Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε παιδιά, εχω το i9305 εδω και καμιά βδομάδα και βλέπω μεγάλη κατανάλωση μπαταριάς. Έχει πάνω την official γερμανική rom και φοράει 4.1.2. Πριν είχα το απλό i9300 και έχει μεγάλη διαφορά στην μπαταρία. Από εφαρμογές έχω περάσει τις ίδιες ακριβώς που είχα και πριν (και λιγότερες μπορώ να πω!) Επίσης δεν έχω ενεργοποιημένο το 4g. Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Καμιά ιδέα?????

 

Recalibrate. 3-4 ολικές αποφορτίσεις να σβήσει, ολικές επαναφορτίσεις βραδυνές (6-8 ώρες) και θα δεις μια σχετική διαφορά. Γενικά η 4.1.2 είναι πιο διψασμένη, και η DBT όπως ξαναείπα είναι και λίγο buggy. Δοκίμασε και καμία άλλη αν θέλεις. Εμένα με βόλεψε πολύ η Vodafone UK.

 

Διαφορετικά, root και Liquid 4.2.2 :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Recalibrate. 3-4 ολικές αποφορτίσεις να σβήσει, ολικές επαναφορτίσεις βραδυνές (6-8 ώρες) και θα δεις μια σχετική διαφορά. Γενικά η 4.1.2 είναι πιο διψασμένη, και η DBT όπως ξαναείπα είναι και λίγο buggy. Δοκίμασε και καμία άλλη αν θέλεις. Εμένα με βόλεψε πολύ η Vodafone UK.

 

Διαφορετικά, root και Liquid 4.2.2 :)

είμαι root, αλλά liquid 4.2.2??? τι είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

LiquidSmooth rom. Googlαρέ το, και θα δεις :) 4.2.2 στο 9305, πριν κυκλοφορήσει επίσημα από τη Samsung και πριν κυκλοφορήσει η CWM 10.x

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

LiquidSmooth rom. Googlαρέ το, και θα δεις :) 4.2.2 στο 9305, πριν κυκλοφορήσει επίσημα από τη Samsung και πριν κυκλοφορήσει η CWM 10.x

εκτός της 4.2.2., μέχρι στιγμής υπάρχει κάποια συγκεκριμένη 4.1.2 όπου είναι και η πιο stable???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι καινουριος στο φορουμ και στα android!!!!!

Θελω να αγορασω το Samsung Galaxy S III I9305 16GB (LTE Non Regional) απο το skroutz γιατι απο επωνυμα καταστηματα ξεφευγει η τιμη του πολυ....

Καταρχην αν το αγορασω απο ενα καταστημα του skroutz (μαλλον το birdphone λογω καλων αξιολογισεων) θα ειναι παραεισαγωγής ή ελληνικης αντιπροσωπειας????

θα μπορω να το κανω update μεσω kies αν ειναι παραεισαγωγης σε 4.1.2 ή ανωτερη εκδοση όταν βγει????

χανω την εγγυηση αν κανω οπιοδηποτε update?????

το (Non Regional) τι σημαινει????

τελος υπαρχει καποιος κινδυνος μα αναστρεψημης μ@λ@κι@ς που μπορει να κανω??????

Συγγνωμη για τις μαζεμενες ερωτησεις απλα δεν θελω να κανω κατι που θα το μετανιωσω μετα.....!!!!!:confused:

Edited by commandersotos
Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι καινουριος στο φορουμ και στα android!!!!!

Θελω να αγορασω το Samsung Galaxy S III I9305 16GB (LTE Non Regional) απο το skroutz γιατι απο επωνυμα καταστηματα ξεφευγει η τιμη του πολυ....

Καταρχην αν το αγορασω απο ενα καταστημα του skroutz (μαλλον το birdphone λογω καλων αξιολογισεων) θα ειναι παραεισαγωγής ή ελληνικης αντιπροσωπειας????

θα μπορω να το κανω update μεσω kies αν ειναι παραεισαγωγης σε 4.1.2 ή ανωτερη εκδοση όταν βγει????

χανω την εγγυηση αν κανω οπιοδηποτε update?????

