Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση ...για τα δικα μας εχει βγει απο καπου η 4.1.2?

Οχι δεν έχει βγει ούτε official ουτε leaked .Εχει γινει βέβαια port η Leaked XXELK4 και η Official XXELKC 4.1.2 στο I9305. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2022533

Το τηλέφωνο παίρνει microSIM η την κανονική?

 

micro sim .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ...για τα δικα μας εχει βγει απο καπου η 4.1.2?

 

Απ'οσο εχω ψαξει, το εψαχνα χθες συγκεκριμενα, ακομα δεν εχει βγει για το Ι9305....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως η Samsung έδωσε το update στο S3 i9300 πρώτα την 4.1.2 και δεν την έδωσε στην έκδοση LTE που κυκλοφόρησε πριν 3 μήνες και με 4.1.1 εργοστασιακά ενώ το international πριν ένα μήνα και κάτι πήρε την 4.1.1.

 

Το αστειο θα ηταν να μην παρει την Key Lime Pie 5.0 και να την πάρει το international S3

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να καταλάβω, αν πάρουμε από skroutx,διάβασα τις τελευταίες σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι, θα δουλεύει κανονικά το παραεισαγωγής κινητό στην Ελλάδα η θα πρέπει να περάσουμε κάποια firmware εμείς; γιατί βλέπω ελληνική δεν υπάρχει ακόμα
Link to comment
Share on other sites

Δουλευύει κανονικά φίλε μου το πηρα απο ebay και ειναι branded Vodafone Γερμανιας. Πέρα απο 5 με 6 εφαρμογές της Vodafone δεν έχει καμια διαφορά απο unbranded ουτε καν το λογοτυπο στην εκκινηση εχει της Vodafone και φυσικά έχει ελληνικά. Για τους ποιο ψαγμενους περνανε unbranded Rom με odin official απο:

http://www.sammobile.com/firmware/

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξεκινησα με samsung galaxy S πηγα στο sii και τωρα ειμαι ετοιμος να παρω το SIII LTE το βρηκα στο Skroutz.gr και απο τα καταστηματα: http://www.kaizershop.gr http://www.vnp.gr με τιμη στα 570 και απο το BestPrice με βγαζει στο εξης καταστημα e-maxstores.gr με τιμη 552 ευρω.ειναι αξιοπιστα τα καταστηματα αυτα?αν εχει αγορασει καποιος απο αυτα και εμεινε ικανοποιημενος.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

στο birdphone δεν υπαρχει.απο το BestPrice με βγαζει στο καταστημα e-maxstores.gr με τιμη 552 ευρω αυτο εναι αξιοπιστο;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξεκινησα με samsung galaxy S πηγα στο sii και τωρα ειμαι ετοιμος να παρω το SIII LTE το βρηκα στο Skroutz.gr και απο τα καταστηματα: http://www.kaizershop.gr http://www.vnp.gr με τιμη στα 570 και απο το BestPrice με βγαζει στο εξης καταστημα e-maxstores.gr με τιμη 552 ευρω.ειναι αξιοπιστα τα καταστηματα αυτα?αν εχει αγορασει καποιος απο αυτα και εμεινε ικανοποιημενος.

 

Από το vnp έχω πάρει 3 συσκευές και οι 3 unbranded. Γενικώς όλα καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως η Samsung έδωσε το update στο S3 i9300 πρώτα την 4.1.2 και δεν την έδωσε στην έκδοση LTE που κυκλοφόρησε πριν 3 μήνες και με 4.1.1 εργοστασιακά ενώ το international πριν ένα μήνα και κάτι πήρε την 4.1.1.

 

Το αστειο θα ηταν να μην παρει την Key Lime Pie 5.0 και να την πάρει το international S3

Μην παραπονιέστε !!!

Ήρθε και για το I9305 http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9305&pcode=0&os=1&type=1#firmware

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μην παραπονιέστε !!!

Ήρθε και για το I9305 http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9305&pcode=0&os=1&type=1#firmware

 

Μονο για οσους εχουν cosmote......εγω εχω Γερμανικο της vodafone οποτε αναμενω ακομα....:(

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το Γερμανικό έχω και είμαι σχεδόν έτοιμος να βάλω τις Cosmote το Firmware ακόμα δεν το έβαλα γιατί σκέφτομαι μετά ποιος ξαναπερνάει 170 εφαρμογές. Πιστεύω να δωθεί η 4.1.2 η Γερμανική (Vodafone) σύντομα αλλιώς δεν βλέπω να αντέχω για πολύ :lol:

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το Γερμανικό έχω και είμαι σχεδόν έτοιμος να βάλω τις Cosmote το Firmware ακόμα δεν το έβαλα γιατί σκέφτομαι μετά ποιος ξαναπερνάει 170 εφαρμογές. Πιστεύω να δωθεί η 4.1.2 η Γερμανική (Vodafone) σύντομα αλλιώς δεν βλέπω να αντέχω για πολύ :lol:

 

Εγω και να θελω δεν ξερω πως περνανε το Firmware διαφορετικα....... οποτε θελω δεν θελω θα περιμενω....

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα τελικα περασα το firmware της Cosmote με 4.1.2. η συσκευη πεταει :D:D

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Εγω και να θελω δεν ξερω πως περνανε το Firmware διαφορετικα....... οποτε θελω δεν θελω θα περιμενω....

 

Διάβασε τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω πολυ....:)..... αλλα απ'οτι διαβασα καπου οτι δεν ισχυει αργοτερα η εγγυηση, αληθευει???

Εαν ναι, μπορω να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση????....Ευχαριστω και παλι...:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ....:)..... αλλα απ'οτι διαβασα καπου οτι δεν ισχυει αργοτερα η εγγυηση, αληθευει???

