Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταρχάς σε ευχαριστώ για το χρόνο που αφιερώνεις. Τώρα, κατεβάζω την γερμανική έκδοση αλλά απ`ότι βλέπω θα είναι έτοιμη σε καμιά ωρα, οπότε δεν υπάρχει λόγος να σε κρατάω. Θα δοκιμάσω άυριο το πρωι την υπόλοιπη διαδικασία και θα σε ενημερώσω για το αποτέλεσμα. Και πάλι, σε ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καταρχάς σε ευχαριστώ για το χρόνο που αφιερώνεις. Τώρα, κατεβάζω την γερμανική έκδοση αλλά απ`ότι βλέπω θα είναι έτοιμη σε καμιά ωρα, οπότε δεν υπάρχει λόγος να σε κρατάω. Θα δοκιμάσω άυριο το πρωι την υπόλοιπη διαδικασία και θα σε ενημερώσω για το αποτέλεσμα. Και πάλι, σε ευχαριστώ πολύ.

 

Μπα, εδώ θα είμαι!

 

Αν θέλεις κατέβασε το Stock recovery να δοκιμάσουμε αυτό για αρχή (ασε το άλλο να κατεβαίνει)! Οπως σου είπα και πιο πάνω, το stock recovery το κατεβάσεις από http://dfiles.eu/files/3yrq4o09w κι αν θέλεις μιλάμε από το teamviewer για να το βλέπουμε και μαζί!

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

:!:Παιδιά χρησιμοποιήστε το κουμπί της τροποποίησης για να αποφύγετε τα συνεχόμενα ποστς:!:
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ok perimene...

 

λοιπόν το κατέβασα, είναι αρχείο zip και μέσα έχει ένα αρχείο recovery.img

 

Μην το αποσυμπιέσεις.

 

1. Σύνδεσε το τηλέφωνο αφού ανοίξεις το odin

2. Στο PDA επέλεξε το αρχείο .tar που μόλις κατέβασες

3. τρέξε το

4. Μετά το φλασάρισμα και το reboot, να δούμε σε ποια οθόνη σε βγάζει

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Αν δε δουλέψει με τον παραπάνω τρόπο, και σε ξαναβγάλει πάλι εκεί, τότε κατέβασε αυτό: http://d-h.st/Fhb

 

Τώρα αυτό το .zip το αποσυμπιέζεις, και το .tar.md5 που αποσυμπιέζεται, το επιλέγεις στο PDA στο odin.

Το τρέχεις.

Μου λες τα αποτελέσματα...

 

ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ FLASH, ΑΠΟΣΥΝΔΕΕΙΣ ΤΟ ΤΗΛ, ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΤΡΕΧΕΙΣ ΤΟ ODIN!!!

 

sto PDA ή στο BOOTLOADER????

 

PDA. Εγώ έκανα λάθος νωρίτερα. Ολα στο PDA τα κάνεις. Το τηλέφωνο καθορίζει από μόνο το τι πρέπει να φλασάρει

Edited by mindfield

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Δες τα pm σου!

 

Αν θέλει κάποιος mod ας συμμαζέψει λίγο τα παραπάνω! Τελικά το λύσαμε το πρόβλημα με Teamviewer και μια Official rom :)

 

Thanks :D

Edited by mindfield

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο που βρήκατε άκρη :) να προσθέσω ότι το αρχείο root για το 9305 δεν είναι ίδιο με το 9300 (προφανώς), και είναι αυτό.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αφού το έχεις rooted, αν πας στον φάκελο /efs θα δεις ένα αρχειάκι το οποίο πρέπει να πειράξεις και να λέει testmode=0 (ή off, δε θυμάμαι)

 

 

 

Αν θέλεις να το αγοράσεις σε οποιοδήποτε χρώμα εκτός του μαύρου, θα είναι το 9305. Αν πας για το μαύρο, ίσως πέσεις στο Ν. Μέχρι στιγμής μόνο η VNP έφερε το 9305Ν στην Ελλάδα. Kaizer, kinitomania, birdphone από όπου ψώνισα τα 3 9305 που πέρασαν από τα χέρια μου, ήταν όλα τα κλασσικά. 1 σε κάθε χρώμα, μαύρο άσπρο γκρι (που έχω τώρα και είναι καταπληκτικό!)

To βρηκα και το πηρα μεταχειρισμενο απο αγγελια σε μαυρο τελικα. Ειναι το απλο και ειναι και απο το vnp.

Οποτε ολα καλα!

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε γκρι χρωμα τι λέει το κινητό?απο kaizer είναι branded;

 

Ωραίο είναι, αλλά μπροστά στο μαύρο δε πιάνει μια.

Πήρα εγώ προχθές από kaiser και είναι unbranded. Το απλό πήρα, αλλά είχα ρωτήσει και γι αυτό και είπε πως και αυτό δεν είναι branded. :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κοιτουσα το συγκεκριμενο. Εχω τρεις αποριες.

Ειναι απολυτα συμβατο με τη Cosmote?

Με την εγγυηση τι γινεται;

Επισης δε γινεται κουβεντα για εξωτερικη καρτα μνημης; Δεν περιλαμβανεται;

 

ρε παιδια κοιτουσα το συγκεκριμενο. Εχω τρεις αποριες.

Ειναι απολυτα συμβατο με τη Cosmote?