το (Non Regional) τι σημαινει????

τελος υπαρχει καποιος κινδυνος μα αναστρεψημης μ@λ@κι@ς που μπορει να κανω??????

Συγγνωμη για τις μαζεμενες ερωτησεις απλα δεν θελω να κανω κατι που θα το μετανιωσω μετα.....!!!!!:confused:

 

1. καλώς μας ήρθες!

2. Ξεκολλάτε από την ηλιθιοτητα που σας έμαθε η Nokia και η Sony Ericsson. Η ευρωπαϊκή νομοθεσία είναι ξεκάθαρη, και η εγγύηση ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ! H SmarTec (επίσημος επισκευαστής και εισαγωγέας της Samsung) ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ. Είτε τα φέρνει αυτή, είτε άλλος εισαγωγέας. Πιστεύεις πως τη Media Markt τη συμφέρει να κάνει απευθείας συμφωνία με τη Samsung, ή να τα αγοράζει από τη smartec με υψηλότερο ΦΠΑ και χαμηλότερο κέρδος; Κι αν θές να μάθεις, η Vodafone Ελλάδας ΔΕΝ αγοράζει από τη smartec το τηλέφωνο, κι ας το πουλάει! H rom που φοράει είναι η αγγλική Vodafone, και δεν έχει καμία διαφορά με την Ελλάδα, όσον αφορά τις εφαρμογές. Το μόνο bloatware Που έχει είναι οι εφαρμογές της ίδιας της Vodafone! :)

3. Το birdphone προμηθεύει Wind & Vodafone! Αρα μην ψάχνεις για "επώνυμα" καταστήματα!! Και εισάγει απ'ευθείας. Και σου κόβει απόδειξη με ΙΜΕΙ. Και σε καλύπτει η εγγύηση.

4. Kies + update = 2 ανεξάρτητα πράγματα, σα να λες ντομάτα και ποδήλατο! Από το kies μπορείς να κάνεις αναβάθμιση όποτε βγει για τη χώρα/δίκτυο της οποίας τη rom φοράς!

5. Regional vs non-regional: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36224000&postcount=15

6. Υπάρχει μεγάλος κίνδυνος μη αναστρέψιμης μλκίας, ειδικά αν δεν ξέρεις τι θα πει root, bootloader, custom firmware, CWM, odin, και λοιπές έννοιες :)

 

Οποια βοήθεια επιπλέον χρειαστείς, εδώ είμαστε :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

1. καλώς μας ήρθες!

2. Ξεκολλάτε από την ηλιθιοτητα που σας έμαθε η Nokia και η Sony Ericsson. Η ευρωπαϊκή νομοθεσία είναι ξεκάθαρη, και η εγγύηση ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ! H SmarTec (επίσημος επισκευαστής και εισαγωγέας της Samsung) ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ. Είτε τα φέρνει αυτή, είτε άλλος εισαγωγέας. Πιστεύεις πως τη Media Markt τη συμφέρει να κάνει απευθείας συμφωνία με τη Samsung, ή να τα αγοράζει από τη smartec με υψηλότερο ΦΠΑ και χαμηλότερο κέρδος; Κι αν θές να μάθεις, η Vodafone Ελλάδας ΔΕΝ αγοράζει από τη smartec το τηλέφωνο, κι ας το πουλάει! H rom που φοράει είναι η αγγλική Vodafone, και δεν έχει καμία διαφορά με την Ελλάδα, όσον αφορά τις εφαρμογές. Το μόνο bloatware Που έχει είναι οι εφαρμογές της ίδιας της Vodafone! :)

3. Το birdphone προμηθεύει Wind & Vodafone! Αρα μην ψάχνεις για "επώνυμα" καταστήματα!! Και εισάγει απ'ευθείας. Και σου κόβει απόδειξη με ΙΜΕΙ. Και σε καλύπτει η εγγύηση.

4. Kies + update = 2 ανεξάρτητα πράγματα, σα να λες ντομάτα και ποδήλατο! Από το kies μπορείς να κάνεις αναβάθμιση όποτε βγει για τη χώρα/δίκτυο της οποίας τη rom φοράς!