Εαν ναι, μπορω να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση????....Ευχαριστω και παλι...:)

 

Δεν ισχύει η εγγύηση οταν βαλουμε διαφορετικό firmware απο αυτό που προορίζεται για την συσκευή μας .

Αν δηλαδη το τηλέφωνο ειναι απο Αγγλία βάζοντας του Ελληνική rom χάνουμε την εγγύηση .

 

Πάντως βάζοντας ξανά το firmware που ειναι για το τηλέφωνο μας ειμαστε κανονικά εντός εγγύησης .......και πίστεψε με είναι το ποιο εύκολο πράγμα που υπάρχει (η αλλαγή rom) στα samsung .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει η εγγύηση οταν βαλουμε διαφορετικό firmware απο αυτό που προορίζεται για την συσκευή μας .

Αν δηλαδη το τηλέφωνο ειναι απο Αγγλία βάζοντας του Ελληνική rom χάνουμε την εγγύηση .

 

Πάντως βάζοντας ξανά το firmware που ειναι για το τηλέφωνο μας ειμαστε κανονικά εντός εγγύησης .......και πίστεψε με είναι το ποιο εύκολο πράγμα που υπάρχει (η αλλαγή rom) στα samsung .

 

Σε ευχαριστω και παλι..... :)

Απότι καταλαβα μπορω να βαλω και αυτη που εβγαλε η Cosmote (επισημo firmware), οπου φυσικα θα ειμαι εκτος εγγυησης και αργοτερα αν θελω μπορω να περασω παλι την Γερμανικη της Vodafone(VD2) και θα εχω παλι εγγυηση........ Ο flash counter παραμενει μηδενισμενος αν ακολουθησω αυτη την διαδικασια η χρειαζομαι αλλο προγραμμα μετα????:worry:

Sorry αν κανω πολλες και αυτονοητες ερωτησεις για σας, αλλα προσπαθω να τα καταλαβω οσο καλυτερα μπορω χωρις να εχω αρνητικα αποτελεσματα...... :wacko:

Ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω και παλι..... :)

Απότι καταλαβα μπορω να βαλω και αυτη που εβγαλε η Cosmote (επισημo firmware), οπου φυσικα θα ειμαι εκτος εγγυησης και αργοτερα αν θελω μπορω να περασω παλι την Γερμανικη της Vodafone(VD2) και θα εχω παλι εγγυηση........ Ο flash counter παραμενει μηδενισμενος αν ακολουθησω αυτη την διαδικασια η χρειαζομαι αλλο προγραμμα μετα????:worry:

Sorry αν κανω πολλες και αυτονοητες ερωτησεις για σας, αλλα προσπαθω να τα καταλαβω οσο καλυτερα μπορω χωρις να εχω αρνητικα αποτελεσματα...... :wacko:

Ευχαριστω....

H Διαδικασία που ανάφερες ειναι σωστή .

O counter δεν μετράει όταν περνάμε official firmware .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εχω κολλήσει μεταξυ s3 lte και nexus 4!

 

Δεν ειχα ποτε android ερχομαι απο iphone 3g και θελω να παρω ένα τηλέφωνο το οποίο θα κρατησω και αυτο για χρόνια! Μου αρεσει το nexus 4 λογω οτι ειναι pure android και παιρνει αναβαθμισεις αλλα απο την αλλη το s3 εχει πολυ καλη οθονη και τραβαει απιστευτες φωτο και video εχει sd και μπαταρια που αλλαζει και φαινεται να κρατησει και αυτο για χρονια.

 

Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζεται καποιο τροπο για να βγαλουμε το λογισμικο της samsung και να κανουμε το κινητο σαν το nexus για να παιρνει και αυτο πρωτο τις αναβαθμισεις.

Επισεις μετα απο ποσο καιρο περιπου περνει αναβαθμισεις το samsung (αν το εχουμε μαμισιο) αφου βγουν για nexus?

 

Thanx guys!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα το επισημo firmware της Cosmote...ολα καλα φαινονται... εντυπωσεις δεν εχω προλαβει ακομα να δω πολλα, αλλα σε γενικες γραμμες εχω την εντυπωση οτι κολλαει λιγο....παντως ευχαριστα ειναι τα καλουδια της 4.1.2 εκδοσης...:)

Την περασα με την βοηθεια του προγραμματος Odin... Οταν συνδεσα το κινητο με το Kies μου εβγαλε πως δεν μπορω να κανω αναβαθμιση λογισμικου, αυτο ειναι φυσιολογικο ?????????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρονια πολλα καλη χρονια να εχουμε.εχθες αγορασα το S3 I9305N LTE και φοραει πανω του την rom I9305NXXALIA_I9305NCOVALI7_COV που ειναι 4.1.1 εχει 3 SAMSUNG GALAXY S3 στο http://www.sammobile.com i9305 i9305T και i9305Ν

ερωτηση λοιπον γινεται να περασω rom απο i9305 που εβγαλε 4.1.2 ; η θα χαλασει η συσκευη;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρονια πολλα και καλη χρονια...προχθες μου εφερε ενας θειος μου δωρο απο γερμανια το lte το κινητο ειναι αγορασμενο απο vodafone γερμανιας..αυτος το δουλεψε λιγο αλλα δεν μ εχει φερει κουτα και τα σχετικα..αποφασισα να το ροοταρο αλλα μολις το ροοταρα το κινητο δεν αναγνωριζε την sim.πατησα κωδικο να δω τι παιζει (*#06*) για ιμει και μου εγραφε null/null αντι για αριθμο..δεν ξερω πλεον τι να κανω!!!εχετε ακουσει κατι παρομοιο>??
DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...