Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα :)

Μιας και περιμένω αύριο το πρωι στα χέρια μου το s3 i9305 θα ήθελα να ρωτήσω το εξής .

Στο galaxy S3 i9300 που είχα ,πήρα τα πάντα backup μέσω titanium στην Καρτα microSD .

Βέβαια είχα στο S3 την omega μεσα .....

Αν τωρα βάλω την micro SD στην νεα συσκευη ,γίνεται να τα περάσω ξανα όλα μεσα ...;

Ευχαριστω :)

Οταν το παραλαβεις με το καλο πες μας εντυπωσεις και κανε μια ψιλοσυγκριση μιας και ειχες και το απλο S3.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω τι ακριβώς έχεις πάρει backup .Αυτό που σίγουρα μπορείς να περάσεις είναι οι εφαρμογές με τα δεδομένα τους .

Αν δεις κάποια lag ή οτιδήποτε άλλο τοτε κάνεις factory και περνάς μόνο τις εφαρμογές (χωρίς δεδομένα ).

 

Οκ Μιχαλιο ,βασικά για τις εφαρμογες και τα δεδομενα τους ενδιαφέρομαι

Σε ευχαριστω :)

 

Οταν το παραλαβεις με το καλο πες μας εντυπωσεις και κανε μια ψιλοσυγκριση μιας και ειχες και το απλο S3.

Θα το δουλέψω λίγες μέρες και θα αναφέρω αποτελέσματα :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα :)

Μου ηρθε σημερα στα χερια μου απο skroutzoμαγαζο το LTE .

Εχω ενα θεματακι και δεν ξερω εαν λυνεται .

Πριν rootaro την συσκευη ,διαπιστωσα πως η συσκευη(firmware) ειναι απο vodafone γερμανιας ...

Ολα καλα μεχρι εκει .

Εκανα root περασα μια rom(pandoriam) απο Χda αλλα διαπιστωσα πως σε σημεια που δεν εχω σημα - μου γραφει στο (notification -window κατω κατω - SIM/RUIM is Perso locked ) .

Το ιδιο και στην lockscreen .

Μολις ομως βρεθει σημα τοτε καπακι εξαφανιζεται και μου δειχνει cosmote .....

Eχω κανει αρκετες φορες full wipe ξανα εγκατασταση της rom- pandoriam αλλα το ιδιο αποτελεσμα :(.

Τωρα κατεβαζω την stock που ειχε πανω η συσκευη και θα την φλασαρω παλι ,αλλα φανταζομαι θα το κανει παλι ....

Με την stock (μαμα )firmware δεν προλαβα να δω εαν εχει το ιδιο προβλημα ,διοτι το εκανα root αμεσως .

Να ενημερωσω πως δεν εχω θεμα με το σημα ,απλα σε σημεια που και παλιοτερα δεν ειχα σημα ,ενω μου εβγαζε π.χ καμια υπηρεσια,τωρα μου βγαζει πχ παλι καμια υπηρεσιας και καπακι το (SIM/RUIM is Perso locked).

Υπαρχει λυση στο προβλημα , η πρεπει να ζησω με αυτο ?:)

Φανταζομαι οφειλεται στο οτι ειναι vodafone(δυστυχως)

Αποκλειω το ενδεχομενο να ειναι κλειδωμενο ,διοτι σημα εχω κανονικα εκει που πρεπει.Ετσι δεν ειναι ?

Τελος δεν εχω καμια καρτα vodafone να δοκιμασω....Ισως εκει σταματησει το προβλημα.

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα :)

Μου ηρθε σημερα στα χερια μου απο skroutzoμαγαζο το LTE .

Εχω ενα θεματακι και δεν ξερω εαν λυνεται .

Πριν rootaro την συσκευη ,διαπιστωσα πως η συσκευη(firmware) ειναι απο vodafone γερμανιας ...

Ολα καλα μεχρι εκει .

Εκανα root περασα μια rom(pandoriam) απο Χda αλλα διαπιστωσα πως σε σημεια που δεν εχω σημα - μου γραφει στο (notification -window κατω κατω - SIM/RUIM is Perso locked ) .

