Jump to content

[Επίσημο] Nokia 206


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 585
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα ξερει κανεις πως σβηνονται τα νουμερα απο τα προσφατα χρησιμοποιημενα που στελνουμε μνματα?

 

Επαφές-Μητρώο-Σβήσιμο Μητρώων- Παραλήπτες μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα νόκια άσα 206 και έχω ένα πρόβλημα

Όταν με παίρνουν τηλέφωνο δείχνει μόνο αριθμούς και όχι ποιος είναι

Δηλαδή έχω αποθηκευμένη την επαφή με το όνομα "Γιάννης" και όταν με παίρνει δείχνει τον αριθμό

Πήγα στις ρυθμίσεις και δεν μπορούσα να το φτιάξω.

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανένας;

 

Δεν ήξερα που να το γράψω το θέμα σόρρυ οπότε το έγραψα εδω

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα νόκια άσα 206 και έχω ένα πρόβλημα

Όταν με παίρνουν τηλέφωνο δείχνει μόνο αριθμούς και όχι ποιος είναι

Δηλαδή έχω αποθηκευμένη την επαφή με το όνομα "Γιάννης" και όταν με παίρνει δείχνει τον αριθμό

Πήγα στις ρυθμίσεις και δεν μπορούσα να το φτιάξω.

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανένας;

 

Δεν ήξερα που να το γράψω το θέμα σόρρυ οπότε το έγραψα εδω

 

Μήπως έχεις την επαφή αυτή αποθηκευμένη και στη sim και στη συσκευή;

 

Στο σωστό θέμα το έγραψες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα νόκια άσα 206 και έχω ένα πρόβλημα

Όταν με παίρνουν τηλέφωνο δείχνει μόνο αριθμούς και όχι ποιος είναι

Δηλαδή έχω αποθηκευμένη την επαφή με το όνομα "Γιάννης" και όταν με παίρνει δείχνει τον αριθμό

Πήγα στις ρυθμίσεις και δεν μπορούσα να το φτιάξω.

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανένας;

 

To βρήκα το πρόβλημα έπρεπε να αποθηκεύσω τις επαφές και στη συσκευή.

 

Το ένα κομμάτι του προβλήματος είναι αυτό που έλυσες και αφορά τις διπλές επαφές αλλά υπάρχουν και 2 προβλήματα ακόμα:

1). Υπάρχει περίπτωση έναν αριθμό επαφής που έχεις αποθηκεύσει ως 69.... να τον εμφανίζει ως αριθμό και όχι ως επαφή.

Σε αυτή την περίπτωση αρκεί να προσθέσεις το διεθνές πρόθεμα, π.χ. για τα ελληνικά κινητά +3069...;)

2). Ένα πρόβλημα στο οποίο δεν έχω βρει λύση, είναι ότι σε πολλές επαφές έχω αποθηκεύσει πολλά νούμερα (π.χ. κινητό, σπίτι, εργασία κλπ) αλλά όταν με καλεί κάποιος δεν μπορώ να καταλάβω από ποιό με καλεί...:X

Link to comment
Share on other sites

2). Ένα πρόβλημα στο οποίο δεν έχω βρει λύση, είναι ότι σε πολλές επαφές έχω αποθηκεύσει πολλά νούμερα (π.χ. κινητό, σπίτι, εργασία κλπ) αλλά όταν με καλεί κάποιος δεν μπορώ να καταλάβω από ποιό με καλεί...:X

 

Αυτό είναι πρόβλημα γενικά των S40...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πρόβλημα γενικά των S40...

 

Υπάρχει πιθανότητα σε μελλοντική αναβάθμιση του firmware να λυθεί αυτό το πρόβλημα?:blink::worry:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βρίσκομαι στο εξωτερικό γνωρίζεται αν γίνεται να αγοράσω την συσκευή και να της περάσω μετά με κάποιον τρόπο την ελληνική γλώσσα?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πρόβλημα γενικά των S40...

 

Το συγκεκριμένο κινητό δεν το έχω, αλλά αν έχει το ίδιο λειτουργικό με το 5310 που έχω, τότε επιλέγεις την επαφή που θέλεις, κάνεις επεξαργασία και κάπου υπάρχει η επιλογή "αλλαγή τύπου". Την επιλέγεις και καθορίζεις σύμβολο ανά αριθμό. Δηλαδή, για τα κινητά επιλέγετε το σύμβολο του κινητού, για τα σταθερά το σύμβολο του σταθερού, για τα τηλέφωνα γραφείου το αντίστοιχο σύμβολο και ούτω καθεξής. Με αυτόν τον τρόπο, όταν σας καλεί κάποιος, μπορείτε να δείτε από που σας παίρνει, αν δηλαδή δίπλα στο όνομα σας εμφανίσει το σύμβολο του γραφείου, τότε σας καλεί από το γραφείο, αν εμφανίσει το σύμβολο του κινητού, τότε σας καλεί από το κινητό.

