Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα..

πριν απο λίγο εντελώς ξαφνικα σταματησε να μου δουλευει το greenify..

δεν "σταματαει" καμια εφαρμογη και μου βγαινει συνεχώς το παρακατω μήνυμα..

https://www.dropbox.com/s/v1rls52uif0kb5x/2013-04-27%2020.06.03.png

σε οτι εφαρμογη εχω βαλει για να κλείσει...:(

συμβαινει και εσας? η μονο σε εμενα..

για να δω αν ειναι θεμα της ρομ που φοραω η του προγραμματος που εχω...

 

Κάνε απεγκατασταση και εγκατάσταση πάλι και δες αν θα δουλέψει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..

πριν απο λίγο εντελώς ξαφνικα σταματησε να μου δουλευει το greenify..

δεν "σταματαει" καμια εφαρμογη και μου βγαινει συνεχώς το παρακατω μήνυμα..

https://www.dropbox.com/s/v1rls52uif0kb5x/2013-04-27%2020.06.03.png

σε οτι εφαρμογη εχω βαλει για να κλείσει...:(

συμβαινει και εσας? η μονο σε εμενα..

για να δω αν ειναι θεμα της ρομ που φοραω η του προγραμματος που εχω...

 

Του έκανες ενημέρωση κ μετά στο έβγαλε αυτό;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κάνε απεγκατασταση και εγκατάσταση πάλι και δες αν θα δουλέψει.

 

το εκανα και δεν δουλευει ..

φιλε elthis μολις ειδα οτι εχασα το ροοτ μου..

προφανως κατι παιζει με την ρομ που φοραω οποτε το προβλημα θα ξεκινάει απο εκει..!

 

τρομερη ζημια παντως χωρις τον greenify.!

ειναι σαν να ανοιξα ενα σακί και να βγηκε η καταστροφή απο μεσα..:p

mozilla facebook google maps και ολο το συναπάντημα τρεχουν απο πισω ανεξέλεγκτα :lol::lol:

μιλαμε για χαος ..:)

τελικα μετα απο αυτο το προγραμμα δεν υπαρχει επιστροφη..

θα επανελθω..

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή έχουμε την θερμοκρασία της μπαταρίας στην status bar;

Έχω το cool tool αλλά δεν μου αρέσει που οι ενδείξεις κρύβουν όποια πληροφορία εμφανίζεται σαν ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στα widgets, επέλεξε Ρολόι επάνω αριστερά και δες ποια ρολόγια έχει και θα βρεις κι ένα ίδιο με το αρχικό αλλά μικρότερο..

 

Δοκιαμσα σημερα σε ολοϊδιο κινητο φιλης με ιδια εκδοση λογισμικου κλπ αλλα δεν εχει στα widgets επιλογες για Ρολοι HTC οπως εχει το δικο μου...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οταν μπαινω στις επαφες μου λεει το εξης μηνυμα: Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της διαδικασιας android.process.acore. αναγκαστικο κλεισιμο... Εκλεισα και το κινητο παλι τα ιδια μου κανει μερες τωρα και δεν ξερω τι αλλο να κανω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οταν μπαινω στις επαφες μου λεει το εξης μηνυμα: Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της διαδικασιας android.process.acore. αναγκαστικο κλεισιμο... Εκλεισα και το κινητο παλι τα ιδια μου κανει μερες τωρα και δεν ξερω τι αλλο να κανω

 

http://www.shaneycrawford.com/2011/12/how-to-fix-the-android-process-acore-problem-on-an-android-device/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκιαμσα σημερα σε ολοϊδιο κινητο φιλης με ιδια εκδοση λογισμικου κλπ αλλα δεν εχει στα widgets επιλογες για Ρολοι HTC οπως εχει το δικο μου...

 

Τι να σου Γιάννη μου δεν ξέρω γιατί δεν υπάρχει.. Επίσημα η htc το βάζει στις συσκευές της. Μόνο τα μικρά htc (Desire S, C κλπ) ξέρω ότι δεν το έχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

@stormwoman πες μας αν με την παραπανω λυση διορθωθηκε να ξερουμε αν μας τυχει κι εμας!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσοχή όμως, να εχει ληφθεί backup των επαφών γιατί έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που έχουν χαθεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αγορασεις μια εφαρμογη απο το google play μεσω paysafecard κωδικο?

 

Αν ναι πως?

 

 

Όχι, μόνο χρεωστικη /πιστωτική.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα μιλας τωρα???

 

Για ποιο λογο δεν δεχονται και paysafecard codes ρε παιδια για τα ατομα που ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ πιστωτικες καρτες.

Με αυτον τον τροπο τους αναγκαζουν να φτιαξουν πιστωτικες καρτες μονο για να μπορεσουν να αγορασουν καποιες εφαρμογες...

 

Μεγα βλακεια απο μεριας google.

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή έχουμε την θερμοκρασία της μπαταρίας στην status bar;

Έχω το cool tool αλλά δεν μου αρέσει που οι ενδείξεις κρύβουν όποια πληροφορία εμφανίζεται σαν ειδοποίηση.

 

BATTERY BOOSTER V 6.2

Link to comment
Share on other sites

προπληρωμένη οχι?

 

Και προπληρωμένη, βέβαια! :)

Σοβαρα μιλας τωρα???

 

Για ποιο λογο δεν δεχονται και paysafecard codes ρε παιδια για τα ατομα που ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ πιστωτικες καρτες.

Με αυτον τον τροπο τους αναγκαζουν να φτιαξουν πιστωτικες καρτες μονο για να μπορεσουν να αγορασουν καποιες εφαρμογες...

 

Μεγα βλακεια απο μεριας google.

