Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια χρονια πολλα και καλη χρονια...προχθες μου εφερε ενας θειος μου δωρο απο γερμανια το lte το κινητο ειναι αγορασμενο απο vodafone γερμανιας..αυτος το δουλεψε λιγο αλλα δεν μ εχει φερει κουτα και τα σχετικα..αποφασισα να το ροοταρο αλλα μολις το ροοταρα το κινητο δεν αναγνωριζε την sim.πατησα κωδικο να δω τι παιζει (*#06*) για ιμει και μου εγραφε null/null αντι για αριθμο..δεν ξερω πλεον τι να κανω!!!εχετε ακουσει κατι παρομοιο>??

 

Πολλές φορές στην προσπάθεια φλασαρισματος custom rom ή kernel χάνεται το IMEI. Ο μόνος τρόπος να σωθεί είναι να έχει κρατήσει οποίος το κανε efs backup. Ψαξε στο xda υπαρχουν παρα πολλά τέτοια threads.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολλές φορές στην προσπάθεια φλασαρισματος custom rom ή kernel χάνεται το IMEI. Ο μόνος τρόπος να σωθεί είναι να έχει κρατήσει οποίος το κανε efs backup. Ψαξε στο xda υπαρχουν παρα πολλά τέτοια threads.

 

διαβασα xda δεν υπαρχει επαναφορα δεν εχει βγει κατι οποτε το κινητο το εχασα θα προσπαθησω με ενα φιλο(developer) να το επαναφερουμε με δημιουργια imei !!!θα σας πω το αποτελεσμα προς το παρον ειμαστε σε αναμονη

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

διαβασα xda δεν υπαρχει επαναφορα δεν εχει βγει κατι οποτε το κινητο το εχασα θα προσπαθησω με ενα φιλο(developer) να το επαναφερουμε με δημιουργια imei !!!θα σας πω το αποτελεσμα προς το παρον ειμαστε σε αναμονη

 

Καλή τύχη! Υπάρχει τρόπος να βάλεις στο τηλέφωνο αλλο ΙΜΕΙ αλλά είναι παράνομο και δεν θα βρεις οδηγίες στο xda. Αλλά γενικά είναι εφικτό ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτησουλα. Η LTE εκδοση θα παιρνει στο μελλον τις επισημες αναβαθμισεις απο τη Σαμμυ οπως το απλο; Εχετε καμια ενημερωση;

Δεν μιλαω για custom roms.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

σημερα εχασα κ εγω το imei στο s3 i9305NLTE και εχει κολησει στο reboot μπαινει σε recovery και download mode στο recovery μου βγαζει E:failed to mount /efs (Invalid argument) ειχα παρει efsbackup με το Samsung GS3 Int ToolKit και τον φακελο efs με τον root explorer στην εξωτερικη καρτα. γινεται να επανελθει με αρχειο .zip απο recovery η update.zip;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο πριν 20 λεπτά στο vnp.gr και μετά στο birdphone.

Από το πρώτο μου είπαν ότι έχει κανονικά εγγύηση και στην Ελλάδα από την αντιπροσωπεία.Από το δεύτερο μου είπαν ότι επειδή δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα επίσημα,θα πρέπει να το στείλουν αυτοί στη Γερμανία σε περίπτωση βλάβης.

Τι από τα δύο ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Αφου το εφεραν Ελλαδα,το πουλαει επισημα η Vodafone και δεν ξερω και ποιος αλλος,γιατι να μην εχει εγγυηση;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

σημερα εχασα κ εγω το imei στο s3 i9305NLTE και εχει κολησει στο reboot μπαινει σε recovery και download mode στο recovery μου βγαζει E:failed to mount /efs (Invalid argument) ειχα παρει efsbackup με το Samsung GS3 Int ToolKit και τον φακελο efs με τον root explorer στην εξωτερικη καρτα. γινεται να επανελθει με αρχειο .zip απο recovery η update.zip;

 

Με το toolkit που το έκανες backup δεν μπορείς να το κάνεις και restore ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον η συσκευη προερχεται απο χωρα της Ε.Ε. εχει κανονικοτατα εγγυηση 2 χρονια και στο Ελλαδισταν.