Με την εγγυηση τι γινεται;

Επισης δε γινεται κουβεντα για εξωτερικη καρτα μνημης; Δεν περιλαμβανεται;

 

http://www.vnp.gr/samsung-i9305-s3-lte-nfc-gr-eu.html αφηρημαδα

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ναι μαγαζί είναι, από τα φτηνότερα. Δες στο skroutz.

 

οκ το βρηκα να σαι καλα...ενδιαφερουσα κατασταση

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το Kaizer και αν μπορειτε δωστε λινκ!

μαγαζι ειναι;

 

http://www.kaizershop.gr/samsung_i9305_black

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Μένω Αθήνα και εδώ και 1 βδομάδα απέκτησα το i9305 (οχι το Ν) αλλά μέχρι στιγμής 4G δεν έχω δει να πιάνει (έχω cosmote και η sim που έχω είναι από Σεπτέμβρη 2012, όταν και είχα αγοράσει το i9300). Γνωρίζει κανείς τον λόγο?

Εννοείται πως στις ρυθμίσεις στα δίκτυα έχω επιλέξει αυτό που τα έχει όλα 2g - 3g - 4g!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Μένω Αθήνα και εδώ και 1 βδομάδα απέκτησα το i9305 (οχι το Ν) αλλά μέχρι στιγμής 4G δεν έχω δει να πιάνει (έχω cosmote και η sim που έχω είναι από Σεπτέμβρη 2012, όταν και είχα αγοράσει το i9300). Γνωρίζει κανείς τον λόγο?

Εννοείται πως στις ρυθμίσεις στα δίκτυα έχω επιλέξει αυτό που τα έχει όλα 2g - 3g - 4g!

οκ ακυρο, ενα τηλέφωνο στην cosmote για ενεργοποίηση του 4G και όλα κομπλέ.

 

Μια άλλη ερώτηση. Πώς μπορούμε να αλλάξουμε τη σταδιακή ενδυνάμωση του ήχου εισερχόμενης κλήσης. Το είχα πετύχει στο i9300 με ένα αρχειάκι που έπρεπε να εγκαταστήσεις, αλλά με το i9305 τι γίνεται? Το έχει δοκιμάσει κανείς???

Link to comment
Share on other sites

οκ ακυρο, ενα τηλέφωνο στην cosmote για ενεργοποίηση του 4G και όλα κομπλέ.

 

Μια άλλη ερώτηση. Πώς μπορούμε να αλλάξουμε τη σταδιακή ενδυνάμωση του ήχου εισερχόμενης κλήσης. Το είχα πετύχει στο i9300 με ένα αρχειάκι που έπρεπε να εγκαταστήσεις, αλλά με το i9305 τι γίνεται? Το έχει δοκιμάσει κανείς???

 

Δοκίμασε να δεις αν δουλεύει το Disable Increasing Ring απο το play .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω δεί το i9305lte στο alfa mobiles μάυρο στα 420!!! Έχει αγοράσει κανείς απο αυτό το κατάστημα?Είναι αξιόπιστο?Το βρήκα στο bestprice.Η τιμή πάντως είναι πολύ ελκυστική....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω δεί το i9305lte στο alfa mobiles μάυρο στα 420!!! Έχει αγοράσει κανείς απο αυτό το κατάστημα?Είναι αξιόπιστο?Το βρήκα στο bestprice.Η τιμή πάντως είναι πολύ ελκυστική....

 

Και εγώ είδα κ μου φάνηκε ενδιαφέρον. Έστειλα ένα μήνυμα ρωτώντας κάποια πραγματάκια και περιμένω απάντηση.

Απλά, διαβάζοντας τα posts εδώ μου μπήκαν ψύλλοι για την έκδοση του S3 (αν θα είναι Ν ή Τ κλπ) και δε γράφει στο site τους κάτι σχετικά.

Αν είχε κάποιος πάρε-δώσε με το συγκεκριμένο μαγαζί ας μοιραστεί μαζί μας εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

κατοχος 2ημερών του GT 19305 Tmobile branded απο Birdphone.Γενικά πολυ ευχαριστημένος μια ερώτηση μόνο

σε Vodafone που έχω θα έχει πρόβλημα το 4g?Ειναι διαθέσιμο?Μπορώ να καλέσω την εξυπηρέτηση πελατών να προμηθευτώ 4g sim όπως κάνατε μερικοι για Cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχατε και τα 2 και συγκριτικά με το απλό S3 η διαφορά από 1 σε 2 GB RAM είναι φαντάζομαι εμφανής, έτσι δεν είναι;

Κάποια άλλη διαφορά;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη θέση της Samsung πάντως, είναι ότι η παραπάνω RAM στα LTE μοντέλα είναι αναγκαία λόγω του ότι τα LTE capable modems είναι περισσότερο memory-consuming. Βέβαια, αυτό δε σημαίνει ότι ο χρήστης δε θα επωφεληθεί από την παραπάνω RAM και σε άλλους τομείς, απλά ίσως να μη μιλάμε για "καθαρό" διπλασιασμό.
Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχεται μήνυμα στο κινητό,είτε sms είτε από το chat του fb η ειδοποίηση καταντάει κουραστική γιατί ο ήχος της δε σταματάει αν δε διαβάσω το μήνυμα.Πώς μπορώ να αλλάξω η διάρκεια της ειδοποίησης?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχουμε καταλήξει ποια καταστήματα ή ποια χρώματα ειναι καθαρες συσκευες και ποια branded; Η πρέπει να ρωτάς και αν σου που αλήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...