Το ιδιο και στην lockscreen .

Μολις ομως βρεθει σημα τοτε καπακι εξαφανιζεται και μου δειχνει cosmote .....

Eχω κανει αρκετες φορες full wipe ξανα εγκατασταση της rom- pandoriam αλλα το ιδιο αποτελεσμα :(.

Τωρα κατεβαζω την stock που ειχε πανω η συσκευη και θα την φλασαρω παλι ,αλλα φανταζομαι θα το κανει παλι ....

Με την stock (μαμα )firmware δεν προλαβα να δω εαν εχει το ιδιο προβλημα ,διοτι το εκανα root αμεσως .

Να ενημερωσω πως δεν εχω θεμα με το σημα ,απλα σε σημεια που και παλιοτερα δεν ειχα σημα ,ενω μου εβγαζε π.χ καμια υπηρεσια,τωρα μου βγαζει πχ παλι καμια υπηρεσιας και καπακι το (SIM/RUIM is Perso locked).

Υπαρχει λυση στο προβλημα , η πρεπει να ζησω με αυτο ?:)

Φανταζομαι οφειλεται στο οτι ειναι vodafone(δυστυχως)

Αποκλειω το ενδεχομενο να ειναι κλειδωμενο ,διοτι σημα εχω κανονικα εκει που πρεπει.Ετσι δεν ειναι ?

Τελος δεν εχω καμια καρτα vodafone να δοκιμασω....Ισως εκει σταματησει το προβλημα.

Ευχαριστω :)

καλημερα .

ΒΟΗΘΕΙΑ please .

Φοβαμαι οτι χαλασα την συσκευη....:cry:

περασα το επισημο μαλλον firmware μεσω kies ,μου εδειξε ολα οκ complete ,αλλα η συσκευη δεν ανοιγει ,εχει κολλησει στο λογοτυπο samsung που αναβοσβηνει ........

Ξανα δοκιμασα να την περασω παλι και τα αποτελεσματα τα ιδια .

Φοβαμαι τελικα μηπως δεν ηταν vodafone γερμανιας και εγω το περασα μεσα .

Ωχ παναγια μου......

 

edit μετα απο wipe data ,επανηλθε .

Δοξα τον θεο

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

καλημερα .

ΒΟΗΘΕΙΑ please .

Φοβαμαι οτι χαλασα την συσκευη....:cry:

περασα το επισημο μαλλον firmware μεσω kies ,μου εδειξε ολα οκ complete ,αλλα η συσκευη δεν ανοιγει ,εχει κολλησει στο λογοτυπο samsung που αναβοσβηνει ........

Ξανα δοκιμασα να την περασω παλι και τα αποτελεσματα τα ιδια .

Φοβαμαι τελικα μηπως δεν ηταν vodafone γερμανιας και εγω το περασα μεσα .

Ωχ παναγια μου......

 

Μπες σε recovery mode και κανε wipe data /factory .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε recovery mode και κανε wipe data /factory .

 

Μιχαλιο αυτο έκανα και ευτυχώς όλα εντάξει ουφφφφφφφφ.

Χίλια ευχαριστω για όλα :)

Τελικα ναι είναι της Vodafone και όπως αναφέρω ένα πρόβλημα στο πιο πάνω πόστ μου ,με την μαμα firmware πάνω δεν έχει θέμα κανένα .

Δεν ξέρω το μπορει να φταίει όταν με άλλη rom πάνω μου βγάζει το μήνυμα SIM/RUIM is Perso locked

όταν βρίσκεσαι σε περιοχή χωρίς σήμα ..Να σαι καλα Μιχαλιο :)

 

Υ.Γ βασικά μόνο με μια rom το έχω τσεκάρει (PANDORIAM ).

Ίσως λέω ,ίσως να φταίει η συγκεκριμένη rom για το πρόβλημα.

