Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με factory reset δε χάνεις το root. Αλλά αν έχεις σβήσει προγράμματα του συστήματος όπως λέει ο Αριστείδης χρειάζεται να περάσεις τη rom από την αρχή, τότε ναι θα χαθεί το root.

 

E το να φλασάρεις πάλι μια μαμά rom το θεωρώ αυτονόητο, γι αυτό δεν το λέω! ;)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

E το να φλασάρεις πάλι μια μαμά rom το θεωρώ αυτονόητο, γι αυτό δεν το λέω! ;)

 

Ναι ξέρω ότι εσύ το ξέρεις, απλά παραπάνω λέει μόνο για factory reset, και καλύτερα να τα λέμε σωστά :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δικιο ειχες δεν ηταν ενεργοποιημενο!!!Πηρα τηλ και με του ενεργοποιησαν..εκανα μια επανεκκινηση και ολα κομπλε!!!!

 

Ρε παιδια με ποια εταιρεια είστε?

Πηρα στην βοντα να το ενεργοποιησω το 4g και μου λενε μονο για iphone 5 και σε αντροιντ συσκευές δεν έχουν ακόμη! !

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι τρεχει με τις μπαταριες...το αφηνω χτες το βραδυ με 63%μπαταρια κλειστα ολα wifi, gps,και σβηστη η οθονη (μαυρο)και το πρωι το βρηκα κλειστο και οταν το ανοιξα μου εδειχνε 1%και να συνδεθω με φορτιστη!!!!!Ειναι δυνατον?!!!!!:blink::cry:
Link to comment
Share on other sites

εχεις μηπως κανεις αποψη για αυτο:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2266696

??

Φαινεται πανεμορφο, αλλα απο λειτουργικοτητα τι λεει? Παραμενει android το os ετσι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι τρεχει με τις μπαταριες...το αφηνω χτες το βραδυ με 63%μπαταρια κλειστα ολα wifi, gps,και σβηστη η οθονη (μαυρο)και το πρωι το βρηκα κλειστο και οταν το ανοιξα μου εδειχνε 1%και να συνδεθω με φορτιστη!!!!!Ειναι δυνατον?!!!!!:blink::cry:

 

Κάποια εφαρμογή στη κάνει την δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή στη κάνει την δουλειά.

 

Εκεί που το είχες αφήσει μήπως τον ψιλοπίνει το σήμα, και χοροπηδούσε από 2G σε 3G κι αντίστροφα; Δε θέλει πολύ παραπάνω για να καταναλώσεις μια μπαταρία... Επίσης, μήπως έπαιζες κανένα παιχνίδι ή έτρεχες καμία εφαρμογή και δεν βγήκες με το back αλλά με το Home button, και δεν έκανες εκκαθάριση των εφαρμογών; ΚΑΙ αυτό μπορεί να καταπιεί τη μπαταρία, γιατί η εφαρμογή μένει στο παρασκήνιο αλλά δεν κλείνει. Multitasking..... ;)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

 

Κάτι τέτοιες στιγμές χαίρομαι που έχω ακόμα ενεργό το premium account μου :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν διαπιστώνω πως έχει αλλαγή στην εφαρμογή της camera (Σε σχέση με την Stock LL5) , kernel 3.0.31-1153417 και μικροαλλαγές στο stock email
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που το είχες αφήσει μήπως τον ψιλοπίνει το σήμα, και χοροπηδούσε από 2G σε 3G κι αντίστροφα; Δε θέλει πολύ παραπάνω για να καταναλώσεις μια μπαταρία... Επίσης, μήπως έπαιζες κανένα παιχνίδι ή έτρεχες καμία εφαρμογή και δεν βγήκες με το back αλλά με το Home button, και δεν έκανες εκκαθάριση των εφαρμογών; ΚΑΙ αυτό μπορεί να καταπιεί τη μπαταρία, γιατί η εφαρμογή μένει στο παρασκήνιο αλλά δεν κλείνει. Multitasking..... ;)
Δεν επεζε καμια εφαρμογη αυτο που ειδα μετα απο ψαξιμο στις -ρυθμισεις -μπαταρια,τρεχει μια εφαρμογη, φωνητικες κλησεις 14% και δεν βρισκω τι ειναι!!!
Link to comment
Share on other sites

 

Αν κάνουμε το update μέσω kies πάλι χάνετε το root ?