5. Regional vs non-regional: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36224000&postcount=15

6. Υπάρχει μεγάλος κίνδυνος μη αναστρέψιμης μλκίας, ειδικά αν δεν ξέρεις τι θα πει root, bootloader, custom firmware, CWM, odin, και λοιπές έννοιες :)

 

Οποια βοήθεια επιπλέον χρειαστείς, εδώ είμαστε :)

 

Ευχαριστω πολυ για την καθοηγηση!!!!

οποτε επιλεγω ανεπιφυλακτα... :)

Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την καθοηγηση!!!!

οποτε επιλεγω ανεπιφυλακτα... :)

 

https://www.skroutz.gr/m/941/birdphone?page=3 ο latou80 είμαι εγώ! Τη 2η φορά που ψώνισα δεν έκανα αξιολόγηση, αν και θα έδινα πάλι 5 αστέρια!

 

Να ξέρεις μόνο, πως υπάρχει ΜΙΑ περίπτωση μετά από το τηλεφώνημα επιβεβαίωσης να μη γίνει ενημέρωση στη σελίδα με τις παραγγελίες σου, και να μην εμφανίσει τον αριθμό αποστολής της ACS. Μη σε ανησυχήσει αυτό. Την επόμενη εργάσιμη θα το έχεις! Το έπαθα τη 2η φορά, και όταν τους πήρα τηλ να τους ρωτήσω μου έδωσαν τηλεφωνικά τον αριθμό αποστολής γιατί είχε κολλήσει το σύστημά τους και φαινόταν η παραγγελία σαν "εκκρεμής" (όπως και φαίνεται ακόμα).

 

Επίσης όπως ξαναείπα, και από kinitomania έχω μείνει ικανοποιημένος, και από kaizershop, και από alfa mobiles. Σε γενικές γραμμές, όσα καταστήματα χάνουν αξιολογήσεις και πέφτουν τα αστέρια τους, αυτόματα το skroutz επαναπροσδιορίζει και ποια καταστήματα θα προβάλλει! Και στο bestprice.gr, εχει το κατάστημα με τη χαμηλότερη, τα ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ, και τα υπόλοιπα. Οπότε ψωνίζεις ανεπιφύλακτα :)

 

Α, ναι! Αν είσαι Αθήνα, πήγαινε πάρτο τηλέφωνο απ' ευθείας από τη birdphone, να γλυτώσεις και τα 6€ αποστολής κι αντικαταβολής!!!

 

Επίσης η πιο χαμηλή τιμή είναι στο play247.gr και ΑΜΕΣΑ παραδοτέο! Οπότε μπορείς να το πάρεις κι από εκεί. Είχα συνεργαστεί μαζί τους πριν από κανα δυο χρόνια, όταν είχα πάρει κάτι ταινίες και παιχνίδια σε UMD για PSP!

 

Edit: Μόλις είδα πως είσαι Ωρωπό... Δεν ξέρω αν σου βγει πιο οικονομικά από 6€ να πας Μαρούσι (play247) ή Αλιμο (bird) :D

Edited by Aristeides Latou

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

το καλο με το birdphone ειναι οτι εχει doa 7 ημερων ενω το kaizer δεν εχει καθολου .για τα αλλα δεν ξερω σε αυτα ρωτησα προτου το παρω απο bird .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι συμφορουμητες μετα τα αρνητικα νεα για τη μη εισαγωγη στην Ελλαδα του 8πυρηνου S4 προσανατολιζομαι στην αγορα S3 απο σκρουτζομαγαζο χαριζοντας την επιδοτιση των 210 ευρω στο παροχο μου. Ο λογος οτι δε θελω να ειμαι δεμενος με 18μηνο συμβολαιο.

