Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παει χαλασε και η Samsung...

Αντε να καταργήσει τις sd και την αποσπώμενη μπαταρία για να πάψουμε να ασχολούμαστε :p

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία κρατάει 1 1/2 μερα με ποοολυ ψάξιμο.σε σχέση με του iPhone που θέλαμε καθε 22 ώρες γέμισμα αυτη ειναι ΤΕΡΑΣ!

 

 

Έχεις το LTE? Λογικά αν δεν το χρησιμοποιείς η μπαταρία θα ειναι στα ίδια επίπεδα με το κανονικό.Εδω πάντως λει οτι εχει... εκτός και υπαρχη άλλη έκδοση που εχει και ράδιο...

 

http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-S3-S-III-GT-I9305-i9305-Jelly-Bean-4-1-2GB-Ram-4G-LTE-/221134136119

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχεις το LTE? Λογικά αν δεν το χρησιμοποιείς η μπαταρία θα ειναι στα ίδια επίπεδα με το κανονικό.Εδω πάντως λει οτι εχει... εκτός και υπαρχη άλλη έκδοση που εχει και ράδιο...

 

http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-S3-S-III-GT-I9305-i9305-Jelly-Bean-4-1-2GB-Ram-4G-LTE-/221134136119

 

Από πότε ένας πωλητής από το ebay θεωρείται σοβαρή πηγή ενημέρωσης; :lol:

Πιο πολύ εμπιστεύομαι σχετικούς ιστοχώρους, πχ το GSMarena που στα χαρακτηριστικά του αναφέρει ότι δεν έχει ραδιόφωνο. Περίεργο βέβαια και δυσάρεστο...

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τα χαρακτηριστικά αυτά προφανώς και τα εχει κάνει copy από κάπου,πόσο σίγουροι είμαστε δηλαδή ότι δεν υπάρχει καποια έκδοση σε άλλες χώρες και με ράδιο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Τα χαρακτηριστικά αυτά προφανώς και τα εχει κάνει copy από κάπου,πόσο σίγουροι είμαστε δηλαδή ότι δεν υπάρχει καποια έκδοση σε άλλες χώρες και με ράδιο.

 

100%. Η LTE έκδοση ΔΕΝ έχει ραδιόφωνο. Πηγή ενημέρωσης το ebay? Έλεος :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ας συνεχίσουμε στα περί κινητού.το πήρα εχθές,σε μαύρο.μετα απο χρονια iPhone μου φαίνεται να εχω όλον τον κόσμο στα χέρια μου.για να μην πω γαλαξια.:lol:απίστευτη ποιότητα.η Ταχύτητα οταν είσαι στον δρόμο με 3G ειναι απλα φοβερή.

 

καλησπερα φιλε μου καλοριζικο να ειναι.

 

μπορεις να μου πεις απο που το αγορασες και ποσο;

Πιστευω δεν ειμαι ο μονος που ενδιαφερομαι.

 

Ποια εκδοση λογισμικου φοραει;

Ευχαριστω πολυ.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου καλοριζικο να ειναι.

 

μπορεις να μου πεις απο που το αγορασες και ποσο;

Πιστευω δεν ειμαι ο μονος που ενδιαφερομαι.

 

Ποια εκδοση λογισμικου φοραει;

Ευχαριστω πολυ.

 

Μου το φερανε απο Γερμανία φίλε μου. Η έκδοση που φοράει ειναι η jelly bean.

Πάντως και σε μαύρο που το εχω ειναι μοναδικό.

Link to comment
Share on other sites

προχθες πέρασα απο μία Voda στα νότια προάστια και μου έδειξαν τον καινουργιο price catalog . Το LTE εινα στα 729 και το απλό S3 παραμένει στα 669. 10 ευρό πιο φθηνό από iPhone και 30 πιο ακριβό από Note II. Α ρε Jumbo που σας χρειάζετε..... Συσκευή δεν είχαν ακόμα!!!
Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή την παρέλαβα από Γερμανία με 530€ με μεταφορικά. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Η μπαταρία σε ικανοποιητικά επίπεδα.