Κανονας σε ολα τα κινητα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αφου το εφεραν Ελλαδα,το πουλαει επισημα η Vodafone και δεν ξερω και ποιος αλλος,γιατι να μην εχει εγγυηση;

Τι να πω!Εγώ ανέφερα τι μου είπαν.Μάλλον στο birdphone δεν πήραν χαμπάρι ότι ήρθε Ελλάδα!:confused:

Αρα δεν υπάρχει θέμα με εγγύηση από την εδώ Samsung!

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι στο gsmarena στα Spec φαίνεται ότι η μπαταρία του κρατάει λιγότερο απ' ότι του "απλού" στο 3G και 2G.

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

σημερα εχασα κ εγω το imei στο s3 i9305NLTE και εχει κολησει στο reboot μπαινει σε recovery και download mode στο recovery μου βγαζει E:failed to mount /efs (Invalid argument) ειχα παρει efsbackup με το Samsung GS3 Int ToolKit και τον φακελο efs με τον root explorer στην εξωτερικη καρτα. γινεται να επανελθει με αρχειο .zip απο recovery η update.zip;

 

 

φιλε μου εισαι τυχερος!!ναι εφοσον πηρεσ back up γινεται...!!googlare και δδες οδηγο....για να σου ανοιξει λογικα θεσ ρισετ!!

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση mhproduction δεν δουλευει με riset wipe data/wipe case τα δοκιμασα με το Samsung GS3 Int ToolKit αλλα παλι τιποτα ουτε με QPST v2.7.378 γιατι κολαει στο bootlogo και δε μπορει να διαβασει την συσκευη.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω στη λίστα των κωδικών χωρών προέλευσης http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110 το (COV).Ποιο κράτος είναι αυτό?

PDA:LIA/PHONE:LI8/CSC:LI7 (COV)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε nemos

αυτο ειναι το κιν. που εχω και εγω ειναι το i9305N Sweden

PDA: I9305NXXALIA

CSC: I9305NCOVALI7

Version: 4.1.1

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Φιλε nemos

αυτο ειναι το κιν. που εχω και εγω ειναι το i9305N Sweden

PDA: I9305NXXALIA

CSC: I9305NCOVALI7

Version: 4.1.1

 

Ευχαριστώ δεν θα το φανταζόμουν ποτέ.Αυτοί στη Σουηδία απ΄ότι φαίνεται δεν αναβάθμισαν σε 4.1.2?Πολύ πίσω έμειναν.

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση mhproduction δεν δουλευει με riset wipe data/wipe case τα δοκιμασα με το Samsung GS3 Int ToolKit αλλα παλι τιποτα ουτε με QPST v2.7.378 γιατι κολαει στο bootlogo και δε μπορει να διαβασει την συσκευη.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1937413

 

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΔΩ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΨΑΞΕ ΤΟ ΚΑΙ ΕΣΥ ΛΙΓΟ... εγω ειμαι σε χειροτερη κατασταση ...δυστυχως...ευτυχως ομως γνωριζω τον δημιουργω της στομαξ (ρομ για σ3) και του το εστειλα μηπως και κανουμε κατι..σημερα θα ξερω..επισης εγινα 'εθελοντης' και θα δοκιμασουμε πανω στο κινητο μου καστομ ρομ που τωρα φτιαχνει ο ιδιος ντιβελοπερ...

 

δοκιμασε φακτορη ρισετ θα ανοιξει νομιζω!!

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε mhproduction για τις αμεσες απαντησεις. τελικα μια 2 ωρες πριν μπω και διαβασω το εστειλα

στο καταστημα που το πηρα κ ειπα πως εχει η κατασταση δεν μπορουσα να μηδενίσω τον custom binary.

δεν νομιζω να γινοταν ουτε με αυτο τον τροπο γιατι μαλλον εκανε erase efs partition. μπαινοντας σε recovery

εκανα τα wipe/data/case αλλα εβγαζε E: failed to mount /efs (invalid argument) και δεν εμπαινε σε Debugging mode

δεν εβλεπε το κιν στις θυρες μονο download σε odin και το recovery δουλευε.

