξαιρετικό το notification toggle.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα swype όσο αφορά τα ελληνικά λέει;

 

Ποιανει τις λέξεις που λες ή πρέπει να μιλάς πολύ αργά;

Αξίζει η αγορά του;

 

Η δωρεάν έκδοση για πόσες μέρες είναι;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα swype όσο αφορά τα ελληνικά λέει;

 

Ποιανει τις λέξεις που λες ή πρέπει να μιλάς πολύ αργά;

Αξίζει η αγορά του;

 

Η δωρεάν έκδοση για πόσες μέρες είναι;

 

Εξαιρετική αναγνώριση ελληνικών. 76 cents είναι τσάμπα για το συγκεκριμένο. Προσωπικά δε με βολεύει το swiping, αλλά δοκίμασα λίγο τη φωνητική γραφή στα ελληνικά και ήταν εντυπωσιακή. Αλλά για να λειτουργήσει η φωνητική γραφή πρέπει να είσαι online.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάς;;;;;

Δηλαδή αν δεν είσαι online δεν δουλεύει η φωνητική πληκτρολόγησει;

Μεγάλη κοτσάνα αυτή.

 

Τότε τι να το κάνεις αν δεν δουλεύει online;

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάς;;;;;

Δηλαδή αν δεν είσαι online δεν δουλεύει η φωνητική πληκτρολόγησει;

Μεγάλη κοτσάνα αυτή.

 

Τότε τι να το κάνεις αν δεν δουλεύει online;

 

Καμιά φωνητική πληξτρολογηση(ή σχεδόν καμία) δε δουλεύει offline.) ο όγκος δεδομένων που πρέπει να αποθηκευτεί στο κινητό είναι πολύ μεγάλος, όπως ίσως και η επεξεργαστικη ισχύς που απαιτείται. Οπότε παίρνουν αυτό που υπαγορεύεις, το κάνουν upload στο cloud τους, το επεξεργαζονται, και σου στέλνουν το αποτέλεσμα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...