Διαβαζοντας αξιολογησεις διαφορων σκρουτζομαγαζων μου δημιουργειται η ακολουθη απορια : τι γινεται με τις επιστροφες κινητων;

Αντιλαμβανομαι οτι τα προβληματικα γυριζουν στην Samsung , ελεχονται, επισκευαζονται(οταν επιβαλεται) και προωθουνται ξανα στην παγκοσμια αγορα σε διαφορους εμπορους με προνομιακες τιμες. Εχετε διαφορετικη αποψη; Πιστευω οτι τα εμπορευματα των σκρουτζομαγαζων δεν ειναι α διαλογης.Υπερβαλλω; Εχει καποιος αλλος διαφορετικη αποψη; Ενα προιον που εχει υποστει επανελεχο ή επισκευη εντος του εργοστασιου ειναι για εσας καινουργιο;

Να σημειωσω οτι καποτε ημουν εργαζομενος στη siemens τηλεβιομηχανικη. Πολλα προιοντα ερχονταν για ελεχο και επισκευη σε μεγαλες ποσοστητες. Δε ξερω αν επιστρεφαν στην αγορα ως καινουργια.

 

Αν το post αυτο κρινεται απο τους διαχειριστες οτι πρεπει να μεταφερθει σε αλλο νημα ας γινει αλλα ενημερωστε με μεσω pm που θα παρακολουθησω τη συνεχεια του.

 

Ευχαριστω

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι συμφορουμητες μετα τα αρνητικα νεα για τη μη εισαγωγη στην Ελλαδα του 8πυρηνου S4 προσανατολιζομαι στην αγορα S3 απο σκρουτζομαγαζο χαριζοντας την επιδοτιση των 210 ευρω στο παροχο μου. Ο λογος οτι δε θελω να ειμαι δεμενος με 18μηνο συμβολαιο.

Διαβαζοντας αξιολογησεις διαφορων σκρουτζομαγαζων μου δημιουργειται η ακολουθη απορια : τι γινεται με τις επιστροφες κινητων;

Αντιλαμβανομαι οτι τα προβληματικα γυριζουν στην Samsung , ελεχονται, επισκευαζονται(οταν επιβαλεται) και προωθουνται ξανα στην παγκοσμια αγορα σε διαφορους εμπορους με προνομιακες τιμες. Εχετε διαφορετικη αποψη; Πιστευω οτι τα εμπορευματα των σκρουτζομαγαζων δεν ειναι α διαλογης.Υπερβαλλω; Εχει καποιος αλλος διαφορετικη αποψη; Ενα προιον που εχει υποστει επανελεχο ή επισκευη εντος του εργοστασιου ειναι για εσας καινουργιο;

Να σημειωσω οτι καποτε ημουν εργαζομενος στη siemens τηλεβιομηχανικη. Πολλα προιοντα ερχονταν για ελεχο και επισκευη σε μεγαλες ποσοστητες. Δε ξερω αν επιστρεφαν στην αγορα ως καινουργια.

 

Αν το post αυτο κρινεται απο τους διαχειριστες οτι πρεπει να μεταφερθει σε αλλο νημα ας γινει αλλα ενημερωστε με μεσω pm που θα παρακολουθησω τη συνεχεια του.

 

Ευχαριστω

Νίκος

Αγαπητέ φίλε,

Εχοντας αγοράσει αρκετα κινητα απο σκρουτζομαγαζα για μένα αλλα κυρίως για φίλους και γνωστούς που έχουν λίγες γνώσεις απο διαδίκτυο,κατεληξα στο γεγονός οτι κατι τέτοιο για refurbished κινητα δεν ισχύει.Ειδικα απο το birdphone που έχω παραγγείλει 3 κινητα Ν8 απο εκει για μένα και για γνωστούς ,iPad 3,Nokia X7,Nokia 610 κλπ κλπ.Ολα ηταν άριστα συσκευασμένα με αυθεντικές ταινίες ασφαλείας κλπ.

Ακόμα και ανοιγμενο να βρεις κάποια συσκευασία κινητού,ίσως οφείλεται σε δειγματοληπτικους ελέγχους ISO που γίνονται σε προμηθευτές και φυσικα έχεις δικαίωμα να μην το παραλαβεις και να ζητήσεις σφραγισμένο.Ειναι άλλωστε τυχαίο οι 510 αξιολογήσεις του birdphone με ΜΟ κοντα στο 5;Ειναι τυχαίο που το birdphone προμηθεύει αλλα μαγαζιά ακόμα και μεγάλες αλυσίδες;Για να εξασφαλιστεί τέτοια τιμη απο τέτοια σκρουτζομαγαζα παρακάμπτεται ουσιαστικα ο επίσημος εισαγωγέας,και ετσι εξασφαλίζεται η χαμηλή τιμη,λόγω της μαζικοτητας που παίρνουν τις συσκευές.