αν ναι, ξαναrootαρουμε με το ίδιο αρχείο?

αφού ξανακάνουμε root, πρέπει να κάνουμε κάτι με τις εφαρμογές που το χρησιμοποιούσαν ? (πχ Cerberus - εφαρμογή συστήματος, xmissed call...κτλ)

Edited by greda
Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν επεζε καμια εφαρμογη αυτο που ειδα μετα απο ψαξιμο στις -ρυθμισεις -μπαταρια,τρεχει μια εφαρμογη, φωνητικες κλησεις 14% και δεν βρισκω τι ειναι!!!

 

Αν κάνουμε το update μέσω kies πάλι χάνετε το root ?

αν ναι, ξαναrootαρουμε με το ίδιο αρχείο?

αφού ξανακάνουμε root, πρέπει να κάνουμε κάτι με τις εφαρμογές που το χρησιμοποιούσαν ? (πχ Cerberus - εφαρμογή συστήματος, xmissed call...κτλ)

 

Ε, ναι, το χάνεις. Είτε μέσω odin, είτε μέσω KiES, θέλεις πάλι επανεγκατάσταση το root αφού αλλάζει το bootloader και το System!

 

Οι εφαρμογές παραμένουν βέβαια, και με το που το κάνεις root δίνεις πάλι permissions. ΜΟΝΟ αν κάνεις από το Recovery Wipe Data/Factory Reset & Wipe Cache, θα φέρεις το τηλέφωνο σε κατάσταση σφραγισμένου, οπότε και θα πρέπει να ξανακατεβάσεις τα πάντα από την αρχή.

 

Προσωπικά για το ρουτάρισμα, χρησιμοποιώ το Chainfire. Μου αρέσει να μένει εντελώς στοκ το recovery και το τηλέφωνο, και να πειράζω μόνο ό,τι θέλω. Συν ότι δεν εμφανίζει και το θαυμαστικό (flash counter) όποτε ανάβω τη συσκευή!

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Δεν επεζε καμια εφαρμογη αυτο που ειδα μετα απο ψαξιμο στις -ρυθμισεις -μπαταρια,τρεχει μια εφαρμογη, φωνητικες κλησεις 14% και δεν βρισκω τι ειναι!!!

 

Δεν επεζε καμια εφαρμογη αυτο που ειδα μετα απο ψαξιμο στις -ρυθμισεις -μπαταρια,τρεχει μια εφαρμογη, φωνητικες κλησεις 14% και δεν βρισκω τι ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σε εσάς με τα 2 γίγα ράμ σας κάνει τα σπασίματα στα παιχνίδια; για παράδειγμα στο real racing 3; ευχαριστώ!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

βγηκε αναβαθμιση,ενημερωθηκα μεσω kies

XXBMD5

τι αλλαξε ?

Edited by spiros1001
προσθεση αναβαθμισης
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.θα ηθελα τα φωτα σας.Ενδιαφερομα να παρω το LTE για το γιο μου και θα ηθελα να σας ρωτησω αν κατι ψιλοlag και κατι redraw που υπηρχαν στο απλο s3,εχουν εξαλειφθει σε αυτο η παρουσιαζονται ακομη εστω και σποραδικα.Επισης αν υπαρχει καποιο συγκεκριμενο προβλημα.

Σας ευχαριστω για την οποιαδηποτε πληροφορια

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.θα ηθελα τα φωτα σας.Ενδιαφερομα να παρω το LTE για το γιο μου και θα ηθελα να σας ρωτησω αν κατι ψιλοlag και κατι redraw που υπηρχαν στο απλο s3,εχουν εξαλειφθει σε αυτο η παρουσιαζονται ακομη εστω και σποραδικα.Επισης αν υπαρχει καποιο συγκεκριμενο προβλημα.

Σας ευχαριστω για την οποιαδηποτε πληροφορια

 

Δεν έχουν εξαλειφθεί. Ειναι λίγο πιο γρήγορο αλλά το θέμα της Rom δεν έχει διορθωθεί .

 

Γενικά απροβληματιστο τηλέφωνο ειναι

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν εξαλειφθεί. Ειναι λίγο πιο γρήγορο αλλά το θέμα της Rom δεν έχει διορθωθεί .