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

Αυρο που λες οτι ειναι απο Vodafone Γερμανιας υπαρχει περιπτωση να δημιουργει προβλημα?Εννοω αν ηταν κλειδωμενο στην Vodafone και τωρα ειναι ξεκλεδωμενο σε ολα τα δικτυα μηπως δημιουργει θεμα με την εγγυηση.Αν επιτρεπετε πες και απο πιο μαγαζι το αγορασες.
Link to comment
Share on other sites

Αυρο που λες οτι ειναι απο Vodafone Γερμανιας υπαρχει περιπτωση να δημιουργει προβλημα?Εννοω αν ηταν κλειδωμενο στην Vodafone και τωρα ειναι ξεκλεδωμενο σε ολα τα δικτυα μηπως δημιουργει θεμα με την εγγυηση.Αν επιτρεπετε πες και απο πιο μαγαζι το αγορασες.

Η αλήθεια είναι οτι με έβαλες σε προβληματισμούς με αυτο που αναφέρεις ....

Δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση ,παρόλαυτα θα πάρω την Δευτέρα τηλ στο Καταστημα αγοράς και θα το αναφέρω .

Δεν θελω ακόμα να αναφέρω το Καταστημα , θεωρώ δεν είναι σωστό πριν πάρω πρώτα μια απάντηση απο τους ίδιους .....

Σε ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν καποιος μπορει να μου εξηγησει τι ειναι η εκδοση

Samsung Galaxy S III I9305 16GB (LTE Non Regional) τι παραπανω εχει δηλαδη; ή που διαφερει !

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν καποιος μπορει να μου εξηγησει τι ειναι η εκδοση

Samsung Galaxy S III I9305 16GB (LTE Non Regional) τι παραπανω εχει δηλαδη; ή που διαφερει !

Ευχαριστω !

 

Αν εννοείς την διαφορα του απλου s3 i9300 με το i9305 LTE δες εδώ http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5001&idPhone2=4238

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την διαφορα του απλου s3 i9300 με το i9305 LTE δες εδώ http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5001&idPhone2=4238

 

το LTE προσπαθω να καταλαβω τι ρολο παιζει αλλα δεν.....

Link to comment
Share on other sites

το LTE προσπαθω να καταλαβω τι ρολο παιζει αλλα δεν.....

 

Εκτός απο τα 2gb ram και την υποστήριξη LTE που έχει το i9305 άλλη σημαντική διαφορά δεν έχουν .

 

Τι λες ρε κουμπάρε για το τι σημαίνει το LTE ήταν η ερώτηση ?? Άλλο κατάλαβα εγώ .. τελευταία δεν πάω καλα .:dizzy::dizzy:

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο τα 2gb ram και την υποστήριξη LTE που έχει το i9305 άλλη σημαντική διαφορά δεν έχουν .

 

Τι λες ρε κουμπάρε για το τι σημαίνει το LTE ήταν η ερώτηση ?? Άλλο κατάλαβα εγώ .. τελευταία δεν πάω καλα .:dizzy::dizzy:

 

αξιζει δηλαδη κατα τη γνωμη σας;

Link to comment
Share on other sites

αξιζει δηλαδη κατα τη γνωμη σας;

 

Αξίζει.Με το 1gb ram που έχει το απλό S3 θα έχεις τα σπαστικά reload των widgets λόγω έλλειψης διαθέσιμης RAM.

Link to comment
Share on other sites

αξιζει δηλαδη κατα τη γνωμη σας;

 

 

Το να δώσεις 4-5 μήνες πρν βγει το S4 130Ε+ παραπάνω από το "απλο" μοντελο, μάλλον δεν αξίζει για μένα.Η μόνη περιπτώσει που μπορώ να πω ότι αξίζει ειναι να μην αγοράσεις S4 και να μείνεις με το S3.Τοτε ναι αξίζει.Αλλιως αυτά τα εχτρα χρήματα πιο καλά να τα διαθέσεις στο S4.... Βγήκε κάπως αργά για μένα.Και θα ειναι ίσως χρήσιμο μονό σε όσους αλλαξουν Κινητό κάθε 2-3 χρόνια.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Το να δώσεις 4-5 μήνες πρν βγει το S4 130Ε+ παραπάνω από το "απλο" μοντελο, μάλλον δεν αξίζει για μένα.Η μόνη περιπτώσει που μπορώ να πω ότι αξίζει ειναι να μην αγοράσεις S4 και να μείνεις με το S3.Τοτε ναι αξίζει.Αλλιως αυτά τα εχτρα χρήματα πιο καλά να τα διαθέσεις στο S4....