Τα έχουμε πει ένα εκατομμύριο φορές. Κι εδώ και στο thread του μάρκετ και παντού. Μπορείς να αγοράσεις με χρεωστική/προπληρωμένη/πιστωτική. Αν ΔΕΝ ΈΧΕΙΣ πιστωτική αγόρασε με χρεωστική. Η βγάλε μια prepaid. Δεν είναι απαραίτητη η πιστωτική.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου Γιάννη μου δεν ξέρω γιατί δεν υπάρχει.. Επίσημα η htc το βάζει στις συσκευές της. Μόνο τα μικρά htc (Desire S, C κλπ) ξέρω ότι δεν το έχουν.

 

Κι εμενα μου κανει εντυπωση..Το δικο μου ξερεις ατι ειναι απο expansys και το αλλο απο Γερμανο αν εχει σημασια:mad::mad:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και προπληρωμένη, βέβαια! :)

 

Τα έχουμε πει ένα εκατομμύριο φορές. Κι εδώ και στο thread του μάρκετ και παντού. Μπορείς να αγοράσεις με χρεωστική/προπληρωμένη/πιστωτική. Αν ΔΕΝ ΈΧΕΙΣ πιστωτική αγόρασε με χρεωστική. Η βγάλε μια prepaid. Δεν είναι απαραίτητη η πιστωτική.

Το οτι δεν το ηξερα δεν σου δινει το λογο να τα παιρνεις μαζι μου.

 

Και αν καποιος ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να προβει στην καποιας καρτας και απλα βολευεται με τις paysafecards τι κανει?

Και μαλλον δεν το κοβω να υπαρχει αλλη λυση για κατι τετοιο....

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν το ηξερα δεν σου δινει το λογο να τα παιρνεις μαζι μου.

 

Και αν καποιος ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να προβει στην καποιας καρτας και απλα βολευεται με τις paysafecards τι κανει?

Και μαλλον δεν το κοβω να υπαρχει αλλη λυση για κατι τετοιο....

 

Εμενα παλι μου δημιουργηθηκε...με αυτα που λες...μια απορια......

Γιατι καποιος να ΜΗΝ ΘΕΛΕΙ ??????

Τι κακο μπορει να σου κανει μια προπληρωμενη απο καποια τραπεζα...???

Ναι σαφεσταστα ειμαστε off topic εδω και αρκετα posts αλλα......υπαρχουν αποριες...τι να κανουμε???

;););)

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν το ηξερα δεν σου δινει το λογο να τα παιρνεις μαζι μου.

 

Και αν καποιος ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να προβει στην καποιας καρτας και απλα βολευεται με τις paysafecards τι κανει?

Και μαλλον δεν το κοβω να υπαρχει αλλη λυση για κατι τετοιο....

 

Φίλε fits κανείς δεν τα παίρνει μαζί σου,απλά πολλές φορές ο γραπτός λόγος μπορεί να παρεξηγηθεί. Τα περισσότερα παιδιά εδώ μέσα (συμπεριλαμβανομένης και της Ελένης->eltsele) έχουν βοηθήσει και συνεχίζουν να βοηθάνε χρήστες με απορίες/προβλήματα γύρω απο android,οπότε κανείς δεν "έρχεται" εδώ για να την "πει" σε κάποιον,νασαι σίγουρος :)

 

Καταλαβαίνω ότι ΔΕΝ θέλεις να βγάλεις κάποια κάρτα,αλλά δεν γίνεται διαφορετικά. Δεν έχεις έναν λογαριασμό σε μία τράπεζα και κατ'επέκταση μία κάρτα για ΑΤΜ? Αλλά ακόμα και η περίπτωση της προπληρωμένης είναι μια εύκολη και γρήγορη λύση.

Εγώ για παράδειγμα έχω έναν λογαριασμό αποκλειστικά και μόνο για οποιαδήποτε αγορά μέσω internet (συμπεριλαμβανομένου και του play store). Οπότε όταν θέλω κάτι, του βάζω λεφτά,κάνω την αγορά και είμαι back to zero. Έτσι προφυλάσσομαι και απο οποιαδήποτε κακοτοπιά αν και εφόσον προκύψει.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα μιλας τωρα???

 

Για ποιο λογο δεν δεχονται και paysafecard codes ρε παιδια για τα ατομα που ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ πιστωτικες καρτες.

Με αυτον τον τροπο τους αναγκαζουν να φτιαξουν πιστωτικες καρτες μονο για να μπορεσουν να αγορασουν καποιες εφαρμογες...

Μεγα βλακεια απο μεριας google.

Τουλάχιστον η Google σε αφήνει να κάνεις λογαριασμό δωρεάν. Στην Apple για να κάνεις λογαριασμό στο iTunes πρέπει να βάλεις οπωσδήποτε πιστωτική/χρεωστική κάρτα (δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτό τώρα, παλαιότερα ίσχυε).

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες πήγα και εγώ να βάλω προπληρωμένη. Είχα την ίδια αντίληψη ότι να μην μπλέκω με κάρτες κλπ.

Δεν γίνεται διαφορετικά βαρέθηκα να κάτω σε άλλους να κάνουν αγορές για εμένα και να είμαι και υποχρεωμένος.

Προπληρωμένη λοιπόν και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα το swype αλλα εχω δυο θεματακια.

 

1) Πως γινετε να το ρυθμισεις να στελνει 160 χαρακτηρες? Οταν του βαζω κεφαλαια αυτο συνεχιζει να βαζει τονους και το μηνυμα μειωνεται στους 70.

 

2) Οι επιλογες για την δονηση των πληκτρων οταν γραφεις μου ειναι απενεργοποιημενες. Για ποιο λογο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...