 

Γενικά απροβληματιστο τηλέφωνο ειναι

Εχει ηδη το απλο s3 η γυναικα μου και με ενοχλουν αυτα τα θεματακια με τα lag και τα redraw γμτ.Υπεθετα οτι λογω 2gb ram στο lte θα ειχε διορθωθει η κατασταση

anyway,σε ευχαριστω φιλε μου

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Εχει ηδη το απλο s3 η γυναικα μου και με ενοχλουν αυτα τα θεματακια με τα lag και τα redraw γμτ.Υπεθετα οτι λογω 2gb ram στο lte θα ειχε διορθωθει η κατασταση

anyway,σε ευχαριστω φιλε μου

 

το redraw είναι σπάνιο αλλά lag στις φώτο θα δεις. Το θέμα ειναι καθαρά firmware πάντως καθώς σε custom roms δεν υπάρχει

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Εχει συναντήσει κανείς άλλος το πρόβλημα φόρτισης που αναφέρεται και στο xda? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1727540

Χθες το βράδυ αν και το έβαλα στην πρίζα δεν φόρτιζε (ούτε καν τις ενδείξεις ότι φόρτιζε δεν έβλεπα)

Δοκιμασα αμέσως το φορτιστή σε άλλο τηλέφωνο και φόρτιζε κανονικά....

Μόλις έκανα ένα reboot τo τηλέφωνο ξεκίνησε να φορτίζει κανονικά!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

μολις απεκτησα κ εγω το samsung galaxy s3 i9305 sapphire black απο play247..κ γραφει πισω στο καπακι 4 G αντι για LTE.στις ρυθμισεις δικτυου μου εχει τις επιλογες...1.Μονο GSM

2.Μονο WCDMΑ

3.LTE/GSM/WCDMA (Αυτοματη Λειτουργια) ξεχωριστα την επιλογη lte δν εχει αυτο οφειλεται στην rom?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ερωτήσεις και για το απλό i9300 και θέλω να μάθω αν ισχύουν και για αυτό τα ίδια.

 

Παιδιά σκέφτομαι να προβώ στην αγορά ενος απο τα δυο(i9300 ή i9305) από το galaxy s2 i9100 που έχω τώρα και θέλω να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις όσο αφορά το s3 για να δω αν θα προβώ ή όχι στην αγορά του.

 

01. Έχει θέματα θερμοκρασίας όταν το χειρίζεσαι αρκετά όπως έχουν σχεδόν όλα τα galaxy s2 i9100 ακόμα και αν απλά περιηγήσε στο μενού του κινητού ΧΩΡΙΣ να τρέχεις καμιά εφαρμογή.

02. Σε θέματα αυτονομίας σε αναμονή και σε ομιλία τι λέει?

03. Έχω δει ότι έχει ακριβώς την ίδια κάρτα γραφικών με το s2 και αυτό είναι που με ξινίζει ποιο πολύ γιατί αντί να βάλουν μια καλύτερη βάλανε την αρχαία mali400 και στο s4mini έχουν βάλει καλύτερη(Adreno 305) που εχει και το nexus 4.

04. Όσο αφορά την έκδοση android πότε αναμένετε την 4.2.2?

05. Είστε ευχαριστημένοι από το κινητό και αν ναι είναι δύσκολο στη μεταφορά και στο να χαραχτεί η οθόνη του παρόλο που έχει το gorilla glass 2 καθότι λίγο μεγαλύτερο από το s2 με gorilla glass 1 που έχω τώρα.

06. Η διαδικασία ρουτ γίνεται μόνο μέσω odin ή υπάρχει και ποιο απλός τρόπος όπως π.χ. να περάσεις το αρχείο ρουτ σε μια sd card και να το κάνεις μέσω recovery menu όπως στο s2?

07. Έχει κλειδωμένο bootloader ή όχι? Και πως καταλαβαίνεις αν είναι κλειδωμένος o bootloader?

08. Λέει αυτό το 4g(Lte) και το υποστηρίζει κανένα άλλο δίκτυο στην Ελλάδα εκτός από την cosmote? Επίσης έχει έξτρα χρεώσεις ή όχι?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν οι ίδιες απαντήσεις που σου έδωσε ο Tyxerakias για το I9300.

8. Υποστηρίζεται από Vodafone και Cosmote. Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνείς μαζί τους ή κοιτάς στα επίσημα site τους για λεπτομέρειες.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...