Τα 2GB RAM παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο στο multitasking και δεν έχει τα lags που μπορεί να δημιουργηθούν από πολλές ανοιχτές εφαρμογές στο απλό S3 που έχω δει να έχει lags. Το LTE ακόμα για Ελλάδα είναι νωρίς για να το χρησιμοποιήσεις.

 

Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το Nexus 4 (λόγο αναβαθμίσεων και τιμής).

 

Επέλεξα το S3 i9305 και για λόγους:

α) επέκτασης μνήμης.

β) αφαιρούμενη μπαταρία.

γ) μελλοντική χρήση 4G.

 

Aν θέλει κάποιος μια συσκευή που τα έχει όλα και θέλει να την κρατήσει αρκετό καιρό λόγο και του LTE αυτή είναι το S3 i9305.

Επίσης να πω με σιγουριά ότι η έκδοση αυτή δεν έχει ράδιο.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

προχθες πέρασα απο μία Voda στα νότια προάστια και μου έδειξαν τον καινουργιο price catalog . Το LTE εινα στα 729 και το απλό S3 παραμένει στα 669. 10 ευρό πιο φθηνό από iPhone και 30 πιο ακριβό από Note II. Α ρε Jumbo που σας χρειάζετε..... Συσκευή δεν είχαν ακόμα!!!

 

Επειδή μ ενδιαφέρει και μένα και κοιτάω τώρα στο site της Voda, αυτό που έχουν με 729 δεν είναι το lte. Το κανονικό είναι απλά με 32gb μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα η συσκευή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα και είναι άγνωστο αν γίνει διαθέσιμη στην Χώρα μας.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

επειδή πρώτα ειχα iphone 4 και μου χάλασε και λογω οτι πλεον δεν μου αρεσει κ τόσο(μονο απο συνήθεια δεν πηγαινα σε android) σκεφτομαι ν αγοράσω το σ3 αλλα στην έκδοση lte(και να λειτουργει στα ελληνικα δίκτυα,οταν ειναι ετοιμα ν τ υποστηρίξου). στην Ελλάδα υπάρχει? και αν ναι απο που μπορώ ν το αγοράσω? Edited by makarios91
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρεπειται σε ποια εταιρια κινητης εισαι? Το 3G λειτουργει κανονικα οπως σε αλλες συσκευες και γενικα εχεις παρατηρησει καποια διαφορα σχετικα με το σημα ή το gps? Edited by alfisti43100
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανονικα στην Ελλαδα τα 4g και το I9305 και το I7105 στην vodafone.Στανταρ πραγματα διοτι εγω τα παραγγελνω.Απλα δεν θυμαμαι ακριβως η 729 η 739ευρω το S3

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω παντως οτι η τιμη του αρχιζει και παιρνει τον κατηφορο..! Καλη φαση

Μολις πεσει απο τα 500 θα ειναι μια χαρα!

 

Σύντομα θα πέσει,στα 580 ευρω που κοστίζει μια χαρα κρατάω και το s3 μου το απλο.κι ας εχει την μισή ram

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει παιδιά να το αγοράσει κάποιος που είδει εχει σ3...σε 4 μήνες περίπου θα παρουσιάσουν το Galaxy 4.Κρατήστε τα χρήματα σας για αυτό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει παιδιά να το αγοράσει κάποιος που είδει εχει σ3...σε 4 μήνες περίπου θα παρουσιάσουν το Galaxy 4.Κρατήστε τα χρήματα σας για αυτό.

 

Ετσι ακριβώς,ΑΣΕ που το s3 το απλό ειναι πλεον best value καθώς τα 180 ευρω της διαφοράς σε σχεση με το lte δεν τα αξίζει για μένα το lte

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει 180€ διαφορα ρε παιδια. Γυρω στα 130 εχει με τα εδω και χαμηλοτερα απ εξω.Αλλα και παλι οποιος εχει ηδη το S3 προφανως και δεν αξιζει.Αν ψαχνεται να το παρει τωρα για μενα ισως και να αξιζει μιας και τα 2GB θα σε βγαλουν ανετα πιο πολυ καιρο.
Link to comment
Share on other sites

Έστω και τα 130 ευρω δεν τα αξίζει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...