Ελπίζω να βοήθησα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να πάρω ένα μαύρο 206. Πάω στο skroutz.gr, βρίσκω ποιό κατάστημα λέει ότι το έχει σε μαύρο και το παραγγέλνω. Με παίρνουν τηλέφωνο, "μας συγχωρείτε, δεν υπάρχει σε μαύρο, το θέλετε σε μπλε;", απαντώ πως δε το θέλω και να ακυρωθεί η παραγγελία.

 

Μερικές μέρες μετά, βλέπω πως κάποια καταστήματα το διαθέτουν κατόπιν παραγγελίας και σε κίτρινο χρώμα. Στέλνω email και ερωτώ αν υπάρχει όντως σε κίτρινο χρώμα. Μου απαντούν "ναι, από μεθαύριο". Αποκρίνομαι "δηλαδή να σας το παραγγείλω;;;", ξανααπαντούν "βεβαίως". Το παραγγέλνω, λοιπόν, και τι περίεργο, δέχομαι τηλεφώνημα "βρίσκεται σε έλλειψη, θέλετε άλλο χρώμα;" ...

 

Αυτά τα γράφω για να έχουν γνώση όσοι παρακολουθούν το θέμα και ενδιαφέρονται για συγκεκριμένα χρώματα του 206. Και οι καταστηματάρχες να φέρονται λίγο πιο επαγγελματικά...

Link to comment
Share on other sites

επρεπε να τους πεις οτι εισαι ο bomper.. διαχειρηστης του μεγαλυτερου greek site forum κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδας! Θα στο εδιναν ακομα και σε χρωμα ουρανιου τοξου + τζαμπα!.. ;)

Αφου ειχες προπαραγκειλει το κιτρινο χρωμα απο τους πρωτους μαλλον, πως εξαντληθηκε κιολας δεν καταλαβαινω;..

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να πάρω ένα μαύρο 206. Πάω στο skroutz.gr, βρίσκω ποιό κατάστημα λέει ότι το έχει σε μαύρο και το παραγγέλνω. Με παίρνουν τηλέφωνο, "μας συγχωρείτε, δεν υπάρχει σε μαύρο, το θέλετε σε μπλε;", απαντώ πως δε το θέλω και να ακυρωθεί η παραγγελία.

 

Μερικές μέρες μετά, βλέπω πως κάποια καταστήματα το διαθέτουν κατόπιν παραγγελίας και σε κίτρινο χρώμα. Στέλνω email και ερωτώ αν υπάρχει όντως σε κίτρινο χρώμα. Μου απαντούν "ναι, από μεθαύριο". Αποκρίνομαι "δηλαδή να σας το παραγγείλω;;;", ξανααπαντούν "βεβαίως". Το παραγγέλνω, λοιπόν, και τι περίεργο, δέχομαι τηλεφώνημα "βρίσκεται σε έλλειψη, θέλετε άλλο χρώμα;" ...

 

Αυτά τα γράφω για να έχουν γνώση όσοι παρακολουθούν το θέμα και ενδιαφέρονται για συγκεκριμένα χρώματα του 206. Και οι καταστηματάρχες να φέρονται λίγο πιο επαγγελματικά...

 

φιλε εχει στην Ομονοια στο καιζερ σηοπ , το πηρα σε μαυρο στα 55 ευρω !! και λεει οτι σε αναβαθμίσεις δε χανονται τα Ελληνικα γιατι ειναι ευρωπαικα, αλλα και αν χαθουνε εχουν Νοκια σοπ που συνεργαζονται κια τους τα περναει τζαμπα !!!

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να τους πεις οτι εισαι ο bomper.. διαχειρηστης του μεγαλυτερου greek site forum κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδας! Θα στο εδιναν ακομα και σε χρωμα ουρανιου τοξου + τζαμπα!.. ;)

Αφου ειχες προπαραγκειλει το κιτρινο χρωμα απο τους πρωτους μαλλον, πως εξαντληθηκε κιολας δεν καταλαβαινω;..

 

Λες ε; :D Δεν εξαντλήθηκε σε κανένα από τα δύο μαγαζιά προφανώς. Δε το είχαν καν εξαρχής απλά πάνε και γράφουν στο skroutz αηδίες... :mad:

 

φιλε εχει στην Ομονοια στο καιζερ σηοπ , το πηρα σε μαυρο στα 55 ευρω !!