Μια φορα χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω την εγγύηση για το iPad και οι άνθρωποι μου το παρέλαβαν με δική τους χρέωση,το στείλαν στην I square και μετα που έστειλαν πισω ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ ολοκαίνουργιο σε 7 μέρες.Η εγγύηση απο το Ν8 που πηρα τον Ιούνιο του 2011 ειναι ακόμα σε ισχυ.Το πήγα σε Νόκια στορ και μου έφτιαξαν μετα απο 2 σχεδον χρονια την κοκκινιλα στην οθόνη.:Ρ

Κι αυτο γιατι στα ανακατασκευασμενα δεν ισχύει η διετής εγγύηση του κατασκευαστή,αλλα συνήθως ενα έτος.

 

Οπότε μην είμαστε τόσο καχύποπτοι ρε παιδια.Ελευθερη αγορά έχουμε

,το μαχαίρι και το καρπούζι το έχουμε,οπότε οι επιλογές ειναι δικές μας.

 

P.S.: δεν έχω κανενα συμφέρον απο κανενα σκρουτζομαγαζο.φοιτητης ειμαι.απλα καλο ειναι να έχουμε τα ματια μας ανοιχτά.;)

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τα σκρουτζομάγαζα κάνουν δικές τους εισαγωγές απεθείας από άλλον προμηθευτή και όχι μεσω της επίσημης ελληνικής αντιπροσωπείας. Στις περισσότερες περιπτώσεις οι συσκευές που δίνουν είναι καλύτερες με την έννοια ότι έχουν firmware άλλης χώρας και παίρνουν πιο γρήγορα αναβαθμίσεις από τα αντίστοιχα "ελληνικά". Πρέπει βέβαια να το ψάξεις και λίγο και να πάρεις ευρωπαϊκό unbranded και γενικά με την εγγύηση δεν έχεις θέμα λόγω εε. Γιατί να πάρω κάτι με καπέλο από μεγάλο μαγαζί; Παλότερα όταν υπήρχαν οι μεγαλύτερες επιδότήσεις και το skoutz δεν ήταν τόσο διαδεδομένο και ανταγωνιστικό μπορεί και να σύμφερε, τώρα όμως σε μεγάλο βαθμό τα πράγματα έχουν αλλάξει. Μου έχει τύχει και από το πλαίσιο να πάρω συσκευή και να γεί ελαττωματική, είναι αλήθεια ότι με εξυπηρέτησαν και μου την άλλαξαν αμέσως. Αλλά και σε μαγαζιά του skroutz έχεις παρόμοια αντιμετώπιση πλέον. Για το 9305 η διαφορά στην τιμη είναι χαώδης, αν είχα τα λεφτά θα το έπαιρνα από καλό σκρουτζομάγαζό και αν ήταν δυνατόν με αυτοπρόσωπη αγορά για άμεσο έλεγχο της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,υπάρχει περίπτωση οθόνες κινητού s3 lte να έχουν διαφορά σε χρώματα,καθαρότητα και φωτηνότητα μεταξύ τους?Δύο φίλοι μου αγοράσαν το συγκεκριμένο κινητό και με τις ίδιες ρυθμίσεις οθόνης έχουν μεγάλη διαφορά στα χρώματα και στην καθαρότητα τησ οθόνης.Το "καθαρό" είναι αγορασμένο από κοτσόβολο και το άλλο απο σκρουτζομάγαζο.Δέν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά το ενα γράφει στο κουτί του S3 LTE ενώ το άλλο S3 4G.???? Μήπως υπάρχουν παρτίδες και ποιότητες αναλόγως τιμής?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι εδω και δυο μέρες κατοχος του galaxy i9305. Το κινητο κυριολεκτικα τα σπαει (αν σκεφτειτε οτι πριν ειχα το lg optimus 2x το οποιο ηταν συνεχεια μεσα στα lags). Το συνιστω ανεπιφύλακτα σε οποιον το σκεφτεται να το αγορασει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,υπάρχει περίπτωση οθόνες κινητού s3 lte να έχουν διαφορά σε χρώματα,καθαρότητα και φωτηνότητα μεταξύ τους?Δύο φίλοι μου αγοράσαν το συγκεκριμένο κινητό και με τις ίδιες ρυθμίσεις οθόνης έχουν μεγάλη διαφορά στα χρώματα και στην καθαρότητα τησ οθόνης.Το "καθαρό" είναι αγορασμένο από κοτσόβολο και το άλλο απο σκρουτζομάγαζο.Δέν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά το ενα γράφει στο κουτί του S3 LTE ενώ το άλλο S3 4G.???? Μήπως υπάρχουν παρτίδες και ποιότητες αναλόγως τιμής?