Σε ευχαριτω για το ενδιαφερον και τις πληροφοριες που μου εδωσες.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε mhproduction για τις αμεσες απαντησεις. τελικα μια 2 ωρες πριν μπω και διαβασω το εστειλα

στο καταστημα που το πηρα κ ειπα πως εχει η κατασταση δεν μπορουσα να μηδενίσω τον custom binary.

δεν νομιζω να γινοταν ουτε με αυτο τον τροπο γιατι μαλλον εκανε erase efs partition. μπαινοντας σε recovery

εκανα τα wipe/data/case αλλα εβγαζε E: failed to mount /efs (invalid argument) και δεν εμπαινε σε Debugging mode

δεν εβλεπε το κιν στις θυρες μονο download σε odin και το recovery δουλευε.

Σε ευχαριτω για το ενδιαφερον και τις πληροφοριες που μου εδωσες.

σστην θεση σου φλασαρα αλλη ρομ οφφισιαλ...

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Να πω στα παιδιά όποιος έχει Cosmote να βάλει άφοβα την Firmware της Cosmote I9305COSBLL3 με 4.1.2 που έβαλα :)

Τώρα αν κάποιος δεν έχει Cosmote ίσως να έχει θέμα και να χρειάζεται Sim Unlock.

Εμένα φορούσε Γερμανική Firmware μαμά.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Να πω στα παιδιά όποιος έχει Cosmote να βάλει άφοβα την Firmware της Cosmote I9305COSBLL3 με 4.1.2 που έβαλα :)

Τώρα αν κάποιος δεν έχει Cosmote ίσως να έχει θέμα και να χρειάζεται Sim Unlock.

Εμένα φορούσε Γερμανική Firmware μαμά.

παιδια το σιμ ανλοκ γινεται με efs back up!! και επαναφορα...κανετε υπομονη αν ειμαστε τυχεροι θα ειναι ετοιμη η καστομ ρομ για οποοιν ενδιαφερεται!!!

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]29075[/ATTACH]

 

λοιπον παιδια μολις μου ηρθαν ευχαριστα νεα!!!θα επαναλαβω οτι ειχα χασει ιμει και δεν ειχα κανει back up!!! οποτε ειχα αρχισει να μην εχω ελπιδες!!! οπως και στο xda ανεφεραν σε threads με το ιδιο ακριβως προβλημα :no way to fix!! βλεπετε την φωτο παραπανω το lte απεκτησε παλι imei και ο λογος ειναι ο developer της σοτμαξ!!!!εφοσον επανληθαμε τωρα θα φτιαχτει μια custom rom sotmax και πιστευω οτι το αποτελεσμα θα ειναι απιστευτο με 2 gb ram και καλη διαχηριση της θα δουμε αλλο κινητο...στο s3 μου το λευκο ειχα ν12 και το κινητο πηγενε σφαιρα!!!τις επομενεσ μερες θα ειναι διαθεσιμη και θα δωσω λινκ για οδηγιες και κατεβασμα για καθε ενδιαφερομενο σε αυτο το θεμα!!!!:D:D:D:D:D

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο φιλος mhproduction το εσωσες εγω ημουν ο ατυχος δεν πειραζει. να σε ρωτησω το κιν σου ανοιγε κανονικα εννοω εκτος του recovery και download mode απλα ειχες χασει imei?
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο φιλος mhproduction το εσωσες εγω ημουν ο ατυχος δεν πειραζει. να σε ρωτησω το κιν σου ανοιγε κανονικα εννοω εκτος του recovery και download mode απλα ειχες χασει imei?

 

στην αρχει μου κολουσε καθως ηταν στο boot animation μετα εκανα φακτορυ ρεσετ και παλι μ κανε τα ιδια φλασαρα την ελληνικη κοσμοτε και ανοιξε αλλα δεν διαβαζε σιμ και δεν ειχα ιμει!!

 

Δεν μας λες και με ποιον τροπο;

 

φιλε μου το εδωσα στο developer που ειπα παραπανω!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...