Σε μαύρο μόνο ή και σε κίτρινο; Και 55 ευρώ μόνο ε;

Link to comment
Share on other sites

Λες ε; :D Δεν εξαντλήθηκε σε κανένα από τα δύο μαγαζιά προφανώς. Δε το είχαν καν εξαρχής απλά πάνε και γράφουν στο skroutz αηδίες... :mad:

 

 

Σε μαύρο μόνο ή και σε κίτρινο; Και 55 ευρώ μόνο ε;

σε μαυρο( πηρα ενα) ματζεντα, μπλε και ασπρο και ναι στα 55,75 για την ακριβεια

για κιτρινο δε ρωτησα !

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά; Μαύρο κι ελληνικής αντιπροσωπείας γίνεται;

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/5d2446f0b268419791e284b638de3e03/productinfo.aspx

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά; Μαύρο κι ελληνικής αντιπροσωπείας γίνεται;

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/5d2446f0b268419791e284b638de3e03/productinfo.aspx

 

Εγώ που είχα πάρει το Nokia x2-02 (http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Nokia-X2-02-Dual-Sim-Red-GR.aspx) απο αυτό το μαγαζι, με διαβεβαίωσαν ότι είναι από ελληνική αντιπροσωπεία αλλά όμως έχει φορτιστή ευρωπαικού τύπου και μου έδωσαν αντάπτορα. Ελληνικό μενού είχε όπως επίσης και Manual. Τώρα ''πόσο'' ελληνικό είναι δεν μπορώ να το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα πάρει το Nokia x2-02 (http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Nokia-X2-02-Dual-Sim-Red-GR.aspx) απο αυτό το μαγαζι, με διαβεβαίωσαν ότι είναι από ελληνική αντιπροσωπεία αλλά όμως έχει φορτιστή ευρωπαικού τύπου και μου έδωσαν αντάπτορα. Ελληνικό μενού είχε όπως επίσης και Manual. Τώρα ''πόσο'' ελληνικό είναι δεν μπορώ να το ξέρω.

 

εαν το πληκτρολόγιο σου εχει και ελληνικούς χαρακτήρες πέρα απο τους αγγλικούς, τοτε είναι ελληνικό. αλλιώς οχι.

Link to comment
Share on other sites

εαν το πληκτρολόγιο σου εχει και ελληνικούς χαρακτήρες πέρα απο τους αγγλικούς, τοτε είναι ελληνικό. αλλιώς οχι.

Δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες. Αλλά γιατί με διαβεβαίωσαν ότι είναι ελληνικό?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες. Αλλά γιατί με διαβεβαίωσαν ότι είναι ελληνικό?

 

κακώς..έπρεπε να σε ειχαν ενημερώσει οτι ειναι παραεισαγωγης.

σε ενδεχόμενη αναβάθμιση θα χάσεις τα ελληνικά πιθανότατα.

Link to comment
Share on other sites

κακώς..έπρεπε να σε ειχαν ενημερώσει οτι ειναι παραεισαγωγης.

σε ενδεχόμενη αναβάθμιση θα χάσεις τα ελληνικά πιθανότατα.

 

Εγώ κατάλαβα ότι απλά μου είπαν ψέματα, ενώ τους έλαγα πως είναι δυνατόν να είναι ελληνικό χωρίς ελληνικούς χαρακτήρες και με φορτιστή ευρωπαικό.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αφού δεν εχει ελληνικά στο πληκτρολόγιο ΔΕΝ ειναι ελληνικό. Ομως δεν υπάρχει περιπτωση νατα χασεις σε αναβάθμιση γιατι δεν εχει usb για να την κανεις απο τον υπολογιστή και να χαθουν.μονο μεσω ίντερνετ απο το κιν η με μπλε δοντι που ετσι δεν χάνονται. Αν και δεν νομίζω να βγει και τίποτα σε αναβάθμιση. Τωρα για ποιο λογο σου είπαν ψεματα δεν κπορω να καταλάβω,μεγάλη βλακεία τους
Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς, αν δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες δεν είναι ελληνικό που να χτυπιούνται κάτω. Οπότε λένε παραμύθι γιατί όλοι τα ίδια τους ρωτάνε.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ανέφερα και σε προηγούμενο post μου. Στο συγκεκριμένο κατάστημα έχουν τη "συνήθεια" να επιμένουν πως ούτως ή άλλως κατά 90% πλέον τα κινητά δεν έχουν πάνω στα πλήκτρα ελληνικούς χαρακτήρες.

Κάτι που φυσικά δεν ισχύει σε καμία περίπτωση... ;)

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Αλλά γιατί με διαβεβαίωσαν ότι είναι ελληνικό?

Γιατι φετος ειναι της μοδας τα "Ελληνικά" προιόντα. Μηπως ειχε και την σημαιουλα μας στη συσκευασία της συσκευής? Ικανους τους εχω.. τους εμπόρους..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...