 

Φίλε αυτο που λες απο καθε λογική οπτική γωνία δεν στέκει.

Ακόμα και refurbished να ναι-που δεν παιζει κατι τέτοιο-πριν βγει απο το εργοστάσιο ξανα στην αγορά χιλιοελεγχεται.;)

Το οτι αναγράφει 4G αντί LTE δηλώνει ίσως διαφορετική χώρα προορισμού,λογικο σε συσκευή παραεισαγωγης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,υπάρχει περίπτωση οθόνες κινητού s3 lte να έχουν διαφορά σε χρώματα,καθαρότητα και φωτηνότητα μεταξύ τους?Δύο φίλοι μου αγοράσαν το συγκεκριμένο κινητό και με τις ίδιες ρυθμίσεις οθόνης έχουν μεγάλη διαφορά στα χρώματα και στην καθαρότητα τησ οθόνης.Το "καθαρό" είναι αγορασμένο από κοτσόβολο και το άλλο απο σκρουτζομάγαζο.Δέν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά το ενα γράφει στο κουτί του S3 LTE ενώ το άλλο S3 4G.???? Μήπως υπάρχουν παρτίδες και ποιότητες αναλόγως τιμής?

Στις ρυθμίσεις οθόνης είναι στο ίδιο προφίλ; (ρυθμίσεις/εμφάνιση/λειτουργία οθόνης) Υπάρχουν διάφορα προφίλ, που αλλάζουν σημαντικά την εμφάνιση

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το βρηκα με δοσεις στο play247...να το τσιμπισω;;;;

το συστηνετε;;;;

ή να περιμενω για καποιο αλλο skroutzoμαγαζο;;;;

Edited by commandersotos
Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

έχω βρει την RipperRom V11 από XDA Developers. Την έχει δοκιμάσει κανείς για να πει εντυπώσεις???

κανείς???? γενικά κάποιος που να έχει να προτείνει κάποια rom για i9305?????

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψωνίσει από πλέι και από μπερντφοουν. Αν δεν έχουν μεγάλη διαφορά στην τιμή, θα προτιμούσα το μπερντφοουν. Είναι άψογοι και έχουν και doa. Αν δεν κάνω λάθος 7 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη απλα το play247 εχει δοσεις....γιατι κασερι δεν παιζει...:(
Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας κάποιος το κουτί μπορεί να διαπιστώσει αν είναι N ή Τ ή κανονικό;

Εχω παραγγείλει ένα αλλά θα το πάρω από το κατάστημα οπότε θα δω το κουτί!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας κάποιος το κουτί μπορεί να διαπιστώσει αν είναι N ή Τ ή κανονικό;

Εχω παραγγείλει ένα αλλά θα το πάρω από το κατάστημα οπότε θα δω το κουτί!