 

νομιζω οτι το S4 θα ειναι κοντα στα 700€ χαλαρα οποτε μιλαμε για 200+ € παραπανω συν τους 4-5 μηνες αναμονης, που οπως παει μεχρι να αλλαξει ο χρονος το S2 μου θα αναληφθει στους ουρανους να ξεκουραστει για παντα ...... :(

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό είπα παίρνεις τώρα το φτηνο,και διαθέτεις την διαφορά 130+ που εχει από το απλό για το 4 μετα ;) Αυτη ειναι η καλύτερη κίνηση αυτήν την στιγμή,εκτός και αν σου περισσεύουν...Και το καλύτερο ειναι να μην πάρεις καν καινουριο,βρες ένα πολύ καλο μτχ που υπάρχουν πολλά...και μετα περιμένεις το 4 χωρίς να έχεις καταξοδευτεί. Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό είπα παίρνεις τώρα το φτηνο,και διαθέτεις την διαφορά 130+ που εχει από το απλό για το 4 μετα ;) Αυτη ειναι η καλύτερη κίνηση αυτήν την στιγμή,εκτός και αν σου περισσεύουν...Και το καλύτερο ειναι να μην πάρεις καν καινουριο,βρες ένα πολύ καλο μτχ που υπάρχουν πολλά...και μετα περιμένεις το 4 χωρίς να έχεις καταξοδευτεί.

 

εχουν μια βαση οσα λες.... κατσε να δουμε μπας και κανει κανενα θαυμα ο αη βασιλης..... αν δεν γινει το τελος του κοσμου την παρασκευη..... :p

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι με έβαλες σε προβληματισμούς με αυτο που αναφέρεις ....

Δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση ,παρόλαυτα θα πάρω την Δευτέρα τηλ στο Καταστημα αγοράς και θα το αναφέρω .

Δεν θελω ακόμα να αναφέρω το Καταστημα , θεωρώ δεν είναι σωστό πριν πάρω πρώτα μια απάντηση απο τους ίδιους .....

Σε ευχαριστω :)

 

Τελικά τι σου είπαν;

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι με έβαλες σε προβληματισμούς με αυτο που αναφέρεις ....

Δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση ,παρόλαυτα θα πάρω την Δευτέρα τηλ στο Καταστημα αγοράς και θα το αναφέρω .

Δεν θελω ακόμα να αναφέρω το Καταστημα , θεωρώ δεν είναι σωστό πριν πάρω πρώτα μια απάντηση απο τους ίδιους .....

Σε ευχαριστω :)

 

Τελικα επικοινωνησες με το καταστημα?Εβγαλες ακρη με την εγγυηση?Παντως νομιζω οτι με ενα τηλεφωνο στη Samsung μπορεις να δεις αν ισχυει η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα επικοινωνησες με το καταστημα?Εβγαλες ακρη με την εγγυηση?Παντως νομιζω οτι με ενα τηλεφωνο στη Samsung μπορεις να δεις αν ισχυει η εγγυηση.

 

Καλημερα .Τελικα επικοινωνησα με το καταστημα birdiphone και μου διαβεβαιωσαν οτι δεν υπαρχει κανενα θεμα με την εγγυηση και πως οτιδηποτε και να παθει η συσκευη (φτου-φτου-φτου) θα ειμαι καλλυμενος .

Δεν το προχωρησα παραπερα ,διοτι ξερω οτι το καταστημα ειναι αξιοπιστο και δεν εχουν αναφερθει γενικως προβληματα για τους συγκεκριμενους .

:)

Link to comment
Share on other sites

Στα μηνυματα χρησιμοποιω το Τ9 για να μου βγαζει την λεξη..... σε περιπτωση που δεν εχει την συγκεκριμενη λεξη που θελω, πως μπορω να την προσθεσω εγω????

Ευχαριστω...

 

Δεν χρησιμοποιω το QWERTY αλλα το 3Χ4 πληκτρολογιο....

Edited by tonypapa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...