 

τι σημαινει είναι N ή Τ;;;;;

και πως το καταλαβαινουμαι;;;;;

Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,υπάρχει περίπτωση οθόνες κινητού s3 lte να έχουν διαφορά σε χρώματα,καθαρότητα και φωτηνότητα μεταξύ τους?Δύο φίλοι μου αγοράσαν το συγκεκριμένο κινητό και με τις ίδιες ρυθμίσεις οθόνης έχουν μεγάλη διαφορά στα χρώματα και στην καθαρότητα τησ οθόνης.Το "καθαρό" είναι αγορασμένο από κοτσόβολο και το άλλο απο σκρουτζομάγαζο.Δέν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά το ενα γράφει στο κουτί του S3 LTE ενώ το άλλο S3 4G.???? Μήπως υπάρχουν παρτίδες και ποιότητες αναλόγως τιμής?

 

Καλημέρα,

 

Υπάρχει περίπτωση να έχουν διαφορές, γιατί κάποια φτιάχνονται Βιετνάμ, και κάποια Κορέα. Οι διαφορές στο S3 LTE, S3 4G, είναι πως το μεν 1ο (Ι9305) βγαίνει για ΟΛΕΣ τις αγορές του κόσμου, ενώ το 2ο (Ι9305Ν) για τη Σουηδία, και συγκεκριμένα για την COV και τη Vodafone (Tele2 & Telenor αντίστοιχα).

 

Έχω ψωνίσει από πλέι και από μπερντφοουν. Αν δεν έχουν μεγάλη διαφορά στην τιμή, θα προτιμούσα το μπερντφοουν. Είναι άψογοι και έχουν και doa. Αν δεν κάνω λάθος 7 μέρες.

 

Και τους 2 τους εμπιστεύομαι. Σου έχω όμως νέα! το play247 έχει πλέον doa 14 μέρες :) Υπόψιν όμως, πως η κάθε αντιπροσωπεία έχει κάποιους περιορισμούς στα DOA. ΑΝ σου βγει ένα Nokia DOA, η αντιπροσωπεία αναγνωρίζει 7 ημέρες, ή 30 ΛΕΠΤΑ ΧΡΗΣΗΣ (κλήσεων, εισερχόμενες/εξερχόμενες) μέσα στις 7 ημέρες. Ο,τι από τα 2 προκύψει 1ο!

 

Βλέποντας κάποιος το κουτί μπορεί να διαπιστώσει αν είναι N ή Τ ή κανονικό;

Εχω παραγγείλει ένα αλλά θα το πάρω από το κατάστημα οπότε θα δω το κουτί!

 

Ναι μπορείς. Στο barcode το γράφει το μοντέλο. Επίσης το κλασσικό 9305 γράφει Samsung Galaxy S3 lte στο επάνω καπάκι, ενώ το 9305Ν γράφει Samsung Galaxy S3 4G! Τέλος, 9305Τ δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις στην Ελλάδα... Ποιον συμφέρει να φέρει ένα τηλέφωνο από την Αυστραλία;;;;;;

 

τι σημαινει είναι N ή Τ;;;;;

και πως το καταλαβαινουμαι;;;;;

 

Δες το παραπάνω! Και google it! "Differences between i9305 i9305N and i9305T" για να καταλάβεις! Η μόνες διαφορές είναι στις συχνότητες του lte ουσιαστικά. Σε όλα τα άλλα παραμένουν ίδια, κι αν σε ενδιαφέρει να πάρεις ένα τηλ για τα 2 γίγα μνήμης και τους 4 πυρήνες, και δε σκοπεύεις να μπαίνεις σε δίκτυα lte, πάρε όποιο θέλεις! Αν θέλεις να μπαίνεις και σε lte δίκτυα, πάλι μπορείς να πάρεις όποιο από τα 9305 και 9305Ν θέλεις! Τα 4ης γενιάς δίκτυα στην Ελλάδα παίζουν αυτή τη στιγμή στα 1800 MHz, και αυτή τη συχνότητα την υποστηρίζουν και τα 2 μοντέλα.

 

Α κι ένα δωράκι που ίσως σας βοηθήσει με αρκετά δίκτυα... http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mobile_network_operators_of_Europe

Edited by Aristeides Latou

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

κανείς???? γενικά κάποιος που να έχει να προτείνει κάποια rom για i9305?????

κάποια άποψη βρε παιδιά??? Θέλω να βάλω κάτι καλό πάνω και θέλω γνώμη από κάποιον που γνωρίζει ή έχει δοκιμάσει...!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...